Illiona 2018 ápr. 24. - 19:51:41 Előzmény abisztriczky
(232705/239045)
Szia!
Igen adják, és másnap 9 kor ismételik a Seon Deok Királynő cimű sorozatot.
Én is nézem, a vetitéssel együtt, de a letöltött és feliratozott változatot, és nagyon élvezem.
Sok mindenről más már a véleményem is, mint régebben, és jó kibeszélni a civil barátnőkkel, akik ugy veszik, hogy én amugy is mindent tudok a sorozatról, pedig dehogy...
10/10
abisztriczky 2018 ápr. 24. - 11:16:06 10/10
(232704/239045)
Ezt a sorozatot "Silla királyság ékköve" leadja az M3 csatorna, már a 7. résznél tartanak, csak ma vettem észre.
Illiona 2018 ápr. 24. - 10:03:20
(232703/239045)
itt egy másik kép.
Persze nem a filmből, hiszen az még most jön lefele, hanem a netről, a sajtótájékoztatóról.

De ez egy önmagáért beszélő kép!
Illiona 2018 ápr. 24. - 09:59:44
(232702/239045)
itt egy kép a filmből:
Azért mintha So Ji Sub nem lenne annyira boldog?
Talán a szinésznő miatt?

valamint a trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=XmKqW3K8ol4
Illiona 2018 ápr. 24. - 09:43:02
(232701/239045)
Sziasztok!
A Be With You letöltőlinkje megjelent az Avistán, egyenlőre angol nélkül.
Ez Si Ji Sub uj filmje, amit elég nagy nézettséggel vetitettek a koreai mozik.


8/10
edimir 2018 ápr. 22. - 13:59:43 8/10 Előzmény kimbin01
(232700/239045)
Azt nem tudom, maggi jár-e erre egyáltalán, de tény, hogy nagyon megcsonkították a korábbi lehetőségeket, eltűnt a korábbi összes PÜ-m, már nem lehet valakinek a nevére kattintva a korábbi hozzászólásait visszakövetni. Régebben, ha egy film kapcsán beszélgettünk, akkor a "válaszok" alapján könnyen visszaolvasható volt. Most minden olyan szétesőnek tűnik a számomra. Nem mondanám felhasználóbarátnak.
8/10
edimir 2018 ápr. 22. - 13:43:26 8/10 Előzmény micike_MSc
(232699/239045)
Örülök, hogy élvezed. Biztos, hogy még rengeteg felfedezni való maradt benne, hiszen az első vetítés óta egy kicsit tájékozottabbak lettünk, jobban el tudjuk helyezni a szereplőket, történéseket... más szemmel is nézzük..... de most inkább kihagyom....


Pedig hogy vártuk anno a nyitóképet!:)
8/10
edimir 2018 ápr. 22. - 13:25:21 8/10 Előzmény edimir
(232698/239045)
Just Between Lovers

És persze vannak kapcsolatok.... anya és gyermek... testvérek és párok... házaspárok, akiknek kapcsolatát szétzúzza a tragédia, szeretők, akiket a múltbéli döntés szétválaszt... és szerelmesek, akik megtalálják egymást....

Lehet újrakezdeni? Melyik kapcsolat mivé válhat, melyiknek lehet jövője?
8/10
edimir 2018 ápr. 22. - 13:16:27 8/10
(232697/239045)
Just Between Lovers
És tényleg csak a feltárás, a szőnyeg alól kisöprés az egyetlen megoldás, mert igenis szükséges... hozzon bármekkora fájdalmat is magával, kerüljön, amibe kerül..... de csak így lehet....

gyász... vád és önvád... meglelni a napok értelmét.... szépen lassan járja körbe a sorozat... nem tukmál ránk egymáshoz nem illő párokat, nincs benne igazi gonosz, csak emberek a maguk gyengeségével, hibáival, vagy épp hihetetlenül erős kiállásukkal, igazságérzetükkel....
és apródonként megkedveljük őket, ahogy belátunk a kifelé mutatott álarcuk mögé....
8/10
edimir 2018 ápr. 22. - 13:04:31 8/10 Előzmény edimir
(232696/239045)
Just Between Lovers

