Illiona 2018 márc. 11. - 10:29:34
(232585/239045)
és itt egy kevésbé propagandaanyag, nem kell annyira fésülgetni a lényeget :)))

Dr Csoma Mózes beszél az Észak-Korea helyzetérõl. bár ez nem annyira friss, mint az elõzõ, december 17-én tették fel a netre.

https://www.youtube.com/watch?v=2Ny0EZR4xBY&feature=youtu.be
Illiona 2018 márc. 10. - 22:30:11
(232584/239045)
Más:
itt egy videó az Észak Koreai rezsimrõl, és az olimpiáról.

https://www.youtube.com/watch?v=2I9cwlGptxY&feature=youtu.be

Vigyázat! nagyon amerikai szemszögbõl mesél, vagyis szürni kell az információt.
De érdekes!
Illiona 2018 márc. 10. - 20:44:27
(232583/239045)
Misty 11
Tegnap ugyan már megnéztem felirat nélkül, na nem is értettem belõle semmit, hiszen történések nem voltak benne, csak szenvedés.
Már a 10. epizód végén elkezdõdött, Kevin Lee felesége elkezdett vontatottan, energiátlanul beszélni, csak húzta-vonta a szót, ugy semmi nélkül.
Még gondoltam is, hogy na mi van, elfogyott a mondanivaló?
Hát tényleg elfogyott.
Ez a 11. volt egy üres, semmitmondó rész sajnos.
A házaspár vontatott vitája a semmirõl, a tv székházban a vontatott viták a semmirõl.

Talán egy dolog lett világos: Go Hye Ram nem volt egyáltalán elkovetõ, amikor 19 évvel ezelõtt az a gyilkosság történt, csak a barátja nem hitte el neki, hogy nem erõszakolták meg. De Kevin Lee felesége megpróbálta bemártani õt, még nem tudjuk hogy miért.
Ez a gyilkos fiúnak a hirtelen haragja volt, amit nem tudott kezelni.

És a fiú, most 19 évvel a gyilkosság után elmondja a férjnek, hogy a büszkesége erõsebb volt, mint a hite.
A férjnek ez feladja a leckét, látszik is, hogy gondolkodik erõsen!!!!!, ez nagyon látszik, de azt még nem tudjuk, hogy sikerül e végül feltétel nélkül hinni a feleségében.

A 12. epizódot is már megnéztem felirat nélkül, itt van egy birósági tárgyalás, de ezen kivül folytatódik a szenvelgés.

Kép: Hár ez meg mi? mi már nem is használjuk a mikrohullámút, de ott Koreában még igen. Sõt, még filmekben is bemutatják .
Nem is értem. Hadd lássák, milyen finom husi sül benne ????
???
Illiona 2018 márc. 09. - 18:03:12
(232582/239045)
Misty

Még arra nem tértek ki a sorozatban, hogy hogyan eshetett korábban a feleség teherbe????
Hiszen csak védekeztek, és esetleg a férjre volt bizva, és becsapta a nõt?
Mert a nõ annyira karrierista, hogy nem bódult el a szerelemtõl, az biztos.
De a férjtõl simán kitelik ekkora aljasság, olyan kis mimóza tipus.

Kép: sötétben.
Illiona 2018 márc. 09. - 17:57:54
(232581/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Filmet néz? Reméelm koreait, vagy kinait!!!!!

most éppen várok a letöltõ linkjére a Misty c sorozatnak, közben olvasom a hireket a koreai oldalakon.
Azért megdöbbentõ a mai napi hirtermés is!!!!

