offtopic
capt.nemo 2022 febr. 04. - 21:00:11 Előzmény dlgt
(86/86)
8/10
dlgt 2022 febr. 02. - 00:21:59 8/10
(85/86)
amig neztem vegig arra gondoltam h konyvben ez milyen jo volna... filmben nem volt olyan nagy szam... 8/10
10/10
blogriella 2021 szept. 09. - 15:39:37 10/10 Előzmény csabaga
(84/86)
De, irritált. Éppen azért mert nagyon jól játszott. Épp ma mondtam a fiamnak, hogy már akkor észrevehető volt Christian Bale fanatizmusa.
10/10
blogriella 2021 szept. 09. - 15:36:54 10/10
(83/86)
Nekem nagyon tetszik, már többször láttam és remélem még fogom is. Szerintem nagyon jól összerakott film.
6/10
Terminandor 2019 aug. 04. - 22:56:46 6/10
(82/86)
Hát ez elég sekélyes lett. A történet baromi giccses helyenként és rettenetesen túl van húzva. Valamint nem igazán jött át, hogy mit is akar végeredményben elmesélni. Meg néha vissza - vissza kellett pörgetnem, mert annyira logikátlanul és random jöttek az események egymás után, hogy nem tudtam követni. Egy abszolút egyszer nézős film, de bőven kihagyható. 6 pont, de csak mert láttam már sokkal szarabbat is...
vino-et-veritas 2018 márc. 02. - 13:03:37
(81/86)
OFF

Visszanézve az Oscar-okat, '88-ban Az utolsó császár vitt el sok díjat, '89-ben az Esõember...
Ha lehetett volna, én is inkább a "császárt" választottam volna...
10/10
Von Schwartz 2018 márc. 02. - 11:46:37 10/10
(80/86)
Sajnálatos, de egy Oscart sem nyert, pedig hat kategóriába jelölték.
http://www.imdb.com/title/tt0092965/awards?ref_=tt_awd
10/10
mfarkas767@gmail.com 2017 márc. 09. - 14:47:58 10/10
(79/86)
Nagyon is,hogy nem középszerû !!!! Ön életbõl adoptált !!!! Nem véletlen a sok Oscar díj !!!!
Matyi Ludas 2016 jún. 20. - 18:01:14
(78/86)
Ez az elkényeztetett gyerek szörnyû !
10/10
Von Schwartz 2014 dec. 15. - 14:11:10 10/10
(77/86)
Csak hozzá szeretném tenni, hogy a film J.G. (Jim Graham)Ballard iró gyerekkorát meséli el, tehát a film igaz történet alapján készült!
10/10
breeder 2014 nov. 06. - 19:59:02 10/10
(76/86)
SPOILER

Szerintem a film nagyon jól szemlélteti, hogy milyen az, amikor egy gyerek gazdag családban nõ fel és mindent megengednek neki, magyarán mondva túlzottan elkényeztetik.
Azt gondolom innen adódik a kis srác önfejû és irritáló magatartása, mert ahelyett hogy szót fogadna, inkább elengedi az anyja kezét, és visszamegy az elejtett játékáért!
A házinéni sem véletlen, hogy pofon vágja a gyereket. Ez valahol a múlt béli szófogadatlanságának, magatartásának szól.
csabaga 2014 nov. 06. - 17:56:33
(75/86)
Az a gyerek nem irritált legalább egy kicsit?

SPOILER!

Még annyi esze sem volt,hogy fogja az anyja kezét...
10/10
breeder 2014 nov. 06. - 16:48:44 10/10
(74/86)
Mestermunka ez a film!
Spileberg nagyon jól összerakta ezt a produkciót.
Nekem egyébként a hangulata és a zenéje tetszik a legjobban.
A hektikussága (az hogy kiszámíthatatlan) a szereplõk életének alakulása is nagyon bejött.
Szóval csak ajánlani tudom a filmet!

10/10
10/10
mili461 2014 márc. 15. - 18:31:14 10/10
(73/86)
Nagyon tetszett a film! Elgondolkodtató, lebilincselõ, szívszaggató.....
csabaga 2014 jan. 23. - 16:21:11
(72/86)
A hajón elmenekülõ szülõk hogyan mehettek volna vissza a házukba?

