8/10
edimir 2018 júl. 21. - 19:08:53 8/10
(233325/239045)
Köszönöm a mai napot!:)))) Csodálatos volt veletek ismét!:))))))))))))))))))))


Még a gyönyörű bokrétám is átvészelte az utat!:))))))))))
10/10
kimbin01 2018 júl. 21. - 05:15:22 10/10
(233324/239045)
Sziasztok, szép kora reggelt! Sajnos nem megyek a találkozóra, mint kiderült, 10.45-kor landolnak, kb 2-2, 5 óra le, vagyis 13-14 között már itthon lesznek. Eddig mindig estére jöttek, és mentek a gyerekek az ágyba.Na nem baj, majd a táborban bepótolom! Most sütök, bár nem azért vagyok fenn, mert máskor is ilyenkor, sőt korábban keltem.Hagyok itt egy kis kávét az ébredőknek.
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 01:41:08 8/10
(233323/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

JÁTÉK

Houyan királya 3 millió arany nyang-ot fizet vmiért.

Jöhetnek a tippek, hogy vajon mi érhetett ekkora summát a Goguryeo ellen hadba induló uralkodónak?

8/10
edimir 2018 júl. 21. - 00:41:54 8/10 Előzmény Ljerk
(233322/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

Igen, bevallom gonosz vagyok, de főként csalódott. Többet vártam egy olyan sorozattól, amely a legnagyobb "koreai" hódítót hivatott bemutatni.

Mit vártam?
1. Egy karizmatikus uralkodót

2. Olyan ellenfelet, aki méltó hozzá, akivel csatázva tovább fejlődhet, mind magasabbra

3. Hadvezért és államférfit, mert egy igazán nagy hódítóhoz az utóbbira is szükség van

4. Olyan csaták/ütközetek/ostromok bemutatására, amelyek sorsfordítók voltak, ill. amelyek pályájának alakulására gyökeresen kihatottak....

5. Olyan mellékszereplőkre, akik maguk is egyéniségek, akik hozzáadnak a sikereihez a sajátos képességeikkel

6. Olyan forgatókönyvet, amelyben a párbeszédek frissek, ötletdúsak és nem szájbarágóak vagy lózungokat ismételgetőek.....

7. Olyan forgatókönyvet, aminek grandiózusságát nem az epizódok magas száma, hanem a történet építkezése, sokrétűsége adja. Nem zavar a meseszerűség, esetleg a történelmi hitelességtől való kisebb eltérés, de adjon érte cserébe vala pluszt, katarzist, gondolatot, maradandó élményt. A meseszerűség nem azonos a bárgyúsággal, az előbbi őszintén felvállalja a fantáziát, az utóbbi ledegradálja a valóságot!

8. A rendezés ne béklyózza meg a színészi játékot, ne időztesse hosszan a kamerát erőltetett arckifejezéseken, hiteltelenné téve a jelenetet, lerontva a hatást. Adjon jó ritmust, feszességet, ahol kell, de tudjon megállni, elidőzni, amikor indokolt.... A karakterekhez a megfelelő színészt válasszák, olyat, aki megtestesíteni képes, elhitetni velem, hogy ő és csakis ő lehet az.....

9. Legyen olyan zenéje, ami még évek múlva is ott van a fülemben, már első taktusára felkapjam a fejem, ugorjon be róla jelenet, amikor felcsendült.... Akarjam éjjel-nappal hallgatni....

10. Legyen sajátos, csak rá jellemző világa, ebben egyetlen percre se megbocsátható a snassz, a kisstílű megoldás.

KÉP: - felirat - a hadjáratból hazatérő Damdeok-ot Goryeo népe ünnepli... királyok királya.....
hmmm, vajon tényleg ezt kaptam a sorozat végén?
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 23:59:23 8/10 Előzmény edimir
(233321/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great - Három Királyság - maszlag és félmondatok 3.

