Téma: A megtorló

KurtWagner 2022 márc. 12. - 17:25:00 Előzmény The Cortez
(131/151)
A filmben úgy ahogy igazad van (bár nekem tetszett, hogy itt a megtorlás ötletes volt, már ami az alvezért és a feleséget illeti). A mellékszereplőkkel nem volt gond, legalább is Spacker Dave-vel és Bumbo-val, sőt Joan-nal sem (Rebecca Romijn túl szép volt hozzá), de ilyennek a képregényben is. Viszont, hogy Jane lenne a legrosszabb Punisher? Nézd meg ezt. 10 perces, nem hivatalos rövidfilm ismert szereplőkkel. https://www.youtube.com/watch?v=bWpK0wsnitc
2/10
The Cortez 2022 márc. 12. - 15:56:07 2/10
(130/151)
Ez a lehető legrosszabb Punisher feldolgozás, és Jane a legszarabb Megtorló. Sehol nincs Jon Bernthalhoz képest. A súlyos drámai részeknél különösen rosszul alakított. A főhős mellett az ellenség (John Travi) meg a mellékszereplők zöme is minősíthetetlen volt. Semmi dark nincs benne, de még csak vér sem. Helyettük van unalmas sztorivezetés, stílustalan rendezés, látványtalan akció, továbbá sok kínosan nevetséges szituáció. Ez egy családbarát Punisher, aminek nincs sok köze az eredeti témához. Aki a valódi Megtorlóra kíváncsi, annak ajánlom a Daredevil 2. évadát + a szintén netflixes The Punisher sorozatot.
2/10
The Cortez 2022 márc. 12. - 15:50:04 2/10 Előzmény tom103
(129/151)
„Nem kell megnézni, és akkor nem leszólni, ”

Ha nem nézik meg, akkor hogyan tudnának véleményt mondani róla, te észlény?

„Ez a film nem jobb. és nem rosszabb, mint más hasonló, filmek.”

De ez sokkal rosszabb. Alulmúlja azokat.

„Én pl. soha nem néznék, meg egy Woody Allen filmet, aki ugyebár a ripacsok királya”

Összekevered Adam Sandlerrel.

efmary 2021 máj. 26. - 16:48:43
(128/151)
Csak egy kis hiba csúszott a prognózisba. A 2021.05.27-i megadott időpontban 02:30 órakor nem ez a 2004-es film, hanem az 1989-es elődje "A büntető" szerepel a Film+ műsorán Dolf Lundgreen főszereplésével.
8/10
tom103 2020 jún. 28. - 15:58:06 8/10
(127/151)
Én nem tudtam, hogy láttam ezt a filmet már, régen volt. Csak a piercing-es jelenetnél jöttem rá.
Sajnálom, az itt fikázó, filmkritikus palántákat, aki csak egy irányban látnak a szemellenzőjük miatt, mint a lovak. Nem kell megnézni, és akkor nem leszólni, mindent.

Ha itt valamelyik okosnak, felajánlanám, hogy csinálja, meg jobbra, én finanszírozom, akkor, meg jönnének, újabb okosok, aki viszont azt fikáznák le. Ez egy szubjektív műfaj.

Ez, bizony egy Dirr-durr, piff-puff film, ha ilyenhez van kedvem ilyet nézek, ha Tarantino-hoz, akkor azt.

A mai zene nem több , zaj, ilyet bármikor összedobok 5 perc alatt, egy jó programmal. De ennek is megvan a maga helye.

Ez a film nem jobb. és nem rosszabb, mint más hasonló, filmek.

