8/10
edimir 2018 aug. 08. - 03:01:57 8/10
(233825/239045)
Most pedig idekészítek egy kis nyugtató lábfürdőt... nem csak kellemes, de segít a toxinokat eltávolítani a szervezetből, méregtelenít is....

KÉP: hogy Choi épp megissza?????? Ej... szegény.. ez kizárólag külsőleg használandó!:)))))))))))

A lábfürdő mellé egy mosoly, így már tökéletes!:)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 02:52:03 8/10
(233824/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)))))))
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 02:33:09 8/10
(233823/239045)
OFF

Mr Sunshine
spoiler

KÉP: -felirat - Egy kérdés Kudo Hinától.... Számunkra nyilvánvaló a válasz....:)))))))))))))))

Tudom sokak kedvence lehet a 10. részben, ahogy párhuzamosan fut Choi és Ae-shin nyelvleckéje... s gyakorlatilag egymástól elszakadva egy kicsit a nyelvlecke közöttük a kapocs, lehetőség vmi módon a másikra emlékezni... így a szál nem szakad el teljesen közöttük...

DE bevallom, nekem az Illiona által kedvelt Dong Mae & Ae-sin és a pofon jelenete mellett a nagy kedvencem a 3 férfi közös jelenete, ezúttal egy szobában!:))))))))))))... briliáns ezeknek a jeleneteknek a sorozatban az egymásra épülése, ahogy a 3 férfi viszonya egymással, egymáshoz folyton mozgásban van... egyszerűen megunhatatlan....

Nos, Kudo Hina bizonyos kérdése zárja ezt a jelenetet, most csak idetettem... de válaszolni csak holnap fogok rá!:))))

Nagyon utáltam volna a Megszentelt Partokat éjjelre úgy itt hagyni, hogy holmi ződbogár szemete csúfítsa a csillagport... :((((
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 00:37:49 8/10
(233822/239045)
OFF

Mr Sunshine -11. rész - preview
Spoiler

Bevallom, nagyon érdekel az új részből, hogy mi lehet a háttere ennek a bizonyos képnek
KÉP: egymással harcoló két alak, egyiknél puska, a másiknál vívótőr... csakis Ae-shin és Kudo Hina lehetnek, a két fegyver beazonosítja őket... (Kudo Hinát már láttuk a tőrrel vívni korábbi részben)

Vajon Kudo Hina kinek az oldalán harcol álruhában, maszkosan... hogyan kerül oda Ae-shin... vajon itt is egy cél és két merénylő, mint anno Ae-shin és Choi????? Lehet-e a két nő egy oldalon? Egy japán és egy csoszon, ráadásul a szerelemben vetélytársak?!

Nos, nem véletlenül gyanakodott Choi arra, hogy Kudo Hinának is lehet egy másik élete, de akkor a nő ezt nem kötötte az orrára....
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 00:19:13 8/10 Előzmény edimir
(233821/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész - preview
Spoiler

...és most úgy tűnik a 11. rész preview alapján, hogy ebben a részben meg is érkezik....

KÉP: az áruló megérkezése Hanseongba.

A háttérben ugyan ott látjuk Dong Mae-t és embereit, de szerintem nem őt várják, Dong Mae már összerúgta a port Lee Wan-Ik-kel, tehát csak véletlenszerű, hogy épp egy helyen vannak....

S tudjuk, véletlenek nincsenek, főleg nem egy koreai sorozatban.....
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 00:11:18 8/10
(233820/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész - preview
Spoiler

Ez az áruló egy régi fotót tart a kezében...

KÉP: fotó - rajta négy férfi... a bal szélen ülő csokornyakkendős Ae-shin apja, aki a vállára tett kézzel fölé hajolva nevet, az az áruló... vajon ki lehet a másik két férfi a képen? Vajon mind a négyen az ellenálláshoz tartoztak 1875-ben?