Más, de mégis idevág? a Misty cimû sorzatban is központi kérdés a gyerek, akit a feleség semmiképp sem akar, hiszen befolyásolná a karrierjét, a férj viszont mindenképpen, mert a mama is szeretne unokázni, a papának viszont kellene egy örökösjelölt, aki majd továbbviszi a vállalatot.
Hogy neki (mármint a férjnek) is kellene-e egy gyerek, akit azért fel is kellene nevelni, hát ebben nem vagyok biztos, hiszen ha az anya nem, akkor az apának kellene aktivizálódni.
Ennek persze semmi jele.
Miért ne lehetne olyan házasság, ahol nem születik gyerek, mert azt akarják, hogy az életük más területen teljesedjék ki.
Kiváncsi vagyok, ebben a sorozatban milyen választ adnak majd a kérdésre, már elõre félek tõle, hogy beleerõszakolnak egy gyereket, és jó képet is kell majd vágni hozzá,
Ez viszont gyáva megoldás, de nem lesz az elsõ a sorozatokban, hogy megfutamodnak.
Kép: Misty: a két fõszereplõ.
Az egyik akar gyereket, na nem magának, hanme csakis a szüleinek akarna megfelelni, a másik azt mondja, amit a házasságuk elõtt is kikötött, hogy nem.
Vélemény?
Illiona 2018 márc. 08. - 21:57:18
(232580/239045)
Grand Prince 1-2

itt van az a drónfelvétel, amirõl az elõbb irtam.
A küzdõtéren az emelet nagyon rossz állapotban volt már akkor is, 2015-ben, amikor ott jártam, csupa lik-luk.
Itt is letakarták inkább, és embereket nem is engedtek föl.
Gondolom nem hiányzott egy baleset
itt kér embert emlitenék meg: ezen a küzdõtéren vivott meg ugye Kim Nam Gil is, Bidam szerepében, ott van most is a lábnyoma a homokban, csak a sok homoktól nem látszik, és bizony ott van az enyém is, a saját szerepemben (az sem látszik a sok homoktól.
:))))))))
Illiona 2018 márc. 08. - 21:51:08
(232579/239045)
Grand Prince 1-2

viszont akkor ami nagyon jó benne:
Jó, pörgõs zene, világos , tiszta képek.
A lovaspólómeccsen igazi jó fényképezés, operatõri munka .
Gyönyörû képek kint a természetben.
És a cselekmény bármennyire is bugyuta, de legalább pörög, események vannak, és történések.
Jók a szinészek is, viszik a történetet, Wolja pedig még most is gyönyörû.

és hát a Dramia!!!!
Már az elsõ részben gyanus volt, mert mintha felismerni véltem volna részleteket, és itt a királyi palota háta mögötti kis hidnál már majdhogynem biztos voltam abban, hogy ez ott játszódik,
De ez nem az MBC sorozata, valami eddig nekem ismeretlen társaság forgatta.
De azután a polómeccsen már a küzdõtér teljesen felismerhetõ volt.
Sõt egy drónfelvételen látni azt a kör alakú épitményt is, ami az én látogatásom idején még nem is volt, hanem Flower in Prison cimû sorozatkor emelték.

Kép: a küzdõtér melletti rész. Ezek a szobrok ott végig az Empress Kiben is látszottak.
Illiona 2018 márc. 08. - 21:41:06
(232578/239045)
Grand Prince 1-2

A történet: CSAK ERÕS IDEGZETÛEK OLVASSÁK EL:

Haldoklik Joseon fiatal királya, egy pici gyereke van, és felesége, valamint egy erõs akaratú anyja.
Végül meg is hal, de akkorra ideér havas viharorokon keresztül, egy nyúláldozatot is bemutatva a volt király öccse, aki harcolva nem, de fondorlattal bejut a palotába, de már csak a bátty halálát kell bejelenteni.
Ott van a hataloméhes, és királyi trónért reszketõ nagybácsi, akit Wolja személyesit meg. :))))

Azután visszamennek az idõben talán 3 évet, és ott egy lovaspólómeccsen megsérül a herceg,(a jelenlegi király (aki haldokol és utána meghal) öccse) és a sátorba ki bujt meg? hát egy leányka, valamelyik fõrendi ember lánykája, és lõn nagy szerelem kettejük között.