spoiler

Amikor Damdeok Beiwei és Houyan követeit fogadja, akik egymással háborúzva Goguryeo kegyét és szövetségét keresik. Akkor Damdeok utasítja főparancsnokát, hogy ismertesse azon kötelezvényeket, melyben egyes szövetségesi az iratban igazolják mennyi katonával és egyéb eszközzel (rizs, ló, hajó) járulnak hozzá Damdeok hadseregéhez.... impozáns a felsorolás, a követek álla le is esik tőle, főként, amikor ezt követően a saját haderő ismertetése következik.... A naivabbak elalélhatnak az "összefogás" erejétől, a kicsit kevésbé naivak levonják a következtetést.....és igen, a gonoszkodóknak,mint én, megüti később egy fél mondat a fülét, amikor már a sereggel vonul

Damdeok hódító útjára Houyan ellen és főparancsnoka rákérdez a segélycsapatokra. Damdeok válaszából kiviláglik, hogy ezek az eges szövetséges államoktól való segélycsapatok nem csak hadseregét erősítik, de országuktól távol kerülve nem használhatja fel őket az esetleg hűségében megingó szövetséges. Magyarán, amíg az ő irányítása, felügyelete alá tartoznak, addig szemmel tudja őket tartani és nem használhatja fel őket országuk uralkodója elszakadási kísérletre.

KÉP: - felirat - itt éppen Baekje vállalását ismerteti a főparancsnok.... Asin király biztos nem túl boldog, jókora béka!:))))
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 23:38:58 8/10 Előzmény edimir
(233320/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great - Három Királyság - maszlag és félmondatok 2.

spoiler

E témában is sokszor hangoznak el zengzetes szólamok a közös nyelvről, közös kultúráról, közös ősről. Könnyekig meghatódhatunk, hogy a legyőzött baekje-i királynak Asinnak kétszer is megbocsát Damdeok. Milyen nagyvonalú ez a Damdeok, Asin megtarthatja a trónját... lám, azt a szegény kis Sillát is milyen önzetlenül segítette ki a wae/japán támadás idején.

De azért érdemes felfigyelnünk a sok pátoszos keblünkre ölelés mellett a nagy ritkán becsúszó, a képbe be nem illő, de a valóságra annál jobban rávilágító félmondatokra.....

Vegyünk közülük néhány példát!

1. Wae/Japánból visszatérve Damdeok rákérdez a sillai követtől, akivel már régebb óta kapcsolatban áll, hogy ugyebár idős és beteges a sillai uralkodó. Majd miután ezt a követ megerősíti, Damdeok hirtelen kijelenti, hogy bár a sillai királynak vannak fiai, de azok túl fiatalok, a követből legyen Silla új királya, mert róla tudja, hogy Goguryeo híve. Hohóóóóóóóó, na mi ez, ha nem a másik ország legfontosabb belügyébe, a trónöröklésbe való önkényes beavatkozás. Kit érdekel a sillai legitimáció a trónon, Damdeok szava felülírja. A lényeg, hogy Goguryeo embere üljön a trónon, más nem számít!

2. A már egyszer legyőzött és meghódolt Asin újra próbálkozik Goguryeo ellen. Ekkor kérdez rá Asin, a fő segítőjétől (aki az öccse), hogy elfogták e már XY-t és a többi minisztert.... Az öccse megnyugtatja, hogy igen. Simán átsiklunk esetleg a kérdésen, pedig nem szabad. Ez a bizonyos XY Damdeok egyik bizalmi embere még ifjú korából, ahogy az említett miniszterekis az ő emberei, akiket Asin nyakára ültetett, hogy ellenőrizzék, ill. hogy általuk Goguryeo mindenkori érdekeit érvényesítesse Baekje-ben. Tehát Asin már nem szuverén uralkodó, még csak nem is egyenrangú szövetséges, hanem kilenskirály. Hát persze,hogy Asin bepróbálkozik a houyani támadás idején.

KÉP: - felirat - itt még a maszlag a három lábú kehelyhez kísérőként......
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 23:05:27 8/10
(233318/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great - Három Királyság - maszlag és félmondatok 1.

spoiler

Damdeok egy ajándékkal akarja kifejezni, hogy Goguryonak, Baekje-nek és Sillának az egymással való háborúzás helyett össze kellene fognia, egyesíteni erejét más, új területek elfoglalására, hogy aztán ebből közösen profitáljanak...

