10/10
Voldemort 2011 aug. 29. - 17:11:23 10/10
(183/343)
Én úgy voltam vele, hogy megakarom nézni, de nem ugrottam volna érte a kútba. De, amikor megnéztem, már bántam, hogy nem rögtön tekintettem meg. Eszméletlen jó film. Ha az ember megnézi, azt mondja, hogy jöhetne a 2 rész.
10/10
9/10
PivarnyikKrisz 2011 aug. 29. - 16:55:05 9/10
(182/343)
Számomra ez a film volt a nyár leginkább várt filmje. Bevallom picit csalódtam benne, mert nem arra számítottam ,hogy
SPOILER
Maga a lázadás a film utolsó negyedénél volt. Azt hittem gyakorlatilag az egész film abból fog állni.
SPOILER vége
Megjegyzem ez teljesen semleges volt a film szempontjából, mert így is fantasztikus volt
A film nekem a nyár legnagyobb moziélménye is volt egyben. Rendkívül látványos volt. Külön kiemelném azt a gigantikus pozitívumot, hogy a majmok valami fergetegesen jól meg voltak animálva a filmben. Szinte ijesztõ volt némelyik…
A sztori az elejétõl a végéig élvezhetõ volt, és megmagyarázta,hogy mi is történt. Igaz azért a végén érdemes volt figyelni, a stáblistát is mert nemsokkal elõtte( vagy közben) mutattak egy repülõgép útvonalat, vagyishogy hogyan terjedt a vírus.
Méltó elõzményfilm az eredetiekhez mérve. Imádom az egész trilógiát. Ez a rész úgy volt jó ahogy. Nem is igazán tudok negatívumot mondani(de nekem nem éri el a maximum pontszámot azért). Az apuka szál( a borzalmas kórjával való küzdelem, rendkívül szívmelengetõ volt.) Tetszettek a színészi alakítások is.
10/9-et szerintem mindenképpen ér a film, és jó szívvel ajánlom mindenkinek aki látni akar egy jó filmet.
10/10
mr.nobody 2011 aug. 29. - 12:36:41 10/10
(181/343)
Nagyon-nagyon jó film.Úgy mentem be a moziba hogy megnézek egy jó kis filmet és kellemest csalódtam a filmben.Azt tudtam h jó lesz de h ennyire jó azt nem hittem volna. Voltak benne akciódús jelentek egy kis drámával fûszerezve és végre a szerelmi szál se volt túl nyálas benne pont annyi volt amennyi elég. A szereplõk közül Franco egyszerûen zseniális színésszé nõtte ki magát az utóbbi években és az öreg John Lithgow is szuper volt és persze Andy Serkisben eddig se csalódtam a többiek átlagosak voltak. A szinkronhangok nem voltak éppen tökéletesek de azért elmegy. Én ajánlom mindenkinek. 10/10. PEACE
7/10
captainsheldon 2011 aug. 28. - 16:45:06 7/10
(180/343)
Figyelem! Az alábbiak tartalmazhatnak cselekményeket a filmbõl, és akár a végkifejletet is elõrevetítheti.

Elöljáróban: tisztában vagyok azzal, hogy kritikát nem lehet úgy írni, hogy valamit csak egyszer nézünk meg... Tekintsünk úgy az alábbiakra, mint "elsõ benyomás" a filmrõl.

Kezdjük a közönséggel. Egy filmrõl nagyon sokat mond el az is, hogy kik mennek el megnézni. Azon a vetítésen, amelyen én voltam, a közönség véleményem szerint jól tagolható volt 3 fõ rétegre:

- Azok akik még látták az eredeti mozifilmeket, és kíváncsiak az elõzményekre, vagyis a cím vonzotta be õket (ahogy engem is)
- Azok akik a 2001-es Marky Mark (polgári nevén Mark Wahlberg) fõszereplésével készült feldolgozást látták
- Akik a retro-divat iránti tiszteletbõl mentek el megnézni (túl fiatalok voltak nemcsak az eredeti filmhez, de a feldolgozáshoz is).

