ilali 2016 júl. 29. - 20:28:36
(12/12)
***SPOILER***
- Hogy került ez a levél épp a maga kezébe.
- Véletlenül.
***SPOILER VÉGE***
Milyen sokáig hallgatja, tanulja az ember a világ, az élet törvényszerûségeit, mire rájön, vagy rá sem jön, csak szembesül vele, hogy életét a „véletlenek” irányítják.
Szó nincs arról, hogy egyetértenék a levél létrejöttével. Csak mindig „csodáltam” azokat, akik könnyen elítélik, kihasználják mások hibáit. Lehet, hogy csak irigykedek, a hibázók kis csoportjából.
awxdful1 2011 jan. 08. - 22:11:04
(11/12)
Técsnek én inkább egy történelem könyvet javasolnék.
Gérard Philipe albumában az elsõ képen van csak egyenruhában, amely a Királylány a feleségem c. filmbõl van, amely XV. Lajos (1710-1774) uralkodása alatt játszódik. Ezt kb. 3 kattintással észrevettem...
magorka16 2011 jan. 08. - 20:37:57
(10/12)
Kedves técs,te képzelõdsz!! Nem akarsz egy kis kárpótlást,mondjuk pár millát,vagy egy jó szemüveget?!!
drabál 2011 jan. 08. - 20:21:46 Előzmény dr.w
(9/12)
kedves dr.w! 58 az azért még nem jár 70 felé:)
drabál 2011 jan. 08. - 20:20:09 Előzmény dr.w
(8/12)
Ez így van :Királylány a feleségem,Vörös és fekete,Pármai kolostor. Annak a kornak a filmnormái szerint készültek.Mert egy kis túlzással Eisenstein Patyomkin páncélosára ma azt is mondhatnánk ,hogy félnótások mutogatnak ,grimaszolnak benne:)Holott filmtörténelmi remekmû.
técs 2011 jan. 08. - 19:01:30
(7/12)
Jól látom Gerard Philippe gallérján as SS rúna van?
far vik 2011 jan. 08. - 10:51:28
(6/12)
+ h = ha
far vik 2011 jan. 08. - 10:50:35
(5/12)
"...meghódítja a tombola nyertesét, bárki legyen is az..." érdekes lett volna, a a nyertes egy kopaszodó idõs pocakos úr... Nosza, ebbõl is lehetne egy magyar remake-t forgatni, a fenti variációval.
dr.w 2010 aug. 07. - 22:40:31
(4/12)
(Én már majdnem 70 felé járó matróna vagyok, így aztán, amikor általános iskolába jártam, még megtanítottak bennünket helyesen írni.)

Ha figyelemmel vagyunk az 1955-ös évre, amikor a film készült, abszolút rendben van minden. Abban az idõben és utána, kb. még 20-30 évig nem volt jellemzõ az olyan akciófilm, melynek elsõ 10 percében már derékig ér a vér. Fõleg a romantikus történetek uralták a mozit. Ebben a filmben kitûnõ színészek játszanak és a rendezõ is nagyszerû. Megnéztem az Internet Movie Database-ben, mi szerepel Michèle Morgan-ról (http://www.imdb.com/name/nm0006807/), mert már rég hallottam róla. Meglepõdtem, hogy még él, pedig 1920-ban született. És 1999-ben még forgatott filmet!

Kedves kgyuri0, mit számít az a 2 év többlet a színészi játékban? Méltó partnerei voltak egymásnak és egy filmnél ez a lényeg. Michèle Morgan pedig egy gyönyörû NÕ, még napjainkban is. Szerintem.
kgyuri0 2010 aug. 07. - 21:58:55
(3/12)
Nemvagyok ugyan 70 fölötti matróna, de kisgyerekkorom GérardPhilipejét kíváncsian vártam. Jól rémlett, a nagy MicheleMorgan öregebb nála, mindenesetre sokkal férfiasabb.
Fére a tréfát, nem semmi ez a film, bájgúnárságból ezer JávorPál kitelne belõle. Igazság szerint BrigitteBardot föl se tûnt. Különös, hogy mégis szívesen végignéztem, RenéClaire az RenéClaire. Nem is tudom, engem Steinbeck KékÖböl címû mûvére emlékeztet, azt olvasva volt az az ézésem, hogy olvashatatlan giccs, már annyira tömény, hogy az már mûvészet.
Ez a film is a maga nemében tökéletes. Az is segít rajta, ha az ember önmaga paródiájának tekinti.
Ezüstliliom 2010 aug. 07. - 20:29:15 Előzmény feketevipera
(2/12)
Brigitte Bardot-t és Michéle Morgant is meg lehet említeni, ha már a híres színészekrõl beszélünk. Bájos kis romantikus filmnek ígérkezik.:)
feketevipera 2009 ápr. 10. - 17:36:03
(1/12)
Hûha, azt hittem, hogy rengeteg 70 év fölötti matróna írt már itt ódákat Gérard Philipe-rõl, de tévedtem... Na, félre a tréfával. A film egy olyan katonáról szól, aki az "amikor a hóhért akasztják" típusú problémával kerül szembe. Soha nem tudott hûséges lenni, ezért tkp. nem is érdemli meg a boldogságot. "Bukása" törvényszerû, érdekes lett volna látni a következményeket is. Csak annyi bajom volt a filmmel, hogy a minõsége nem volt a legjobb, sõt a vége felé még a hang is elment egy idõre.