malvinkicska 2015 júl. 16. - 15:40:07
(205/325)
Üdvözöllek közöttünk, hála gyarapodunk ez öröm, osztom a véleményed , mert most is olyan Mexikói sorozatot vettek meg bugyuta címmel ami ott megbukott ezt lehet olvasni, azt hiszik Ana Brenda a fõszereplõ és már el vagyunk ájulva tévednek tartalom is kell mögé ami sajnos egyre gyatrább. A sok átdolgozás a másik az Õsforrás átdolgozása, szerintem úgy sem lesz olyan, mint az eredeti. A török sorozatok is nagyon jók megveszik és leveszik a képernyõrõl, adnak baromságot helyette, nem értem a mûsor politikájukat, hogy állítják össze ezt a sok nézhetetlen baromságot. Az olasz sorozatokat is mellõzik, pedig azok is ragyogóak. Az M3 a Bûvölet címû sorozatot ismétli esténként jó kis sztori, nem gyilkolnak benne.
Katalin Temesi 2015 júl. 16. - 13:35:14
(204/325)
Örülök, hogy ezt a filmet elõvették. Tetszett régen is. Sok mindenre nem emlékszem, pl. a végére sem. Egyébként van még egy pár jó brazil film, amit elõvehetnének. Nem beszélve a sok német siker sorozatra.A klinikát már unos-untalan ismétlik. Anyagiakban el van engedve a MTV. akkor miért nem áldoznak erre is. Igaz itt nem számit a nézettség.
Egyébként sok-sok kiváló szinész játszik benne pl. Raul Cortez, sok filmben láttam. Brazil filmeket már nem vesznek. Csak a sok mexióisorozat megy.
malvinkicska 2015 júl. 16. - 10:49:04
(203/325)
Edesmaya írja a vad állatokat szerintem olyan helyen forgatták a filmet ahol biztonságos volt a színészek testi épsége, mert az tudva levõ a fényre az állatok , hogy reagálnak, aztán a csúszók is veszélyesek nagyon, én így látom. Ahol Zéék élnek ott láttam páva kakast nagyon szép a mienk is olyan gyönyörû. A sorozat igazán nagyon jó a hely a színészek meg minden, szóval ez igazán szórakoztató. Szép napot kívánok mindenkinek a fórumon.
10/10
édesmaya 2015 júl. 16. - 09:45:22 10/10 Előzmény malvinkicska
(202/325)
Malvin neked is nagyon köszönöm a tartalom leírást!

Tényleg nagyon- nagyon szép volt ez a rész! Bárcsak még sokkal több szép és izgalmas rész lenne ezután!
10/10
édesmaya 2015 júl. 16. - 09:43:44 10/10
(201/325)
Szióka, örülök, hogy tetszettek a háttér információim Ribeirao Pretoról. És köszönöm a tartalmat is.

- Ma reggel a férjem együtt nézte velem a tegnap esti rész,holott éjszakás mûszakból álmosan, fáradtan jött meg.
Amint meghallotta lelkendezésemet, örömömet, hogy megtalálta a fia, Luana, és Zé uram a drágajó Brúnó urat, rögtön letette a helyi napilapot, és bejött a tv-hez. Végignézte, kommentálta a látottakat.

- Én is szinte ott voltam velük a filmben, annyira nagy örömmel töltött el! Szegén drágjó Brúnó úr milyen csúnya sebe van a felkarján! De még isteni szerencse, hogy nem mérgesedett el neki az õserdõben, vagy hogy nem lett a repülõgép lezuhanása után ennél nagyobb baja!

- Nagyon bele tudtam magam érezni a helyzetbe. Tényleg a legszebb rész volt eddig a filmsorozatból. Mostmár jöhetnek a boldogabb részek, nagy-nagy szeretetben, boldogságban.
- Az õserdõrõl jut eszembe: Tudjátok mit nem értettem az õserdõrõl? Sehol egy vadállat, egy kígyó! Vagy minimum majmok, hisz azok mindenhol élnek az õserdõkben a bárhol a földön! Titeket nem foglalkoztatott ez a kérdés?

