offtopic
Marquise de Merteuil 2009 szept. 06. - 17:58:41 Előzmény xzibit2009
(34/74)
Nem mondod??
Majdnem szívrohamot kaptam mikor elolvastam az üzenetedet! :D
És nem tudsz vmi módot rá, hogy a tiedbõl legyen nekem is egy?
Elõre is ezer hála :D
xzibit2009 2009 aug. 09. - 07:25:00 Előzmény Marquise de Merteuil
(33/74)
Nekem megvan ez a film!
S sok másik Jack Nicholson filmmel együtt! :D
carcass69 2009 aug. 08. - 22:36:30
(32/74)
Jack Nicholson minden fimje nagyon jó, gyenge pillanata a vásznon még sosem volt (talán még az életben sem). Nekem a nevérõl a Ragyogás baltás õrültje ugrik be elsõnek, és természetesen a Száll a kakukk fészkére. Harmadszorra pedig ez a film, melyet már jó párszor láttam (és olvastam).
9/10
mimihopps 2009 aug. 08. - 15:31:53 9/10
(31/74)
hihetetlen jó film!
bármelyik filmjét nézzük jack nicholsonnak nem lehet rossz...szerintem... hihetetlen jó történet (amit regényben is el kell olvassak!). a szereplõk is abszolút jól játszották a rájuk szabott karaktereket (fõleg a corát alakító színésznõ - kár nem láttam más filmben is)
történet alakulása miatt adnék 10bõl 9est:)
viszont a cím az nagyon találó (talán 2dologra is tudnám érteni a "kétszert":)
Marquise de Merteuil 2009 júl. 21. - 20:54:43
(30/74)
Nekem az egyik kedvenc filmem, nálam 10/10, bár lehet, hogy csak elfogult vagyok, mert a Jack és Jessica mindketten a kedvenceim. :)
Már vagy egy éve keresem DVD-n, ha valaki tud bármit is a fellelhetõségérõl, írna nekem egy privát üzit?
Ezer hála elõre is!
Tenebra Mors 2008 szept. 30. - 20:50:15
(29/74)
Nekem is nagyon tetszett. Én nagy film noir-os vagyok (bár tököm tudja - lehet, hogy ez igazából inkább melodrámának lenne jobb... Végülis a Mildred Pierce-re is mondjuk, hogy melodráma is, meg noir is - döntse el ki-ki maga), így vadásztam már rég a klasszikus Garnett-féle feldolgozásra. Mikor ezt adták a DunaTV-n, vagy hol (m2?), azt hittem elõször, az lesz. Na, mondom, mégsem, mert ez színes... De mikor megláttam Jack Nicholsont a stáblistában, azonnal ott maradtam. Jokerként és "riporterként" (Antonioni) tetszett nagyon, de ugye a többi filmje is kiváló (Ragyogás, Száll a kakukk, meg még van pár, csak most nem jut eszembe), így én, ha a nevét látom, már jó a film számomra 8D. Ennél sem bántam meg, hogy maradtam.
imdb-n tényleg "lesújtó" az értékelése, de mióta az Iron Man és a The Dark Knight is a Top250-ben voltak 1. és 3. helyen is, nem veszem komolyan azt az oldalt ilyen szempontból (félreértés ne essék: mindkettõt kiváló filmnek tartom, csak éppen nem érdemlik meg azért, hogy minden idõk legjobb filmjének titulálják õket).
Én a Visconti-féle változatot láttam, neorealista módra, tehát a klasszikust csak mostanában fogom bepótolni. De annak alapján elmondható, hogy nem volt felesleges ez a feldolgozás sem. Ott már érzõdött, hogy Visconti kissé általánosít, s egy egész társadalomképet kíván adni az adaptálás mellett, amolyan neorealizmus elõfutárként. Addig ez sokkal inkább a két szereplõre, azok közül is szerintem a férfira helyezi a hangsúlyt inkább. Legalábbis én jobban láttam az õ vívódását.
Annak ellenére, hogy ismertem a sztorit már, azért végigizgultam az egészet. Végig tartotta a figyelmemet, és nem keltem fel azidõ alatt, míg ment a film. Ennél több meg nem nagyon kell szerintem egy alapvetõen mûfaji filmnél.
Nálam simán 9/10.
sirrablo 2008 aug. 26. - 22:17:21 Előzmény Babucica
(28/74)
A bajusszal nem veszítettél sokat, se füle se farka, pedig elsõre érdekesnek tûnt. Ez a film viszont a könyv olvasata után, nekem többet nyújtott.
