Illiona 2017 szept. 11. - 18:34:43
(231485/239045)
Még az tetszett nagyon az Endless Love c sorozatban, hogy bár a Nõ, Kim Se Gyung (Jeon So Min) nagyon szerelmes álmai pasijába, (megértem) ,de az amikor egy másik nõ mellett dönt, akkor segiti õket, hiszen rendelkezik kapcsolati tõkével, és semmilyen negativ férfiszerzõ akciót nem csinál.
Ebben azt hiszem, szinte egyedülálló a sori.
Illiona 2017 szept. 11. - 16:17:19
(231484/239045)
Nagyon jó választás volt az Endless Love. Már többször is irtam róla, "szinte" tökéletes filmsorozat.

Az Acélpillangó nagyon találó név volt, valószinüleg figyelembe vették a szinészek adottségait is, ugyanis a nõ vagy 3 évvel idõsebb Misengnél, (1967 és 1970 ) aki viszont fiatalabbnak néz ki a koránál, igy nagyobbnak tünt a kontraszt.
A miniszterelnököt alakitó szinész meg már túl öreg volt a szerepre, ilyen roggyant öreget mint miniszterelnököt ott abban az országban elképzelni sem tudnék.(1949)
De nem volt fõszereplõ, igy nem is bosszantott, ez csak megjegyzés.

Én nem is a fõszereplõ párnak szurkoltam, hanem a 2. párosnak, Jeon So MIn-nek, valamint Jung Kyoung Ho-nak.
A végét ismered akkor. :)))
A fõszereplõnõt egyáltalán nem találtam erre a szerepre alkalmasnak, hiszen azért a töltött szája, valamint a rendezetlen haja miatt a forradalmárság az még oké, de a késõbbi politikai pálya egészen a miniszterségig már nem lehetséges.

De errõl irtam akkor amikor néztem.

Ami még eszembe jutott az a kislány, Eszter kérdése: hogy kitõl is van. Végül is több utalást kellett összetenni ahhoz, hogy rájöjjek, hogy megerõszakolták többen is a börtönben.
És errõl szemérmesen hallgat, hagyja hogy mindenki azt higgye, hogy a fiatalabb fiútestvéré.
De akkor meg hogyan van az a nagyon nagy nemtörödömség, és honnan a szeretet iránta?
Ez a rész nem volt eléggé kibontva szerintem.

A politikai-gazdasági élet viszont nagyon jól bemutatásra került.
Nálunk ilyen korrupciós ügyek ha lennének, belerokkanna az ország, ott viszont egyszerûen ilyen feltételek ellenére felépitettek egy országot!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 szept. 11. - 12:29:28 10/10
(231483/239045)
Nem vagyok egy kétbalkezes, de ezt elírtam, jobbról a 3.!!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 szept. 11. - 12:28:14 10/10
(231482/239045)
Sziasztok, szép napot

Látszik az alagút vége, csak nálam a kis az asztalon levõ könyveket hová tegyem?
Jelentem a lekvárért én vagyok a felelõs, amit nem nem dolgozok fel annak, az megy a cefrébe, de azért a ház ura a felelõs személy.
Most tanul majd fõzni, vett egy pálinkafõzõt.

A filmekhez visszatérve. Mégsem a Seoul 1945-öt kezdtem el, hanem az Endless Love-t, ahol az egyik fõszerepet játssza 6.
Aki nem látta, annak csak ajánlani tudom!!

Ha a cím alapján bárki is azt gondolná, hogy itt egy szívet-tépõ , rózsaszín romantikus leányregényrõl van szó, az nagyon nagyot téved! Aki tehát ilyenre vágyik, az ezt a sorozatot ne nézze meg…
Kemény és kíméletlen „bosszú-történetnek” indul (ilyenbõl van jó néhány sorozat), de ennél jóval többet és más jelenséget igyekszik átfogni. Viszonylag keveset tudunk és hallhattunk Dél-Korea „nyitás elõtti” életérõl, a 70-es, 80-as évekrõl. A „soft” katonai diktatúra Amerika mögé bújó, sem korrupciótól, sem kegyetlen leszámolásoktól nem mentes módszereirõl, a diáklázadásokról, annak vérbefojtásáról és az óriási pénzeket megmozgató, messze az ország határain átnyúló maffiahálózatokról – ámde aminek végül is köszönhetõ, hogy ma azt a Dél-Koreát láthatjuk a Világ térképén AMI, ahogy mi ismerjük és szeretjük.
El tudtad képzelni, hogy bepillantást nyersz a dél-koreai „Kék Ház” (a Dél-Koreai Elnöki Palota a ’Fehér Ház’ mintájára) ármánykodástól, gátlástalanságtól messze nem mentes életébe? Most megteheted.
Persze, ez egy film, amely arra keresi a választ a három fõszereplõ sorsán keresztül, hogy ki is az, aki végtelenül, kérdések nélkül és minden körülmények között igazán, szívbõl szeret. Az alkotók igyekszenek igazságot szolgáltatni, büntetni a rosszat, jutalmazni a jót, de kicsit nyitva hagyják a kérdést: vajon ez a realitás?
Ám ebben a filmben a rosszfiúknak is találsz talán egy kicsi mentséget… Jung Woong-In ( Park Young-Tae (Miszeng) negatív figurájának ) elképesztõ alakításával emelkedik ki az amúgy is nagyon erõs mezõnybõl…
Külön kiemelném az un. Acélpillangót alakító színésznõt, láttam már néhány sorozatban, és mindig negatív figurát alakít, szenzációsan! (a képen balról a 3.)
Illiona 2017 szept. 11. - 10:37:08
(231481/239045)
Memoir of a Murdarer