Most kérdezem. ennek kellett filmet csinálni???
Van itt valamiféle uj ötlet?
Vagy egy fordulat, amit még nem láttunk?
Lehet hogy van benne, attól nézem tovább, bizva abban, hogy ennél csak jobb lehet.
Illiona 2018 márc. 08. - 21:29:41
(232577/239045)
Egy uj történelmi sorozat startolt el a mult hétvégén, Grand Prince cimmel.
Jó zene, jó történet, jó szereplõk, megér a 10 pontból vagy 5-öt.
Az 1-2 epizód alapján!. Ez persze kúszhat följebb is, egészen a 6-ra.

A szereplõk: az anya 60 éves, a fiú meg 16 körüli. Mindez a korabeli Joseon korban, ahol ugye az átlagéletkor 40 év volt.
Természetesen itt is a gyerekkorba kezdõdik, de nem tudom hogy minek, egy-két utalás a mában elég lett volna. Szerintem ez csak egy (rossz) szokás náluk.
Azután azt hittem a mában vagyunk, de nem, 3 évvel talán korábban (ha lesz rendes felirat talán ez kiderül) .
Valakit gyászolnak, de hogy az ki? talán a jelenlegi király apja?

A fõszereplõnõvel semmi bajom, jó szinésznõnek gondolom, de az érzelmeket nem tudja megjeleniteni.
Ez volt vele a bajom a Börtön Virágában is, ott ugyan arra fogtam, hogy talán Ko Sooval nem volt meg a kémia, de itt?
Valahogy olyan hímtaszitó jelenség, de ennyi igazából belefér.

Nekem egy kicsit olyan, hogy csak akartak egy jó filmet csinálni, mindent belepakoltak, ami az eddigi történelmi filmekben jó volt, de hiányzik valamiféle alapkonceoció.
Ismertetõ:
http://asianwiki.com/Grand_Prince

Kép: a fõszereplõ. Számomra ismeretlen. Eddig.
Illiona 2018 márc. 07. - 21:03:36
(232576/239045)
Azt irod: Farkastotem
én azt irom: Wolf Totem

a kinai nyelvet én is idegennek találtam anno, még a Princess of Lan Ling volt az elsõ kinai sorozat amit megnéztem (10 pont + 3 csillag).
Aztán sokáig semmit, de késõbb ugyanugy megszoktam, mint a koreai nyelvet. Sõt, mostmár egyáltalán nem zavar, kizárólag a Puszani tájszólás, de az nagyon. Fõleg mozifilmekben szokott elõfordulni, szinte "báncsa" a fülemet.
Vagyis nem kell tõle félni, meg kell szokni, a jõvõben ugyis több kinait fogunk nézni mint koreait.

A Wolf Totem cimû film magyar szinkronja iszonyúan rossz lett, egész karaktereket kiforditott önmagából.
Elég, ha a fõszereplõ Csen Csent vizsgáljuk, azt szinte borzasztó hallani is. Meg a gonosz brigádvezetõ hangja, na az még brutálisan ellentétes a karakterrel.
És van nagyon jó magyar szöveg, letölthetõ, elérhetõ, én ugyan egy másikkal néztem a moziban, de itthon azzal, ami rendelkezésre áll.

Kép: forgatási szünetben - a farkasok az idomárral.

a multkor beszéltem egy nagy állatbaráttal, aki kifejtette, hogy ebben a filmben mennyire "szenvedhettek" a farkasok, mire minden felvétel sikerült. Nos egy darabig szólni sem tudtam, gondolván hogy talán igaza van. De végül is semmit nem szenvedtek, jól tartották õket, szabadon pedig ugysem élhetnének már, a parasztok kiirtották õket.
Vélemény?
Illiona 2018 márc. 07. - 16:56:20
(232575/239045)
Sok hir jelent meg ezzel a Me Too kampánnyal, vagy inkább botránnyal, nem is akartam errõl ugy összefoglalóan irni, hanem csak pár példát kiragadva, mint jelenséget megemliteni.
Mindenkinek ott a net, akit a részletek érdekelnek.
Nekem amúgy is különvéleményem van errõl.