Vikke 2008 aug. 05. - 15:49:52 Előzmény Moldávia bánata
(27/74)
Nem tudom, én csak ezt láttam de ez nagyon bejött.
Moldávia bánata 2008 aug. 03. - 17:08:30
(26/74)
Állítólag az eredeti jobb.
Vikke 2008 aug. 03. - 15:56:55
(25/74)
Hehe, én mindig rendesen megváratom, de megvár :P
offtopic
Redfield 2008 aug. 03. - 10:15:20
(24/74)
Nálam csak egyszer csenget a szemét, és mire kiérek már el is tûnik. :)
3/10
Babucica 2008 aug. 03. - 10:13:15 3/10
(23/74)
Nagy izgalommal ultem le h megnezzem a meg egyszer sem latott de mindenki altal dicsert filmet. Abbahagytam erte az m1 en a bajuszt.
Es naon megbantam semmi kulonos nem volt a tortenetben.

Spoiler
Jott egy koszos bunko akibe beleszeret a no aki nem boldog egyertelmu h megolik a ferjet persze megusszak es h dramai vege legyen a no meghal varandosan ennyi ezt nezhettuk ket oran keresztul en a vegen mar sunyokaltam annak ellenere h nagy kedvencem es csalodast meg nem okozo Nicholson most is hitelesen jatszott.
csipi73 2008 aug. 03. - 09:35:38
(22/74)
szirgabor

Én felvettem DVD-re, ha kell és kiötlöd a módját, eljutattom hozzád.
Lery 2008 aug. 03. - 01:34:24
(21/74)
Az hogylehet, hogy imdb-n ez 6.2-t kapott??? Sokkal jobbnak gondolom, sõt! Hibátlan film
szirgabor 2008 aug. 02. - 23:11:14
(20/74)
Hosszú ideje várom.
Ma pedig mellé programoztam a DVD felvevõt.
Nincs meg valakinek? Vagy most nem vette fel valaki?
Segítsetek, kérlek!
perry 2008 aug. 02. - 20:20:56 Előzmény Don Storto
(19/74)
A postás mindig kétszer csenget olyan cím, amit mindenki ismer, még ha nem is tudja pontosan, hogy honnan. Gondoljunk valamelyik filmváltozatra, vagy magára a könyvre, a történet igazi klasszikussá nemesedett, mely valósággal beárnyékolta szerzõjét, újabb példát jelentve arra, hogy néha a mû képes túlnõni saját alkotóján.
Nem véletlen, hogy számos filmkészítõ meglátta benne a fantáziát, legyen szó az amerikai adaptációkról (Tay Garnett 1946-os noirja, vagy Bob Rafelson 1981-es, jóval könyvhûbb munkája), vagy az európai feldolgozásokról (Pierre Chenal 1939-es, mára elérhetetlen filmje, Luchino Visconti 1943-as, neorealizmus-elõfutárnak tartott Megszállottsága, valamint Fehér György 1998-os Szenvedély címû opusza) - még opera, és színdarab is készült belõle.
Így aztán moziban nincs hiány postás ügyben.
Cain írói világa Rafelson rendezõi kvalitása és két minden mércével kiváló színész Lange és Nicholson játéka teszi maradadandóvá ezt a mozis változatot.
Erotika, szenvdély, megszálottság teljes skáláját képesek elénk varzsolni.Az egymásra ítélt szeretõk tökéletes bûntényt tervelnek, tökéletes bûntényt hajtanak végre, végül mégis az egymás iránti bizalmatlanság csapdájába esnek.
Rafelson megõrzi Cain regény beli szûkszavúságát, ettõl a mozi világa is feszült és lényegretörõ lesz. Megõrizve az akkor (1934) botrányt okozó nyers szexualitás izgalmát és
a két fél érzelmi viharait szerelmét, majd taragédiáját.
Mikor író, rendezõ és színészek is ilyen hõfokon teljesítenek akkor elkerülhetetlen, hogy jó film legyen a végeredmény.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 13:29:21
(18/74)
megnézném, mert régi autók vannak benne
Don Storto 2008 febr. 12. - 13:27:30
(17/74)
Nekem személy szerint ez a film a Top 10-ben van.
Egyszerûen fantasztikus a sztori és a szinészi játék.
Mindenbõl ott és annyi van benne,ahol és amennyi kell.
Zseniális.
Gonda 2008 febr. 07. - 10:05:13
(16/74)
Hozzám is becsöngethetne egy postás.
Stefnews 2008 febr. 02. - 16:38:32
(15/74)
Na ezt a folmet jó lenne megszerezni, NAGYON de NAGYON kéne.