ez a film most jelent meg és egybõl nagyon nagy nézettsége lett.
Játszik benne Kim Nam Gil is, remélem ez egy jobb film lesz vele.

"A történet szerint a múltban Byeong-Soo (Sol Kyung-Gu) sorozatgyilkos volt. Mostanában Alzheimer-kórban szenved. A felnõtt lányával, Eun-Hee-vel (Seol Hyun) él. Egy napon emlékszik rá, hogy egy ember, akit autóbalesetet szenvedett, szintén gyilkos. Az a férfi Min Tae-Joo (Kim Nam-Gil). Eközben a Min Tae-Joo elkezd udvarolni Byeong-Soo lányának. A lánya védelme érdekében Byeong-Soo küzd, hogy megõrizze emlékezetét és megölje Tae-Joót."

http://asianwiki.com/Memoir_of_a_Murderer

Vagyis ujra egy kemény, küzdõs film...
Illiona 2017 szept. 11. - 10:23:24
(231480/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

ha hétfõ (márpedig hétfõ van, már ellenõriztem ötször, hátha mégis még vasárnap ) akkor boxoffice, mit is néztek a hétvégén a koreaiak?

http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-09-08-~-2017-09-10-109920.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

A Taxisofõr felül van a 12 millión, ez nagyon szép szám már.
Remélem hamarosan ez is kikerül a netre, és mi is megnézhetjük, mitõl olyan jó.

A The Battlehip Island is jelen van a listán, de nagyon kevéske megtekintéssel.
Itt mindenki látta már?
Az ennek a filmnek a nagy kérdése, hogy a két "húzónév" sorozatszinész hozzátett-e a filmhez, avagy nem, õnélkülük is ugyanolyan lett volna???

Kép: Memoir of a Murderer c filmbõl.
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 11. - 06:47:15 8/10
(231479/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))) Induljon jól a napunk, a hetünk!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 11. - 06:45:26 8/10
(231478/239045)
Én még Leningrádként szerettem bele... ez egy remek árukapcsolás!:)))))))))) Hmmm, nálad fontos, hogy a "kutya se szóljon bele" a dolgaidba!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 11. - 06:40:53 8/10
(231477/239045)
Remélem, nem minden szilvából készült lekvár, elvégre kell az õszi filmes táborra torokolaj!:)))))))))))) A reggelig tartó szenvedélyes viták igénybe veszik a hangszálakat!:)))))))))))
10/10
Andó Gertrúd 2017 szept. 11. - 02:20:16 10/10
(231476/239045)
Eddig harom zenet hallgattam a fiutol, tetszik a hangja nagyon :)
Szentpetervärt mär most imädom, tavasszal pedig elöben megnezem :)
De szoljatok, ha mentek, ha a kutya nem szül epp akkor, csatlakozom :)
10/10
Andó Gertrúd 2017 szept. 11. - 02:17:33 10/10
(231475/239045)
:)))
Es a szilvapälinka, hogy äll ? :))
10/10
Andó Gertrúd 2017 szept. 11. - 02:16:23 10/10
(231474/239045)
Tudod, mennyire szeretem a "Better tomorrow"-t :) SSH amit alakit benne, imädom :)

Ismered Segey Lazarevet ? :)

Voltam iden egy koncertjen Berlinben ( közös foto is volt vele ) es jövöre mär megvan az ujabb koncertjegyem Moszkväba es Szentpetervärra . Most bolonduljunk meg, amig lehet :)
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:46:53 8/10
(231473/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

KÉP: - felirat - hadügyminiszterünk nem akarja, hogy a király Li Szunshint gyanúsítsa holmi visszaéléssel, bevallja, hogy õ áll az egész finanszírozása és engedélyezése mögött....elviszi a balhét, ami a királyt ismerve nem kis bátorságot kíván.... Úgy tûnik, a csoszoni király és a japán régens között akad közös vonás.. egyik haragja se kellemes az embereiknek....

