10/10
kimbin01 2018 júl. 17. - 04:42:58 10/10 Előzmény bori4
(233225/239045)
Sziasztok, forduljatok még egyet!

Kogurjo 19. királya
Uralkodási ideje
391 – 413
Elődje Kogugjang
Utódja Csangszu
Életrajzi adatok
Gyermekkori név Ko Damdok
Posztumusz név Kukkangszang kvanggethogjong phjongan hothevang„Kukkangszangban nyugvó, nagy területfoglaló, nagy király”
Uralkodási éra neve Jongnak
Született 374
Gungnae
Elhunyt 413 (39 évesen)
Édesapja Kogugjang
Édesanyja ismeretlen nevű királyné
Házastársa ismeretlen nevű királyné
Gyermekei Ko Gorjon
Ko Szungphjon
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 22:22:11 8/10 Előzmény bori4
(233224/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

Spoiler
Az 1. felesége még koronaherceg korából van, tehát 17 év alatt, a főminiszter lánya, az elvetéli a gyermeküket. A 2. feleség a főparancsnok fogadott lánya, ezt friss királyként veszi el 17 évesen... az 56. részig még nincs gyereke. Ágyasok eddig még nem bukkantak fel... A nőkre nincs igazán ideje... Saját bevallása szerint az 1. felesége a szerelme, mondjuk nem egy hősszerelmes, inkább apró jelek, mint látványos dolgok, visszafogott ábrázolás

KÉP: Damdeok és a két feleség..... Az elsőről azt hiszi, meghalt... egy kis Jumong áthallás
bori4 2018 júl. 16. - 21:56:41 Előzmény edimir
(233223/239045)
Kit vett el és mikor született a fiúk, a trónörökös? vagy ez még nem tudható? Egyáltalán G-nak hány felesége, ágyasa és utóda volt??? - szó kerül erre a sorozatban??
Illiona 2018 júl. 16. - 21:29:58
(233222/239045)
Sajnos julius 25-én éppen nem leszek Koreában, különben beülhetnék Gang Dong Won uj mozijára, ekkor jelenik meg ugyanis uj filmje Illang: The Wolf Brigade cimmel. Amit előzetesen kiadtak, az meglepően japán téméjú, egy 1999-es "Jin-Roh: The Wolf Brigade" japán animáció alapján Japánban a második világháború után káosz és zavar uralkodott a vereség miatt. Ugyanakkor különleges erőt hoztak létre az anti-kormányzati erők elnyomására.
Hát várjuk, talán ujra lesz értelme a Box Office felrakásának!
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 21:28:44 8/10 Előzmény bori4
(233221/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

Hát igen, a Legend egy varázslatos, inkább filozofikus mű. Ott talán a Samguk yusa-ra építhettek, hiszen abban vannak legendák, népmesék, amik az ötletet adhatták a forgatókönyv egyes részeihez.

Samguk yusa-ról itt:
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Samguk_sagi&prev=search

Megértelek, a Legend a maga 24 részével egy kerék egész, nincs benne klisé, sablon, sajátos világú és mély mondanivalójú sorozat. Olyan, ami sokáig a hatása alá von... és amin hosszan el kell, hogy gondolkodj. mindig találsz benne vmi új felfedezést, lehet vitatkozni az értelmezéséről.

A King Gwanggaeto the Great egyszerű kalandok füzére, jól/rosszul összerakva, de 92 rész indokolatlanul sok, igazi rétes.... Illiona kifejezésével élve még gombócból is sok. A mondanivaló elég bárgyúcska, eléggé szájbarágó. Igazi katarzis élményt eddig még nem adott. Próbál a könnycsatornámra hatni, de kimbin pzs részvényei nagyot esnek a nulla fogyasztásom miatt.

