8/10
Shapira 2010 febr. 21. - 11:50:26 8/10
(24/104)
Örök klasszikus. Már régen láttam, de még így is tudom, hogy nagyon tetszett. Fantasztikusak benne a maszkok, a környezet, ráadásul szerintem jobban sikerült mint a regény.
***SPOILER***
Abban az egész nem is a Földön, hanem egy ahhoz hasonló bolygón játszódik, szóval abban nincs is a végén csavar.
offtopic
neugassaman 2009 okt. 21. - 18:41:31
(23/104)
Ezt kár volt külön bolygónak feltüntetni, mert azon élünk...
10/10
BabyBaba07 2009 aug. 11. - 14:55:27 10/10 Előzmény eugénia22
(22/104)
Nagyon jó film!!!!!!!!Nekem 10/10.
eugénia22 2008 máj. 25. - 13:05:33
(21/104)
Akkor most, ez is minisorozat?
eugénia22 2008 máj. 25. - 00:36:16
(20/104)
A minisoroat, az,hogy egy filmnek több rész van.
Meg, szokták mondni rövid életû sorozatokra,hogy minisorozat.
Ami filmnek, csak két része van, azt már álltalában minisoroatnak nevezzük.
Én,így tudom.
Redfield 2008 máj. 23. - 03:27:04 Előzmény Android666X
(19/104)
Azt majd észreveszed, ha olyan lesz. Öreg.
eugénia22 2008 máj. 23. - 03:18:12
(18/104)
Én, úgy tudom,hogy 7 db, külön álló film része van a Majmok bolygójának.
Amiben Haston játszik végig.
Android666X 2008 máj. 22. - 12:35:38
(17/104)
De felfújta magát a kisgyerek. XDDD
Redfield 2008 máj. 22. - 12:11:58
(16/104)
Én meg más dolgokra nem vagyok kíváncsi, aztán akkor választhatom, hogy ne fórumozzak. Ennyi, befejeztem aminek már amúgy is vége volt.
Android666X 2008 máj. 22. - 10:37:49
(15/104)
Szerintem nagyon jó film, én meg vagyok vele elégedve. Mármint a régivel. A könyvet is olvastam, de csak jóval a film nézése után. Aki teheti olvassa el, merõben más kicsit mint a film.

Ja és nem kéne már itt tovább kavarni a sza*t, felnõtt emberek vagytok aztán úgy veszekedtek mint az ötéves óvodások. Abba kéne már hagyni, vagy beszéljétek meg pm-ben. Nem hiszem hogy más is kíváncsi a marakodásotokra! Én legalábbis biztosan nem.
eugénia22 2008 máj. 22. - 02:08:16
(14/104)
Jó film,illetve minisorozat. Nekem tetszett.
Szerintem a jellmezek,a színészek,a helyszínek minden jó benne, pedig régi film.
A forgatókönyv is jó.
És a részek külön- külön is jók.
elaci 2008 ápr. 06. - 14:37:44
(13/104)
Szomorú hírt hallottam ma: elhunyt Charlton Heston. Õ a film mindkét változatában játszott, természetesen ez volt a meghatározó.
Nyugodjék békében! Szerencsére sok remek alkotás révén marad fenn az életmûve.
sipka 2008 febr. 08. - 22:59:53
(12/104)
Ez egy igazi klasszikus alkotás, amelyet minden homosapiensnek látnia kell.....az állatkertbe menetel elõtt.
Mert gondoljunk csak bele, hogy milyen lenne ha a majmok uralnák a világot, mi meg ketrecekbe zárva néznénk ki a fejünkbõl, egy megbarnult banánt eszegetve, miközben egyfajta sárga vizeletet bocsájtanánk ki magunkból a sáros-füves, retkes-tetves PVC-re.. Tisztára dzsuvások lennénk, és egymás fejbõrét vizsgálgatnánk, hátha felfedeznénk valamilyen rovart, amelyet kellemesen elfogyaszthatnánk, a rozsdás kerítésnek neki dölve miközben reánk sütne a nap, ami igencsak megnehezítené életünket, hiszen a sugárzás hatására bepirosodna a hámszövetünk amelynek következményeként: érzékeny, illetve fájdalommal teli idõszaknak nézznénk elébe... Aztán még jönnének a majom kölykök, aki különbözõ száraztápot dobálnának be a ketrecünkbe, mi meg mint valami kiéhezett vadállatok, egyszerûen rávetnénk magunkat, és nyálunkat lecsorgatva behabzsolnánk eme (ízetlen és olcsón hozzájuttot) ételnek nevezett hányadékot. Majd hallanánk ahogy ezek a csimpánz gyerekek azt mondogatják a szüleiknek, hogy "Miért nem csinálnak valamit?!".... S ennél a pontnál elszakadt a cérna!!! Eme mondat elhangzásakor, halántékunkon az ér elkezd pulzálni, a szemünk kivörösödik és a haragunk egyszer csak hirtelen felszabadul belölünk, amelynek hatására neki rohanunk a rácsoknak, és torkunk szakadtából ordibálunk, miközben habzik a szánk, és folyik az orrunk!!!
S sajnálatos módon eme cselekedetünk után, rögtön eljön a végzetünk: a biztonsági szolgálat elektromos sokkolói....

