Téma: A rózsa neve

*Bátorszív* 2007 dec. 19. - 00:16:04
(10/110)
...Az utolsó öt mondatoddal nagyjából ekvivalens a véleményem...
(De ennek ellenére Umberto Eco nagy'regénye természetesen mindenkinek kötelezõ...(!)) :)

(Off.)
... Te tényleg 'piaristás' vagy...? :)
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 15:52:48
(9/110)
(kiig.) "...A film atmoszférája tökéletes...;mint ahogy szinte egytõl-egyig az összes karakter..."
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 15:48:16
(8/110)
(kieg.) "...Umberto Eco..."
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 15:45:36
(7/110)
A film atmoszférája, és a karakterek, szinte egytõl-egyig tökéletesek...!
(Kivéve Sean Connery't, aki nem tudott igazán autentikus alakítást nyújtani...,)
A nézõ valósággal -szószerint- ott érzi magát a középkorban, és a rettenetes, félelmekkel, és szörnyû véres titkokkal, konok, és bigott vallási (hit)törvények által a végitélet tûzviharáig leplezett nagy, - és a klérus számára éppen ezért- veszedelmes Igazságokkal...,
Viszont a film végét, J.J. Annaud nagyon elhibázta...,
A 'Rózsa' máglyahaláltól való megmenekülése, - ugyan a feltétlen happy end're vágyó széplelkû nézõk többségét bizonyosan kissé megnyugtatta,- Engem fanyarkás mosolyra késztetett.; Mint ahogy Bernard Gui, a fõinkvizitor már-már komikus, és történelmileg teljesen hiteltelen halála..., amelyet mint azzal a mûveltebbek bizonyosan tisztában vannak 1327 végére helyezni, - ráadásul ilyen hollywoodi, 'sors-bosszúja' módon,- nagyon-nagy filmes baklövés...;
A forrásmûvet viszont - U. E.: 'Il nuomo del'la rosa',- mindenkinek nagyon ajánlom elolvasásra, aki eddig netán kihagyta volna,;...(/}) Számomra életem nagy regény-élményeinek egyike...;
strigavadasz 2007 nov. 07. - 13:51:32
(6/110)
A film a maga nemében nem rossz, izgalmas krimi. DE, ha már a könyvhöz hasonlítjuk (már pedig ez természetes), akkor a könyv ezerszer jobb! Én tudom, hogy a rendezõ és a stáb mennyit szenvedett, mire elkészült; így az õ munkájuk is dicséretes. De a könyv... én nem is értem, hogy mondhatja valaki azt, hogy szenvedés olvasni, én alig várom az újabb történéseket benne. Persze magasröptû teológiai viták folynak benne, dehát ettõl lesz sokkalta érdekesebb, mint a film! Mellesleg én tanulok teológiát, vallásos is vagyok; így még tetszetõsebb a történet.
Ja és még valami! A NAGYAPÁM SZINKRONIZÁLTA SALVATORÉT!
Mehesb 2007 szept. 22. - 16:25:40
(5/110)
A film nem rossz, de a könyvet szenvedés volt végigolvasni...
verdeleth 2007 ápr. 26. - 21:39:15
(4/110)
elöbb a filmet láttam és csak utána olvastam el lehet ha forditva történik nem tetszett volna De visszagondolva emlékszem hogy megröviditették de a hangulat szerintem ott volt A szinészek is nagyon jók, fõleg Salvatore torz alakja
eroberter 2006 dec. 15. - 06:28:57
(3/110)
Szerintem pedig egy unalmas vacakság, 2 órát elcsesztem az életembõl, hogy megnéztem
amatõõr 2006 szept. 26. - 10:15:31 Előzmény mustfaragó
(2/110)
Nekem tetszett a film, annak ellenére, hogy picit elhálivúdiasították a könyvet. A középkori kolostor hangulatát szerintem jól visszaadta a film (legalábbis én ilyennek képzelem el), és kb minden egyes karakter megformálásában hû maradt a film a könyvhöz, Jorge és Salvatore alakja különösen jóra sikerült. Ugye néhány szereplõ sorsa másként alakult a könyvben (pl. a lány és Bernardo Guido), és kimaradtak a teológiai viták, és az akkori történelmi hátteret leíró részek, de összességében egy jó és izgalams krimi született.
mustfaragó 2006 jún. 23. - 00:00:12
(1/110)
a könyv után nagyon szar lett a film...az egész mondanivalóját teljesen eltorzítja, és vmi amerikai happy endre hasonlít...bár 86ban Európában nagy álmok voltak a békességrõl, ami a végén át is jött, de Umberto Eco nem ezt írta meg érzésem szerint