Ne feledjük, Ae-shin szülei is csak közvetlenül haláluk előtt tudták meg, ki volt az áruló, az információt már nem tudták továbbadni senkinek. Lee Wan-Ik-en kívül más nem is tudja...

És most ezt az alakot hozatja vissza Mandzsúriából Lee Wan-Ik. Vajon mire akarja felhasználni az árulót?
8/10
edimir 2018 aug. 08. - 00:02:25 8/10
(233819/239045)
OFF

Mr Sunshine - 11. rész - preview
Spoiler

ugyebár már a 10. részben láttuk, hogy Lee Wan-Ik dühöng, mert nem ő lett Csoszon külügyminisztere, csupán a mezőgazdasági tárcát kapta... bosszúvágyában elküldi emberét Mandzsúriába vkiért.... a elvillanó képekből pedig tudjuk... ez a vki nem más, mint az a férfi, aki annak idején Ae-shin szülei ellenálló társa, majd elárulója lett.

Mára lepusztult alakként látjuk egy mandzsúriai ópium barlangban....

KÉP: Ae-shin szüleinek árukója... 1875-ben és 1902-ben...
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 22:35:19 8/10 Előzmény edimir
(233818/239045)
OFF

Mr Sunshine
Spoiler

Társadalmi megítélés... érdekes dolog, adná ugyebár a származás/kaszt, a család/klán ereje, hatalmi pozíciója, jön még hozzá a vagyon, mint anyagi támasz, így nézne ki a régi Csoszonban. most ez a nagy hármasság: születési előjogok - hatalom - vagyon, kezdenek egymástól szétválni, már nem a nemesség kezében összpontosulnak...

ott van például Hee sung családja, régi nemesi család, de se hatalma, vagyona is leapadva. Társadalmi megítélése magas a származásból kifolyólag, még fenn tudják tartani a látszatot, kérdés, hogy meddig. Persze a régi arisztokrácia szemében "közülük valók", de vajon meddig keresik velük a kapcsolatot, ha kiderül az anyagi mélyrepülésük.

Vajon Hee sung mennyire kívánatos vőlegényjelölt lenne más nemesi családoknál? A származásán kívül mit tudna nyújtani? És itt most egy olyan jövendő após szemével nézzünk rá, aki a lánya férjétől családjuk helyzetének megerősödését, felemelkedését reméli. Hee sung családjának természetesen vannak kiterjedt kapcsolatai, csak éppen ezek a kapcsolatok a jelen Csoszonában már egyre kevesebbet érnek. Nem visel hivatalt, nem hogy vmi kormányközelit, semmilyent se , így innen se hatalom, se fizetés nem várható. Várható öröksége a családi vagyonból apadó... ha utána nyomoztat kicsit a jövendőbeli após, akkor rájöhet, hogy bizony ez a fiatalember talán mégsem olyan ígéretes vőlegény a családjuk számára....

A sorozat kicsit talán rá is játszva képileg, de elég érzékletesen mutatja be a régi elit deklasszálódását, az újak felemelkedését...
Hee sung ugyebár a zálogházba viszi személyes tárgyait, hogy a látszatot fenntarthassa, az ő családja Csoszonban a leggazdagabb... eközben Kudo Hina szép csendben megveszi az árulással vádjával kivégzett külügyminiszter nem épp aprócska rezidenciáját... s a legszebb, hogy a a tőle lopott aranyrudakon. (ezt ugyebár a miniszter szeretője lopta el, Kudo Hina csak a szerető szorultságát kihasználva jut hozzá).

Hogy nem igazán tetszik nekünk ez a kibontakozó új rend? Hát nem is, de a régi sem volt épp ideális....

KÉP: két nagy múltú nemesi család fiataljai a zálogház előtt... Hee sung és Ae-soon....
fiatalok, akiken (is) Csoszon jövője múlik....
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 21:17:00 8/10 Előzmény Illiona
(233817/239045)
OFF

Mr Sunshine

Mert egy hentesgyerekből lett japán yakuzát a keblükre ölelnének, vagy a rabszolgaivadékból lett amerikai tisztet? Persze a férfiaknak könnyebb...

