norton15 2009 máj. 18. - 14:58:54
(91/351)
Most írtad, hogy bekokózott. Annyira sokat szívott aznap, hogy képtelen volt bárminemû fizikai fájdalmat érzékelni szerintem. A napszemüveges fõbérgyilkost meg néhány perccel korábban is láttuk, amikor fejbelõtte Tony egyik emberét, majd felmászott az irodájába a kötélen át.

A szinkronhang pedig Végvári Tamás volt, mint a legtöbbször.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 máj. 18. - 14:57:56 10/10
(90/351)
Meglátjuk, mennyire jóképûek. :)
6/10
kgyuri0 2009 máj. 18. - 14:52:44 6/10
(89/351)
A film remek, a vége orbitális nagy nulla!

Az eszméletlen ”fegyverkattogás” közepette Pacino kb hét halálos sebet kap, de még mindig mozog, mire férfiasan összeesi magát. Látunk egy igen mácsó figurát, szenvtelen arccal sötét napszemüvegben lesétálni a lépcsõn, láthatólag élvezi(majd elélvez!) a figurát megformáló statiszta. Ez a figura, esküszöm, nincs a filmben addig sehol. Nejem szerint a fõbérgyilkos, de azért nincs az a lövöldözés, ami mentené ezt az idétlenséget.
Azt gyanítom, a rendezõ, esetleg a poducer szeretõje vagy családtagja, esetleg jószomszédja epedezett a vágytól, hogy megmutassa gacsos testét a nyilvánosságnak, miközben sötét szemûvegben roppant férfiasan lesétál egy lépcsõn, hát megkapta a lehetõséget, ezzel a filmet derekasan hazavágta. Ebbõl a hülyegyerekes ostobaságból kellene kinõniük az amcsi filmeseknek ahhoz, hogy igazi mûvészi értéket próbáljanak elõállítani(persze ettõl még nen biztos, hogy sikerül!)
AlPacinon a maga részérõl nem múlna, kiváló színész, remekül adta a hiperaktív seggfej, unalmas és ostoba fõgengsztert. A film még nagyon jó drog ellenes propaganda is, Pacino egyfolytában szívta a kokót s mindenki láthatta, hogy kézzel foghatóan és szemmel láthatólag gyors tempóban elhülyült. Már ezért is nagyfilm az elbaltázott zárójelenet ellenére. 6pont.
Megjegyzem, hogy a szinkronhang ezúttal remek volt – azt hiszem, HelyeiLászló.
offtopic
norton15 2009 máj. 18. - 14:44:41
(88/351)
Lehet.:D Azoknak jaj lesz? Vagy mentek fagyizni?:D
norton15 2009 máj. 18. - 14:42:55
(87/351)
Az hozzátenném, hogy érzésem szerint Tony csak játszotta a tökös fiút, de mivel túlságosan a dühe motiválta, sosem lehetett igazán tökös legény. Fittyet hányt a szabályokra, aminek õ látta kárát, mindent tönkretett.

Ha már szeretet: egyedül a húgát szerette. Többször is utalnak erre

SPOILER

pl amikor a diszkóban nekimegy a palinak, aki a húgát fogdosta, vagy amikor Manny mellett meglátja a végén...

SPOILER VÉGE

Meg pl a feleségét kifejezetten utálta. Kedvelte, talán szerette valamikor, de aztán nagyon megutálta (rosszfiús jelenet).
10/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 18. - 14:39:58 10/10
(86/351)
Igaz, de mára már lehiggadtam. Nem baj, estelig biztosan befut pár újabb áldozatnak való. :P
offtopic
norton15 2009 máj. 18. - 14:37:17
(85/351)
Igaz. Bár ebben a topicban talán megbocsátható egy "baszódj meg" szöveg.:)
10/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 18. - 14:13:00 10/10
(84/351)
Majd jelezd itt, ha módod adódik, hová vigyük a bablevest, cigerettát, miegymást. Majd csak összedobjuk valahogy testületileg.
10/10
Gray2vs 2009 máj. 18. - 13:02:19 10/10
(83/351)
Scarface legenda ennél jobb filmet nem lehet csinálni akinek meg nem tetszik az csak irigy lehet Tony-ra hogy nem egy gyári robot munkás mint az aki utálja ezt a filmet.Egyébként túl sok hibát követet el egyik fõ hiba az volt hogy rászokott a drogra meg lelövi a legjobb barátját stb másik meg ha én lettem volna a helyébe biztos felrobbantom az autót is rosszkor rossz helyen ez van...testõrei végig kitartotak mellete ez nagyon bejött végére csak annyit hogy kegyetlen jó film szinkron is kiváló talán nekem is összejöhetne ez én biztos nem hibáznék ennyit :D(ha nem lövik le a végén úgyis meghalt volna túladagolásba)
Tenebra Mors 2009 máj. 18. - 11:22:17
(82/351)
Sajnáltam, hogy tegnap nem tudtam végignézni, pedig ez egy isteni film, akárhányszor meg tudnám tekinteni. De mostanában az éjjeli fölléttõl félek, mint a tûztõl :D. (Thx to vizsgaidõszak)

