Téma: A pokolból

debut27 2010 dec. 12. - 11:31:12
(134/174)
Johnny Depp nagyot alakít a filmben harmadik gyilkosság után már kicsit unalmas,nem mondhatnám hogy végig izgalmas film.
GreenBay 2010 nov. 12. - 23:32:50
(133/174)
Jó film, bár ici-picit eltér a valóságtól!
_Dani_ 2010 okt. 23. - 18:12:43
(132/174)
Egész jó kis film, bár nem 10/10.
A szereplõgárda nagyszerû, a mellékszereplõk nagyon jól megoldották a dolgukat, Ian Holm, Robbie Coltrane is fantasztikusak.
Bár Depp karaktere az ilyen látnokos hülyeség miatt nem igazán tetszik.
Itt sokan írják, hogy akár a valóságban is történhettek így a dolgok. Nos, ez lehetetlen, ugyanis bár a film sok tényen alapul (például az áldozatokat valóban így hívták), sok fikció van benne (pl. az orvosszakértõk 95%-a szerint Jack balkezes volt, nem jobb; az áldozatok nem ismerték egymást, és egytõl egyig öregek voltak).
Ill. hiányoltam a filmbõl azt, hogy Jack "munkálkodása" alatt megöltek még vagy 10 másik prostit is, és sokan azt hitték, hogy õket is Jack intézte el. És igazából egész London Jack the ripper lázban égett, Whitechapelbe rengeteg rendõrt és polgárõrt vezényeltek, és óriási félelem volt ebben a városrészben. Ez sajna teljes egészében hiányzott a filmbõl, pedig a hangulat miatt szerintem fontos lett volna.
Tetszett a film vége, hogy nem igazi happy end lett.
_Dani_ 2010 okt. 23. - 18:03:53 Előzmény boromira
(131/174)
Hoffmann is nagyszerû színész, de Depp legalább annyira jó.
Egy a sokból.. 2010 aug. 01. - 22:26:11
(130/174)
Az Én szememben ez a nõ néha szépnek tûnt, néha meg kifejezetten csúnyának, de nagyon illett a filmhez, akármit is irtak az elõttem levõk a hajáról :D tény, hogy nem volt egy fú de izgi film, de pl. mégis jobban tetszett mint a tegnapi Betépve / csak mert tegnap adták le a Tv-ben / cimû ,szintúgy J.D. - s film...
7/10
indienemesh 2010 júl. 23. - 10:08:12 7/10
(129/174)
Nem rossz, de nem elég izgalmas. 10/7
10/10
kachorra 2010 jún. 28. - 15:07:59 10/10 Előzmény Novalis
(128/174)
egyetértek. én is ismerem az ibsét, láttam 4-5-6 filmet tõle. reakció: hmm, nem volt rossz. de hiányzott valami. valami, amit Deppben látok. talán egy kicsi szikra, ilyesmi... egyáltalán nem a külseje miatt szeretem, sõt, elárulom, régebben elég visszataszítónak tartottam ( azóta persze "felnõttem", tinédzserlány lettem, és kinyílt a szemem. de ez mellékes) egyébként nem tudom, miért pont a sármjával