9/10
convar 2011 jan. 16. - 19:19:42 9/10 Előzmény Zajac
(198/658)
Az :) Én is köszi :)
9/10
convar 2011 jan. 16. - 19:19:21 9/10
(197/658)
U.az a helyzet itt is mint a Terminatoroknál: hangulatilag ez maradt az etalon, más kérdés, hogy a folytatások a látványt tekintve (érthetõ módon) überelik. Mindemellett azért, pláne hogy 79es a film (akkor születtem :O :D), így is le a kalappal Ridley Scotték elõtt.
10/10
Zajac 2010 dec. 31. - 12:11:37 10/10
(196/658)
Na ez érdekes infó :) ennek utánanézek a filmben,köszi ;)
Shaba 2010 dec. 31. - 12:07:38
(195/658)
Részleges OFF

Az a pikantériája azért megvan ennek a filmnek (aki láthatta a rendezõi változatot, érti, tudja, mirõl beszélek), hogy a rossz nyelvek szerint a fõszerepet, Ripley figuráját eredetileg Veronica Cartwright-nak szánták, és csak az utolsó elõtti pillanatban döntöttek Sigourney mellett. Cartwright így Lambert szerepében landolt, és ha netán támadt benne némi neheztelõ ellenérzés – és miért is ne támadt volna? – a feltörekvõ Weaver-rel szemben, gondolom, örömest kapott az alkalmon, hogy a "ki parancsnokol épp a hajón, és hogy bejöhettek-e, ha még kint vagytok?"-polémia Ash (Ian Holm) általi csomóátvágását követõen a forgatókönyv szerint, az orvosi elkülönítõ elõterében, Lambert nekiesik Ripleynek, és a két lány egy pár másodperces adok-kapokba bonyolódik. Akinek megvan a rendezõi változat, láthatta, Cartwright mennyire beleélte magát ebbe a szituációba, és a rendezõi instrukciók legmesszebb menõkig történõ figyelembe vétele mellett egy akkora maflást vitt be Sigourney-nek, hogy az ûrhajó folyosójának fala adta neki a másikat. Ha belassítjuk, egy olyan fél másodpercig még ki is vehetõ Weaver arcán az elképedés. Erre aligha számított. De a '79-es moziváltozatban ez nem maradt benne, így annak idején – bulvárszinten – nem volt min csemegézni.

Javasolt dokumentumfilm-cím: Az ember, aki túl sokat engedett meg magának Sigourney Weaver-rel szemben...
10/10
Ivy66 2010 nov. 15. - 22:23:48 10/10
(194/658)
Nekem is a mûfaj alapmûve ez a film. Élénken emlékszem, hogy anno akik elõttem látták, hogy ki voltak akadva tõle. :-)
A maga idején rendkívül durvának számított, és még ma is mûködik! Ez pedig nagy szó.
Számomra a film legfõbb érdeme a feszültségkeltés, amit az alkotók képesek voltak végig fenntartani, egyszerûbb eszközökkel, mint némely mai mozi. Ha belegondolunk, magát az alient alig mutatják, mégis a frászt hozzák a nézõre.
A második rész gyakorlatilag ugyanaz még egyszer, csak mindenbõl több van benne, nagyobb a "csinnadratta", a felhajtás, ebben inkább a látvánnyal igyekeznek hatást gyakorolni - egyébként sikerrel. Ettõl még ezt a folytatást is szerettem. A további részekbõl már csak az erõlködés süt egy kasszasiker megismétlésére.
feketevipera 2010 nov. 15. - 20:41:52
(193/658)
A hasonló témájú filmek közül ez a legjobban sikerült, még ma is borzolja a kedves nézõ idegrendszerét. Hát még akkor milyen ütõs lehetett, amikor készült (30 éve!!!). Azóta egyrészt fejlõdött a számítógépes technika, másrészt pedig "utánzatok" is készültek a történetbõl, de az biztos, hogy a 70-es évek végén, a 80-as évek elején ez a film sokkolta a nézõket. Ne felejtkezzünk el a színészekrõl sem, akik között ott van Sigourney Weaver és John Hurt (még ha itt nem is a szó szoros értelmében vett drámai vénájukat kellett elõvenniük). Az effektekért pedig csillagos ötös jár.