KÉP: - felirat - az a bizonyos ajándék egy 3 lábon álló kehely..... valóban kifejező ajándék... csak ugyebár nem mindegy, hogy a 3 ország közöl melyiké is lenne a vezető szerep ebben a szövetségben... ha nagyobb/erősebb az egyik láb, akkor hiába áll hármon, mégis borul szövetségés kehely egyaránt!:)))))))))))))))
maggi99 2018 júl. 20. - 23:03:55 Előzmény Illiona
(233317/239045)
OFF

Nyári találkozó

Időpont: 2018. július 21.

Helyszín 1. - 10 órától.: Aréna pláza.
SZERINTEM TALÁLKOZZUNK A KÖZÉPSŐ KÖRBEN. AKI KÉSŐBB JÖN, AZ KERESSE TELEFONON ILLIONÁT, VAGY ENGEM.

Helyszín 2. --11:30-tól: Koreai étterem (K-Point, Bethlen G. u.)

ÚJRA BESZÉLTEM AZ ÉTTEREMMEL. Ha megértett az az angolul beszélő fickó, akkor mégis bent leszünk.

Résztvevők:

1. Illiona
2. maggi
3. boil
4. Cilia
5. Dorombka
6. diane2
7.Cru
8. micike
9. MH (A pecsétet most én őrzöm - hoznám, 21-én )
10. Kalaris
11. +1 Ági
12. edimir
13.

Még lehet jelentkezni.....
UFF :)
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 22:43:53 8/10 Előzmény edimir
(233316/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great - migrások 2.

spoiler

Aztán vmi 30 résszel később ismét felbukkannak ezek a bizonyos migránsok. Ekkor is pont hivatalos küldöttséget vezet Damdeok (immár királyként), hogy a houyani király halála kapcsán rója le kegyeletét. A houyani udvarba érkezve értesül a migránsokat ért sérelmekről és lázadásukról. És természetesen ismét magára vállalja a védelmező szerepét, elmegy, hogy a lázadást leszerelje....

Na itt már eldobtam az agyam!
1. Ezeket a migránsokat már korábban ki kellett volna végezni a merényletért, hogy egyáltalán kegyelmet kaptak és még mindig élnek, így egy szavuk se lehetne... nem hogy lázadozhatnának!

2. Damdeok hivatalos követséget vezet adott céllal, a migránsok ügyébe való beavatkozás egyben egy más állam belügyeibe való beavatkozás is, az ottani uralkodó tekintélyének csorbítása.

3. A migránsok lázadásának oka,hogy régi falujukból áttelepítették őket a beiwei határ mellé, az ottani erőd parancsnoka basáskodott felettük, adó, férfiak munkára kényszerítése, a nőkkel az erőszakoskodás szerepelt a bűnlajstromán. Hát persze, hogy nem egy Grál lovag a parancsnok, de valljuk meg, hogy annyira már meg sem lepődünk az önkényességén, naivitás lenne azt hinni, hogy egyedi az eset.....

4. Damdeok küldöttségének egyik tagja épp ott volt a lázadás kitörésénél és bele is keveredik tevőlegesen. Erre nincs mentség, még az sem, hogy tudjuk, ez a bizonyos embere igazi "Szörnyeteg Lajos", amolyan Lázár Ervin-i jószívű behemót, a maga végtelen butaságával. Engem egyébként is irritált ez a figura, taszított a primitívsége, nem tudtam rajta nevetni, mint ahogy a rendező elvárta volna tőlem, egyszerűen zsigerileg fájt látnom.