DE! a Cross cimû sorozatot teljesen agyonvágták ezzel, 4 epizód van hátra, és kihalatják a fõszereplõt, lehet hogy a végét nem is lesz érdemes megnézni.-

mindenesetre most tettek fel a z Avistára egy 2013-as filmet, ami pont errõl szól. A címe: Actress is too Much
Semmiképp nem néztem volna meg, mert a témája pont csak most érdekes, ennek a botránynak a kapcsán, de nagyon tanulságos.
Sem a szinészi játék, sem a forgatókönyv nem teszi nézhetõvé, mindössze ezek a mostban szolgálnak tanulságul.

A film fõszereplõnõje egy fiatal szinésznõcske, meg a barátnõje.
Mindent kihasználnak, hogy a mértékadó férfiak figyelmét kihasználják, ide értve a szexet, annak imitálását, és utána zsarolással, meg "véletlen" utalásokkal egyre sikeresebbek lehessenek.
Nagy munkájukat happyend is kiséri, olyan "hollivúdos" rózsaszin vattacukor vége sikeredett, a fõ rendezõ persze beleszeretett a kis pózolgató aranyos lánykába, vagyis tiszta L'amur!!!!
Számomra inkább gyomorforgató volt.
A szereplõk szégyentelenül játszották el szende kis nõket, és közben mindent megtettek a sikerért, ami nem munka.

itt egy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=r8eSVYug-34
itt egy ismertetõ:
http://asianwiki.com/Actress_is_Too_Much
Illiona 2018 márc. 07. - 16:36:13
(232574/239045)
Szia!
na jó hogy lehet látni!
Azért majd csak lesz egy találkozó, amikor eljössz!
A videó pedig szuper!
Illiona 2018 márc. 07. - 13:38:31
(232573/239045)
Ime a Misty cimû sorozatból a 3. OST

https://www.youtube.com/watch?v=dgW1_MEuXq8

Kép: aki már nem szerepel, miután a 4. részben meghalt a szerepe szerint: a beolajozott testû Kevin Lee.
Illiona 2018 márc. 07. - 12:20:53
(232572/239045)
Sziasztok!

A Golden Slumber fenn van az Avistán! Egyenlõre angol nélkül.
Elég nagy nézettséggel ment a mozikban,

Itt egy 3 perces videó arról, hogy hogyan forgatták, meg a szereplõkrõl:

https://vimeo.com/258780481
Kép: a film plakátja
kymara 2018 márc. 06. - 17:19:34
(232571/239045)
https://www.youtube.com/watch?v=5qoiB67LoIo
Sziasztok!
Néha azért én is vagyok.
Ma nagy meglepetés ért. Jelzett az email-em, hogy hozzászólás érkezett az egyik feltöltött youtube videomhoz.
Meglepõdtem, mert nem emlékeztem rá, hogy lenne saját youtube oldalam. De azért ránéztem.
És, leesett az állam.
Még a Silla-kor kezdetén pár Sillás videót töltöttem fel.
A legtöbb video nézettsége 70.000 fölött van, + az említett video több mint 92.000 nézettségnél tart.
Igaz, a hozzászólások nem sokak, de azért így is meglepett a nézettség.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 22:53:11 10/10 Előzmény Illiona
(232570/239045)
Sok ismert színészt utolért a koreai "MeToo"-kampány.
Cho Jae-hyun-ról írtunk.
Oh Dal-su kismillió filmben játszotta a csetlõ-botló kisembert, pont róla nem gondoltam volna. Vagy lehet, hogy pont azért... csendes tóban lakik a béka. Meg hát finoman szólva sem túl szép ember, bár ettõl belül még lehetne szép...
Cho Il Hwa: láttam párszor, legutóbb a Saimdang-ban kifejezetten szimpatikus volt S. tudós apjaként... Máskor meg nem.

