Téma: A mag

2/10
greghouse 2012 jan. 28. - 21:00:44 2/10
(194/254)
...na jól van, skacok, én mindent megpróbáltam, bírtam vagy másfél óráig, de nincs a világon annyi sör amivel tovább tudnám nézni, szétrobban a leblokkolt bal féltekém. (Na jó, van annyi sör. De nem itt.) Most dobtam be a törülközõt, mikor kiszállnak, s mit ád isten, "még jó, hogy a védõruha bírja a nyomást...." Hát ha olya qrva jó anyagból van az a védõruha, hogy a több pud per ötvehatod verszta nyomást jól bírja, és ilyen hajlékony, könnyû, miért nem abból van az egész hajó? No meg a sisakok, amiknek BEFELÉ világító lámpáik is vannak, nehogy könnyû legyen kilátni belõle....
....Kész. Feladom. Jó szórakozást, nem éri meg a sört. Átkapcsolok, akárhová. Talán a Pápua-Újguineai billiárd bajnokság elõdöntõjére. Vagy meg Ryanra. Isten óvja amerikát, különben annyi a Van Allen övezetnek.
2/10
greghouse 2012 jan. 28. - 20:48:21 2/10
(193/254)
...(és közben az oroszok, kínaiak, japánok ülnek a fenekükön, mert mind hülye. Nyilván. De lehet, hogy az oroszok is építenek egy hajót, amit több ezer versztányi mélységre képes lemerülni és elbírja tízezer pud túró nyomását...:-))
2/10
greghouse 2012 jan. 28. - 20:44:02 2/10
(192/254)
Pedig még bírom, hogy a természettudományos dolgokhoz ne szóljak hozzá....
Keló Scofield 2012 jan. 28. - 20:42:34
(191/254)
Hát Papi, meglepõdtem volna, ha nem kötsz bele valamibe, na de mindegy.
2/10
greghouse 2012 jan. 28. - 20:09:02 2/10
(190/254)
Megfogadtam, hogy természettudományos, stb. dolgokba nem kötök bele, mert nem akarok ezer oldalt írni. De egy rendezési, forgatókönyvi gond, amit már a Deep Impactnál el akartam mondani. Az ûrhajózásban (de a természettudományban is) már rég áttért az USA is a SI mértékrendszerre, éppen a nemzetközi együttmûködés miatt. (Meg mert a SI-t erre találták ki.) Ehhez képest a Deep Impactban az ûrhajó mûszerei lábat, mérföldet, fontot stb. jeleztek. Itt is mérföldrõl, font per négyzethüvelykrõl beszél egy "természettudós". ...Másrészt katonákhoz beszél, ott nem tudják sok szó jelentését.... Hülyeség, már ott is SI-t használnak. Gyorsan egy sört.
2/10
greghouse 2012 jan. 28. - 19:51:36 2/10
(189/254)
Én nagyon érzékeny vagyok a természettudományos baromságokra.
DE. Vagy éppen ezért.
Ha az ember vesz egy nagyon mély lélegzetet, vagy maga mellé tesz egy üveg whiskyt (sört, stb.), vagy inkább mindkettõt, és óriási akaraterõvel kikapcsolja agyának azt a részét amely a természettudományokat, logikát, stb. tartalmazza (a bal agyféltekében van a zöme), akkor egész nézhetõ szombat esti izé.
Én a második whiskyt már az elején kitöltöttem, mikor a toronyház ablakai, melyek köztudomásúan golyóálló üvegbõl készülnek, hogy a menedzser urak ki ne essenek véletlenül nekidõlve, betörnek egy madárcsõrtõl.
..A továbbiakban elfelejtem a fizikát, a logikát, a földrajzot, a matematikát.
Majd holnap meggyónom.
Keló Scofield 2012 jan. 28. - 19:47:57
(188/254)
Egyáltalán nem rossz film. Csak az a baj, hogy sok az okoskodó, aki nem élvezi, vagy a tudományos dolgokba köt bele, nézze a National GC-t. Ott lehet okoskodni.
Szép estét!
DrAnthony 2012 jan. 28. - 19:22:37
(187/254)
Annyira azért nem rossz film.
Tény, hogy a tudományhoz nem sok köze van, de könyörgöm, annyi mindenrõl fogalmunk sincs még. Akár igaz is lehet :)
Ettõl függetlenül egy nézhetõ, szórakoztató film.
6-7 pontot megér.

*****SPOILER*****
Mondjuk valaki megmagyarázhatná, hogy a "fúróvonat" amikor "egyben van" (tehát a részek együtt mozognak), akkor miért bírja a hõt és a nyomást, és mihelyst leválasztanak egy elemet, azonnal összeroskad, összenyomódik. Miért? Nem arról van/volt szó, hogy maga a spéci anyag a nyomás és a hõ hatására csak erõsebb és szilárdabb lesz?