5. Amitől végképp lepadlóztam, hogy a mezőgazdasági eszközökkel felfegyverkezett migránsok (jó, ha százan lehettek öreg és fiatalabb férfiak) csak úgy elfoglalták az erődöt, foglyul ejtették a parancsnokot és a katonákat. És itt egy határ menti, kiemelt fontosságú erődről van szó!!!!!! A sorozat csak említi, szerencsére jelenet nem kapcsolódik hozzá. Elképzelni se tudnám, hogy hogyan is nézne ki???? Netán gereblyével és kapával esnek neki a kapunak, amit békésen néznek közben az erődöt védő katonák? Vagy netán az éhezéstől (mert ugyebár az élelmüket is elszedeti a csúnya parancsnok bácsi) legyengült egyszerű földművesek a közelharcban a dühtől megvadulva legyőzhetetlen harcosokká válnak a jól felszerelt és képzett katonákkal szemben? Komolytalan az egész! Egy határ menti erőd parancsnoka lehet akármilyen kényúr, de akkor is elsősorban katona, aki tudja a feladatát, csinálhat bármit, csak egyet nem: nem hanyagolhatja el az erőd védelmét!

KÉP: természetesen Damdeok ebből a slamasztikából is győztesen mászik ki, itt épp vérével pecsételi meg esküjét, hogy egyszer még visszatér ide, és ha elfoglalja ezt az országot, akkor majd a migránsok újra Goguryeo teljes jogú polgárai lehetnek... apró szépséghiba, hogy az eskü tételekor a hivatalos küldöttség feje, aki Houyanba jött részvétet kifejezni az elhunyt houyani uralkodó halála miatt, akinek örököse Damdeok húgának férje, azaz Damdeok sógora!:)))))))))))
10/10
kimbin01 2018 júl. 20. - 22:35:14 10/10
(233315/239045)
Mint minden korai történelem ez is mítoszokban maradt fenn. Gojoseon eszerint a mítosz szerint a Legendben bemutatott történés szerint jött létre.
https://koreainhungary.blog.hu/2015/03/04/legendakba_szott_tortenelem_korai_idok
Emlékezzünk csak a Legendre! Hwanung és Saeoh fia alapitja meg Asadal városát, illetve Gojoseont.
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 21:47:49 8/10 Előzmény Illiona
(233314/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great - migrások 1.

spoiler

Nos, ebbe a 2011-es sorozatban is szerepelnek migránsok, mégpedig olyan goguryeo-i emberek aki a szomszédos Houyan-ban élnek. A sorozatból nem derül ki, hogy miként kerültek oda, netán vmiért elmenekültek Goguryeo-ból, esetleg Houyan által korábban meghódított goguryeo földön éltek és az új határral kerültek houyan fennhatóság alá, de ez indiferens abból a szempontból, amiről íri szeretnék.

Ha a Houyan állam területén élsz, akkor annak az államnak vagy a polgára, az ottani uralkodó alattvalója, tetszik vagy sem, ez van. Belül álmodozhatsz Goguryeoról vagy haragudhatsz rá az adott helyzet miatt, de ez a tényeken nem változtat.

Természetesen a népéről gondoskodó Damdeok számára ezek a Houyanban élő egykori goguryeo-iak is a népéhez tartoznak, akikért felelősséggel tartozik. Szép és nemes gondolkodás, örülünk a nagy szívének és a felelősségteljességének.

CSAK....


Még koronahercegként jár hivatalos minőségben Houanban, a húgát kíséri el, aki a houyani trónörökös felesége lesz, ezzel a házassággal pecsételve meg a két ország közötti békét. Az udvari körök szívesen szabadulnának Damdeoktól. ehhez használják fel a migránsokat. Damdeok nevében levelet írnak nekik, amivel ráveszik őket arra, hogy támadják meg a houyani királyt, miközben Damdeoknak mutatja be országa nevezetességeit. Persze elfogják a migráns merénylőket, kihallgatják őket..... és most jön a furcsa fordulat, végül kegyelmet kapnak, mert "megtévesztették" őket!!!! Ilyen nincs, hogy Dandeok kegyelmet kérhessen a számukra... az, aki fegyverrel támad az uralkodójára, annak semmilyen indoklással nem jár kegyelem, ebben nem lehet apelláta! Itt nincs szegény félrevezetett, megtévesztett, itt csak karddal támadó van!!!!