Én pl. soha nem néznék, meg egy Woody Allen filmet, aki ugyebár a ripacsok királya, ezért nem is foglalkozom ezekkel. Másrészt a TV kezelési utasításában, benne van, hogy Woody Allan filmek nézése közben bekövetkezett képernyő károsodásra, nem terjed, ki a garancia!!!!!
4/10
IamTwo 2020 máj. 04. - 00:16:17 4/10
(126/151)
15 éve még mintha jó film lett volna, de most alig vártam, hogy vége legyen.
Mindenható főszereplő, Travolta ripacs mint mindig, 1 bites karakterek, a sztori sem igényel sokkal több gondolkodást.
5/10
sexykex 2020 febr. 26. - 13:29:22 5/10
(125/151)
Fogalmam sincs, hogy első látásra mi volt a véleményem róla. Rég volt, elfelejtettem. Most csak annyit mondanék, hogy szokványos Marvel, a képregények minden hibájával egyetemben. Dirr-durr, piff-puff és csók. Aki szereti a lazára vett, kissé mesés, jófiú-rosszfiú sztorikat, annak valószínűleg tetszik.
10/10
sagem 2018 jún. 14. - 21:16:56 10/10
(124/151)
1989-es Dolph Lundgren féle változat, A Büntető.
breeder 2016 júl. 16. - 15:32:53
(123/151)
Nem rossz film!
és ami pozitívum benne (már ha lehet ilyet mondani egy lövöldözõs, megbosszulós film esetében), hogy a sztori vége nem lett az a tipikus csöpögõs, romantikus, happy end, hanem a rendezõ direkt odafigyelt arra, hogy a valósághoz inkább közelebb álló véget kanyarítson.

SPOILER
A fõhõs dumáján persze jót nevettem, amit a hídon állva motyogott a zárójelenetben (némi képregény szerû fõhõs filingje volt), de ezt leszámítva nekem tetszett a történet is és a karakterek is. :)
3/10
sawyerx 2016 márc. 30. - 20:51:54 3/10 Előzmény Torolt Felhasználo
(122/151)
Nem hiszem, ncore-ra nem szoktak tv által vágottat felrakni.
Torolt Felhasználo 2016 márc. 28. - 21:00:57
(121/151)
Akkor valószínûleg a tévés vágott verziót, ami nézhetetlen mint a Starship Troopersnél, Xénánál, vagy úgy általában.
3/10
sawyerx 2016 márc. 28. - 20:29:07 3/10
(120/151)
Én nem tudom, milyen dvd változatot láttam, úgy töltöttem le, de például a nagy mészárlásnál a 20 emberbõl kábé kettõt mutattak, hogy lelövik, olyan érzésem volt, mintha egy tv2-t néznék és megvagdosnák. Amúgy nem volt nagy eresztés a film, nem tudta belõni, hogy ez most akkor mi is akar lenni, képregény-adaptációnak hiteltelen, thrillernek komolytalan, akciónak bugyuta. A fõszereplõrõl egy percig nem tudtam elhinni, hogy ez valóban Frank Castle, karakterfejlõdés sem jött át, a csúnya nézés és muszkli pedig sajnos nem elég. A maffiózók voltak még úgy ahogy valamirevalók. Operatõri munka is pocsék.
robgros 2016 márc. 05. - 23:08:53 Előzmény mehdi
(119/151)
Pedig pont hogy a második rész áll közelebb a Megtorló feeling-hez.

Képregényes haverom nyíltan megmondta véleményét, hogy ez a 2004-es film egy elég brutális képregény roppantmód lebutított, családbarát változata. Egyszer néztem meg, de nem jött be, mondjuk én is a vágott verziót néztem.

