Téma: A pokolból

kpknow 2012 ápr. 17. - 21:03:47
(154/174)
bocsánat, 19.század
kpknow 2012 ápr. 17. - 21:02:31
(153/174)
Nekem ez az egyik kedvenc filmem! Korhû, Jó szereposztás, kiváló alakításokkal! Teljesen jól ábrázolja a 9. szád végi, század fordulós Londont. Ami nekem nagyon tetszett és számomra talán a leg pozitívabb a filmben, hogy egyáltalán nem tagadják, hogy London-t, tehát Angliát a szabadkõmûvesek irányítják. A magas pozítciókba mind Szabadkõmûvesek vannak! Mondhatni, ez egy Killuminaty alkotás ha úgy tetszik! Még a királyi család orvosa is szabadkõmûves! ÉS nem pozitívan mutatják be ezt a csoportosulást, mint ahogy a történelem órán nekünk tanítják, ha egyáltaláb tanítják! A prostitúció az akkori Londonban nagyon elterjedt volt, a szegénység és éhínség miatt, ez is Reális a filmben. A Szokásos HollyWoodi szánalmas szálakat szerencsére mellõzték, nem szennyeték be ezt a komoly filmet! Betekintést nyerhetünk egy egy ilyen Illuminátusi tanácsba, gyûlésre, ahol ezek a ,,Szektások" mûködtek a föld alatt! ÉN ezeket a jeleneteket kicsit keveseltem, de örültem hogy egyáltalán foglalkoztak a témával! MAnapság fõleg ez kényes téma!
Jhoni Depp Zseniális ebben a mûremekben!Játszott már elvont, drogos rendõrt, nyomozót, de valahogy itt sokkal hitelesebnek tûnt nekem! Hasfelmecõ történetének feldolgozásai közül, számomra ez volt a legélvezhetõbb! 10/10. Aki nem látta, mindenképp nézze meg!
McCart 2012 febr. 24. - 18:19:06 Előzmény whitehill
(152/174)
újszülöttnek minden vicc új.
amúgy meg IRÓNIA.
te szerencsétlen.:D
whitehill 2012 jan. 31. - 19:13:07 Előzmény McCart
(151/174)
Miért, neked talán újdonság volt a végkifejlet, te szerencsétlen? Mindenki tudja, mi lesz a vége, nincs ember, aki ne hallott volna a Hasfelmetszõrõl...
vitkovits 2012 jan. 16. - 00:43:43 Előzmény Forestgamp
(150/174)
Örülök, hogy pár hónappal az 1988-as Michael Caine-féle feldolgozás után láthattam emezt is. A maga módján mindkettõ tetszetõs volt, nem is teszek különbséget a színvonal tekintetében, erõs nyolcasok! Annak a "meseszövése", ennek a hangulata volt jobb, "erõsebb".
Különösképp kedvemre való, hogy a szabadkõmûves páholyokat annak mutatta be, ami a mai napig is: undorító férgek szervezetének.
McCart 2012 jan. 13. - 14:52:10 Előzmény whitehill
(149/174)
spoiler te szerencsétlen.
8/10
horas 2011 nov. 20. - 20:56:03 8/10
(148/174)
Nagy film, erõs hangulattal, atmoszférával, jó szereposztással. Ha a dramaturgia kicsit kusza és zavaros is, számomra erõs film élmény, évek múlva is fel tudom idézni a hangulatát, király, örülök, hogy adják.
nézelõdõ1 2011 nov. 20. - 10:30:05 Előzmény whitehill
(147/174)
hehehehe! Ennél csak a Román western az elszörnyesztõbb!
whitehill 2011 okt. 08. - 20:11:58
(146/174)
***SPOILER PÓTOLVA***


Nagyon szeretem J. D.-t, ebben a filmben is vitte a prímet :) Szép jelmezek, klassz díszletek, jó szereposztás, príma hangulat. Elhittem a film nézése közben, hogy ott vagyok, szurkoltam a ringyóknak, bár tudtam, hogy meghalnak. R.I.P.
idõjós1010 2011 aug. 15. - 20:53:58 Előzmény vabea
(145/174)
ja így értem. Amúgy igazad van. valóban azonnal kalózként dereng nekem is ahogy hallom a nevét.
vabea 2011 aug. 15. - 00:34:56 Előzmény idõjós1010
(144/174)
Persze ! Félre ne érts, szeretem abban is a figuráját vicces és szerethetõ, csak úgy vettem észre, hogy a többség ezzel a filmmel azonosítja. ( Igaz az utazó egy vacak, így mostanában csak kalózként láthatjuk)
idõjós1010 2011 aug. 14. - 18:17:45
(143/174)
Köszi az infót.