Van kiút? Egyedül lehet? Mekkora szerepe lehet egy-egy félmondatnak, amit kimondunk? Hogyan gyógyíthatjuk meg önmagunk, ha segítünk másnak... vagy ha egyszerűen csak szeretünk?
8/10
edimir 2018 ápr. 22. - 12:59:46 8/10 Előzmény Illiona
(232695/239045)
Négy hónap "megvonás" után keresni akartam vmit.. bár szeretem Sillát, de vmi teljesen másra vágytam.... Így bukkantam rá a Just Between Lovers-ra.... hogy kapcsolódik az kompkatasztrófás írásodhoz? Ez a sorozat egy katasztrófa "túlélőinek" a z életéről szól. Gyerekek és felnőttek, átlagemberek és nagykutyák..... nincs tövig rágott köröm, inkább belül zajlanak a folyamatok. Az ábrázolás nagyon empatikus, a kérdésfelvetés is átgondolt....
Felejtsünk vagy emlékezzünk? Áldozat vagy túlélő? Lehet-e az áldozat elkövető is egyben? Hogyan élheted túl a pótolhatatlan veszteséget?
Illiona 2018 ápr. 22. - 02:41:04
(232694/239045)
itt egy uj link, ami mostmár müködik is!
tehát ujra: Dimash 20.-án este előadott dala a kinai Hunan tv The Singer c müsorában, az előző link vagy egy óráig müködött.
https://www.youtube.com/watch?v=nmyWxEm0xLk
10/10
Ljerk 2018 ápr. 21. - 13:11:54 10/10 Előzmény Illiona
(232693/239045)
Nagyon szép képek. A második linknél el kezdtem lapozni az ottani képek közt, gyönyörűek.
Illiona 2018 ápr. 20. - 21:21:45
(232692/239045)
Queen Seon Deok.
itt egy link az egyik forgatási helyszinről.
Az egyik facés ismerősömtől hozom ide, engedélyével :)))
http://english.visitkorea.or.kr/enu/ATR/SI_EN_3_1_1_1.jsp?cid=264620
Azért ez a Gyeong város oldala, azt tudni kell hogy a sorozat 95 %-át a Szöultól 40 km-re lévő dramiában forgatták, amiről itt az oldalom már sokszor esett szó.
Amikor Gyeongjuban jártam, immár kétszer is, akkor kihagytam ezt a helyszint :))))
De azért akit most megihlet ez a sorozat, az mindenképpen mentse el ezt a linket :)))
Én is ismerőstől kaptam a linket, még évekkel ezelőtt, ami a Dramiáról szólt, amikor még csak álmomban gondoltam, hogy elmegyek oda. És eljutottam.
https://vk.com/wall-164627102_97
Kép: Gyeongju.: témapark

Illiona 2018 ápr. 20. - 16:24:04
(232691/239045)
nagyon off:
Dimash Kudaibergen ma este énekelte ezt a dalt a kinai The Singes cimű műsorában, vendégként.

https://www.youtube.com/watch?v=kqkkY1cYk_I&feature=youtu.be
Milyen jó is ez a technika, hogy hamarabb hallhatjuk, mint ahogy elhangzott!
Kép: Dimash.
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 19. - 23:52:41 10/10
(232690/239045)
Szóval nagyon élvezem, imádom újranézni Sillát és örülök, hogy most is van róla némi mondanivalónk, pedig mennyi mindent leírtunk annakidején. :)
Mishil hangja szerintem csak az elején volt furcsa, hiszen a szinkronizáló színészeknek nyilván kell egy kis idő, amíg megismerik a karakterüket: így a 4. rész környékén szerintem F.Nagy Erika már a lehető legjobban adja vissza Mishil szavait, hangulatát.
Munno meg olyan nagymester, aki játszva legyőzi katonák tucatjait, imádság közben értesül a "Menny akaratáról",... csak éppen nem rakja össze a képet... mert akkor miről is szólna a 62 rész. Úgyhogy nem ő a hunyó, hanem a dramaturgia... :)))
Az említett mondat (Illiona) szerintem a 2. részben akkor volt, mikor Munno kémlelte a Göncöl csillagait, látta a katonai készültséget a palotában, közben épp szült a királyné, de nem tudta összerakni, mit kellene tennie - ha jól rémlik, talán Üldzse állt mellette, ő mondta ezeket a (szinkronos) szavakat: "az utazónak ne legyen célja, de legyenek tervei", vagy valami hasonlót.

