Téma: A mag

Anti12 2011 júl. 03. - 21:36:01
(174/254)
Hát most elgondolkodtam.Hogyha nálad ez "hiperkirály alkotás",akkor mi számít mondjuk B kategóriának,vagy egyszerûbben gagyinak.Mert ez a film bõven kimeríti mind két kategóriát.Nem kezdem sorolni hogy miért,mert már rengetegen leírták elõttem a lényeget.Viszont ha valaki ennek tudatában ül le megnézni,akkor egy laza tévézésnek elmegy egyszer,max. kétszer,ha tényleg nincs más.
agarik 2011 júl. 03. - 21:34:57
(173/254)
Mert a viharok elmúlnak, azért maradt abba. Amúgy meg nyilván azért "pont Rómába csapott a sok villám és nem róma mellé 15,7km-re Giovanni bácsi paprikaültetvényébe", mert Róma volt nyilván az elsõ NAGYVÁROS. Giovanni bácsi ültetvényét még el lehet tusolni, de egy neves várost nem.

Ami viszont már hiba, az az: hogyan szállnak ki a hajóból? Mihelyst kilépnek össze kéne roppanniuk a nyomás alatt. Meg olyan apróságok, hogy a hegesztõpisztolyból hogy láng jöjjön, ugyi nagyobb nyomás kéne mint amilyenben alapban vannak. Nem szólva arról, hogy a hajó súlya tutira nem elég hogy 15+K méterre sülyedjenek a tenger alatt, szóval jóval hamarabb mint a fenék be kellett volna indítani a lézert (amivel jó eséllyel csinálnak némi bálnasültet. Ma vacsira cápát kajáltam).

Btw, egyes új eredmények szerint a Föld magja kristályos, nem fémes.

De mindent összevéve ez az Armageddon-filmek legjobbja számomra, és semmi kedvem az ókori Róma ellen küzdõ Bruce-hercegnõ vezette Arthur király skótjainak küzdelmét nézni.
oldbone 2011 júl. 03. - 21:27:22
(172/254)
A SzínesRTV szerint a „Vörös báró” n-edik ismétlése kezdõdött volna 20:05-kor. Hát ez pedig nagyon tudományos. Szegény Newton vagy Maxwell ha látná. ;)
Remélhetõleg ez az amcsi „jóslat” nem válik be úgy, mint számos esetben.
Érdekes, hogy itt többnyire férfiak szólnak hozzá. Gondolom a hölgyek inkább a „dr. Csontot” nézik vagy várják.:)
Most esett be Bob a lávába…! Nagyon gagyi. Kapcs-ford máshová. :D
wowow 2011 júl. 03. - 21:20:02
(171/254)
Mitõl pont Rómába csapott a sok villám és nem róma mellé 15,7km-re Giovanni bácsi paprikaültetvényébe vagy akár a tajga közepére? És aztán miért maradt abba a villámlás?
stb

