3/10
zee944 2010 febr. 05. - 19:55:46 3/10
(53/73)
Csak a tájékozatlanok szokták Ong Bak 2. néven emlegetni. Sosem volt az, csak néhány "jóképességû" ragasztotta rá. Van igazi Ong Bak 2.
haferi 2010 febr. 05. - 19:30:57 Előzmény Rahar
(52/73)
Nem nagyon mélyedhettél el a filmben, mert ezt szokták Ong Bak 2 néven említeni, mivel Tony Jaa a fõszereplõ mindkettõben, és a történet is közel áll egymáshoz. Én mindkettõt láttam már DVD-rõl. Tony Jaa-nak tudtommal nincs még több filmje. Én nem mondanék véleményt filmrõl, ha még nem láttam.
1/10
Rahar 2010 febr. 05. - 11:05:38 1/10
(51/73)
A fõszereplõ nagyon tehetséges, de a film története egyszerûen értékelhetetlen, gagyi, primitív, bélsár. Az egész film rendkívül gyerekes, nekem nagyon nem tetszik. Az Ong bak 1. és 2. részei nagyon jók voltak, de ez? Fúj. Nekem a történet is számít, az egyik legfontosabb eleme egy filmnek, legalábbis nekem. 10 pontból 1 pontra értékeltem.
10/10
astragcc 2010 febr. 05. - 10:50:50 10/10
(50/73)
Szerintem Tony Jaa, korunk Bruce Lee-je. Jackie Chan lassan kiöregszik, Jet Lee-t is egyre ritkábban látni. Ha nem Thaiföldi film lenne, hanem pl Holywood csinálna Tony Jaa-val filmeket, biztos lenne rá vevõ, sokan néznék, iszonyat tehetség a srác, nagyon profi, tud újat mutatni. Én mindenképpen erõltetném õt az amerikai piacon.
3/10
zee944 2009 aug. 13. - 20:30:14 3/10 Előzmény A titkok õrzõje
(49/73)
Hû, de okos hozzászólás. És micsoda belinkelt iromány!

Luc Bessonnak nem a szórakoztatáshoz van érzéke, hanem ahhoz, hogyan keresheti magát gennyesre B-kategóriás akciófilmekkel.
Oscar-díjas akciófilm így kapásból: Tigris és Sárkány, Francia kapcsolat. Legalább megpróbáltad. Nem mintha az Oscar-díj bármire garancia lenne, de miért tudná ezt az, aki "nem teljesen avatatlan a filmgyártás területén".
Cullangka 2009 aug. 08. - 12:24:46
(48/73)
a poén az, hogy ezek nem csak álpofonok, hogy elésuhintok és õ elesik, hanem rendes bunyok, volt amikor 2 hétig lábadoztak 1-1 forgatás után!!! én az 1-et nagyon bírtam, most nézem a 2-õt rem ez is van olyan jó:)
7/10
MosEisley 2009 aug. 06. - 23:12:00 7/10
(47/73)
Elõször is tájékoztatnék mindenkit, hogy jelen film NEM az Ong Bak2, mivel az 2008-ban készült, a Tom Yum Goong pedig 2005-ben. Valszeg egy túlbuzgó marketinges gondolta úgy még anno 2006 körül, hogy ezzel a címmel egyszerûbb lesz eladni a filmet, nem számolva az eredeti egy esetleges folytatásával.
A film történetileg és színészileg egy hatalmas nulla, na de itt a verekedéseken van a hangsúly, azok pedig eszementen látványosak. Aki kedveli ezt a stílust, nyugodtan nézze meg, aki viszont épkézláb történetre vágyik, az messzire kerülje el ezt a filmet.
10/10
pubem 2009 aug. 06. - 22:07:55 10/10 Előzmény balatonb
(46/73)
Hat, kedves barataim, ha nem szeretitek a harcmuvesz filmeket, akkor ne nezzetek meg.
Ha igen, akkor a legdurvabb, vagatlan, tokeletes koreografiai es operator munkat meg filmben nem lattatok, mindezt adrenalinnal pumpalva.

Vagatlan jelenet 4 emeleten keresztul, vagy tokelestes idozetesu jarmuves jelenetek.
Igazandibol fogalmam nincs, hogy jut eszebe ep elmevel olyanokat csinhalni, amit ebben a filmben muvelnek.

Igazi harmuvesz es tancos kombinacio.
Jackie Chan tipurozva, es nem vicces kivitelben.

A csakorol annyit, hogy aki nem latta az elso reszt, az nem hiszi el, egy ember mire kepes.

Kotelezo harcmuvesz fanoknak.
3/10
balatonb 2009 aug. 06. - 20:04:55 3/10
(45/73)
Nagyon gagyi volt ez a film, kulonosen a harcos jelenetek voltak benak.
A titkok õrzõje 2009 aug. 06. - 18:07:49
(44/73)
Drága Barátaim!