Ja és Alien május elseje!
9/10
tomarill 2010 nov. 15. - 20:30:33 9/10
(192/658)
Alapfilm, imádom! Elõször a Május 1 moziban láttam '82-ben és összef*stam magam 15 évesen.
daws 2010 okt. 18. - 12:34:51
(191/658)
ez a film nálam az etalon...
amikor elõször láttam(már azt se tudom mikor olyan régen volt), akkor is lebilincselt és még most is. H.R.Giger egy zseni de sztem egyben kissé õrült is volt(mondjuk ez így szokott lenni). a képi világ(is) teszi tényleg fantasztikussá, a második rész de még a harmadik is bekerül nálam ezért a legjobbak közé. bár a 3.-at nem így kellett volna folytatni de mindegy. azt olvastam h scott meg akarja csinálni a következõ részt,viszont a korábbi tervekkel ellentétben nem az 5.-nek szánják, hanem az elõzményekrõl fog szólni. így weaver ki esik ami óriási hiba sztem, asszem a tetovált lány fõszerepét játszó semmi csajt akarják a fõszerepbe.
elõzményt akarnak olyan szempontból h a bolygó amire ripleyék leszálltak (lv426) ott volt egy ûrhajó amibe csontvázakat találtak és azok lesznek ezek az elõzményesek. de ezt átkozottul nem értem ott csak azt az idegen ûrhajót találták(ami alatt volt a tojásokkal teli barlang) embereknek köze nem volt hozzá...
kákóc 2010 okt. 03. - 20:50:03
(190/658)
Már csak azért is zseniális,mert korát megelõzte kb úgy mint a Csillagok háborúja.Rendkívül fantáziafelkeltõ.
Kattrin 2010 okt. 03. - 19:59:36
(189/658)
Na jó, erre nem is gondoltam.
Számomra azért hihetetlen, mert az alatt az idõ alatt, amíg a macska miatt leállítja és újraindítja a visszaszámlálást, az aliennek több esélye van megölni õt. Kivétel, ha a saját macskája volt.
10/10
Citromtorta 2010 okt. 03. - 19:45:19 10/10
(188/658)
Sztem a legjobb ALIEN film:) IMÁDOM!
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 03. - 19:42:18 10/10
(187/658)
Nyilván újraindította volna a visszaszámlálást, miután a macskát biztonságba helyezte a mentõkompon. És én nem találom hihetetlennek.
Kattrin 2010 okt. 03. - 19:24:47
(186/658)
A macska miatt? Elég nehéz elképzelni, hogy ilyen erõs érzelmi szál fûzi a macskához.

Különben az is furcsa, hogy mikor a macskát letette a dobozában és otthagyta, akkor az alien megnézte a macskát, de nem ette meg. Biztos azt gondolta, hogy ez még a fél fogára sem lesz elég, ezért inkább nem eszi meg. :)
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 03. - 19:07:09 10/10
(185/658)
A macska miatt akarta visszavonni.
Kattrin 2010 okt. 03. - 15:22:36
(184/658)
Végig izgalmas a film, pedig elég hosszúra elnyújtják.
Nem értem, milyen szerepe van a macskának a filmben?
Miért hagyják, hogy az a férfi egyedül keresse a macskát?
A robot érzelmeket mutatott, amikor a levágott fejével beszéltek: mikor ki akarták kapcsolni, szólt, hogy még ne kapcsolják ki és mondta, hogy úgysem tudják legyõzni az alient, mert az tökéletes életforma, és úgyis meg fognak halni. A robot csodálta az alient.
Hogyan merészkedhetett le néhány védtelen ember egy teljesen ismeretlen bolygóra? Még akkor is, ha ez az utasítás. Inkább küldtek volna oda egy ûrszondát, ami felderíti a terepet, és adatokat gyûjt, és ha kiderülnek a körülmények, majd küldenek oda egy csoportot, akiknek csak az lesz a feladatuk, hogy befogjanak egy alient. Ez sokkal értelmesebb lett volna, mint az, hogy mindegy milyen életforma van ott, hozzák a Földre, a legénység feláldozható.
Nem értem, hogy a nõ miért akarta visszavonni a hajó megsemmisítését.