Jo MinKi-rõl nem írtál, pedig épp õ volt Silla kissé pipogya JinPyeong királya, meg az Éden-béli legszemetebb Shin TaeHwan...
Bár ami ebbõl a cikkbõl kiderül, az számomra inkább vicces, mint "sokkoló bizonyíték". Engem inkább az zaklat, hogy egy ismert színész a KakaoTalk-on keresztül küld szexuális tartalmú célzásokat és képeket magáról, ezzel mintegy bizonyítva saját hülyeségét. Az a nõ sem semmi, már bocsánat, aki ettõl kiborul, majd 3 évig õrizgeti az üzeneteit, hogy most a mozgalom hatására feljelentést tegyen. Ha csak ennyi volt, az egyszerûen nevetséges... A rendõrség mindenesetre vizsgálódik
https://www.allkpop.com/article/2018/02/11th-victim-of-jo-min-kis-sexual-harassment-reveals-shocking-messages-and-nude-photos-she-received

Azért a fentiektõl némileg függetlenül innen messzirõl is látszik, hogy jelentõs eltérések vannak a koreai (távol-keleti) társadalmi szokásokban: miután csak 2004. óta tiltja törvény a prostitúciót, amit amúgy is kijátszanak, így az ilyen "aprócska túlkapások", amiket pl. a fent említett színészek megtettek/megtehettek, talán nem is tértek el nagyon az általános társadalmi szokásoktól, vagyis mondjuk így, az elkövetésük idején mindennaposnak számítottak.
Bár ez itt megint nem csak a szexrõl szól, hanem elsõsorban a hatalommal való visszaélésrõl - amikor mondjuk egy színésznõcske/vagy bárki visszautasít egy nagy színészt/rendezõt/akárkit, akkor az derékba törheti a karrierjét...

"...A szexhez is teljesen más a hozzáállásuk: Ez a férfiak egy szükséglete, melyben végre el tudják engedni magukat és kiengedni a felgyülemlett stresszt és feszültséget. Hisz Konfuciusz óta él az emberekben az a fajta elgondolás, hogy a férfi az agresszívabb, uralkodó fél, így ezt a fajta birtoklási kényszerét és alapvetõ szükségletét ki kell élnie, minél intenzívebben és ezt mivel mással lehetne megoldani, mint a szexszel? Éppen ezért nem is meglepõ, hogy míg a férfiaknak ez csak egyfajta felgyülemlett gõz kiszellõztetése (és ezt szinte bárkivel meg is tehetik), addig a nõktõl elvárás a házasságig tisztának és ártatlannak maradni, majd hûséges feleségként végigélni életüket ugyanazon férfi mellett, akire ezek a normák és szabályok nem vonatkoznak.
Fontos tudni, hogy a koreaiak semmiféle bûnösséget nem éreznek akkor, amikor egy prostituáltat keresnek fel, a már föntebb említett szükségletek kielégítésére. A legtöbb esetben ez az érintett feleségeket nem is foglalkoztatja, nem is érdekli, hogy éppen megcsalják õket..."
"...Összességében tehát fontos látnunk, hogy bár Korea folyamatosan fejlõdik és külsõ szemlélõként azt hihetnénk maga a tökéletesség, sajnos ugyanúgy súlyos problémákkal küzd, mint bármelyik másik általunk alábecsült ország. Az, hogy a nyugdíjasok ekkora százaléka él szûkösen élete végére, hogy a nõk továbbra is alacsonyabb értékûek, mint a férfiak és még sorolhatnánk...Ezek olyan etikai és társadalmi problémák, amiknek a megoldását nem lehet halasztgatni a végtelenségig. Kérdés, hogy mégis mi lenne a megoldás.
A cikk (a szerkesztõ, azaz Nina általi magyarázatokkal és kitoldásokkal) a német K*Bang magazin 10. számából való fordítás, eredeti címén: Das Geschäft mit der Liebe"
http://ourblogaboutkorea.blogspot.hu/2018/03/szex-es-prostitucio-koreaban.html