B kategóriának elmegy. Amúgy gagyi.
1/10
Von Schwartz 2011 júl. 03. - 21:11:40 1/10
(170/254)
SZ.G.F.
azaz: Szar-Gagyi-Foss!
Attrax 2011 júl. 03. - 20:53:25
(169/254)
Úgy látom szokásos amerikai sikertörténet.Amúgy jó kis "millió dolláros mag(HS)"
cicburgerson 2011 júl. 03. - 20:39:45
(168/254)
Szerintem hiperkirály alkotás. Már negyedszer nézem meg. Nálam nagyon ritka dolog, hogy 2-nél több alkalommal képes vok végigbámulni egy filmet még ha tetszik is. Végre egy olyan "katasztrófa" film amelyik ugyan abszurd és tök lehetetlen témát dolgoz fel de talán ezért eredeti az egész és nem lerágott csont mint a földet fenyegetõ meteor vagy pixelûrszörnyek támadása.. Nagyon patentek az effektek is úgyhogy 10/9.
offtopic
Wescone 2011 júl. 03. - 18:36:03 Előzmény Thomasfrank8
(167/254)
Katasztrófa film, de "a poénok hatalmasak" benne.
Gond akkor egy szál sem, remélhetõleg valós katasztrófa esetén is poénosan pusztulunk majd.:D
Na, de komolyan...:(
888 2011 júl. 03. - 18:24:31
(166/254)
A south parkban jól kiparodizálták ezt a filmet:
SPOILER
"Mostmár csak egy fekete kell, aki feláldozza magát, ha valami gebasz van." :D Szerencsétlen Delroy Lindo-ra jutott ez a szerep.
Bobby1 2011 júl. 03. - 14:28:26
(165/254)
Ezzel a technikával kellett volna metrót építeni..
10/10
Thomasfrank8 2011 jún. 07. - 09:56:13 10/10
(164/254)
Nagyon jó film, tényleg jól játszanak a színészek. A poénok hatalmasak, a megjelenéséhez képest remek a látványvilág és zseniális történet.
gerhajdu 2010 okt. 14. - 08:08:22
(163/254)
Jókat nevettem ezen a filmen, de szerintem direkt erre a célra készült. Nem tudom, hogyan lehetne komolyan venni. A színészek meg jól játszanak, fõleg Stanley Tucci.
Carlo Abarth 2010 szept. 26. - 22:51:17
(162/254)
Jó & izgalmas,így jellemezném ezt a filmet...!!!
10/10
Roland Katarn 2010 szept. 12. - 01:23:33 10/10
(161/254)
OMG! Majdnem egy éve nem írtak ide? LOL
És mennyi itt az off topic? Ha fizika vagy földrajz órára vágynák akkor ott az iskola! XD
És egyébként is kit érdekel, hogy pontosan mennyire élethû mondjuk ez a film? Ez egy kib*szott Sci-fi, katasztrófafilm. Amúgy is egy filmben bármi lehetséges. Szóval hülyeség ott logikát keresni, ahol fikció az egész.

A filmrõl annyit, hogy nekem nagyon bejött. Tettszett a történet, izgalmas volt és újra megnézném. A fizikai/földrajzi hablaty meg maradjon a strébereknek! XD
9/10
tombenko 2009 nov. 12. - 23:07:07 9/10 Előzmény ELog
(160/254)
Miután a Mariana-árok maga a törésvonal, ráadásul, ha jól emlékszem, alábukó, szerintem jelenti, hogy meglehetõsen vékony ott a kéreg. Bár, ha belegondolok, az is lehet, hogy a lebukó lemez miatt megvastagodik. Áhh, majd megkérdezek egy földrajzost.
ELog 2009 nov. 12. - 15:14:07 Előzmény ELog
(159/254)
Korrekció: Ok, a vulkanikus tevékenyég következtében nem lehet vastagabb a kéreg, hisz a vulkánok ott igyekeznek kitörni, ahol kevés az ellenállás. A tektonikus folymatok következtében a lemezek mozgása más téma, az nagyon is eredményezhet kéreg vastagodást még úgy is, ha a törésvonal távolabb van.
ELog 2009 nov. 12. - 15:01:35 Előzmény tombenko
(158/254)
Nem tudok vitatkozni, mert az egyik helyrõl nincs információnk. De azért se, mert tényszerû dolgot említettem, ami vagy igaz vagy nem, tényeken nem lehet vitatkozni. :) Egyébként azt mondtam, hogy Zalaegerszegnél van az EGYIK legvékonyabb földkéreg, nem azt, hogy A legvékonyabb. Másrészt az, hogy a Mariana árokban törvényszerûen vékonyabb a kéreg akkor lenne igaz, ha a bolygó egész felületén homogén (azonos vastagságú) kéreg lenne. Ha ebbõl a vastagságból levonjuk a 14 km-t, nyilván közelebb lennének a maghoz. De egyáltalán nem biztos, hogy ott (akár éppen a vulkanikus - tektonikus - tevékenység következtében) nem dupla olyan vastag a föld és kõzetréteg, mint mondjuk Zalában. A lényeg, hogy ennyi bizonytalansági tényezõ mellett nincs min vitatkozni. :)