És ne feledd a társadalmi megítélés nem azonos a tényleges hatalom birtoklásával! Főként nem a változó Csoszonban!!!

lásd Lee Wan-Ik előtt is ott térdepelt hízelegve a csoszon külügyminiszter.... Pedig ugyebár társadalmi rangban, elismertségben felette állt....

De mit szóljunk a 10. rész igazán megalázó képsorához, amikor a csoszon kormány 4 minisztere is megvert kutyaként lábal át a folyócskán, hogy Lee Wan-Ik, elé járuljon megbeszélésre... És az is
mennyire beszédes kép, amikor Lee Wan-Ik a nyárson sülő disznót késsel a kezében farigcsálja nekik... tipikus koncosztás, és Lee Wan-Ik kezében a kés/hatalom, ő dönti el, hogy kinek mennyi jut a disznóból/koncból....

bár Kudo Hina lehet társadalmilag megvetett nő egy csoszoni szemében, de hatalom neki is van a kezében, ez pedig az információ! Nem lebecsülendő.... a miniszter tőle próbál meg Choi-ról többet megtudni. ... és micsoda remek megfigyelő Kudo Hina, milyen jól látja Choit és a helyzetét, és képes ezt mindenkinél tisztábban kiértékelni!

KÉP: a királyi palotába belépő Lee Wan-Ik - zseniális kép több szempontból.... mindent elárul a korról, a viszonyokról....
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 20:50:16 8/10
(233816/239045)
OFF

Mr Sunshine

Azért van min aggódnia Ae-shinnek is, ha úgy vesszük. A szűkebb családjában az egyetlen férfi az idős nagyapja. Az, hogy ő eddig viszonylagos szabadságban élhetett a nemeskisasszonyság keretein belül, ill. lehet egy titkos élete, ezt csakis a nagyapja megengedő hozzáállásának köszönheti. Kevés ilyen nagyapa akadhat, ő vszínűleg a ritka kivétel.

Mondhatta ugyan Aeshin a Vőlegényének, hogy el tudja képzelni az életét egyedül, férj nélkül... ez addig talán megy is, amíg az őt védelmező nagyapa él.... De ugyebár az sem él örökké...

Már a korábbi részben is volt rá utalás, a nagynéninek pedzegette íjászat közben egy rokon nemesasszony, hogy a Nagyapának örökbe kellene fogadnia egy fiút a távolabbi rokonságból, hogy legyen férfi örököse.

A 10. részben pedig már azt látjuk, hogy a klánjuk öregjei kezdik ezt forszírozni a Nagyapának, mégpedig elég rámenősen. A Nagyapa igazi potentát, tehát kell egy férfi örökös, amolyan vér a véréből, még ha ez nem is egyenesági.

Tényleg furcsa helyzet adódna a Nagyapa halálával. Maradna a három nő egy ilyen ház élén.... és tegyük hozzá, hogy a férfiak uralta világban, ahol ők a származásuk miatt ugyan megbecsültek, de mint nők teljesen súlytalanok.....

... és akkor Ae-shin, akinek révén férfi kerülhetne a családba, nem akar férjhez menni....

Vajon meddig tudja még a Nagyapja megvédeni, fedezni?
Illiona 2018 aug. 07. - 20:48:28 Előzmény edimir
(233815/239045)
Én nem itélkezem, egyszerűen objektiv vagyok. Te ugyanabba a hibába estél, mint a forgatókönyvirőNŐ, hogy a mai szemmel mai értékrend alapján véleményezel embereket.
A mult század elején nem lehett ilyen szabadosan élni egy nőnek, mert megvetés volt az osztályrésze. Mint japán nőnek koreában miért nem hisszük el, hogy emiatt is minden koreai megvetette????
Ez, amit a film is sugall, és te is megetted, ez a mai életben talán már igy van, sőt a téli események miatt ma már BIZTOSAN igy van.
De én nem akartam Kudo Hinát megitélni!!!!! nem akartam beszélni róla, nem akartam foglalkozni vele ennyit!!!!!!!!
Egyszerűen nem érdekel!!!!
ez azért nagy különbség.
És nagyon haragszom magamra, amiért hagytam, hogy észrevétlenül bevigyél az erdőbe!!!!
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 20:23:51 8/10 Előzmény Illiona
(233814/239045)
OFF

Mr Sunshine

Akkor részemről utoljára Kudo Hináról...
Lehet a te véleményed szerint "rossz nő". Ám legyen.