Hmm, kell utána pár csésze a nyílgyökér teából....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:39:48 8/10
(231472/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

A fõminiszter "kioktatása" után a király hadügyminiszterünket hívatja maga elé...

KÉP: - felirat - hogy a teknõshajókról számoltassa el, amire ugyebár se engedélyt, se pénzt nem adott, de ami mégis épül.... a király legnagyobb sérelmére és haragjára....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:36:29 8/10
(231471/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

Talán emlékszünk még, hogy a haditengerészet mellett lándzsáttörõ fõminiszter... az Öreg Ravasz egykori barát bizony nem átallott e kérdésben a királyi kívánalommal szembe helyezkedni... nos, a király nem is feledte...

KÉP: baduk játszmára hívta a király, hogy a játszmán keresztül amolyan jelképesen adja vissza a leckét fõminiszterének, hiába állsz nyerésre, ne próbálj felettem gyõzelmet aratni... a fõminiszter megérti, hogy a király ennyire kicsinyes, az országnál fontosabb neki a hatalma feltétlen sérthetetlensége....., amibe kritika, más vélemény nem fér bele....

Az idõzítés újfent tökéletes... Minden értelmes ember fogja be a száját... majd az ágyas lesz a fülbesúgó tanácsadó... a miniszterek pedig max. csak bólogathatnak.... és ugyebár minden a legnagyobb rendben... Japán támadása csak gyerekeket riogató esti mese.....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:25:09 8/10
(231470/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

KÉP: - felirat - s bár az ellenõrök semmit se találtak rendben, de bosszúságukat a kormányzati kiszengek egy kis borral és némi szoknyasuhogtatással igyekeztek feledtetni....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:21:31 8/10
(231469/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

Vagy talán mégsem?!... Ezúttal más megy vidékre ellenõrzést tartani... Elsõre úgy tûnik, hogy példásan megy minden, de

KÉP: a hadi bemutatón kiderül, hogy az ellenõrzés elõtt gyorsan összeszedett emberek nem csak az íjjal nem tudnak bánni, de még a nyeregben maradni sem képesek...

Ugye, milyen megnyugtató a japán támadás elõtt pár hónappal?:((((
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:14:48 8/10
(231468/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

KÉP: - a király rémálma Csoszonban, hogy égõ palota veszi körül, õ pedig egyedül, tehetetlenül néz a tüzet.... milyen jó, hogy ott a készséges ágyas kéznél... és persze szakavatott az álomfejtésben, ahogy a politikában is!:((((((((((( Természetesen jó omenként értelmezi az álmot, mi másként is lehetne... tessék kérem megnyugodni, minden a legnagyobb rendben...
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:10:50 8/10
(231467/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

Egy képkocka erejéig villámlátogatásra térünk be Mingbe... ahol jelenti a császárnak a hadügyminisztere, hogy lázadás tört ki az egyik tartományban...

KÉP: - felirat - a Ming uralkodó a probléma megoldását lepasszolja a hadügyminiszternek azzal a meghagyással, hogy oldja meg, ráadásul önerõbõl...

Ja, kérem, az értékes császári ezüstöt csak nem vesztegetik el holmi lázadók leverésére... kell az majd az ágyasokkal a fogadáshoz, ha ismét szarvasbogarakra fogadnak!

Hmm, még mindig a mingi szarvasbogár tûnik számomra a legjobb alternatívának....

Vében lassan egy belsõ hatalmi válság magvai hintõdnek el, Hidejosi haragja egyébként is túl hirtelen... nem egy életbiztosítás az emberének lenni...

Csoszonban a király még mindig a saját hatalmán kérõdzik, az ifjúkori sérelmeken képtelen úrrá lenni, hogy "tanítói" voltak, akik irányították....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 10. - 23:00:22 8/10
(231466/239045)
Jing Bi Rock 11. epizód

KÉP: - felirat - az akkor szükségesnek gondolt lépés késõbb problémához vezet. Lám, Hidejosinak mégis sikerült az ágyasnak tett ígéretét betartania, csak megszületett késõbb az újabb közös gyermekük.... Ajaj, de ugyebár akkorra már ott volt az örökbefogadott unokaöcs, aki két év alatt hozzászokott a hatalomhoz, kiépíthette a maga klientúráját, meg persze ott állt mögötte a gyermektelen királyné is.... Szóval semmi sem olyan egyszerû, mint ahogy elsõre gondolták....