Inkább még egy szó a filmrõl. Nekem tetszik ez a film. Azért is, mert ma már elég kevés a jó sci-fi. Ma ez a mûfaj nagyjából kimerül abban, ami már inkább horror, hogy undorító, gusztustalan szörnyek csöpögnek vagy fröccsennek szét a képernyõn, esetleg rendkívül éles elmével azt boncolgatják, hogy fog kinézni a 4., 5. évezred õsközösségi társadalma. Én egyikre se vagyok vevõ. Én azt szeretem, ha egy sci-fi megmozgatja az ember fantáziáját. Ez pedig szerintem alkalmas erre, ráadásuk kerek történet is, és még érdekes alakok is vannak benne, mint pl. Patkány.
9/10
tombenko 2009 okt. 30. - 00:15:42 9/10 Előzmény ELog
(157/254)
Kicsit utánanéztem: A földkéreg vastagsága ott 25-27 km, a litoszféráé 60-80 km. A Mariana-ároknál nem találok adatot, de, mivel az elég mélyen benyúlik a kéregbe, valószínûleg kevesebb. Annyi igaz, hogy Zalaegerszegnél is eléggé vékony, mindazonáltal a Mariana-árok feneke biztos, hogy közelebb van a Föld magjához, ergo kevesebb a köztes, áthágandó kõzettömeg is (bár nem jelentõsen). Ami pedig tényleg számíthatott, hogy vulkanikus terület, tehát számíthattak rá, hogy az igényelt magas hõmérsékletû és nyomású szint magasabban húzódik, és így könnyebb elérni is az utazást elõsegítõ körülményeket biztosító állapotot.
Úgy látszik, sikerült valamit összekevernem, az õsembernél tényleg gyorsabb.
offtopic
ELog 2009 okt. 29. - 20:03:16 Előzmény melovsky
(156/254)
Gondolom, kiváló emberismerõ vagy, kivételes logikával. Gratulálok hozzá! Gondolom, ennek tudható be, hogy ellenérvekre nem is pazarolod az energiát, kielégít a minõsítgetés. Ha Te nem értesz valamit, még nem biztos, hogy nincs is értelme. :)
ELog 2009 okt. 29. - 19:56:30 Előzmény tombenko
(155/254)
"Mibõl gondolod, hogy Zalaegerszeg környékén a legvékonyabb a földkéreg?" - Nem GONDOLOM. A 70-es ével végén, 80-as évek elején egy olyan helyen dolgoztam, ahol a belépés pillanatában sok évi hallgatást alá kellett írni. Az indformáció innen származik. Ha nem igaz (mert én nem vagyok geológus), akkor félre informáltak, ami azárt nem jellemzõ. :)

"A fúrópajzs gyorsabb?" - A példa úgy szólt, hogy az õsember egy év (vagy egy élet) alatt átfúrta volna a Gellért hegyet. Tehát a fúrópajzs nála gyorsabb, nem pedig ennél a filmbeli "izénél".

"Kiszámoltad, mennyi idõ alatt mekkora utat tettek meg? " - Ez a kérdés gondolom, az elõzõ váéaszt tükrében már tárgytalan. De természetesen nem számoltam ki. Viszont a filmben azért indultak a Mariana-árokból, mert szerintük ott vannak legközelebb a maghoz. Geomertiailag valóban, de ez még nem jelenti, hogy nem választja el õket nagyobb föld és kõtömeg a céltól, minmt máshol. Egyébként így igaz, ez nem a film álvezhetõségét rontó hiba.