Téma: A párduc

4/10
Filmfanatic 2013 ápr. 22. - 00:24:22 4/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(8/28)
Részben egyetértek az elõttem szólóval. De azt kell mondjam, szerintem is sok az "üresjárat".
Értem én,hogy miért, de sok. Burt Lancaster amúgyis erõsen vitte volna a filmet.A kevesebb sokszor több lett volna, ráadásul hiányzott(a nézõ kedvéért,elvégre neki készült a film) azért egy felépítettebb "háttértörténet".
8/10
adamnagysweetmovie 2011 febr. 19. - 19:48:29 8/10 Előzmény Ayrton Corvus
(7/28)
Én Fellini és Visconti stílusában sok rokonságot érzek, bár elõbbi szürreálisabb, de utóbbi sem tisztán nagyrealista (ezalatt a hagyományos kosztümös realizmust értem), inkább a halál köré szõ elégikus, kissé elemelt, a lélek terepén bolyongó filmregényeket.
Hogy unalmas lenne? Lehet, néha, ahogy Fellini is. Szerintem mindkét rendezõ erõsen nárcisztikus, de jobb pillanataikban ezt nem öncélúan teszik. Ennél a filmnél azt éreztem, szépen mutatta be a fõhõs pszichéjében lezajló folyamatokat, és ezek átéléséhez meghagyta a nekik kellõ idõt. Az ezután készült Visconti filmek viszont jellemzõen tényleg az üres pompáról és a mester szentimentalizmusáról szólnak.
6/10
Ayrton Corvus 2010 febr. 25. - 17:47:51 6/10
(6/28)
Évek óta szerettem volna megnézni, végre sikerült. Igaz csak Delon miatt érdekelt. Három óra unalom. Hiába a gyönyörû díszletek, kosztümök, a szép fényképezés stb. Az egész film ritka unalmas. Valahogy számomra nem jön be ez a pörgõs olasz nyelv. Imádom a régi kosztümös filmeket, igaz a franciákat. A film pozitívuma természetesen Delon játéka, sajnos csak mellékszereplõ, jó volt látni a nagyon fiatal Terence Hill-t. Érdekes módon amikor Fellinitõl nézem az Édes Életet annak egy pillanata se unalmas, igaz ezzel az egy filmmel nem ítélhetem meg Visconti munkásságát, de szerintem Clement, Cacteau, Melville, Fellini sokkal jobb rendezõk voltak.
Szeking 2008 jún. 17. - 19:39:13
(5/28)
Kedves Szabó Sándorné,

kérem írjon e-mail címemre (nevemre klikkelve megtalálja), és megbeszélhetjük a részleteket.
Szeking 2008 jún. 04. - 19:08:53 Előzmény Nima24
(4/28)
DVD-n van meg. Írj az e-mailemre, megtalálod a nevemre klikkelve...
Nima24 2008 máj. 29. - 14:02:12 Előzmény Szeking
(3/28)
Igen, érdekelne Milyen formában van meg?
Szeking 2008 máj. 20. - 21:02:13 Előzmény Nima24
(2/28)
Hello, nekem megvan, írj, ha érdekel...
Nima24 2007 ápr. 14. - 18:17:53
(1/28)
Sziasztok!

Nincs meg vkinek ez a film? Dvd-n, vagy kazin, mindegy. Mindenütt keresem, de nem találom, a tv-ben pedig n. ritkán adják.