A Bacchus Lady film címét már sokszor láttam itt-ott, de nem tudtam, mirõl szól, viszont a fenti cikk olvasása közben egybõl bevillant.
Biri épp nemrég készült el a fordításával. https://birikorea.blogspot.hu/2018/03/the-bacchus-lady.html
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:43:02 10/10 Előzmény Illiona
(232569/239045)
Épp a napokban volt két éve, hogy ezt a cikket megosztottam a facén (az meg ugye emlékeztet, ha kell, ha nem):
"...Ebbõl a szempontból sok hasonlóság van a Koreai-félsziget és Magyarország története között, hiszen a mi országunk is nagyhatalmak között helyezkedik el."
https://www.elte.hu/content/a-koreai-felsziget-mindig-rejtelyes-dolognak-szamitott.t.5869

Nemcsak hasonlóságok, hanem különbségek is vannak.
Pl. mostanában Korea egyáltalán nem tûnik következmények nélküli országnak...
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:30:27 10/10 Előzmény Illiona
(232568/239045)
Farkastotem.
Egyszer talán lesz rá idõm, hogy megnézzem, de nekem elsõ körben jó lesz a szinkronos is, ha már van.
Utána még mindig megnézhetem eredetiben... (mert pl. a kínait nem szeretem annyira hallgatni, mint a koreait...)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:27:30 10/10
(232567/239045)
További (mellék)szereplõk:
* Jo Pil-doo (Cho Jae-hyun) - a lokál új fõnöke, akinek érdekesen indult a kapcsolata az ott dolgozó Moon-jooval.
* Ha Shin-yeob (Cha Tae-hyun) - Pil-doo „jobbkeze”, aki a legkisebb lányba, Yoon-jooba szerelmes és állandóan abba a fánkozóba-fagyizóba jár, ahol a lány dolgozik.

Cho Jae-hyun a szexuális visszaélésekkel kapcsolatos botrány-sorozat egyik résztvevõjeként éppen most vonult vissza a filmezéstõl - és az általad most nézett Cross c. sorozattól...
Cha Tae-hyun-t pedig most láttam (elõször) az Along with the Gods hõs tûzoltójaként...
Itt még õk is nagyon fiatalok voltak. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:25:22 10/10
(232566/239045)
Happy Together (1999)

A (fél)testvérek, akik korábban 7 éven át együtt éltek, nevelkedtek, de szüleik halála után, már 13 éve nem találkoztak:
* Seo Tae-poong (Lee Byung-hun) - a sorozat kezdetén profi baseball-játékos, aki késõbb elveszti a munkáját; a mostohaapa hozott fia, akit a „nõvére” és „öccse” igyekszik elfelejteni, "húga" viszont legalább örül neki.
* Seo Ji-suk (Song Seung-hun) - egy dacos, elhivatott ügyész, aki 10 éve együtt jár a barátnõjével, Soo-haval, de túl sokat dolgozik, túl sok a gondja, így kissé eltávolodnak egymástól...
* Seo Chan-Joo (Jo Min-su) - a legidõsebb testvér, aki a szüleik halála után családfenntartóként gondoskodott Ji-sukról, Moon-juról és a házukról,... amit most éppen árverezés fenyeget.
* Seo Moon-joo (Kang Sung-yeon) - a három édestestvér közül a legfiatalabb, aki egy kétes hírû lokálban dolgozik, ebbõl kifolyólag elég zûrös élete van; õ örül a báty visszatérésének, akivel késõbb együtt keresik elveszett kishúgukat.
* Seo Yoon-joo (Jun Ji-hyun, Gianna Jun) - a legfiatalabb lány, valószínûleg a szülõk közös gyermeke, aki azok halála után eltûnt, talán örökbe fogadták... de itt van a közelben (igaz, más néven), figyeli-segíti a baseball-játékos oppáját, aki viszont azt hiszi, csak egy "rajongó", aki a húga lehetne...