B kategóriás fostalicska? Hmmm... annak idején a kritika is így állította be (bár megjegyzem, a kritika legalább érvelt, és nem alpári módon hordta le), de szerintem közel sem lehet ezt mondani rá. Agresszív? Az. Gengszterfilm? Az. De közel sem arról szól, amirõl a B-s akciófilmek. A B-moviek természete alapvetõen az, hogy minél nagyobb hatást keltsenek a nézõben vagy a vizualitással, vagy pedig egy szándékosan fordulatos, de amúgy bugyuta forgatókönyvvel. Itt nagyon nem errõl van szó. Egy olyan ember drámája tárul itt elénk, aki ugyan kezdettõl "tökösnek" mutatja magát, de nõvérével, családjával való beszélgetései nagyon is kiugró részei a filmnek. Ott látszik igazán a kontrasztja annak, hogy kicsoda is Tony Montana. Egy igazi antihõs, sõt, már-már fõszerepbe emelt antagonista, viszont itt látszik, hogy mennyire nem ilyen egyszerû ez. A politikai menekültek sanyarú sorsa mellett egy társadalmi pozíciója miatt gengszterpozícióba kényszerült ember drámája jelenik meg. Tony tulajdonképpen szeretni akarna, de balszerencséjére egy olyan világba került, ahol, ha kimutatja érzelmeit, szeretetét, finomságát, egyszerûen elbukik. A film vége is ezt teszi nyilvánvalóvá: megmutatkozik, hogy Tony átértékeli, ki is õ, rádöbben, hogy mennyire nagy marhaságot csinált, s mennyire elcseszte ezzel, hogy túlzásba vitt keménykedése barátait, családját is elijesztette tõle. SPOILER: S minthogy ellanyhult, hátba is lövik, meg kell halnia, mert itt csak azok maradhatnak életben, akik igazán kegyetlenek. Tony elengedte magát - el is bukott. SPOILER.
De sok szempontból lehetne elemezni a filmet, nagyon nem B-kategória, mélysége van, s érthetõ is, hogy egyesek nem tudják megemészteni.

Al Pacino ripacs? Véleményem szerint a hozzászóló a filmjeinek töredékét sem láthatta, sõt... Nem a mai, öreges, rheumás Törvény gyilkosa alapján kell megítélni. Madárijesztõ? Keresztapa? Ördög ügyvédje? Dog Day Afternoon? Brilliáns alakítások. Fõként a Keresztapa és a Sebhelyes arcú kontrasztjában látszik, mennyire zseniális színész is õ: Michael Corleone egy visszafogott, hideg, higgadt személy, míg Tony Montana egy idegbeteg állat. Ripacs lett volna Tonyként? Az alkotók célja sem volt más szerintem. Koncepció volt e "ripacsság", mely valójából zsenialitás.

Ugyan meg van DVD-n, magyarul és eredeti változatban is, viszont a film kedvencem, szóval nagyon sajnáltam, hogy tegnap nem tudtam végignézni. Csesszék meg, hogy ilyenkorra kellett rakni.
Ja, és nem Képírókba való? Igen, én is láttam már olyan filmet, ami nem oda való volt, de ez pont nem ilyen. Brian De Palma igen is nagyot alkotott ezzel a filmmel.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 máj. 18. - 10:04:37 10/10
(81/351)
Nehezen, de visszafogtam magam. Volt tegnap egyéb topicokon kemény késdobálás bõven sok is.
offtopic
norton15 2009 máj. 18. - 06:27:34
(80/351)
Azt hittem hirtelen, hogy amolyan Tonysan odaszólsz valamit.:D
7szünyü 2009 máj. 18. - 05:30:06
(79/351)
Brúszi elsõ hsz-e. Reméljük, nem lesz több. X/
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 máj. 18. - 03:36:11 10/10
(78/351)
Akkor mé szenvedted végig?
bruce1 2009 máj. 18. - 03:21:32
(77/351)
Én meg nem értem, mit keres a Képírókban egy ilyen 'B' kategóriás f@stalicska. Ez az Alpacino egyszerûen ripacs.
norton15 2009 máj. 18. - 00:37:23
(76/351)
Áh, b*sszameg de szeretem ezt az arcot.:)
ondok 2009 máj. 18. - 00:37:16
(75/351)
Sokkal jobb mint pl "A volt egyszer egy Amerika" ,aztán mégsincs úgy felfújva.
10/10
loncsik 2009 máj. 17. - 23:19:49 10/10
(74/351)
meg ennyi
10/10
loncsik 2009 máj. 17. - 23:19:17 10/10
(73/351)
ennyi
10/10
loncsik 2009 máj. 17. - 23:18:03 10/10
(72/351)
Mindegy a szinkron,ez a filmtörténet egyik legnagyobb alkotása!!!