Fúúúú, az durva lenne!!! :)
Ezért én már másképp nézzek a majmokra, mint azelõtt...
Amúgy mind a film és mind a könyv nagyon tetszett nekem :)
Csak azt nem értem, hogy a "movie" esetében minek kellett ennyire elrontani a folytatásokkal.. Na mindegy.
Akik szeretik a kalandfilmeket, illetve a sci-fiket, azok mindenképp tekintsék meg :)
Tenebra Mors 2008 febr. 02. - 00:19:41
(11/104)
Legenda, ennyi! Szerintem.
S elég is lenne ennyit leírnom róla, hiszen ez mindent elmond. Milliószor láttam már, nem tudok betelni vele. Zseniális alkotás, nagyon jó sci-fi és disztópia. Az egyik legjobb a "sötétjövõsös" (tudom, a gumicsirke már halott) filmek között.
Az egész úgy, ahogy van döbbenet, de a vége... Mikor elõször láttam a filmet, napokig hatása alatt voltam, gondolkodtam a végén. Annyira megdöbbentõ volt, még így, hogy nem is amcsi vagyok, de valahogy ennek ott univerzalitása volt
***SPOILER***, hogy a Szabadságszobor állt ki a tengerpartból. A döbbenet, a fordulat, hogy ez nem egy másik bolygó, hanem az atombomba által elpusztított verziója a Földnek.
Gondolom fõleg akkoriban lehetett ennek nagy hatása, hiszen aktualitása volt akkoriban az atombombának, mikor a filmet készítették. ***SPOILER VÉGE***

S még tudományos alapja is van az egésznek, abszolút nem lehetetlen, hogy egy késõbbi mutáció folytán a majmok valóban képesek legyenek beszélni, vagy kultúrát teremteni. Hiszen a csimpánzok (Cornelius és Zira "faja") DNS-szerkezete 99%-ban megegyezik az emberével! Szóval félelmetes jövõkép, na.

Charlton Heston meg külön öröm volt, hogy szerepelt a filmben, õ játszotta a fõszerepet. Ben Hur, Ten Commandments, Planet of Apes BOW!

A többi része már elég érdekes. A 2. még szintén nagyon tetszett (SPOILER: fõleg a bombaimádó "Übermansch"-ek), a 3-4-5 viszont már necces. Nem tudom, hogy igazából jó-e, ha megismerjük ezt az elég összekutyult sztorit. Hiszen SPOILER: a teória ugye az, hogy a majmok azért kerülnek hatalomra, mert a 2. részben bekövetkezett atomrobbanás visszarepíti Corneliust és Zira-t az idõben LOL? Kissé már kusza lett így az egész. Addig nagyon jó volt, amíg tisztán tudomáynos alapon mozogtak, ez a plusz fikciós szál ebben a formában már nem volt szerencsés szerintem. Az 5. meg jó, csak rókabõr, egyértelmûen az 1. rész sikereit próbálták megismételni. A 6. meg ugye remake XD. Pont ezért nem vagyok arra kíváncsi.
feketevipera 2008 jan. 10. - 15:59:44
(10/104)
Egészen pofás kis film, de tényleg más, mint a könyv. Ott talán jobban kidomborodik az emberiség bírálata, de a filmben is vannak érdekes dolgok (a mindenáron háborúzni vágyó gorillák, a csimpánzok tüntetése, az embereken végzett kísérletek). Elõször gyerekkoromban láttam a filmet, és a vége tényleg nagyot ütött. Érdekes módon arra nem gondoltam, hogy az ûrhajósok hol is vannak valójában. A folytatások tényleg gyengébbek, habár a második rész talán még némileg érdekes. Engem csak az dühített, hogy - emlékeim szerint - amikor "újabban" az m1 adta, akkor egy újraszinkronizált változatot mutatott be (eredetileg talán Vass Gábor szinkronizálta Hestont, itt pedig Barbinek Péter). Ha nem tévedek...
kevinspéci 2007 dec. 29. - 09:05:25 Előzmény StJust
(9/104)
A Star Warst ki nem állhatom, de ezt én is nagyon szeretem. Igaz, ebben nagy szerepe van Hestonnak, a valaha élt egyik legnagyobb színésznek.

Legalább az elsõ részt mindenkinek érdemes megtekintenie!

Többször! :)
hutizs 2007 szept. 19. - 19:11:54
(8/104)
Biztosan tetszeni fog. Jó szórakozást hozzá.
zszoltan 2007 szept. 19. - 18:21:59
(7/104)
Nem is az a kérdés, hogy mennyire elrugaszkodott, hanem hogy át tudja-e adni az üzenetét. Ennek a filmnek szerintem sikerült. De még sejtek benne mást is, amit nem sikerült meglátnom a filmben elsõre.

Amúgy persze a megfelelõ formában is van valami. Egy ismerõsöm alapból kezébe sem vesz fantasy könyvet, mert az olyan... már nem emlékszem, hogy mondta, de arra utalt, hogy nem valóságízû. Kicsit sajnálom, mert így persze a benne foglalt üzenetet sem képes venni (hiába is olvasná el 'kötelezõen', fanyalogva). De tudom magamról, hogy én sem bírok ki minden stílust. Mindenkinek vannak korlátai. Remélem, a 'Majmok bolygója' könyv nem a korlátaimon túl van...
hutizs 2007 szept. 19. - 18:08:11
(6/104)
Ha sok sci-fit olvasol/nézel, akkor ezek a régen írt mûvek nem biztos, hogy tetszenek, hiszen bármilyen jól vannak is megírva, ma már mégsem annyira elrugaszkodott dolgokról szólnak.
zszoltan 2007 szept. 19. - 16:19:18
(5/104)
Igen. De én inkább úgy fogalmaznék, ebben az egy esetben kitaláltam. Számomra egyértelmûnek tûnt, hogy mi is van. Mivel csak a film végére emlékszem, nem tudnám megmondani, mibõl támadt ez a gondolatom már a felénél. Az is lehet, hogy egyes szokásos alapfeltételezéseimtõl nem sikerült eléggé elszakadnom. Ez sci-fik esetében nem feltétlenül elõny. :)