A gyerek miért engedte el az anyja kezét?Ja,a repülõk jobban érdekelték,mint a szülei.
10/10
Sumomo 2013 aug. 07. - 13:08:11 10/10 Előzmény pneklara
(71/86)
régen...
nekem még volt filmesztétika órám a gimiben (mûvészettöténet is jelzem)
sõt, Bíró Yvett tv-s filmesztétika óráin "csiszolódhattam".
Lányomnak 2005-ben volt egy érettségi tétele, az Árvácska c. film elemzése
Soha nem tanultak a gyerekek filmesztétikát, én dolgoztam ki az osztálynak a tételt.
Mondjuk az ofõjük meg is dicsért érte:))
pneklara 2013 aug. 04. - 19:52:54
(70/86)
Igen, emlékszem ezekre a jelenetekre.
De ez a megadás motívum, a behódolás, a másik fensõbbségének elismerése, és annak belátása, hogy az én sorsom az erõsebb jóindulatától függ ,bennünk meglévõ érzelem, függetlenül a nemzetiségünktõl. Sõt, megfigyelhetõ pl kiskutyánál is, amikor nagyobbal kerül szembe, hanyatt vágja magát, ezzel elismeri, hogy megadom magam, nem számíthatsz tõlem támadásra, sõt, én kérem tõled a kegyelmet.Hamar felismerte ez a gyermek is, hogy sorsa, élete az alkalmazkodni tudásától függ.
Biztos több van egy ilyen filmben, mint amit elsõ nézéskor fel tudunk fogni. Régen voltak a filmek után beszélgetések filmesztétákkal, akik segítettek eligazodni a kifejezési módokban, eszközökben.De ma már kevés embernek volna erre igénye.
10/10
Sumomo 2013 aug. 04. - 11:31:03 10/10 Előzmény pneklara
(69/86)
van egy 4. jelenet is, amit tegnap fedeztem fel.(Egy gondolat részemrõl)
, de csak azért mert a lányom japán szakos- történész és ragadt rám valami az évek során, a japánok gondolkodás-világából. Mesélte, hogy a japánok Amerika imádata abból abból az õsi tekintély és tekintély elvû gondolkodásból ered, ami a mai napig is jellemzi õket. Mint legyõzöttek, tisztelik a legyõzõt. Minden harag nélkül.

Amikor a japán kisfiú õrjöng, mint vesztesége miatt -a legyõzött japán népre asszociáltam-
aztán meglátja régi barárját (aki egyébként, ugye az ellenség, a Szövetségesekhez tartozik)és elõször a természetes emberi reakciója, hogy meg akarja ölni, majd hirtelen elmosolyodik és a mangót nyújt felé, jelezvén behódolását az ellenségnek.

Úgy gondolom, hogy ez a jelenet nem a kettejük titkos-cinkos barátságukról szól.Valahol az is benne van, amikor már önfeledten nevetnek Sam ügyetlenségén a mangó felnyitása körül. De elõtte a japán nép mentalitásából fakadó behódolást ábrázolja Spielberg nagyon finoman.



Aztán van bennem egy kérsdés. Amikor az amerikaiak megérkeznek, Sam egy konzerv átnyújtásával "kapitulál". Az amerikai katona ezt szó nélkül elfogadja (valószínüleg nem elõször kerül ilyen helyzetbe), iszik belõle. Mit akart ezzel mondani a rendezõ?
Sam japán módra megadja magát, de miért hiszen nem japán? Azért-e jelent, mert már maga sem tudja hogy kicsoda?
Nem megy ki a fejembõl.
9/10
Nótárius 2013 aug. 04. - 11:25:16 9/10
(68/86)
Minden pozitív véleménnyel egyetértve rendkívül lebilincselõ film volt, de a tegnapi Viasat3 adásban a hang nálam olyan pocsolya-befõtt minõségû volt, még a hifimre kivezetve is idõnként erõst kapaszkodnom kellett, hogy ki mit mond; fõképp a háttérzenés sustorgásoknál. Többször csak visszakövetkeztetve állt össze. Ez - sajnos - eléggé rontotta a kellõ ráhangolódást.
pneklara 2013 aug. 04. - 08:06:33
(67/86)
Azon gondolkodtam, miközben néztem a filmet, hogy Spielberg és társai mit szólnak ahhoz, hogy amíg õk kidolgoznak a filmjeikben minden percet, hogy hatásos legyen, hogy hangulatot teremtsen, addig a filmcsatornák 15 percenként vágják azt tönkre a berobbanó lábgomba-hüvelygomba-illatos intimbetét reklámjaikkal, meg a bal alsó sarokban periodikusan megjelenõ figyelmeztetéssel macerálják a drámába behelyezkedni akarót, hogy jön ám a Tetovált lány.
Maga a film nekem annyira nem volt kedvemre való, talán a fenti okok miatt sem. A rendezõ nem a történetiségre helyezte a hangsúlyt, hanem a mûvészetre. Egy-egy jelenetben a mûvészetiség, a festményszerûség elérése volt a cél.
SPOILER!
Három jelenet viszont nagyon tetszett: amikor végeláthatatlan sorokban láttuk a kincseket, csillárokat, festményeket, szobrokat, immár értéktelenné vált lomként, az ember egy életet áldoz, hogy maga köré varázsolja, harácsolja ezeket, de jön a történelemnek olyan szakasza, amikor ez már nem ad boldogságot.
A másik, amikor a gyermek bedobja a kincseit rejtõ kis bõröndöt a folyóba, ezzel lezárult a gyermekkora.
És a harmadik, amikor a gyermek átöleli anyját, s megtört, öreg tekintetébõl tudható, hogy gondtalan élete már nem folytatódhat ott, ahol abbahagyta.
Mûvészfilm, amihez hangulat kell, hogy élvezze az ember a kimunkált jeleneteket, beállításokat.
Meggondolandó, hogy kereskedelmi csatornán érdemes-e ilyen filmet megnézni, bár törekvésük dicséretes, hogy értékre is rászánják idõnként magukat.