Voltak benne kiszámítható részek is, pl. az, hogy a macskakeresésnél a férfit megöli az alien, és az h az alien fönn lesz a kis ûrhajón is, amivel a nõ elmenekült.

Azért néztem meg, mert mindenki alapmûként emlegeti. Az elején azt hittem, unni fogom az elnyújtottsága miatt, de nem így lett, az izgalmat és a feszültséget végig fenntartja a film. Azok a jelenetek, amikben az alien is szerepel, elég ilyesztõek, a legdurvább az, amikor kikel a pasas hasából a lárva.
10/10
BonFire 2010 okt. 01. - 06:15:00 10/10
(183/658)
A világ legfélelmetesebb, leghatásosabb sci-fi horrorja. Ridley Scott zseniális mestermûve.
dubcseksanyi 2010 szept. 30. - 23:41:29
(182/658)
A képi világa fantasztikus. Egy híres svájci grafikus Hans Rudolph Giger volt a látványtervezõ. Mi tagadás sikerült neki elég nyomasztó hangulatot varázsolni. Nem gondoltatok még rá, hogy a rákbetegség tulajdonképpen egy Alien, aki belülrõl felfalja áldozatát, miközben egyre nagyobbra nõ?
Shaba 2010 szept. 30. - 23:22:28
(181/658)
Ez klasszikus, nem is keveseknek pedig alapfilm. Számomra is, nem tagadhatom.

Már felnõtt fejjel kóstoltam bele a trilógiába (az Alien 4-et én enyhén szólva is megerõszakolt verziónak tartom), mégpedig fordított kronológiával: elõször moziban nézhettem meg az akkor épp premierjét élõ Alien3-at, ezt követõen tettem szert kalózmásolaton az Aliens-re, majd utolsóként láthattam az eredetit, a kiindulópontot, a cím- és ötletadót: a Nyolcadik utast. És még így is majd' összeszartam magam rajta. Elképesztõ a filmbe préselt, legyalult lélektan, kolosszális a feszültségkeltés és -fokozás, meg persze a mesteri fényképezés is messze túllendíti a sztorit a manapság divatos "majd computeres animációval megoldjuk, gyerünk tovább" típusú filmezésen.

Bámulatos, hogy virtuális csúcstechnika híján is mi mindent lehetett képpé formálni, zsibbasztó félelemmel zsúfolt mozivá hajdan, pusztán némi nyers pszichológiával és egy meglehetõsen eredeti alapötlettel. Ez a valódi nagyság, és nem az SGI technikájára alapozott 3D sziporka...
unisol1 2010 szept. 14. - 11:43:04 Előzmény juventino
(180/658)
Most attól még nem jobb a Predator film! :-) Csak intelligensebb az ellenség, mint ebben (azért itt se hülye), és így van rendjén. Szerintem annyira nem is kell hasonlítani õket, bár a Vs.-el feltétlen utat nyitottak ennek, az igaz...
unisol1 2010 szept. 14. - 11:39:24 Előzmény PivarnyikKrisz
(179/658)
"de ez csak én vagyok" ... meg én!

A Predator-t szívesen nézem, (az újat is fogom), de sose leszek úgy odáig érte, mint ezért! Mondjuk a folytatás jobban tetszett, de ez is ütõs!