riverside61 2021 ápr. 05. - 15:53:53 Előzmény vino-et-veritas
(13/13)
Igen ! Ez jutott eszembe a huszártorony égésekor, aztán most a film kapcsán elő is ástam a könyvet.
Volt nemrégen valamelyik "tudományos" csatornán egy többrészes film. Túlvilág, halottak megszólítása stb. Hugo a lánya korai után nagyon belemerült az ilyen misztifikációs dolgokba.
vino-et-veritas 2021 ápr. 04. - 20:45:48 Előzmény riverside61
(12/13)
OFF
"...hamarosan eltűnik a föld színéről maga a templom is."
Elképesztő, hogy Hugo-nak majdnem igaza lett közel 200 év múlva....
riverside61 2021 ápr. 04. - 14:09:26
(11/13)
Az író előszava:
"Néhány esztendeje e könyv szerzője a Notre-Dame székesegyházban járván, vagy inkább kutakodván, az egyik torony homályos zugában emberkéz rótta szót pillantott meg a falon:
’ANÁГKH
A kőbe eléggé mélyen bevésett, időmarta görög nagybetűk, a formájukba és tartásukba bele-kövült, gótikus írásra valló, középkori kézről tanúskodó jegyek, de legkivált a bennük rejlő gyászos és baljós értelem mélyen megrendítette a szerzőt.
Azon töprengett, azt próbálta megfejteni, miféle szenvedő lélek lehetett az, amelyik addig nem akart megválni e világtól, míg a bűn vagy balsors bélyegét rá nem ütötte az ódon templom homlokára.
A falat azóta befestették vagy levakarták (magam sem tudom már), s a felirat eltűnt. Mert így bánnak a középkor csodálatos templomaival idestova kétszáz esztendeje. Pusztítják őket, ahol érik, belülről és kívülről egyaránt. A pap befesti, az építész levakarja, aztán jön a nép és le¬rom-bolja.
Ennélfogva, azon a múló emléken túl, amelyet e könyv szerzője állít itt neki, ma már nincsen nyoma a Notre-Dame komor tornyába belevésett titokzatos szónak, nincsen annak az isme¬ret-len sorsnak sem, amelyet oly szívszorító tömörséggel fejezett ki. Az az ember, aki azt a szót írta a falra, évszázadokkal ezelőtt eltűnt a nemzedékek sorából. Eltűnt az a szó is a templom faláról, s meglehet, hamarosan eltűnik a föld színéről maga a templom is.
Abból a szóból lett ez a könyv.
1831 februárjában"
(’ANÁГKH = VÉGZET)

10/10
sztana 2019 dec. 27. - 07:02:18 10/10
(10/13)
Édesanyámmal láttam először, moziban. Utána olvastam a regényt is. Fantasztikus ez a film, örülök, hogy ismét láthatom.
10/10
olahmiki1959 2019 dec. 26. - 13:29:35 10/10
(9/13)
Nem tudom, az évtizedek alatt hány feldolgozása született Victor Hugo klasszikus regényének, de ez magasan a legjobb változat az összes közül!
Csodálatos a fényképezés, zseniálisak a színészek, érdemes valamilyen módon rögzíteni - kinek milyen eszköze van hozzá -, és eltenni a filmgyűjteménybe, mert bármikor újranézhető, hatalmas élmény!
10/10
radovan71 2019 ápr. 16. - 20:24:47 10/10
(8/13)
csodálatos film,Gina Lollobrigida egyszerűen varázslatos,a dráma magával ragadó./az eredeti könyv ismeretében is/
A tegnapi esemény pedig szomorú aktualitást ad./a sajnálatos tűzeset/ :(
bbenjoe 2013 febr. 06. - 12:03:01 Előzmény nitacska1992
(7/13)
27 éves vagyok, és tegnap este láttam elõször, hála szüleimnek.

Nagyszerû egy film! Bár Victor Hugo regényét, melybõl készült még nem olvastam, bizonyára nagyon jó lehet az is. Bár nem vagyok oda a tragédiákért, és a történetekért, ahol majdnem az összes szereplõ szánni való, mégis ez a film nagyon tetszett. Nagyon jók a színészek.

Megjegyzem Frollo karaktere felettébb érdekes (már csak azért is, mert szerintem a színész hasonlít a fiatalabb Charles Bronson-ra) , alighanem komoly belsõ válságban van, önmagával küzd a leginkább. Szerintem nem nevezhetõ gonosznak igazán, legalább is nem úgy mint a Walt Disney által készített A Notre Dame-i toronyõr Frollo-ja.
10/10
nitacska1992 2011 febr. 04. - 10:19:46 10/10
(6/13)
Nagyszeru film az este lattam,nagyon tetszett,kituno alakitasokkal(en a vegehez meg tettem volna egy kicsit ojan szep,hogy ugymondd a szerelmeseket nem lehet szetvalasztani Quasimodo a szerelmes mert Esmeraldan egy cseppet sem latszik,hogy szeretne o Phoebuszt szerette):(((
barzoli 2010 dec. 07. - 23:18:28
(5/13)
Ideje lenne már újra vetíteni ezt a klasszikus filmet!
Foltin Emese 2008 dec. 02. - 17:27:22 Előzmény kevinspéci
(4/13)
Sziasztok!

Érdeklõdni szeretnék, valakinek megvan-e ez a film dvd-n? Szívesen megvenném.
rajongo1 2008 szept. 05. - 10:49:11 Előzmény mollo888
(3/13)
Íme a válsz: jehán, gringoár, fõbusz
mollo888 2008 máj. 17. - 12:36:53
(2/13)
hogy kell kiejteni a szereplõk nevetit? kérem, aki tud, segítsen! (jehan, gringoire, phoebus)
kevinspéci 2007 aug. 10. - 11:49:35
(1/13)
Na, hát, ha senki, akkor majd ÉN megnyitom e témát! Igazán megérdemli egy ilyen nagyszerû film - Quinn halhatatlan alakításával.