De 1 dolgot megtanultam és ezt javaslom mindenkinek: ha keményebb képi világú filmet - lásd Megtorló - akartok nézni, felejtsétek el a tv-csatornákat, mert a vágásokkal úgyis élvezhetetlenné teszik a mûsort. Ezt tapasztaltam, mikor késõn leadták a Csillagközi inváziót és voltak jelenetek, amiket nemes egyszerûséggel kihagytak/kivágtak, pedig 18-as karikát kapott. Onnan tudom, hogy elõtte vhs-n néztem és nem spóroltak a brutál képsorokon. Azóta rájöttem, ha jó filmet akarok nézni, akkor hagyom a keresk. csatikat és online nézem, vagy letöltöm.
Dastelking 2015 dec. 18. - 20:37:52 Előzmény stupek2
(118/151)
Barátom...Koppincs mi?Nem baj, hogy ez egy 2004-es Marvel próbálkozás, amibõl valjuk be tényleg nem sok minden lett.De azért nem kell valamire rávágni, hogy koppincs, mert lófasz közünk nincs hozzá.Mad Max mi?Na, nem ócsárolom, egyiken sincs mit.Tény, hogy a Megtorló egy 1974-ben megjelent karakter és abból készült ez a film, míg a Mad Max egy 1980-as film.Lehet, hogy nagyobb kultusza van a Mad Max-nek, de hogy a Megtorlónak a története véleményem szerint sokkalta érdekesebb és több potenciál is van benne az már biztos.De ugye mindenki tudja.A vélemény olyan mint a s.ggly.k.Mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másiké.
8/10
stupek2 2015 ápr. 16. - 17:14:52 8/10
(117/151)
Egy újabb MAD MAX variáció! Ha nem láttam volna elõször a MAD MEX-et, azt mondanám jó film. Mivel láttam, tudom, hogy ez csak újabb bõr lehúzása egy ötletrõl! Ezért 8 pont helyett csak 7.
filmimádóó 2014 ápr. 26. - 01:17:24
(116/151)
Elég ritkán adják le ezt a filmet, most szerencsére a tv2-õn leadták és újra láthattam 4 év után...
lotto 2013 nov. 29. - 15:55:46 Előzmény Csonger
(115/151)
Nem olyan rossz a Lundgren féle változat sem, az akcojelenetek elég gyengék, de Dolfit bírom énis.
Egyxer érdemes meglesni,nCore-on fenn van pl..!
1/10
antdomi 2013 aug. 16. - 21:41:53 1/10 Előzmény King Diamond
(114/151)
A fõszereplõ kész kabaré. Kiirthatatlan. :))
Egy jó rajzfilm sokkal szórakoztatóbb.
9/10
King Diamond 2013 jún. 25. - 19:28:43 9/10
(113/151)
Még valamikor régen láttam ezt a filmet, de csak nemrég akadtam rá a két másik Megtorló filmre is. Így, pár napja megnéztem õket, és jó volt látni három Megtorló filmet is viszonylag kis idõn belül. Számomra egyáltalán nem voltak unalmasak. Mivel egyik film története sem ugyanaz, hanem azért különböznek itt-ott, ezért három különálló Megtorló filmnek lehet õket tekinteni. A háromból talán ez a legkevésbé 'B' kategóriás, és a legtöbb ismert színészt felvonultató rész. Amit egy akciófilmnek nyújtania kell, azt teljes mértékben kínálja is (de ez mindhárom részrõl elmondható). A szereplõk jók, Thomas Jane nekem ugyanolyan jó Frank Castle volt, mint Dolph Lundhren, még ha nem is olyan nagydarab. Kevin Nash feltûnése már csak hab volt a tortán, jó nagy drabális állat (bár ez nem meglepõ). És azért egy-egy 'állandó rosszfiú' karakter játszó számomra ismertebb színészt is jó volt látni feltûnni (pl. Marc Macaulay). Illetve, még az megemlítendõ, hogy ebben volt a legtöbb jó nõ a három részbõl (Rebecca Romijn kiemelendõ). Nekem történet szempontjából ez a bosszú tetszett a legjobban, mivel a másik kettõben azért nem erre van kihegyezve a történet. A zene is jó volt, és a magyar szinkronnal sem volt itt sem bajom.
Amennyivel késõbb készült az 1989-es változatnál, annál látványosabb, akciódúsabb és pörgõsebb lett, és egy hangyányival jobbnak is érzem annál, de tényleg csak egy hangyányival.
8.5/10
filmimádóó 2013 máj. 20. - 13:19:26
(112/151)
Szeretem ezt a filmet, jó film.....sajnos már rég láttam