Saját meglátásaim ennek kapcsán:
De vajon mennyivel jobbak azok a tisztes családanyák, feleségek, otthonteremtől, akik emellett gonoszak, kicsinyesek, buták? Mint mondjuk a gyermek Dong Mae-t és anyját megalázó parasztasszonyok, akiknek biztosan volt férjük, gyerekük. A húst hitelbe henteséktől nem csak ők ették meg, hanem a férjüknek és gyereküknek is jutott belőle.

Bevallom, engem férfiban és nőben egyaránt az Ember érdekel. Így Kudo Hinában is. Az emberektől nem várom el, hogy szentek legyenek (én se vagyok az), hogy ne legyenek hibáik, tévedéseik (nekem is akadnak jócskán), próbálom őket a maguk összetettségében nézni. És ilyen szemmel számomra Kudo Hina egy érdekes ember, akiben van potenciál, sok jó és értékes tulajdonság, amit becsülök... és akadnak olyan dolgai, amiket nem, de próbálom megérteni az ítélkezés helyett.

Hogy talán túl megértő, túl elfogult vagyok az irányába? Lehet. Sokkal izgalmasabb, mint sok más női karakter. Sokan a "rossz fiúk"-at kedvelik.... Úgy tűnik, hogy én meg felcsaptam a "rossz nők" fogadatlan prókátorának.:)))))))))))))))))))))))) Ő is egy szomorú karakter, tudjuk, érezzük, a szimpátiám talán ezért is szól neki, hiszen a valódi boldogságra nincs esélye... most még rúgjak is bele?

Csak a pontosság kedvéért.
A szállodájában nem lehet szexuális szolgáltatásokat kapni, nem tart örömlányokat, sőt pincérnőjét is megvédi, amikor egy vendég ilyesmit feltételezve zaklatja. Hogy a hotel vendégei légyottok lebonyolítására is használják a szállodai szobájukat, ez az ő erkölcseikről inkább árulkodik. Kudo Hina jó üzletasszonyként ebben csak diszkrét... Ilyen a világ és ő ebből hasznot húz, nem szép, de ez van.

Szeretői: magányos nyugati férfiak, szerintem egyedülállók, a fiatalabb évjáratból....Diszkrét, tehát a férfi családja semmiképp se szenvedi meg a sad ending románcot.

Amit Ae-shinnek mond a hotelben zajló dolgokról: Az szándékolt, a szándék mögött az áll, hogy a Kisasszonyt a riválisának gondolja Choi kapitánnyal kapcsolatban. Adott ez a kis ártatlan nemeskisasszony, aki felette áll minden szempontból... és most egy olyan területre viszi, ahol úgy gondolja , ő van felül, mert ő "tapasztalt nő", így elbizonytalaníthatja a lányt.... Talán van benne egy kis kísértés is, tesztelés... Látod, itt az igazi hatalom, itt a pénz, a szórakozás...a férfiak.... csak oda kell ülni ezek birtokosa mellé az asztalhoz.. és megszerezheted.
Azért jó pár nemesasszony elcsábult már a Hotelben, lásd Ae-shin unokanővérét, Ae-Soon-t is.
És ugyebár az ő hoteljében lakik Choi kapitány is! A pont betoppanó Choi magyarázkodik is, hogy csak a kényelem miatt lakik a hotelben.