- Leia asszonynak bizony megnyúlt a képe a számára nem olyan jó hír hallatán, hogy mégis életben van a férje. Érdekes lesz, hogy Brúnó úr végül mit hajlandó nekiadni, ha mostmár lezajlik végleg a válóperük. Lehetséges, hogy jókedvében engedékenyebb lesz, mint elõször.
Csalarozsika 2015 júl. 15. - 23:19:05 Előzmény édesmaya
(200/325)
Szia! Köszönet az érdekes háttérinfókért, amiket megosztottál velünk Ribeirao Pretoról! :)

Juliával kapcsolatban nagyon egyetértünk!
Engem is felháborodott, hogy úgy beszélt Lilianával, mint kondás a bojtárral!
Ehhez egyáltalán nincs joga, akárkinek a lányáról legyen is szó! (Legfeljebb a saját rokonságával viselkedhet így, feltéve, ha egyáltalán van neki és eltûrik tõle)
Ezen mit sem változtat az, hogy észhez tért és bocsánatot kért!

Judite egészen más, õ is elmondja a véleményét, de tudja, meddig mehet el!
Ráadásul Geremias elõszeretettel cserét eszmét vele.
A hosszú évek alatt összeszoktak, Geremias megszokta, hogy vele beszéli meg a dolgokat, kikéri a tanácsát, s odafigyel a véleményére. Szinte már olyan Geremiasnak, mint egy feleség! :) SPOILER!!! Azt hiszem, a múltkor már említettem, hogy a sorozat végére valóban egy párt alkotnak majd! SPOILER!
Kettejük párbeszédén mindig jókat derülök, Judite az egyik kedvencem! :)
Csalarozsika 2015 júl. 15. - 23:06:03 Előzmény édesmaya
(199/325)
Léia szerintem is jóval idõsebbnek néz ki Ralfnál. :)
Csalarozsika 2015 júl. 15. - 22:55:49 Előzmény édesmaya
(198/325)
Még annyi történt a mai részben, hogy Liliana meghívta magukhoz Otaviót.
Rosa asszony és a szenátor is nagyon szívélyesen fogadta.
Liliana még egyszer biztosította róla, hogy segítségére lesz abban, hogy elvigye Rafaelát.

Geremias tovább fújja a régi nótát, miszerint, ha Rafaela igazi Berdinazzi, akkor visszatér a házába.
Azt is kilátásba helyezte, ha hajlandó feleségül menni Otavióhoz, akkor az örökségre is jogot formálhat. :)

Ezek az apróságok természetesen eltörpülnek a sokkal fontosabb események mellett. :)
Csalarozsika 2015 júl. 15. - 22:47:46 Előzmény malvinkicska
(197/325)
Remekül leírtad a tartalmat, nagyon megható volt a mai rész! :)
Végre rátaláltak Brunora, s nem nehéz elképzelni, milyen nagy volt az öröm! :) :)
A rádió is rögtön bemondta a hírt. :)
Bruno legyengült, de ez természetes, ennyi idõ után.
Jobbat nem is tehetne, mint, hogy a birtokon maradt, legalább rendesen ki tudja pihenni magát.
Otthon biztosan nem lenne nyugalma az újságíróktól.

SPOILER!!! Jól gondolod, Luana hamarosan elmondja majd neki, hogy gyermeket vár. :) :) SPOILER VÉGE!

