10/10
offtopic
kimbin01 2017 nov. 06. - 17:39:56 10/10
(231865/239045)
Kitöltve, elküldve.
lafilm 2017 nov. 06. - 17:06:31
(231864/239045)
Sziasztok,
A szakdolgozatomhoz kellene segítség. Aki szívesen néz filmeket vagy szokott moziba járni tudna rá szánni pár percet, hogy kitölti a kérdõívet?

Köszönöm

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfY_24lIPSUSO3FOZE51G1TncjBB5-KHXuF6MVgaxpKy8lz-g/viewform?c=0&w=1
Illiona 2017 nov. 06. - 17:03:30
(231863/239045)
a hétvégén elkezdtem megnézni az Argon cimû filmsorozatot, tekintettel a fõszereplõre, és az azóta bekövetkezett halálára.

Már az gyanús volt, hogy senki semmit nem emlitett felõle, nagyon kis nézettséggel ment, és az angol felirat is 2-3 hetes csúszással készült el.
Maga a sorozat története egy tv társaságon keresztül mutatja be az ottani rendszert, a korrupciót, a hirek manipulálását.
Ez a kis csoport próbál ez ellen küzdeni, és valós hireket hozni, egyenlõre kevés sikerrel.

Hiába a jó téma, valahogy kimaradt a filmbõl a feszültség, és izgalom, pedig minden együtt volt ahhoz hogy jó film legyen.
Én a magam részérõl másfél résznél abbahagytam, és nem is hiszem hogy valaha folytatni fogom.

Kép: az Argon posztere
Illiona 2017 nov. 06. - 16:57:17
(231862/239045)
Nyitott kapukat döngetsz szerintem, ezt a 135 részes történelmi filmsorozatot én már régen 2 vagy 3 éve megnéztem, akkor még googlézott magyarral. A sorozatot máig õrzöm, arra nem emlékszem, hogy a feliratot lecseréltem-e rendes magyarra, hiszen az késõbb készült el.

Én nem félek ezektõl a hosszabb, sok részes sorozatoktól, sõt némelyik van olyan minõségû, mint ezek az esti nagy lélegzetûnek mondott sztárszinészekkel lejátszott filmek, amik ujabban mennek. (persze némelyik egyáltalán semmilyen minõségû, azokat egyszerûen kitörlöm, és kész, ilyen is van, kb a fele!)
Több különleges ilyen sokrészes sorozat van, pl. a The Stars are Shining, ami 130 részes, a japán megszállás végóráiban kezdõdik, és kb 25 évet ölel fel.

A másik 1999-es sorozatot még nem néztem, nem is terveztem be - egyenlõre.
De persze minden lehetséges, ha kifogynék a néznivalóból. De mostanában kicsit megcsömörlöttem a koreai sorozatoktól.

És ugyanaz a bajom Kim Nam Gil sorozatával, mint a most játszott Black cimûvel, hogy a témáját tekintve nem tud igazán lázba hozni, kizárólag Song Seung Hun az, ami miatt egyáltalán letöltöm, és megnézem.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 nov. 06. - 10:33:48 10/10
(231861/239045)
Mindig olyankor ugranak át a korok között, amikor életveszély van, a film elején le is lõtték nyíllal. Amikor a doktornõt védve az õ
élete került veszélybe, megint ugrottak. Ez szerintem is elfogadható, és ha jól végiggondolom, a többi idõutazásosnál is
elég indokolt volt.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 nov. 06. - 10:26:59 10/10
(231860/239045)
Szia, sziasztok!

Ezt csak mint esetet említettem, hogy mi volt a vita tárgya. A helyzet néha nehéz döntésekre kényszeríti az embert, és mint írtam, ha eleink nem
a hazát, hanem a családot választják, akkor nem biztos, hogy itt tartanánk ahol.