A többieket nem láttam jól, mert késve érkeztek :)

Mindig megérintenek azok a filmek, melyek az emberi természet sötét oldalát próbálják felfedni a nézõnek. Ez a film szintén ebbe a kategóriába tartozik. Egyértelmûen megmutatja meg hogyan okoz világméretû katasztrófát az, ha istent játszunk, vagy ha elönt minket a kapzsiság és a becsvágy. Az emberi fõhõs motivációja bár nemes, de kissé közhelyes lett, hála Hollywoodnak. A szülõ / gyerek / egyéb rokon és kisállat megmentése illetve a zseni tudós - vakcina köré szõtt történetekkel alaposan elárasztott minket a filmipar az utóbbi években. Talán ennek is "hála" a beteg szülõ megmentésére tett kísérlet nem is érinti meg annyira a nézõt... Õszintén, emelje fel az a kezét, akit jobban megérintett az apa halála, mint amikor Cézár elõször érezte meg a szabadságot önfeledten ugrálva fáról-fára. Hangsúlyt sem akkorát kapott a filmben ez a motívum, de nagyon fontos állomás volt a fõhõs jellemfejlõdésében.

Be kell vallanom, nem számítottam arra, hogy az emberi társadalom hanyatlására írói szempontból ilyen "kézre esõ", kényelmes megoldást találtak. A film sejtetni engedi, hogy a vírus gyors, és halálos. Ebbõl önmagában nem következik az emberi kultúra visszafejlõdése, csak a pusztulása. Így elég nehéz "bekötni" az eredeti film történetszálába, ahol is az ember egy beszédre képtelen alsórendû létformává hanyatlik. Nekem úgy tûnik hogy az emberek gyors "pusztításával" a folytatás lehetõségét is lezárták maguk elõtt az írók (hacsak nem kavarnak majd bele a szálakba másképp).

Jó néhány jelenet azonban zseniálisra sikerült. Néhány a teljesség igénye nélkül: ahogy Cézár megfordítja az apa kezében a villát, a majmok közti alfa-pozíció megszerzése, illetve a szökés megszervezése vagy maga a zárójelenet. Az utolsó nagy akciójelenet a szokásos új amerikai filmes szabályok szerint látványosra, pörgõsre, és eléggé akciódúsra sikerült ahhoz, hogy az utolsó jelenet érzelmi töltését elnyomja. Ez nagy baj, mivel ez lett volna a film egyik legszebb ugyanakkor kulcsfontosságú jelenete.

Önálló filmként sajnos szerintem nem állná meg a helyét, csak a Majmok bolygója széria részeként. A történet kidolgozottsága, a jelenetek részletessége sajnos túlságosan meglovagolta a modern filmkészítési divathullámot.
8/10
idõjós1010 2011 aug. 28. - 09:55:52 8/10
(179/343)
Jó a film, bár már annyi majmos filmet láttam, hogy ez már helyenként untatott egy csöppet.
Elõzményfilmnek pedig valóban nem fogható fel, már csak a vége miatt sem. Amúgy korrekt volt a sztori eleiétõl a végéig.
emerica 2011 aug. 28. - 09:24:56 Előzmény nikato
(178/343)
Sztem ez nem igazán az eredeti sor. elõzménye akar lenni, mert ahogy láthatód a port.hu kritikába, hogy az eredetinek elvileg vmi atomháború is elõzménye volt. Sztem ez a remake elsõ rész elõzménye, mert 2001-ben készült egy új majmok bolygója amirõl senki nem beszél. Valószínûleg kevesen nézték meg :)
10/10
yesname 2011 aug. 27. - 22:22:40 10/10 Előzmény pop3
(177/343)
Te pedig tutira festett szõke vagy.
6/10
Csigusz69 2011 aug. 27. - 11:36:28 6/10
(176/343)
A cselekmény számomra vontatott volt, itt-ott izgalmasabb részek. Nálam nem nyert.
offtopic
pop3 2011 aug. 27. - 08:24:20 Előzmény gabor96
(175/343)
"EZ AZ EGYIK LEGJOBB FILM AZ ÉVBEN, DE AZT HISZEM AZ EGÉSZ FILMTÖRTÉNETBEN"
Hmm.. érdekes ember lehetsz. Remélem soha nem kapsz majd az életben hatalmat, hogy az akaratodat és ízlésedet más emberekre erõszakold. Amíg egyedül vagy egy lakatlan szigeten, addig az emberiségnek van esélye :)
pop3 2011 aug. 27. - 08:19:26
(174/343)
Ennyire faék egyszerûségû sztorit még a vasárnap délutáni valdizni csatornán se látni. Tehát a világkatasztrófát az okozza, hogy egy darab ember kapzsi volt, egy másik meg fanatikus tudós.
Kábé ez a nyolcmillióhatszázharmadik film, erre a dologra alapozva.
Gratulálok a film készítõinek, hogy sikerült egy négy éves gyerek szellemi szintjét alulmúlniuk. A film senkinek nem ajánlott, aki értelmi fejlõdésben meghaladta a fakockák egymásra pakolását.
8/10
starbreeze 2011 aug. 26. - 22:29:11 8/10
(173/343)
Szerintem teljesen korrekt volt, egész jó sztori, gyönyörû a majom animáció, és nem happyendes vége van. :-)
Nekem tetszett 10/8
7/10
nikato 2011 aug. 26. - 14:45:42 7/10
(172/343)
Nagyon állat film, és a vége az eredeti sor. elõzménye.:D Kiváló!
offtopic
robicsek2 2011 aug. 25. - 22:07:42
(171/343)
Figyelem a hozzászólás tartalmazza az Eredeti film végkimenetelét, aki nem látta nem olvassa. (Bár szerintem alig akad olyan)