A Karibi Tenger Kalózaihoz is kellett ám hogy tehetsége legyen.
vabea 2011 aug. 14. - 17:35:45 Előzmény idõjós1010
(142/174)
Mielõtt megnéztem a filmet elolvastam a WIKI-ben , mit írnak Hasfelmetszõrõl, hogy képben legyek. Az olvasottak alapján ebbõl a történetbõl lehetetlenség valósághû filmet készíteni ( dokumentumon kívül) anélkül, hogy kerek lenne, mert 1 ma sem tudják ki volt a tettes,2 nem tudják mi volt az indítéka,3 nem tudják, hogy valójában hány embert ölt meg,4 ha valóban csak ezt az ötöt, akkor miért pont õket,5 miért hagyta abba hírtelen. Ezek csak amik most eszembe jutottak. Kellet valami sztori amire felépítik a filmet, és ez a sztori jó volt a kurvától származó trónörökössel és a tanúkkal kapcsolatban. Akár el is hihetnénk, hogy így volt. Én arra is gondoltam, hogy a fickó eredetileg valami túlbuzgó keresztény lehetett és Isten nevében büntetésbõl gyilkolta a prostikat és csonkította meg õket, azért is formálhatott a tettek helyszíne egy keresztet ( a WIKIN látott térképen az kereszt és nem ötágú csillag, mint ahogy a filmben emlegetik) .... Más... korábban volt pár hsz Deppel kapcsolatban, hogy jó színész-e, meg hogy jól néz ki-e. Akit csak az érdekel, hogy néz ki, az csak a Karib tengert nézi, aki viszont más filmjeit is megnézi láthatja, hogy igenis jó színész. Engem a leginkább a tekintetével nyûgöz le , és nem azért, mert szép , hanem, mert varázslatosan tud játszani vele, mindenféle érzést ki lehet olvasni belõle ! Az elsõ film amiben megszerettem, a fedõneve Donnie Brasco, attól fogva nézem a filmjeit és a játékában fõleg a szemeit figyelem: elképesztõ !
vabea 2011 aug. 14. - 17:09:18 Előzmény serpentfly
(141/174)
Kíváncsi vagyok, ezt hogy érted ? Én nem értettem mirõl beszél pedig fontos mondat volt 2x is elhangzott.
7/10
Voldemort 2011 aug. 08. - 12:42:02 7/10
(140/174)
10/7. Egyszer nézhetõ, krimi film Johnny Depp-el.
idõjós1010 2011 júl. 08. - 14:03:35
(139/174)
A film tetszett, de bár sokat nem tudok a témáról, mégis úgy gondolom köze nem volt az igazi Hasfelmetszõ-höz.
Pl tudomásom szerint sosem találták meg a valódi elkövetõt. És hát erõsen kétlem hogy a meggyilkolt prostik között bármiféle kapcsolat is lehetett. A film részben korhû, másrészt viszont erõsen torzít a valóságon. Szóval ilyen szempontból számomra csalódás is , azon kívül hogy persze érdeklõdéssel néztem végig.
Evi.66 2011 jún. 05. - 00:17:42
(138/174)
Tulajdonképpen nagyon jó a téma amit feldolgoz, sõt, a színészek is kiválóan játszanak; viszont némelyik jelenetet szívesen kivágnám,mivel egyszerûen nem kapcsolódik a történethez.
Emellett, az elsõ félórára csak annyit mondok, hogy próbált mélyen belevágni az alapszituációba és próbálta lealapozni, de nálam valahogy másképp sikerült ez- végigröhögtem. Lehet, hogy hangulattól is függött, de csak azután a bizonyos félóra után tudtam megkomolyodni.
Szóval a bevezetõ fontos, de nem sikerült valami biztosra..
Bye
serpentfly 2011 márc. 08. - 23:54:03
(137/174)
Sajnos van abban valami, amit a Hasfelmetszõ mondott késõbb, hogy õ szülte a huszadik századot.
8/10
Forestgamp 2011 márc. 08. - 12:03:58 8/10 Előzmény Agnesmagnes
(136/174)
Jó film, de nálam 10/8 mert én láttam az 1988-as Jack the ripper változatot Michael Caine fõszereplésével. Nézzétek meg azt is!
10/10
Agnesmagnes 2010 dec. 17. - 18:16:15 10/10
(135/174)
"Az orvosszakértõk 95% szerint balkezes volt"..a maradék 5% szerint viszont jobbkezes..a 95% nem 100%!
Semmi sem bizonyítja azt,hogy az áldozatok nem ismerték egymást.(Meglehet az ellenkezõjét sem.)
Mary Kelly fiatal volt.24 éves.
Ami a késõbbi hasonló módon megölt áldozatokat illeti,nagyon megoszlanak a vélemények.Vannak,akik szerint a gyilkosságok némelyike egy elkövetõhöz köthetõ (három gyilkosság),de a többinél nem megállapítható,hogy hány elkövetõ volt és a kilétük sem.
Mások szerint Elizabeth Stride-ot és Mary Kelly-t másvalaki(k) ölte(/ék) meg.Nichols-t,Chapman-t és Eddowes-t pedig egy elkövetõ,azaz Hasfelmetszõ Jack.
Van aki szerint mind az ötöt õ követte el,sõt volt egy hatodik áldozata is.
Azokban az idõkben volt egy ún."torzó-gyilkos" is,aki szintén sorozatelkövetõ volt,de módszerei eltértek Jack-tõl.
A rendõrség a nyomozás érdekében nem árul el minden részletet,hogy a késõbbi eseteknél be tudják azonosítani,hogy ugyanaz volt az elkövetõ és nem egy copycat killer,azaz egy másoló gyilkos.
/Illetve késõbb,ha esetleg elkapják a gyilkost,akkor a kihallgatásnál is jól jönnek az elhallgatott információk,amiket csak az igazi tettes tudhat./
Különben a film alapjául,a legendán kívül egy képregény szolgál,tehát ne várjon el senki hitelességet.
Felmerült az is,hogy Jack nem is Jack,hanem Jackie vagy Jill.. Nevesítve:Mary Pearcey-fényképét csak igen erõs idegzetûeknek ajánlom..rémálmaiban se jöjjön elõ!Õ a szeretõje családját végezte ki Jack-hez hasonló módon.