A legjobb poén, amikor megkérdezik a tervezõt, hogy mibe kerülne, hogy 3 hónap alatt elkészítse, mondja, hogy 5-6 milliárd dollár (nevetve), mire a kormányhivatalnok komoly válasza: "Csekket elfogad?"
*****SPOILER*****
Martouf 2012 jan. 28. - 19:04:15
(186/254)
A világ legrosszabb filmje. Hihetetlen és hiteltelen áltudományos fantasztikum. Agyhalottaknak való.
6/10
technokrata 2012 jan. 28. - 19:03:34 6/10
(185/254)
5 és 6 között gondolkodtam, de miután az asszonynak tetszik, 6-ost kapott. Szerintem elfogadható, de egy sor baromsággal tarkítva. Nem sorolom, mert a "párjanincsium"-tól kezdve, megállás nélkül sorolható. Mégis nézhetõ, egyszer.
2/10
greghouse 2012 jan. 28. - 11:33:44 2/10
(184/254)
Itt az (egyetlen) jó pont a filmben.... meg sem próbálok róla mást mondani. Kettes alá.
A fúrófej....miért nem mondtad el az ötletet annak a metróépítési biztosnak, aki a 4-es metró építése óta havi 7,5 (nem tévedés, hetes és fél) millió forintot keresett, mint építési biztos, HAVONTA (2010-ig). Állítólag egyszer meg is nézte az építkezést, de lehet, hogy ez csak rosszindulatú pletyka.....:-))
Bobby1 2012 jan. 28. - 10:50:28
(183/254)
Az egészben egyedül a fúrólézer fantasztikus. Ilyennel már rég akárhány metróvonalat meg lehetett volna építeni.
10/10
Thomasfrank8 2011 aug. 15. - 11:00:03 10/10
(182/254)
Ennél jobb filmet nem tudom hogy várhattok. Akinek ez nem tetszett, ne is pazarolja az idejét akció, katasztrófa vagy sci-fi-k nézésére, mert egyik sem fog tetszeni neki. Minden benne van, aminek benne kell lennie, akciótól kezdve a poénokig minden. Az, hogy nem reális... kit érdekel? Egy szót tudok mondani rá: FILM... Ennyit errõl. 10/10
MolnarErik 2011 aug. 09. - 20:14:32
(181/254)
Erre a szemétre ilyen sok jó színészt elpazarolni.
Pedig lett volna lehetõség, fõleg Hillary karakterében, hisz tényleg szar ügy megszabadulni újabb és újabb társaktól.
De h az egészbõl annyit hoztak ki, h ezt egyszer így elmondja, hát az döbbenet.
Tagi73 2011 júl. 07. - 15:27:34 Előzmény junkci
(180/254)
Nekem is tetszett. Nem volt tipikusan amerikai, mert nem csöpögött az érzelmektõl. Érdekes, amit írsz, bennem nem is tudatosult, de én is tudtam elõre, hogy ki az, aki életben fog maradni.:-)
oldbone 2011 júl. 06. - 10:40:08 Előzmény junkci
(179/254)
„Kipusztul a föld” … földrengések, meteorok, cunamik, terroristák atombombával …stb. Milyen érdekes, hogy minden az Államokban kezdõdik? ;)
(Mondjuk, hogy ha ott is fejezõdik be, akkor nem annyira gond.) :D
Inkább ajánlanám:
National Geographic, 21:00 Szerda (július 6.) > Az ütközõ jövõ: Az édenkert vége;
7/10
junkci 2011 júl. 04. - 17:51:14 7/10
(178/254)
Szerintem jó film,legalábbis nekem tetszett ami meglepõ mert az ilyen típusú filmek egyátalán nem szoktak érdekelni,talán csak az armageddon tetszett az ilyen kipusztul a föld de mi megmentjük katogóriából nah ahhoz azé még messze nem ér fel de nem rossz,az nem tetszett hogy teljesen egyértelmû volt hogy ki hal meg és ki nem
oldbone 2011 júl. 04. - 10:58:08
(177/254)
…”Az Álmosvölgy legendája” … kb. a felétõl néztem, de elég volt ennyi is: horrorisztikus mesefilm felnõtteknek. (A fényképezés viszont hatásos.)
agarik 2011 júl. 03. - 22:33:46
(176/254)
A mi kung-funk erõs :D

-----------

Taz 'Rat' Finch: You want me to hack the planet? He wants me to hack the planet... Ok, *if* I decide to do this, I'll need an unlimited supply of Xena tapes and Hotpockets.
General Thomas Percell: Hotpockets?
Taz 'Rat' Finch: They help me concentrate.
Dr. Josh Keyes: Sounds fair.
conchita 2011 júl. 03. - 22:20:51
(175/254)
Nem néztek ti elég B- filmet, vagy ha igen akkor azt keresitek miért lehet lehúzni...egy billió olyan film van amiben egy db jó jelenetnek, vagy vágásnak lehet örülni mindössze,vagy annyi se és ti ezt húzzátok le??? Vagy mindenki akkora entellektüell, hogy csak Özpeteket értékeli? Namindegy..ha láttam is már jobbat, sztem akkor is élvezhetõ és szórakoztató,legalábbis engem jobban szórakoztat, mint pl a valóságshowk.