Jómagam nem vagyok teljesen avatatlan a filmgyártás területén, éppen ezért tudom azt mondani, hogy ez egy nagyon jól sikerült kis alkotás. Luc Besson már azt hiszem párszor bebizonyította, hogy van érzéke a szórakoztatáshoz. Ez egy teljesen könnyed akciófilm, ami igen magas színvonalon mutatja be Thayföld igen sajátos harci metodikáját. A harcmûvészeteken alapuló filmeknek egyébként hagyományosan nincs komoly filozófiai gerince. Tud például bárki is mondani olyan akciófilmet, ami jó, pörgõs, látványos, szórakoztató és Oscar díjas? Na ugye... Ezek a filmek nem nyugszanak olyan elgondolkoztató történeti gerincen, mint egy Halálsoron. És komoly idióta az, aki, az ilyen filmekben valami elképesztõen csavaros történet mesélést vár. Nem fog kapni ugyanis és ez nem a film rosszasága hanem, a nézõ mûfaji tudatlansága...

Az egyik legpontosabb kritikát itt olvashatjátok:

http://www.naplom.com/naplo/-lakat-/naplo/2007-01-07*14-36

Én is agyon tudnám dicsérni a film harci koreográfiáit és nekem is eszembe jut pár logikai hiba a sztoriban, de ezt már megemlítették helyettem mások. Éppen ezért én most egy másik érdekességet osztanék meg Veletek a produkció kapcsán. A filmnek hatalmas sikere volt Thayföldön éppen ezért a készítõk próbáltak a lehetõ legtöbb pénzt kisajtolni az anyagból. Így született meg a Tom Yum Goong: The game! A játék hivatalos Pc játék adaptációja. S bár, a film hatalmas siker volt, ez a játék hatalmasat bukott. Ráadásul a megjelenésekor ez volt a legdrágább játék a piacon. Maga a játék hangulata és látványvilága meg sem közelíti a film minõségét. Már a játék intrója is szánalmasan rossz grafikával fut. a játék maga pedig egyszerûen szánalmas. A gombkiosztás nem változtatható, mint bármelyik más, alap játéknál. A grafika a 80-as évek elejét idézi. Az animáció és a fizika még el is megy, de a hangok és a játékélmény súlyos mínuszban jár. A történet maga a film cselekménye, azzal a csekélyke különbséggel, hogy itt a játékban a motorcsónakos jelenetnél Tony Jaa nem ugrik ki a csónakból az utolsó pillanatban, hanem Õ is felrobban a helikopterrel együtt. De ne sírjatok: A következõ pályára már meg is gyógyítják! :)

A játék intrója: http://www.youtube.com/watch?v=Obw_bpGEY4Q

Ong-Bak 2: http://www.videoplayer.hu/videos/play/366907
Towner 2009 aug. 02. - 12:57:45 Előzmény oeruelt
(43/73)
A mintegy 4 percnyi vágás nélküli jelenet (robog egyre feljebb az emeleteken az ellenfelek libasórban természetesen...) nagyon kidolgozott, rengeteg munka lehet benne.
Anteris 2009 aug. 01. - 22:23:13
(42/73)
most megy. hüdeszar...
oeruelt 2009 aug. 01. - 18:03:59
(41/73)
Ennyi meggyõzõ csonttörést, könyék-, váll és térdroppantást még semmiben nem láttam. Tényleg nem egy agy sztori, de a bunyó az nagyon profin van összerakva benne! A rengeteg gagyi ellensúlyozására már csak ezért is érdemes megnézni.
Abidi 2009 aug. 01. - 17:47:25
(40/73)
Valóban ezek a táj filmek nem az erõs sztoriról híresek, még a színészi játék is elég gyengus. Viszont ez a csávó tényleg tud, trükközni.
facsi 2009 jún. 24. - 11:29:40
(39/73)
A sztori nevetséges vagy szánalmas, nem is tudom eldönteni. A látvány viszont eszméletlen. FullHD-ban volt szerencsém megnézni, ez a srác hihetetlen mikre képes. Az akciójelenetek nagyon profin vannak megcsinálva, érdemes megnézni.
6/10
bigelov 2009 máj. 06. - 19:54:07 6/10 Előzmény planeta
(38/73)
Az igazi Ong Bak 2 oldala:http://www.imdb.com/title/tt0785035/.Én meg néztem de ennek sincs semmi köze az elsõ részhez ez is egy független történet.
3/10
zee944 2009 máj. 04. - 13:01:23 3/10 Előzmény AdHominem
(37/73)
Igazad van.
AdHominem 2009 máj. 04. - 08:06:55
(36/73)
*Ez
AdHominem 2009 máj. 04. - 08:03:13 Előzmény zee944
(35/73)
Heh... "Kham nem a thai-boksz és nem is a kung fu, hanem Muay Thai tudását veti be..." Ezt ugye nem komoly? :D
A muay thai szerinted mégis mit takar? Segítek egy keveset. Muay boran (ebbõl alakult ki a muay thai), annyit tesz, hogy "õsi boksz". A többit remélhetõleg össze tudod rakni.
10/10
polarka 2009 márc. 30. - 14:41:32 10/10
(34/73)
Nem tudom mitõl akcióthriller, de az akció az tuti.
Jó kis bunyós akciófilm. Szerintem nem lehet rá kifogás.