Marcos nagyon figyelemreméltó dolgokat mondott a televíziónak adott interjúban, az anyja hallgathatta!
Õ és Lia is nagyon szépen viselkedtek apjuk eltûnése után, Bruno méltán lehet büszke rájuk!
Senki nem gondolta volna, hogy ilyen derekasan megállják a helyüket! Eddig mindketten csak a felelõtlenségükkel tûntek ki. Hiába, a szükség nagy úr!
malvinkicska 2015 júl. 15. - 21:55:41
(196/325)
Nagyon szép volt a mai rész ugye tudod, hogy már látták, hogy ott fekszik ami drága Brunónk, és a fia, ment oda elõbb azt hitte talán halott ,de ment Luana, õ csendes, de mikor kinyitotta a szemét szinte lehelte, hogy Luana, sokáig a vízben mosakodtak elindultak a csónakkal, és lovasok éltették õket hazáig. A Zé birtokán a lánya Lia vette észre szinte alig hitt a szemének, gondolod, nagy volt az öröm, volt orvos infúziót kötött be pihenjen és Luana volt mellete, aludt Bruno és mondta neki a gyerekét hordja a szíve alatt, és majd ha fel kell akkor is elmondja de ebben a részben nem került rá sor. Ünnepséget rendeztek táncoltak zenekar volt, nagy volt a dolgozói körében az öröm. A felesége látta a tv-be mikor interjút adott a fia a kereséssel kapcsolatban, elgondolkodott. Bruno ott maradt a Zé birtokon és Luana a többiek haza mentek. Dióhéjban ennyi, azt hiszem a fõbb mozzanatokat leírtam de látni nagy élmény volt, reggel látod. Nyugodalmas jó éjszakát kívánok.
10/10
édesmaya 2015 júl. 15. - 19:38:09 10/10
(195/325)
Sziasztok!

Sajna ma nem láttam a filmet,nem voltunk itthon, de vigasztal, hogy holnap reggel meg tudom nézni az ismétlést. Remélem nagy az öröm a Mezenga családban Brúnó úr elõkerülésére!

- Azért a tegnapi- ma reggeli részben rendesen kiakadtam Juliára! Hogy mer ilyen szemétül beszélni a szegény kis lököttke Lilianával?! Õ csak egy senki szolga, és ilyet mert mondani, hogy jobb lett volna, ha meg sem születsz! Ezt a határtalan pofátlanságot! Olyan dühös voltam rá, még fel is kiáltottam, az anyádat te szemét! Bocsika, de tényleg úgy kiakasztott! Titeket is? A kiscsaj mégiscsak egy szenátor lánya!

A másik szolga- a Jeremias -birtok házvezetõnõje is elég éles nyelvû, de õnála azért van határ, szerintem. Valahogy nem olyan a stílusa, mégha szókimondó asszonyság is, ugye? Én õt kimondottan kedvelem.

Valamit azért írhattok a mai részrõl, örülnék neki.
10/10
édesmaya 2015 júl. 15. - 19:29:06 10/10
(194/325)
Sziamia Szevacica!

Képzeld tegnap este elírtam a mélcímedet, és most vetem észr4e, hogy Mailer Damon jött rá, hogy valami hiba van a kréta körül! Újra elküldtem most már a jó nmélcímedre.
10/10
édesmaya 2015 júl. 15. - 11:16:00 10/10
(193/325)
Koruk szerint Leia asszony 1958-as, Ralf pedig 1961-es. Pedig a filmben Leia asszony ennél idõsebbnek néz ki Ralfnál, nem igaz?
10/10
édesmaya 2015 júl. 15. - 11:10:38 10/10
(192/325)
Bocsika ezt én teszem hozzá, meg nyilván brazilok is laknak ott.
10/10
édesmaya 2015 júl. 15. - 11:07:41 10/10
(191/325)
Szióka mindenkinek!