KÉP: a két Damdeok - Legend/King Gwanggaeto the Great
Illiona 2018 júl. 16. - 21:17:29
(233220/239045)
Mr Sunshine
A plakát megjelenésekor csak érzésem volt, de most a 4. részben , amikor az öltöztetős (vagy vetköztetős) jelenet volt, itt már egyértelmű volt az utalás.
Csak hát épp az hiányzott belőle, ami a The Handmaidenben ott volt: az erotika.
És a másik párhuzam: hol van ez a szinésznő Kim Min Hee szépségéhez, kisugárzásához finomságához képest!
Kim MIn Hee nem játszik sorozatokban, van tartása, méltósága. A filmekben is ez megjelenik, de a magánéletéről szóló hirekben is.
A Mr Sunshinéban játszó szinésznőt már ismerjük több sorozatból, )pl a Beautiful Bride ciműben Song Jong Hoval játszott együtt, vagy pl. a Gap Dongban. )
Illiona 2018 júl. 16. - 21:07:54
(233219/239045)
Mr Sunshine 4.
Semmi spoiler, gondolom várjátok a rendes magyart.
Már semmi negativot nem akartam irni a sorozatról, de azért van néhány apróság, ami mellett nem mehetek el szó nélkül.
Az egyik az egyik plakát, ami megjelent. KÉP
Ez a jelenet, hangulat nagyon hasonlit A Szobalány c mozifilmre.
Ha a szinészeket kategórizálni kellene, akkor a A szobalány főszereplője, Ha Jung Wo mindenképp magasabb kategóriába tartozna nálam, mint Lee Byung Hun. Vajon a The Handmaiden sikeréből akartak csipni egy kicsit???
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 21:06:05 8/10 Előzmény bori4
(233218/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

Szia!:)
Nézőpont kérdése, szerintem nem hős, inkább egy makacs lökött!:))))))))))

Nincs gyerekkor, mindjárt egy forrófejű, merész ifjúként ismerjük meg, aki az ostromlott erődöt segít megvédeni. Kb. az első 40 rész kitalált kalandok lehetnek többnyire, történelmi konkrétum elvétve. Összecsapások, cselek, az emberei megnyerése és csatlakozása hozzá. Persze kap egy "házi" főintrikust, és sikerül többek tyúkszemére lépnie, így nem csak segítőkben, de ellenségekben is bővelkedik. Lesz ellenségből barát és barátból ellenség. Romantikus szál igen vékonyka.

A koronázás környékén jelenik meg az alkalmanként 1-1 mondatos kitétel az adott szereplőről/eseményről a Samguk sagi-ból, mintegy amolyan hitelességet alátámasztandó, de ez csak halvány kísérlet, hogy bevegyük a sztorit.

Még ha a Samguk sagi-t filmesítették volna meg sorról sorra, akkor se tartanám olyan rettentő hitelesnek az egészet. A Samguk sagi 700 évvel később íródott, bár igaz, hogy használ korábbi forrást, de írója sillai származású, elfogult. Megrendelésre íródott, adott céllal.

Sajnos Napraforgót is ki kell ábrándítanom a fene nagy írásbeliség és történelmi hitelesség összefüggésében.

Samguk saga-ról itt:
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Samguk_sagi&prev=search

Lám, Korea legnagyobb királya a Samguk sagi 50 könyvéből a 18. könyvben szerepel 5 másik királlyal osztozva. Míg Kim Yushin 3 önálló kötetben!

KÉP: - felirat - az a bizonyos 1 mondat a kedves királyapuról a Samguk sagi-ból.
bori4 2018 júl. 16. - 18:08:31 Előzmény edimir
(233217/239045)
Szia Edimir!
Te egy hős vagy. :)) Én is elkezdtem már egyszer, de valahol az 5. résznél feladtam.... Rémesen vontatottnak, unalmasnak találtam.
Az életrajza szerint 17 évesen lett király - most kérdezlek, hogy a 46 részben eddig mi mindent tudtak neki kitalálni? Vagy a gyerekkorától indulnak??? Na de akkor is ....
Nem olyan régen odaát Werzsivel újranéztük a Legendet, na annak a hatása még tart, úgyhogy biztosan nem tudnám még ebbe beleélni magam.... :))
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 18:05:51 8/10 Előzmény edimir
(233216/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great


Persze nem csak a Legend, de a Jumong is óhatatlanul felrémlik előttünk.