KÉP: Damju hercegnő a migránsokról....
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 21:18:44 8/10 Előzmény Ljerk
(233313/239045)
Igen, a Jumong épp azzal kezdődik, hogy Gojoseon bukása után mi lesz a menekülő népével. De azért én mérget nem innék rá, hogy az a jogalap olyan stabil. Igen, én is olvastam róla a neten fellelhető ismertetőket, amik eleve kitérnek a történészek közötti vitatott kérdésekre, terület, befolyás, mikortól létezett és hol, vannak feltételezések, mítoszok, meg egy rakat régészeti lelet, amit igyekeznek szinkronba hozni, beilleszteni.

Azért az tuti, hogyha létezett is Gojoseon, nem a semmiből szerveződött nagy hirtelen az őslakósok által mindenféle kulturális ráhatás nélkül, mint ahogy az sem biztos, hogy ők voltak az őslakók és nem vhonnan máshonnan telepedtek meg ott. A későbbi államok területe sem volt változatlan, a folyamatos egymás közötti háborúk, békeszerződések át- meg átrajzolták újra, akkor egy ilyen vitatott időszakra még annyira sem lehet pontos az információ, a hozzávetőlegesen, feltételezhetően inkább elfogadható a definiálásnál. Szóval akad pár kérdőjel......
Illiona 2018 júl. 20. - 19:31:20
(233312/239045)
edimir, az legutolsó beirás alapján, ami a találkozóra 10 órakor találkozunk a z Aréna Plázában, és fél 12-kor átmegyünk a Kpoint étterembe.
Cilike külön kérte, hogy ne a teraszon legyünk, hanem bent, ahol a multkor, mert meleg lesz.
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 19:03:54 8/10 Előzmény maggi99
(233311/239045)
OFF

Nyári találkozó
Helyszín: A Koreai étterem (K-Point, Bethlen G. u.)
Időpont: 2018. július 21.

Beszéltem az étteremmel és megrendeltem a helyünket a teraszon, amiről Illiona beszélt.


Résztvevők:

1. Illiona
2. maggi
3. boil
4. Cilia
5. Dorombka
6. diane2
7.Cru
8. micike
9. MH (A pecsétet most én őrzöm - hoznám, 21-én )
10. Kalaris
11. +1 Ági
12. edimir
13.

Még lehet jelentkezni.....
UFF :)
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 18:27:02 8/10 Előzmény boil54
(233310/239045)
Kár, pedig nálam pont fordított az eset... még nem teljesen tiszta, de már alakul...

Talán mégis összejön, úgy örülnék neked!:)
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 18:23:52 8/10 Előzmény kimbin01
(233309/239045)
Nem is azért tettem fel, hogy bárkire rátukmáljam. Csupán azért, hogy lám, másoknak (és nem keveseknek) mennyire tetszett. Mondjuk én se tartozom közéjük, de szerencsére ízlések és pofonok...
10/10
kimbin01 2018 júl. 20. - 16:57:51 10/10 Előzmény edimir
(233308/239045)
Nem érdekel, 2x nem fogom megnézni. Viszont van, amiből sokat szoktam akár szemelgetni is. Az idén sorra kerültek a "nagyok", Silla, Jumong, Szél királyság, Legend, előttük a Bichunmoot néztem újra. Számomra sokat jelent a zene is, az összhatásban, így ezek azok, amelyekből szívesen szemelgetek, ha másra nincs időm.
8/10
edimir 2018 júl. 20. - 15:11:09 8/10 Előzmény kimbin01
(233307/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

Pedig anno magas nézettséget produkált.
A 45. résznél a legmagasabbat:
2011-11-05 45 22.0 (2nd) 22.2 (2nd)
Megkétszerezte a nyitó rész adatait:
2011-06-04 1 11.5 (7th) 10.8 (8th)
Forrás:
http://asianwiki.com/Gwanggaeto,_The_Great_Conqueror

de a magyar Ázsia Ékkövei oldalon is magas szavazatot kapott 8,8-at.
boil54 2018 júl. 20. - 15:04:18
(233306/239045)
Mintha péntek 13 lenne. ( Itt egy sírós szmájli) Az én menetelem is bizonytalanná vált... Ebben a pillanatban nagyobb a valószínűsége, hogy maradnom kell, nem hagyhatom egyedül az unokákat, a fiamék pedig nem tudnak jönni.