Ma reggel is megnéztem a tegnap esti részt. Végre elõkerült Brúnó úr, végre-valahára! Isteni csoda, hogy egyáltalán életben van!Leírhatatlan volt Marcos és Luana öröme, amikor meglátták a folyó homokpadján a kimerült-kiterült szegény embert! Még tapsoltam is örömömben! Remélem minden jóra fordul, örül majd Luana-Marieta babájának! A gyerekei eztán sokkal jobban megbecsülik, mint a baleset elõtt.
- Octavio meg csak vigye el a fenébe a számító dög Rafaelát, vegye csak el, ha ezt akarja az öreg sátán Berdinazzi.
- Kivi leszek a naccságára, milyen képet vág, ha megtudja, mégis él a férje.

Kicsit kutakodtam a neten, Ribeirao Pretoról. Itt játszódik a történet nagy része, itt van a Mezenga ház. A város 651 km2 nagyságú, 2010-es adatok szerint 590,593 lakosa volt. Fõiskolái, egyetemei vannak. 619,746 a népesség újabb számlálás alapján 2012-ben. A népesség olaszok, portugálok, japánok, és spanyolokból tevõdik össze.
Csalarozsika 2015 júl. 14. - 23:50:23
(190/325)
Szia!

Liliana örül Otavio felbukkanásának, most kivételesen nem köntörfalazott, õszintén meg is mondta neki.
A korábbi viselkedése nagyon nem tetszett, de a születendõ gyermek mindenképpen jogosult lesz majd az örökségre, ebben a tekintetben tökéletesen igaza van.

SPOILER!!! A reményei nem alaptalanok, mert Rafaela hamarosan távozik, visszamegy Geremiashoz, s Otavio felesége lesz. Ráadásul Marcos - látván Rafaela kétszínû viselkedését - teljesen kiszeret belõle, s ehelyett ismét Liliana felé fordul a figyelme, s örömmel fogadja a gyermek érkezését, aki egyébként fiú lesz. :) SPOILER VÉGE!

Julia egyre szemtelenebb, hiába, igaz a mondás: "Nincs otthon a macska..." Bruno jelenlétében aligha merne ilyesmiket megengedni magának!
Csalarozsika 2015 júl. 14. - 23:35:05
(189/325)
Szia!

:) Már jó néhány napja nem voltam fenn a fórumon, most pótoltam a mulasztást. :)
Igazad van, olyankor tényleg jobb aludni. :)

Meg tudom érteni, hogy újranézed az egyes részeket, én sajnos nagyon ritkán tudok csak "duplázni".

Jó lenne, ha visszatérnének a késõbbi kezdéshez, mert így elõfordul, hogy csak a reggeli ismétlést tudom elcsípni.
A sorozat nekem is kellemes kikapcsolódást jelent. Örülök, hogy sok év után újra láthatom.
Én is nézek még mellette párat, leginkább olyanokat, amelyek egy héten egyszer vannak és rövidebbek is.

Mielõbbi gyógyulást kívánok! :)
10/10
édesmaya 2015 júl. 14. - 21:30:05 10/10
(188/325)
Szióka, mindjárt megírom a mélcímedre.
malvinkicska 2015 júl. 14. - 19:29:37
(187/325)
Liliana kezd éledni, mert egyre többet keresi fel Marcosékat és hangoztatja a gyermek kié. Az a cseléd nagyon rondán viselkedik fõleg egyedül maradt a lakásban, mindenkinek osztja az észt, jó lenne ha valaki lekapná a tíz körmérõl észre térítené, jó lesz ha helyre áll Brunóéknál a rend.
malvinkicska 2015 júl. 14. - 19:23:14
(186/325)
Mielõbbi gyógyulást kívánok neked sokáig írogassunk a fórumokon. A mai rész rettenetesen izgalmas volt nekem alig hittem, hogy oda evezzenek, már ahol Bruno úr volt, egyben szép is volt, olyan természetesen adják elõ, ezt érdemes várni. Az öreg Geremias érte küldött Rafaeláért, valamiért megkedvelte, nagyon várom a folytatást. Liliana egyre többet megy a Brunóék házába arra van esze, hogy ott vagyon van, és gondolja a gyereknek jól jön.