10/10
tvhangya 2023 márc. 26. - 01:18:15 10/10 Előzmény Vídia.
(22/22)
Pontosan. A számból vetted ki. Miért nézi...
Anna Dé 2023 márc. 20. - 20:56:36 Előzmény Vídia.
(21/22)
Pont ezért. Hogy megértsem mi az amit nem értek. Krva nagy szabadsag lehet, amikor két kaktusz között kell döntened hogy hova pisálj. :)
Vídia. 2023 márc. 20. - 20:07:41 Előzmény Anna Dé
(20/22)
"Én meg derekasan végigizgultam az egész filmet. :D Mindent megtudtam a homeless világról, de semmivel se adott többet mintha kimentem volna a Nagykörútra, aztán szétnéztem volna a koldusok között. Bár Amerikában még ez is jobb. :) A sivatag miatt"

akkor menj ámerikába vagy dubaiba, ott lesz neked való csilivili egy kis csokiskekszért cserébe, ha már a szabadság nem tetszik
aki nem érti az ilyet miért nézi?
10/10
tvhangya 2022 szept. 22. - 23:19:31 10/10
(19/22)
Ó, dehogynem.
10/10
tvhangya 2022 márc. 06. - 22:16:50 10/10 Előzmény Ildikó Nóra
(18/22)
A sok lassú, zenés, kevés párbeszédes jelenet a film lelke. Többek között.
6/10
Ildikó Nóra 2022 febr. 10. - 18:07:20 6/10
(17/22)
A filmet egyszer meg lehet nézni, jobbra számítottam a sok díj miatt is, maradt bennem hiányérzet a film kapcsán. Nem tetszett Frances McD. alakítása (a karaktere sem volt jól kibontva, kár, hogy nem derült ki több minden a karakterről), David S-nek jól állt a szerep, de ő is volt már sokkal jobb más filmben. Sok a lassú, zenés, kevés párbeszédes jelenet. A szinkron, filmzene tetszett.
10/10
cybelle 2021 dec. 29. - 07:49:15 10/10 Előzmény Leikó
(16/22)
Örök szabadszellem aki csak a férje iránti szerelemből nyugodott le addig amíg vele élt.Az az időszak volt átmeneti,mert alapvetően senki máshoz nem akar már kötődni.Ezért érzelemmentes.Amazon pedig azért jelentős mert ez az a hely ahol nincs szakszervezet és még pisilni sem mehetnek ki a munkások,van aki pelenkában dolgozik.
10/10
tvhangya 2021 dec. 07. - 00:11:43 10/10
(15/22)
Gyöngyszem. De sokaknak nem, vagy rosszul esik le az ábrázolás.
5/10
Leikó 2021 okt. 09. - 00:10:58 5/10
(14/22)
Vannak gyengeségei és erősségei is a filmnek. A gyenge pontja, hogy nem mutatja be, milyen út vezetett a főhős jelenlegi depresszív lelkiállapotának kialakulásához, történik információ szintjén néhány ráutalás, de pár fénykép mutatása nem elég ahhoz, hogy hitelesnek érezzük az érzelmi veszteség mibenlétét. Ezért jóindulatúan meg kell előlegeznünk a rendezőnek, hogy elhisszük neki, egyszerűségében is milyen fájdalmasan gazdag és szép kapcsolatot veszített a főhős férje halálával. Azzal viszont, hogy nem mutatja be a történetnek mintegy az első felét, lemond a cselekmény ábrázolásáról, ami viszont minden dráma alapja és magja, márpedig ez a film drámát akar érzékeltetni, az érzések drámai áradását a veszteségektől a halál felé. Ez a hiba újból és újból megjelenik a főhős(nő)nek a többi nomáddal való kapcsolatának bemutatásában, szinte egyebet sem látunk csak búcsúkat, de hogy mitől és hogyan mélyültek el ilyen mostoha körülmények között ezek az emberi kapcsolatok, arról csak felvillanni látunk néhány momentumot és magvas, de félbehagyott mondatot. Mondanám, hogy sűrítés és balladai sejtetés, de nem, ez inkább kicsit béna félbehagyás és sematizálás. Ezzel szemben hosszú snittek arról, hogy vezeti az autóját, hova, miért, ki tudja, a legtöbbször nem értjük, csak mindig ugyanúgy közelről mutatva látjuk a színésznő zárkózott és leggyakrabban érzelemmentes arcát - ami, gondolom, azért volt alapkövetelmény, nehogy sziruposnak tűnjön a film. Pedig talán még az is jobb lett volna. Ugyanígy indokolatlanul hosszúak az amazonos munkát bemutató kisjelenetek, már úgy értem, arányában hosszúak, ahhoz képest, hogy mennyire rövid egy-egy nomád-nomád közti találkozás bemutatása. Ráadásul nincs funkciójuk az amazonos jeleneteknek, nem hordoznak semmilyen többletjelentést vagy utalást, a miliőt sem sikerül jól érzékeltetniük. Pozitívuma viszont a filmnek, legalábbis számomra, hogy a nomádokat illetően kiveri a fejéből azt a hétköznapi nézőpontot, hogy úgy tekintsünk rájuk, mint problémákra, amiket szociológiai vagy politikai eszközökkel kell értelmeznünk és megoldanunk. Itt erről szó sincs, embereket látunk, teljes értékű lélekkel, erős, szabad érzelmekkel, mély kötődéssel a világ eredendő szépségéhez, és belső szabadsággal megáldottan, különösen abban a jelenetben, amikor az egyik halálos beteg, öreg nő maga dönt arról, hogyan és hol fog meghalni. Ez utóbbinál szerintem nincs nagyobb szabadság az ember életében. Ezt a lelki életet, az érzelmek viharát nagyon szépen érzékelteti a film, de komoly hibái miatt (l. fentebb) nem tud igazán belendülni, ha nem is unalmas, de helyenként bizony fárasztó lesz a nézőnek.
4/10
tesz-vesz 2021 szept. 28. - 09:58:19 4/10
(13/22)
nagyon lassú film, és próbál túlzóan reális lenni, ami nem tesz jót neki, isten látja lelkem, vagy 8x szakítottam félbe és 9x álltam neki újra, hogy becsületből végignéztem, de nem lettem több vele, miatta. jobban meg kellett volna vágni, és valami cselekény se ártott volna neki.
Tiberio 2021 júl. 11. - 14:31:44
(12/22)
A kirekesztetteket, a "gazdaságilag nem életrevalókat" /Összeomlás/, a megalázottakat a természeti szépségnek és a bölcsességnek italával vigasztalja a Jóisten. Tulajdonképpen ez egy hamarább, még az életben elérkező mennyország (ahonnan nincs visszatérés a társadalomba), ami rettentő valóságos és szívfájdítóan szomorú.