KÉP: fenn a Jumong, lenn a King Gwanggaeto the Great... nos, az Alapító és a 19. király jelenete nagyon is hasonló... talán nem véletlen...
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 09:48:00 8/10
(233215/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great


KÉP: és van, aki elnyeri megérdemelt jutalmát:))))))))) a talicskán az istállóból származó lótrágya... helyes a sapkabojt, mi pedig örömmel konstatáljuk, hogy a sapka gazdája kénytelen belefejelni a talicska tartalmába... Hmm, igazi sz.r ügy!:)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 09:44:06 8/10 Előzmény edimir
(233214/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great


KÉP: - felirat - ez pedig a hatalom utáni megszállottságról... Vajon ezt érezhette Mishil is?
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 09:41:58 8/10 Előzmény edimir
(233213/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

KÉP: - felirat - ez a mondás az árulásra vonatkozik......
8/10
edimir 2018 júl. 16. - 09:37:20 8/10 Előzmény edimir
(233212/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great


Tudom, most mindent a "Napfény Úr" ragyog be, de azért mellette a legnagyobb király története se hagy nyugodni, így még folytatom párhuzamosan. Egy kis csapda, fenekedő szomszéd államok és belső lázadás..... Nos, inkább Damdouk az Ember domborodik ki, a megbocsátó, aki olyan jellemes, hogy méltó a követésre, akár még egy egykori ellenségnek is.

KÉP: - felirat - végre a sorozat felénél (46. rész!!!) eljutottunk idáig... hát volt mit böjtölnöm.
Illiona 2018 júl. 15. - 23:48:18
(233211/239045)
Mr Sunshine

Még a Kardok Ketteshez: a kártyán a keresztbe vetett kardok: az értelem korlátai. Ezzel azt a visszás helyzetet ábrázolja a kártya, melybe akkor kerülünk, ha keményen törekszünk a tisztázó felismerésekre anélkül, hogy közben a benső hangra figyelnénk.
A második kihúzott kártya jelentheti a jelent: a X., a Sorskerék.
" 10. kártya - a második szakasz elején, tapasztalatok és sikerek megszerzése után - ismét figyelmeztet az elkerülhetetlen sorsfordulatra, amikor az ember mindent elveszíthet, de ezáltal új lehetőségekhez jut. Itt megtapasztalható a váratlan események egész életet átalakító hatása, ezen a szinten hirtelen fordul egyet a világ. Már nem önként választott a "bolond-lét" szabadsága, hanem külső esemény következménye. A szerencse itt a váratlan lehetőséget jelenti, egy egészen új út kezdetét, ami egyaránt hozhat szerencsét és veszteséget. "
Go Dong Mae esetében ez egy fordulópontot jelent, elért amit elért eddig, élt ahogy élt, ezt be kell fejeznie, meg kell értenie, és egy magasabb szintű életfeladat, vagy Sorsfeladatnak kell következnie. Benne van a karmikus, illetve végzetszerű kapcsolat felbukkanása is.
Mindeközben Ae Shint nézte a piacon....
Illiona 2018 júl. 15. - 23:37:51
(233210/239045)
Mr Sunshine
a 3. epizód rendes magyarja is kint van!