támadtál rám, mikor egyszer nem írtam, mennyire oda meg vissza vagyok tõle nõi szemmel. sõt, nem hogy csak itt, sehol nem írtam. a port.hu-n biztosan nem, mivel ezen a lapon nyilván nem szépségverseny folyik, nem érnék vele semmit, ha valakinek nem tetszik egy filmje, attól még ugyanúgy lepontozza, hiába helyes. legalábbis én biztos nem adnék csupán ezért magasabb pontszámot. kapott tõlem már Johnny 8 pontot is a gyengébb alkotásokra, nyugodj meg. nem vagyok elfogult. ellenben veled. elsõosztályúan tudod ócsárolni mind õt, mind engem. egy híres ember lenézéséhez csak alapból annyit fûzök hozzá, hogy majd esetleg akkor, ha te is letettél már valamit az asztalra, amit erõsen kétlek. én sem szidtam a te favoritodat. lehet nem szeretni, persze, szabad országban élünk, lehet véleményt is írni, de kulturáltan, s nem neki esni a másiknak, akit nem ismersz. szûk látókörû? csak mert õ a kedvencem? neked is van kedvenced, akit én tartok kevésbé tehetségesnek, de ezt magamtól úgysem hangoztattam volna. a szûk látóköröz még annyit, hogy nézz tükörbe mielõtt beszélt: Színészisten! Hát köszönöm. Lehet másolgatni az én hasonló szinten lévõ hozzászólásaimat, hajrá. Nem fogsz találni, megnyugtatlak.
10/10
kazsagx 2010 jún. 28. - 08:44:40 10/10
(127/174)
Novalisnak tök igaza van ! Mindenkinek saját joga van eldönteni ,hogy melyik színész nyeri el a tetszését és válik kedvencévé ,de azért mert másoknak nem tetszik X.Y azért még nem kellene lebecsmérelni a tehetségét ! És az ,hogy szívtipró szerintem nem hátrány sõt.... :) ! Ráadásul szerintem nem Õ tehet róla ,hanem a Biológia :)
10/10
Novalis 2010 jún. 28. - 01:18:55 10/10 Előzmény boromira
(126/174)
Bár nem nekem írtál, azért mégis reagálnék, mert én is osztottam annak a véleményét, akire így kiakadtál.
Képzeld én ismerem Philip Seymour Hoffmant, nem csak hallottam róla, de elég sok filmjét láttam is. Valóban, tehetséges, sokoldalú, és hiteles színész, éppen ahogy Johnny Depp is.
Mire ez a nagy köpdösés egymásra, hogy kinek a kedvence a jobb? Mi lenne, ha abban maradnánk, hogy a sok jó színész egyformán jó? Miért kell mindig egyiket a másik elé állítani, ahelyett, hogy egymás mellé állítanánk õket? Mert akkor nem lehetne vitatkozni másokkal?
Ez a két színész ráadásul annyira különbözõ karakter, hogy nem is lehetséges összehasonlítani õket. Szerintem egyformán jók, csak másképp. Vagy ez nem egy elfogadható opció?