Nem akarok szólni, de úgy látom ti nem értettétek meg az eredeti Majmok bolygója filmet, Abba épp az a csattanó hogy egész ideig azt hiszi a fõszereplõ hogy más bolygón van, és más bolygón miért ne lehetnének beszélõ majmok :)
És a csattanó a végén hogy kiderül hogy végig a földön voltak. Ha úgy kezdték volna az egészet, akkor nem is lett volna ez a csattanó a végén egyik részben sem. Mert akkor a nézõk már tudják hogy a földön van.
offtopic
robicsek2 2011 aug. 25. - 22:00:14
(170/343)
Nem azért de A Cézár nevet csak a Magyarok adták neki nem ? Hogy passzoljon az eredetihez, de Az angolban más neve van úgy emlékszem, nem hiszem hogy ennyire másképp ejtenék angolul.
9/10
PivarnyikKrisz 2011 aug. 25. - 13:47:09 9/10
(169/343)
Vasárnap megyek megnézni. Kíváncsi leszek milyen:)
8/10
sas96 2011 aug. 25. - 11:57:32 8/10
(168/343)
Én is megnéztem ezt a filmet és annak tükrében ültem le hogy tudtam hogy milyenek a régiek, de egyiket se néztem végig. Ez viszont bejött nekem, mivel legalább van eleje, valamire rá van fogva hogy miért lesznek okosak a majmok, nem csak az van hogy hirtelen jönnek, csapnak, harapnak beszélnek...a semmibõl! A megjelenítés szerintem jól sikerült. Gondolom lesz folytatása, egész film alatt azt éreztem hogy ez csak 1 bevezetõ a késõbbiekhez. Meg tényleg eléggé nyitva lett hagyva a vége. Összességében egy 8-ast érdemel tõlem.
9/10
andesz89 2011 aug. 24. - 22:07:01 9/10
(167/343)
a nyár meglepetésfilmje az x-men:elsõk mellett.nem voltak elvárásaim de nem gondoltam volna hogy ennyire jó filmet fogok nézni.a CGI nagyon jól meg volt csinálva persze semmit nem ért volna ha nem Andy Serkis kelti életre a fõszereplõ csimpánzt.szerintem az eddigi legélethûbb majmokat sikerült megalkotni.de nem ezen múlott hogy az ember végig a majmokkal szimpatizál.remek kikapcsolódást nyújtott amit többször is meg lehet nézni.
2/10
Szancho 2011 aug. 24. - 20:05:41 2/10
(166/343)
Ennyire elcsépelt sablonokkal operáló, vacak filmat régen láttam.
Ráadásul mindezt a semmit jó hosszan el is nyújtják.
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 24. - 15:31:57 Előzmény pepeninho
(165/343)
Köszönöm. :)
10/10
pepeninho 2011 aug. 24. - 02:33:36 10/10 Előzmény Ford Mustang
(164/343)
Húúú apám. Te nagyon tudsz. :) Megnyerted a heti fõnyereményt, ami egy gratuláció. :) De tényleg le a kalappal. Egyébként végül nem azt néztem meg hanem a Förtelmes fõnököket. Nagyon jó. :)