Nálam még munka van. Lehet, hogy körte ivólé is lesz,
bori4 2017 nov. 06. - 09:06:53
(231859/239045)
Na most leesett az állam... nem ismertem meg. Alaposan megváltozott az arca a színésznõnek, már felismerhetetlen a SEA-hoz képest :)) :(
bori4 2017 nov. 06. - 09:00:59
(231858/239045)
"Maga az orvos alakja, személye megért volna egy normális, hitelesebb filmet is."
Készült is ilyen - kettõ is! ahogy az elõzõ hsz-emben írtam.
Láttuk a KHT-ban a Deserving of the name legújabb változatot KNG-vel, ki is "veséztük" és mindannyian miatt kezdtük el nézni szerintem.... :) Én úgy gondolom, ezt a sorozatát neki írták, úgy alakították a történetet, hogy a jól ismert erényeit ismét megcsillogtathassa a széles publikum elõtt. Ez lényegében sikerült :)
bori4 2017 nov. 06. - 08:52:25
(231857/239045)
Most nézem a "valóban élt személy" életrajzi sorozatát - amibõl, mint kiderült már 2 változat is készült; mindkettõ neves rendezõ munkája.... Van az 1999-es, és van a 2013-as... Én ez utóbbit kezdtem el, Kim Keun-Hong rendezõtõl, aki a Sillát is rendezte.
Ebben Kim Jun Hyuk alakítja Ho doktort, lényegében a színész tragikus halálhíre után akartam õt még látni... A mûfaj klasszikus elemeivel alkotott sorozatról van szó, aki ezekben otthonosan érzi magát, annak ez a sorozat egy álomutazás sok-sok érdekességgel, információval a kor orvoslásáról, gyógyításról, az emberek küzdelmes életérõl... Igaz, hogy 135 rész, de egy-egy rész 35 perces, és eddig még alig-alig tudtam esténként megállni vele.
Illiona 2017 nov. 06. - 08:08:21
(231856/239045)
Én már korábban végignéztem Kim Nam Gil uj sorozatát, a Nem ér a nevem címût, és amiért akkor nem irtam róla, hogy nem sok jót tudtam volna, és akkor minek.

Kim Nam Gil végre hogy jó formában is van, és visszakapta a régi humorát, képességeit, szépségét, és Isten adta tehetségét ez mind nagyon jó hir.
Lehetett szeretni ebben a szerepben, és õ szinte lubickolt is benne, és ez igy van jól.

De: maga a sorozat nálam nem érte el azt a szintet, hogy rajongani tudjak érte.
Ez az idõutazás hiába készitették el "viszonylag" jól, de számtalan apró részlet kidolgozatlan maradt, az hogy miért, ki és hogyan megy át egyik létsíkból a másikba.
Egyáltalán nem érzem ugy, hogy indokolt lett volna ez az idõutazásosdi, csak épp most ez ugy is "divat", és beleerõszakolták egy valamilyen történetbe.
Maga az orvos alakja, személye megért volna egy normális, hitelesebb filmet is.

Egyszer megnéztem, -bár fanyalogva- de többször semmiképp sem, és kizárólag Kim Nam Gil volt az, ami miatt nézhetõ volt.
Illiona 2017 nov. 06. - 07:49:30
(231855/239045)
Sziasztok!
ha hétfõ akkor Box Office:
http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-11-03-~-2017-11-05-111892.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

A Man of Will nagyon alacsony nézettséggel bír, ugy tünik, a koreaiaknak elegük van már a nyomasztó japán megszállásos filmekbõl, ezt láthattuk a Battleship Island esetében is.
De persze a filmkészitõk ezt nem veszik észre, és továbbra is készitik ezeket a filmeket, nem is tudom mit is gondolnak?
Hogy eddig nem nézték ugyan, de majd a következõket nézni fogják?

A sok sorozat szinész meg rohan át a filmiparba, mert ott van az elismerés, és a pénz, de ezzel le is züllesztik azt is! Mert már uj készitésû sorozatot egyszerûen nézni sem lehet. Egész hétvégén keresgéltem a 2017-es koreai sorozatok között, de semmi nézhetõt nem találtam. A mozifilmek között igen, de ott is ott van már, hogy kb 50-a nézhetõ csak.

Kép: a The Fortress plakátja
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 06. - 07:04:22 8/10
(231854/239045)
Én nem vagyok rajongója a "burleszk" jellegû humornak, ráadásul kapunk hozzá egy spéci hangeffektust, aztán vagy hagyod, hogy idegesítsen, vagy túlteszed rajta magad. Én túltettem, talán ellensúlyként kellett a komolyabb mondanivaló mellé, az 1. részbõl még nem világlik ki minden, de aztán szépen a helyére kerül minden mozzanat. És nem csak a csirkecombos Bidammal találkozhatunk, hanem a szenvedõvel is. Az idõutazásnak pedig értelme van, nem beleerõltetett vmi, hanem szervesen beleépülõ. És az idõutazás "mechanizmusa" sem egy olcsó fogás, hordoz magában mondanivalót, egyébként a sorozat elõrehaladtával egyre természetesebb, érezzük, hogy muszáj. De kíváncsi vagyok, hogy a 16. rész után hogyan változik a véleményed.