Nekem pl. nem szempont egy színész külseje annak megítélésében, hogy tehetséges-e vagy sem. A kedvenc színészeim Johnny kivételével még jóképûnek is csak nagy jóindulattal nevezhetõk.
Fogadd el, hogy vannak emberek, akik nem azért szeretik Johnny Deppet, mert jól néz ki. Lósz....rt sem érne a jó külsejével, ha pocsék színész lenne.

Amiatt viszont, hogy valakinek az a véleménye, hogy szerinte Johnny Depp a világ legtehetségesebb színésze, nem kellene szûklátókörûnek nevezni. Ez az õ véleménye, ehhez joga van, és ezzel nem azt mondta, hogy a többi színész nem tehetséges, és nem becsmérelte a te kedvencedet sem.

Látom itt a porton te meg Hoffman oldalához írtad azt, hogy "minimum színészisten". Na, ez meg a te véleményed, amihez ugyanúgy jogod van, mint másnak más véleményhez. Gondolom neked sem esne jól, ha emiatt szûklátókörûnek nevezne valaki. Úgy látom, neked õ a kedvenced, és valami miatt nagyon utálod Deppet. Nem tudom miért, talán az bánt téged, hogy a helyesebb színészek felkapottabbak, mint a nem olyan jó külsejûek? Mintha éreznék emiatt egy kis keserûséget a hozzászólásaidban. Utálni egy embert, akit nem is ismersz, csak azért, mert népszerûbb, mint a te kedvenceid? Ez tényleg olyan jó dolog? Utálhatod persze, de ettõl semmi nem fog változni, csak magadnak ártasz a gerjesztett feszültséggel. Nem kellene az ilyesmit ilyen véresen komolyan venni.
5/10
boromira 2010 jún. 27. - 07:57:44 5/10
(125/174)
Nem csodálkozom, ha valaki ennyire szûklátókörû!
Pl. Philip Seymour Hoffman nagyságrendekkel tehetségesebb, sokoldalúbb, HITELESEBB, színész. Lefogadom, hogy még nem is hallottál róla, mert nem egy szívtipró.
10/10
Novalis 2010 jún. 27. - 02:09:35 10/10
(124/174)
Egyetértek, szerintem is a legjobb színészek között van. És ez nem csak hirtelen felkapott népszerûség - Ollókezû Edward, Félelem és reszketés Las Vegasban, Álmosvölgy legendája, stb... nem mai filmek. Tehát már elég régóta masszívan ott van a legjobb színészek között.
Persze van sok színész, aki már csak a koránál fogva is elõnnyel indul a "legjobb" címért, de Johnny szerintem ott van mellettük, és nem mögöttük. De persze elfogult is vagyok, mert nekem is benne van a Top3 kedvenc listámban :)))
Biztos van ok arra, ha valakinek annyira nem szimpatikus, hogy ötödrangúnak nevezi, bár én nem tudom, mi lehet az. De elfogadom a véleményét, hiszen joga van hozzá, hogy ne szeresse Johnny-t.

Ez a film pedig úgy tökéletes, ahogy van, és ezt csak emeli az, hogy õ játszik benne.
Amellett pedig egyszerûen nem tudok szó nélkül elmenni, hogy milyen szépséges barna szemei vannak :)))))
10/10
kazsagx 2010 jún. 27. - 01:46:27 10/10
(123/174)
Depp ötödrangú színész? wow ez nekem új ! Általában minden filmje kassza siker !!!! Nekem a kedvencem mint már említettem ,és ez a film is nagyon jó ,nagyon tetszett és nagy hatással volt rám ! 10/10 A vége sajnos szomorú volt ,de nem is várhattunk nagy happy and-et !!! Ajánlom mindenkinek !!! :)
10/10
kachorra 2010 jún. 27. - 01:39:03 10/10
(122/174)
én nem azt mondom, hogy nincs. lehet, hogy van, én még nem találtam. nem is akarok bevallom :D csak az ötödrangú bosszant.
10/10
kachorra 2010 jún. 27. - 01:38:18 10/10
(121/174)
jóéjt édes herceg... :(
Eternity 2010 jún. 27. - 01:30:06
(120/174)
Tényleg nem ötödrangú, és tényleg jó színész, bár számomra vannak jobb színészek is. De ez természetesen az én véleményem. Kinek ki tetszik. Ezen nem szabad összeveszni.
10/10
kachorra 2010 jún. 27. - 01:28:48 10/10
(119/174)
már elég régóta az, feltéve, hogy ez sem mai film :D
10/10
kachorra 2010 jún. 27. - 01:28:31 10/10
(118/174)
igen, sok ilyesmi készült már. ez is egy lehetséges opció.
Eternity 2010 jún. 27. - 01:27:33
(117/174)
Hát, gondolom fikció, meg ami feljegyzések maradtak, azok alapján.
S.Krisztina 2010 jún. 27. - 01:23:43
(116/174)
Hogy tudták megcsinálni a filmet ha máig nem derült ki, hogy mi is volt a valóság akkor?
ez csak valami tipp féle kitalációra épült?
10/10
kachorra 2010 jún. 27. - 01:12:20 10/10
(115/174)
Johnny Depp? Ötödrangú? Ha-ha! Az év poénja, komolyan mondom. :D Most titokban gondoltam valamit. De inkább nem mondom mit. Elsõ kérdés: nála tudsz jobbat? Most úgy õszintén. Van egypár, aki versenyzik vele, de jobb, biztosan nincs. Még a csúzliszáj Pitt sem.