Sz. Péter máj. 04. 18:18:18 Előzmény pante
(9/9)
Akkor nem az Oscar szívonala esett, hanem a filmgyártásé hacsak ilyen volt a felhozatal.
pante máj. 03. 17:50:06
(8/9)
Hihetetlen mennyit esett az oscar színvonala, hogy ez a film vitt el több díjat is!
Edmond Dantes ápr. 29. 12:00:03
(7/9)
A Nomadland a címének megfelelően a nomád életről szól és n e m a hajléktalanokéról. Mindenkinek van "hajléka", többnyire egy lakókocsi, amivel vagy járja a végtelen amerikai országutat vagy időnként letáboroz mint egy campingben. Néhány tragikus egyéni sors felvillantása a legemlékezetesebb, a film azonban nézetem szerint túlértékelt, túldíjazott. Nekem pl. a Minari jobban tetszett az idei jelöltek közül. Frances McDormand egyszemélyes jutalomjátéka, annak ellenére, hogy kevés szóval kell sok mindent kifejeznie. Arra mindenesetre jó ez a film, hogy megmutassa a kétkedőknek, "hollywood-tagadóknak": Hollywood (valamint London-Bafta, New York-GG, Velence-Arany Oroszlán stb.) nem csupán a színes-szagos (álom)világot díjazza. A Nomadland a La-la-Land inverze, ha nem is kimagasló.
Taknyos Varjú ápr. 26. 12:12:08 Előzmény vandorbab
(6/9)
Szerintem meg pont te nem érted mi különbség.Ez a film tökéletesen bemutatta.
offtopic
szücsaba ápr. 25. 19:26:40
(5/9)
A sok Marvelen felnőtt nem tud mit kezdeni ezzel a filmmel. Szerintem kitűnően mutatja be az elveszettség érzését. Társ, munkahely, otthon.
Anna Dé ápr. 01. 23:21:27
(4/9)
Én meg derekasan végigizgultam az egész filmet. :D Mindent megtudtam a homeless világról, de semmivel se adott többet mintha kimentem volna a Nagykörútra, aztán szétnéztem volna a koldusok között. Bár Amerikában még ez is jobb. :) A sivatag miatt, 6/10.
Balázs1986 márc. 20. 10:58:28
(3/9)
Csalódás. Iszonyat gyenge. 38 percig bírtam. Szürke, unalmas, semmilyen, erőtlen egy alkotás. Pedig az előzetes tetszett. :(
wim márc. 18. 15:45:15 Előzmény vandorbab
(2/9)
A The Rider után nekem is enyhe csalódás, de nem tudom, mire gondolsz, amikor azt írod: "a rendező mintha nem érezné a különbséget a hajléktalan és a nomád életmód között".
vandorbab márc. 15. 16:17:30
(1/9)
Vártam ezt a mozit.
Nekem a főszereplő karakterének kidolgozása annyira vérszegény, hogy még az elképesztő Frances McDormand sem tudta megmenteni a csajt. Az operatőr lubickolt, de a rendező mintha nem érezné a különbséget a hajléktalan és a nomád életmód között.
Így számomra csak egy felszínes film lett, tele szomorú közhelyekkel.