8/10
Sau Dade 2023 ápr. 21. - 16:06:34 8/10
(17/17)
Nem írom, hogy kellemes meglepetés, mert a párom látta eredeti nyelven és nagyon szerette, tehát tudtam, mibe fogunk a magyar változattal. Ennek ellenére az első három rész után majdnem kasza lett belőle, annyira idegesítően bunkó volt a sorozat. (A mi kis falunk is az, de valahogy az kevésbé valóságos, ez viszont nagyon is az, és valószínűleg fájt szembesülni az igazság közeli világgal)
De aztán ahogy beindult a cselekmény, hogy változnak meg a szereplők mindenféle véletlen események hatására, elismertem, hogy nagyon okos a sorozat taktikája. Ahogy először jobbnak tartjuk magunkat, mint Nándi és barátai, kicsit le is nézzük őket, aztán már szurkolunk, ahogy változnak, és akkor belénk hasít -Blanka kapcsán, hogy talán mi is Blanka vagyunk és hogy van itt tennivaló- és hogy mégsem lesz az egész hurrá optimista.... És nem csak a "paraszt" oldalról igaz ez: a romák sincsenek idealizálva, de démonizálva sem: rendesek, szeretni valóak, szemetek, utálatosak....ahogy minden ember.
Nagyon örültem, hogy nem csak Nagypál Gábort és Farkas Franciskát láttuk roma színészekként, hanem -sajnos szvsz nem véletlen- ismeretlenebb arcokat is....talán nálunk is itt az ideje, hogy ne csak roma szerepeket kapjanak, hanem bármit, amire tehetségük feljogosítja őket.
Az agyon hype-olt Jimmys sorozathoz képest nekem két fokkal jobban tetszett.
(annyira mondjuk nem, hogy megnézzem az eredetit is, de le a kalappal a bevállalásáért, a megvalósításért)
9/10
sita76 2023 márc. 04. - 10:54:38 9/10
(16/17)
Kolosi lenyilatkozta, nem lesz több évad, mert ez egy cseh sorozat alapján készült, és ott sem lesz több rész, mivel a sorozat írójának az a koncepciója, hogy minden sorozatból csak egy évadot csinál
8/10
nikato 2023 jan. 08. - 13:21:21 8/10
(15/17)
Kegyetlen jó sorozat, remélem még azért csinálnak belőle sok részt. Nem csoda, hogy nem tv-ben megy, mert a "gyengébb lelkületű" emberek, ebbe is mást látnának bele. Ki meri mondani az igazságot. Színészeket is jól kiválogatták. Rujder Vivien is zseniális, jó színésznő, remélem innentől több filmbe és sorozatba hívják majd! Az "Atya" karaktere, Gáspás Tibor (engem mindig John Lithgow-ra emlékeztet), Rudi, Zoli, Kutacs, Rita mind nagyon eltalált karakterek és az őket alakító színészek is telitalálatok! De amúgy mindenki, még Satu is. Úgyhogy le a kalappal. Nekem bejött!
8/10
luci87 2023 jan. 06. - 17:14:46 8/10
(14/17)
Kar jogy vege, ez is lehetett volna legalabb 10 reszes, mint a Kiraly.
Apropo, a Kutacs jatssza Joos I. t a Kiralyban, ott idosebbnek nez ki.
amiraa_daaa 2023 jan. 04. - 19:53:05 Előzmény luci87
(13/17)
ma lement az utolsó rész sajnálom hogy csak 8 részes és szegény Haumann Péter Bácsi is egy részben tudott igy szerepelni.

A szálak elvarratlanok maradtak mondjuk mégegy évad van benne. Imádtam Nándi ex asszonykáját, baromi jól hozza a gázos ex feleséget. A sorozat elején tapasztalható nem piszi dolgok meg gyűlölet izék már nincsenek, vagy nagyon minimálisan, egyedül most Rita ( exnej ) német hapsijának szolt be Nándi.

Ami tetszett a Boti karakter fejlődése mert ő a jövő, és van benne egy üzenet, hogy a jövő változhat jó irányba is.

váltott iskolát, szakgímiből gimibe, csajozási fronton is fejlődött, ugye volt egy mélyrepülése, de valahova eltalált,



Nándi nem fejlődőtt semmit csak befogta a száját a végére mondjuk ez is fejlődés magához képest. :d

Otto/Brigi -t jól hozta a RVivi, és másért nem hogy beleláttunk a gondolataiba azért megérte megírni a sorozatot.

eléggé kellemetlen, de kiderül, hogy ki az igazi szerelme OttoBriginek és ki miatt váltott nemet, kitől várta hogy szeresse, és láthatjuk a csalódását amivel semmit nem ért el