a 3. epizódban Go Dong Mae barátnője (?) kártyát rak ki, miközben a piacon Ae Shin élvezettel majszolja a reklámterméket.Először kiteszi a Kardok Kettest. Majd nemsokkal később a főarkanumból a Sorskerék kártyát, Majd kitesz egy harmadikat, de azt nem mutatták meg. :)))
a kardok kettes a határozatlanságot, a döntésképtelenséget mutatja. " Nem tudom merre menj, igy könnyen benne ragadhatsz az adott helyzetben." Miután 3 kártyát huzott ez lehet a mult jelzője, amiből a jelen helyzet kialakult.
Illiona 2018 júl. 15. - 23:24:39
(233209/239045)
Mr Sunshine
nem akartam már hozzászólni, nehogy sokK legyen belőlem, de ez most nagyon kikivánkozik.
Délután megnéztem a 3. epizódot is, és megdöbbenve olvastam a googlezott szövegben, hogy a piacon "Francia pékség" árul. és a főszereplőnő, Ae Shin olyan élvezettel majszolt valamit, hogy öröm volt nézni. Azért egy nemes kisasszonynak illene viselkedni, de hát ilyen a reklám világa.
Azért, hogy egy ilyen direkt reklámot elhelyezzenek a filmben, ez azért nagyon gáz. A 4.ben is Go Dong Mae odamegy az árushoz, és vásárol.
Amikor kint voltam Koreában, minden vonat pályaudvar és busz pályaudvar mellett ott volt a Paris Bagette, ami egy bolthálózat, és nyomja a péksüteményeit, ami egyébként nagyon vonzó a fiataloknak. Mig a felnőtt lakosság tekintetében egyáltalán nincsen kövér ember, addig a gyerekek 40 %-ában állapitottak meg elhizást. Koreában kizárólag akkor láttam kovér felnőttet, ha a kirakatba néztem :)))) ( A multkor is idetettem annak a kövér kislánynak a duettjét)
Amikor a Mr Sunshinenak már a végén feltünnek a hirdető cégek, ott van közötte a Paris Bagette. Ezt csak most a 3.nál vettem észre.
Egy nagyon nagy - (minusz) pont a sorozatnak
Kép: Go Dong Mae : Yoo Yeon Seok
8/10
edimir 2018 júl. 15. - 21:21:45 8/10 Előzmény micike_MSc
(233208/239045)
Mr. Sunshine

Na, itt meglepett. Nekem az égen szálló madár a szabadság jelképe... nem számított a színe, csak a kitárt szárnyak... Miután kimondta, utána gondoltam csak bele a színekbe....
8/10
edimir 2018 júl. 15. - 21:16:09 8/10
(233207/239045)
Mr Sunshine

Említettétek a sorozat gyönyörű képi világát. Nos, van benne néhol lírai... szinte balladisztikus megoldás. Nekem nagyon tetszett, ahogy a kisfiú anyjának halálát csak a kút felszínén lebegő, majd elsüllyedő szalmaszandál jelzi... Megérdemli a bátorságáért.....

8/10
edimir 2018 júl. 15. - 21:07:56 8/10
(233206/239045)
Mr Sunshine

Számomra több szempontból is érdekes volt eddig a sorozat.
Egy kérdés, amit több szempontból indít: A szülőföld a hazád is egyben? Meddig kell hűségesnek lenned a hazádhoz, vajon akkor is, ha az megtagad?

Eddigi sorozatokban gyakran elhangzik, mint legnagyobb érdem a haza megmentése…. azért ilyen (szép, sikeres stb.), mert előző életében megmentette a hazát….

Most ez korántsem olyan egyértelmű. Nincs a népről gondoskodó uralkodó, a király hagyja, hogy tanácsadói befolyására az amerikai fogságba került katonák sorsukra maradjanak. Kapunk egy olyan főszereplőt, aki gyermekként úgy dönt, hogy megtagadja a hagyományait és egy másik állam polgárának vallja inkább magát. Értjük miért, de azért koreai sorozatban mégis szokatlan. Persze a sorozat folyamán ez biztos változni fog, de mégis.

Külön pikantéria az „amerikaiak” szerepeltetése. Jönnek, látnak, győznek… íjak, kanócos elöltöltős puskák kontra korszerű hajóágyúk sortüze, nincs kétségünk, aztán látjuk a hadifregatt után kötött csónakok hosszú sorát, melyek roskadásig megrakottak a csoszoni termékekkel. Elég beszédes kép.
Ugyanakkor a korszerű utcai közvilágítás elhozása…

Vagy ahogy az öreg keramikus az amerikai rátukmálja a gyereket a kioltott csoszoni életékért cserébe… „elhoztalak, de fel nem nevellek” hozzáállás a részéről, eddig terjedt a keresztényi kötelesség, az amerikai nagyvonalúság…..