KÉP: valóban élt személyt alakít KNG.
10/10
Ljerk 2017 nov. 06. - 03:56:59 10/10
(231853/239045)
Túl vagyok az 1. részen, szégyenlem, de nem ismertem fel a nõi fõszereplõnõt - pedig õ játszotta a testõrlányt az Emperor of the Sea-ben. Nekem a film fényképezési stílusa, meg ez az idõutazás téma megint és "meddig még" erõsen lenyomja KNG sillás megoldásainak erényeit. Egyébként valóban pont azt adja, amit ott.
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 05. - 21:39:51 8/10 Előzmény kimbin01
(231852/239045)
Amikor a döntést hozta, még nem ismerte a körülményeket, csak azt tudta, hogy egyetlen fuvarért kapott pénzzel kilábalhat az albérleti díjhátralékból. Mint ahogy az is nyilvánvaló volt, a kislánya rendkívül éretten gondolkodik, tisztában van a helyzetükkel, az anya elvesztése, az apa gondjai rákényszerítették, hogy felnõjön.
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 05. - 21:32:34 8/10 Előzmény Crutia
(231851/239045)
Szia! Remélem, hamarosan megcsörren a telefon, aztán túl leszel rajta... A legrosszabb várni... maggi említette, hogy kiváló dokid lesz, az õrangyalodnak is szóltunk, hogy csak semmi lógás....

A Taxisofõr kapcsán nem annyira vitatkoztunk, mint inkább beszélgettünk.... volt mirõl... az általad említett jelenetre én is felfigyeltem, a katona tudja, hogy õk lehetnek azok, az, hogy mégis továbbengedi õket, az az ember, aki a mundérban sem csak az a vakon engedelmeskedõ, tudja mit jelent a tette, mi lesz a következmény és így mer dönteni.....

a kimbin által említettnél volt egy izgalmasabb kérdés.... miért nem fedte fel magát a német riporternek, amikor az késõbb (jóval a diktatúra után, tehát már a megtorlástól sem kellett tartani) kereste.... végül arra jutottunk, hogy nem akarta "kisajátítani" a dicsõséget, hiszen a helyi taxisofõrök áldozatvállalása mellett úgy érezhette, hogy a névtelenséggel a Taxisofõrök váltak hõssé, mint ahogy a filmben végül is láthattuk.....
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 05. - 20:50:43 8/10
(231850/239045)
Szép estét!:))))))))))))))
Most csak az utóbbi két oldalt olvastam vissza, biztosan írtatok már a Deserving of the Name-ról, én is írtam anno, amikor az elsõ részeket láttam. Bizonyos okok miatt nem igazán néztem koreai sorozatokat, így aztán ma kicsit újra kiéhezve néztem meg, ami a sorozatból még visszamaradt.... És be kell vallanom, hogy semmi fanyalgás, élveztem minden percét.

Érdekes volt az Asiawikin elolvasni a külföldi hsz-eket. Aranyos volt az egyik, aki ebben a sorozatban fedezte fel KNG-t!:))))))) Volt, akinek Sillát idézte vissza Bidammal. És igen, végre újra megcsillantak a bidamos erények, amiért megkedveltük. Nem voltak "virágfiúk", nem is hiányoztak. Az "idõutazás" nem a trend miatt került bele, volt mondanivalója ígéretrõl, a valódi elhivatottságról... tetszett a frissessége.... és a befejezés ötletessége... egy második széria? A nézõk közül sokan szeretnék, én se bánnám.... Nehéz elengedni, jól rakták össze, a színészek elett is kalap megemelve....

KÉP: - felirat - fókapénisz tea....... lám, Silla után 1400 évvel késõbb még mindig vannak férfiak, akik hisznek jótékony hatásában!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 05. - 20:33:16 8/10 Előzmény Illiona
(231849/239045)
Az egy bölcs döntés volt, jobb így. Szerintem nyáron is épp akkorát vitatkozunk majd rajta!:)))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 05. - 20:28:38 8/10 Előzmény bori4
(231848/239045)
Köszönet a hírért, és köszönet a fordítónak a fáradozásáért. A nyári filmes táborban biztos helye lesz a megnézendõk listáján.
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 05. - 20:25:09 8/10 Előzmény Illiona
(231847/239045)
Megdöbbentett a hír, én nagyon megkedveltem a God of Warban és a Hur Junban, szerettem a az általa megformált karaktereket. Nyugodjék békében.......
Illiona 2017 nov. 05. - 09:22:08
(231846/239045)
itt másik irás a Anarchist from colony cimû filmrõl.
tudom, hogy többen már megnéztétek, én még nem, de hamarosan sort keritek rá.

http://www.hancinema.net/guest-film-review-anarchist-from-colony-111860.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

ugy tünik, ez már egy kevésbé nyomasztó film, bár a témáját tekintve ez is éppen hogy komoly.