Leót bírtam még nagyon mert az a sunyiság meg na de meg kell nézni.
Annyira nem áradozok róla, de elég jól tükrözi a valóságot.
8/10
luci87 2022 dec. 27. - 06:42:28 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(12/17)
Nekem tovabbra is tetszik,erdekes ,fordulatos es vicces,van mondanivaloja.
Mikor mutatnak egy ferfi labfejet,es a srac lekonyul,hat az mindent vitt..:)
Igen,erdekes,messzirol lehet sajnalni egyes embereket,de kozelrol mar nem annyira,tisztelet a kivetelnek.. divat lett a nagy latszatszeretet,kozben meg...:(
amiraa_daaa 2022 dec. 26. - 19:12:55
(11/17)
Nem egy "piszi" sorozat, viszont sok sok valós dolog van, kezdve az utolsó pénzét is eljátszó főszereplőről ( már ha van) -tól a gyűlöletig és a kamu életig, Elég kis rétegnek fog tetszeni, viszont sok tanulság van benne. Lengyel T karaktere elég nagy tükör aztán van aki lát benne valamit van aki nem. Tény hogy ide is betettek mindent amit lehetett.
az egyik "kedvenc" részem a kiállok valamiért ami végülis nem önazonos , és ezzel szembesitenek témakörében:

amikor a LT karaktere megkérdezi a kislányt akivel Boti jár posztert ragasztani meg a Romakomába segíteni, hogyha ennyire védi a sötétebb bőrű "társait"akkor az azt is jelenti, hogy járna is eggyel, és erre nagy nehezen LT nyomására kinyögi a kiscsaj hogy NEM, ő is kvázi utálja őket. Ebben erős a sorozat, hogy a Lengyel által játszott szereplő szembesít hogy ja igen imádod szereted de jo messziről őket, illetve hogy szenvedélybetegségből ( játék, pénz ) illetve butaságból nincsen kijárat, vagy nem így.



Ez ugyanaz, hogy könnyen b@@@@zik LT karaktere, ha azt hiszi hogy tőle ez messze van de mikor megjön a húga/öccse akkor szembesül vele, hogy hoppá megnyerte a "főnyereményt". Bár az nem világos hogy miért egy Anikó show-ba akart Brigi visszatérni.

LT karaktere se ülne be egy moziba sem egy átoperálos filmre, mert nem érdekli, megveti és ha választhatna akkor nyilván nem választaná, és talán észre sem venné hogy van ilyen. De amikor az élete részévé válik akkor az más megközelítést ad(hat) , bár én LT karakterét full reménytelennek látom minden téren. Ezzel szemben aki fejlődik bár teljesen máshogy, az Rujder Vivi alias Ottó alias Brigi néha karót nyelt szűzlánynak ható karaktere, bár én bírom nagyon.

Nem mondom hogy életem sorozata, de van benne mondanivaló. Ezalatt nem azt értem hogy operáltassa valaki át magát vagy kamu jogvédő szervezetet verbuváljon, hanem az emberi karaktereket baromi jól megírták. Meg a tipikus kapuzárás előtti/utáni pánikhelyzeteket. Karakterben nagyon erős a sorozat és ezt az Aranyélet ex forgatokönyvirojának köszönhetjük.
Imádomezt 2022 dec. 20. - 19:52:49 Előzmény artad
(10/17)
Videa
8/10
artad 2022 dec. 04. - 19:03:04 8/10
(9/17)
Mostakkó' az lesz a divat sorozatoknál, hogy egy részt lead a tévé, aztán fizess (torrentbótozz), ha a többi részt meg karod nézni?
Trivia Showtime 2022 dec. 03. - 13:54:40
(8/17)
Érzékenyítés töményen, műanyagba csomagolva, sarkosan lebutítva, néhány (de sajnos túl kevés) poénnal és egy-két (sajnos még kevesebb) jobb sorsra (is) érdemes színésszel. Inkább kontraproduktív, mint hasznos, és inkább kínos, mint szórakoztató, de a célközönséghez (talán) így is eljut. Engem nem talált el/meg. Az első két rész után másokra bízom a sorozatot...
1/10
mjoee 2022 dec. 02. - 16:25:47 1/10
(7/17)
gagyi.
8/10
artad 2022 nov. 30. - 10:52:47 8/10 Előzmény Rojita
(6/17)
gondolom torrentbótba' má van
Rojita 2022 nov. 30. - 09:28:47
(5/17)
Végülis hol lehet megnézni? Csak az RTL+-on?
8/10
luci87 2022 nov. 30. - 06:38:45 8/10 Előzmény artad
(4/17)
Igen.Jol jatszik a foszereplo,es az hogy kovetkezetesen mindig Otto nak hivja az öccsből lett hugat,nagyon vicces...
8/10
luci87 2022 nov. 30. - 06:35:35 8/10
(3/17)
Megneztuk az elso ket reszt.Bejott.Vicces,es igaz.Ezt fogjuk nezni,ellentetben,a masik most indulo sorozattal.,amiben L.T. jatszik szinten.
mazsme 2022 nov. 29. - 21:17:46 Előzmény artad
(2/17)
Ámen...
8/10
artad 2022 nov. 28. - 13:25:20 8/10
(1/17)
20-30 év után elért hozzánk is az amerikai rasszista redneck karakter. Pont jókor, amikor az lmbtqfkfhsgajsldlfji a fénykorát éli. Gondolom lesz benne minden, amit már más hasonló filmekből megszokhattunk, meg az is, hogy a főszereplő karakter rájön arra, hogy attól még, hogy valaki b*zi, bocsánat, más, attól még lehet szeretni és majd a faluba' mindenki ellen fordul azzal, hogy inkább megvédi, mint fikázza és átkozza. Amúgy Lengyel Tomi jól hozza a karaktert és a film viccesnek tűnik. Szerencsére a készítők nem b@szták el úgy, mint az ugyancsak lopott ötletes Bödöréket. Legalábbis egyelőre úgy tűnik...