Persze Szohva is végtelenül idétlen és esetlen, szerencsére 15 év alatt kicsit föl(jebb)nőtt, de simán szerethető - bár ezt lehet, hogy a későbbi sorsa ismeretében mondom, nem tudom.
Jo Min-kit szívesen látom, Kőszegi Ákos hangja tökéletesen illik hozzá, de Shin Se-kyung meglepetés a fiatal Cheonmyeong hercegnő alakítójaként, rá nem emlékeztem. (na persze akkor még csak színészek töredékével találkoztam, akkor ismerkedtünk Koreával...)
Szolvon parókája is borzasztó, de tudom, hogy szépen fog megszakállasodni, megöregedni... :) és Miseng, Hajong is nagy kedvenc volt végig, ahogy tkp. mindenkit szeretek a sorozatban. :))))
És főleg Tokmánt, akinek okossága, műveltsége, vakmerősége, kedvessége, életrevalósága már a sorozat első nézésekor is rögtön elvarázsolt, és most is olyan jó nézni, nosztalgiázni a "kezdetektől".
És akkor hol van még Yusin, Alchon, Wolya, a többi hwarang... és Bidam? :)
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 19. - 23:45:03 10/10
(232689/239045)
Silla ON. :)))
Én is nézem és nagyon élvezem!
2010-11-ben láttam először és utoljára, amikor az m1-m2 adta, nagyjából minden részt láttam 3-4-5x is... így szinte kívülről tudom, de sosem árt feleleveníteni az akkori élményeket. :)
Sillát soha nem töltöttem le, nem néztem eredeti hanggal, vágás nélkül (néhány rész van meg csak a gépen), akkoriban az egyéb sorozatokat kezdtem el begyűjteni, először elsősorban Lee Yo-won, Uhm Tae-woong és Kim Nam-gil sorozatait, filmjeit, aztán meg egyebeket, sorban, bár sajnos nem volt annyira időm, mint szerettem volna.
Érdekes, hogy a kezdeti KNG-fanságom ellenére akkoriban több dolgot láttam UTW-nal... :)))
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 19. - 23:38:35 10/10 Előzmény Illiona
(232688/239045)
Minden ironikus felhangjával együtt egyetértek a témával kapcsolatos gondolataiddal, bár ezek általánosságban írnak le egy olyan világjelenséget, mint a globalizáció.
A #MeeTo-ról március 5-én írtam először, konkrétumokon túl szintén általánosan a távol-keleti szokásokról, a véleményem nem változott.
Széles e világban minden érintett büntetlen maradt, legfeljebb visszavonult.
Március 23-án már konkrétan Jo Min-ki öngyilkosságáról írtam, mert egyszerűen sokkolt, pláne a 3 évvel ezelőtti KakaoTalk-os üzenetei, mint bűnösségének bizonyítékai fényében.

Bár nem tudom, mire gondoltál pontosan, de egy kicsit jobban utánakerestem, és tálaltam egy február 20-ai cikket egy fiatal színésznő tanúvallomásáról, ami némileg árnyalja a képet és nem jó irányban. (Linket nem adok, mert "halottról vagy jót, vagy semmit", akit érdekel, majd rákeres...)

Jo Min-ki bűnt követett el a neki kiszolgáltatott nőkkel (egyetemi hallgatóival) szemben, ezért jogosan lehet(ne) utálni, megvetni, elítélni, mint a többieket... de azzal, hogy önkezével véget vetett az életének, hogy ilyen súlyos büntetést rótt ki magára, végülis nekünk (nekem) maradt a zavartság, értetlenség, tehetetlenség, mert ilyenkor utálni, megvetni nem esik jól... :(
Szomorúság az van. Mert nagy színész volt, csak embernek nem volt tökéletes, mint ahogyan szinte senki sem az.
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 19. - 23:32:19 10/10 Előzmény Illiona
(232687/239045)
Sziasztok, szép estét Mindenkinek!

Erről a lányról még nem hallottam, de jól énekel, az biztos.
Son Seung-yeon (손승연) vs. Song Seung-heon (송승헌).
Tényleg nem sok a különbség, de mégis rengeteg. Nem tudom, mit jelent a nevük koreaiul, de ha az angolból indulok ki: van egy énekes lány, aki fiú (son), és van egy paSSHi, aki ugyan dalolgat (song), és ebből kifolyólag vannak igazán jól sikerült számai is, de néha jobban tenné, ha csak játszana - mert ahhoz viszont tökéleteSSHen ért... :))))
A Bohemian Rhapsody nagy kedvencem, meg úgy általában a Queen, de elsősorban Freddie Mercury - egy fantasztikus előadó, showman volt, kristálytiszta hanggal.
https://www.youtube.com/watch?v=C2O4dZgAIcU
10/10
kimbin01 2018 ápr. 19. - 04:08:46 10/10 Előzmény edimir
(232686/239045)
Szia, sziasztok!
Igen, sajnos így néz ki az oldal. Amióta új tulajdonos van, állandóan variálnak, ami szerintem egyáltalán nem felhasználóbarát. Ugye 2010-11 óta megszoktunk egy módit, és most nehezebben szokjuk meg az újat. De ez egy libaglyot nem tántoríthat el Sillától 10000 évig sem!
(Erre a képre talán Maggi is előkerül?)