A film teljes félreértése, ha úgy magyarázzák, hogy aktív, az életüket tudatosan alakító csoportot látunk; szó sincs erről (félreértések tömkelegét olvasni alább). "Nézzétek az ég madarait...": a gondviselésre bízottak, már életükben megváltottak ők, akik nem ebben a világban élnek többé. Ez igazán valóságos emberi dráma, mellyel nagyon nehéz szembenézni; ehhez kell a bölcsesség, és gyógyírnak az olykor paradicsomi táj szépsége.
9/10
doricki23 2021 júl. 10. - 09:36:20 9/10
(11/22)
Nagyon jó benyomást tett rám a film, nagyon tetszett a téma és ahogy feldolgozták.
A főszereplő remekül alakít. Kiemelném Kiss Mari és Tímár Éva remek szinkronját, mindegyik olyan volt, mint ha a színészek magyarul beszélnének már eredendően. Remek.

Javasolnám a filmet sokaknak, akiknek az a gondja, hogy a Maldív szigetekre vagy Dominikára menjen nyaralni.
ez a film bemutatja, milyen tisztességesen küzdeni a fennmaradásért, úgy, hogy közben ember maradsz és még is meg van mindened ami kell az élethez.
Szép emberi történet.
Kicsit odaszúr a jelennek, abban a tekintetben is, hogy felmutatja, miként vannak az emberek "belekényszerítve" a hitelekbe, ha akarnak saját házat, lakást. Ez a mai világ.
7/10
pihes 2021 júl. 09. - 14:44:51 7/10
(10/22)
Nem áll meg az élet körforgása, egy életformát ismerhetünk meg. Nem könnyű létezni, úgy, hogy nem apuka tolta a fenekünk alá a jót.
Jó film, nem egyszerű élethelyzet!

7/10
10/10
Efggyhi 2021 jún. 20. - 20:38:38 10/10
(9/22)
Igazán jól sikerült film. A főszereplő nomádokat nem egy passzív, áldozati csoportként mutatja be, hanem egy aktív, az életüket nagyon is tudatosan alakító, ezt a létformát választó csoportként. Azt gondolom, jóval mélyebb létkérdéseket feszeget, mint a szegénység-gazdagság, vagy a kaptializmus-antikapitalizmus témakörei. Itt a létről van szó, mi az élet, mit jelent élni, tapasztalni - és leginkább: mit jelent dönteni a saját sorsunk felől. Okos, jól kitalált film.
Sz. Péter 2021 máj. 04. - 18:18:18 Előzmény pante
(8/22)
Akkor nem az Oscar szívonala esett, hanem a filmgyártásé hacsak ilyen volt a felhozatal.
pante 2021 máj. 03. - 17:50:06
(7/22)
Hihetetlen mennyit esett az oscar színvonala, hogy ez a film vitt el több díjat is!
Edmond Dantes 2021 ápr. 29. - 12:00:03
(6/22)
A Nomadland a címének megfelelően a nomád életről szól és n e m a hajléktalanokéról. Mindenkinek van "hajléka", többnyire egy lakókocsi, amivel vagy járja a végtelen amerikai országutat vagy időnként letáboroz mint egy campingben. Néhány tragikus egyéni sors felvillantása a legemlékezetesebb, a film azonban nézetem szerint túlértékelt, túldíjazott. Nekem pl. a Minari jobban tetszett az idei jelöltek közül. Frances McDormand egyszemélyes jutalomjátéka, annak ellenére, hogy kevés szóval kell sok mindent kifejeznie. Arra mindenesetre jó ez a film, hogy megmutassa a kétkedőknek, "hollywood-tagadóknak": Hollywood (valamint London-Bafta, New York-GG, Velence-Arany Oroszlán stb.) nem csupán a színes-szagos (álom)világot díjazza. A Nomadland a La-la-Land inverze, ha nem is kimagasló.
Taknyos Varjú 2021 ápr. 26. - 12:12:08 Előzmény vandorbab
(5/22)
Szerintem meg pont te nem érted mi különbség.Ez a film tökéletesen bemutatta.
Anna Dé 2021 ápr. 01. - 23:21:27
(4/22)
Én meg derekasan végigizgultam az egész filmet. :D Mindent megtudtam a homeless világról, de semmivel se adott többet mintha kimentem volna a Nagykörútra, aztán szétnéztem volna a koldusok között. Bár Amerikában még ez is jobb. :) A sivatag miatt, 6/10.
Balázs1986 2021 márc. 20. - 10:58:28
(3/22)
Csalódás. Iszonyat gyenge. 38 percig bírtam. Szürke, unalmas, semmilyen, erőtlen egy alkotás. Pedig az előzetes tetszett. :(