Szerintem egy társasági összejövetelen az asszonyoknak nem kellene félteniük a férjüket, Kudo Hina biztosan nem flörtölne velük nyíltan, annál sokkal intelligensebb, tudna disztingválni. Hogy a férjeknek esetleg a nyálelválasztásuk megindulna egy szép nő láttán, ez nem Kudo Hina bűne... hanem a férfiaké....

KÉP: - felirat -:)
Illiona 2018 aug. 07. - 19:43:25 Előzmény edimir
(233813/239045)
én ugy gondoltam, hogy Kudo Hinát elemezzük. És nem 4 milliárd ember sorsát, (és akkor még nem is beszéltem az "egyéb" kategóriába sorolt transzvesztitákról, őket ugyan hová is)
Mert 4 milliárd nő egyéni sorsa az bizony 4 milliárd. És talán nincs 2 egyforma élet!
Ahhoz, hogy ebből a dzsungelben valamilyen módon rendszerezzük, szinte lehetetlen.
Hisz ott vannak az indiai nők, akiket 12-14 évesen már férjhez adnak. Ott vannak az arab származásuak, akiket már 7 évesen!!!! És épp a héten volt hir, hogy egy 7 éves kislány belehalt 49 éves párja "bántalmazásába". És ezen a szinten nincs is megoldás, az azt egész társadalom tudatának a felemelése jelentené, de épp arra készülünk, hogy visszamenjünk 300 évet.
Azért ez döbbenetes, nem?
De ha az európai (és É-Amerikai) nőket nézzük, akkor itt sincs feltétlen boldogság. Minden nő megélheti azt amit csak szeretne. Olyat tanulhat, amit akar, azt dolgozhat amit csak akar, választhat hivatást, és élhet annak megfelelően. És választhat olyan párt magának, amit csak akar. De boldog-e a mai nő? Biztosan nem. Amikor az álommunkát megkapja, talán egy évig, kettőig. Nem tudja összeegyeztetni a munka és a család követelményeit, el is válik, utána ott marad egyedül a gyerekekkel. De a legtöbb családban jó, ha 1 gyerek van. Hol vannak ma már a 4-6 gyerekes nagy családok? Az öregek egyedül laknak, nincs gondviselő, a nők szintén egyedül, felvállalva a háztartás minden gondját. Ebben a társadalmi mintában a nők elmagányosodnak, jó esetben vesznek egy kutyát, na annak majd alárendelődnek. Állandóan vadásznak, pasit követelnek maguknak, de egy pasival már nem érik be, nekik FÉRFI kellene!!! Na, ja!!!!! Azt a párat, ami még van, az már foglalt, és bizony az aktuális feleség két kézzel fogja, hogy el ne váljon, de mindig talál olyan nőt, aki hajlandó titkos szerelmi kapcsolatra. Igy élnek a régmult hagyományai a mostani életben.

Én itt a fórumon kizárólag Kuno Hináról beszéltem, aki 1 ember (akkor még kb 6 milliárdnyian lehettünk, annak a fele 3 milliárd?) . miért számomra ő már elveszett nő ennyi, és nem több?
Folyt köv...
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 19:15:10 8/10 Előzmény Illiona
(233812/239045)
OFF

Mr Sunshine
Illiona véleménye: "A nő attól nő. hogy az ősi mintákat követve mer igazi NŐ lenni: igazi házastárs, igazi anya, igazi otthonörző (majdnem ház őrzőt irtam :))))) ) . De ahhoz, hogy ezt mind megvalósithassa, kell egy egyenrangú férj is."

Az "egyenrangú férj" kitételed számomra nem tiszta.

Az én véleményem szerint ez a nőnek egy leszűkítése. Az ősi minta követése: házastárs, anya, otthonteremtő az egyenrangú férj oldalán, ez csak nagyon keveseknek adatott meg.

Hová tartoznak azok a nem hímnemű emberek, akik vmilyen oknál fogva ezt az ősi mintát nem tudták, vagy nem akarták követni?

Te erre nem tértél ki, de a saját véleményem alátámasztására hoznék néhány példát:
1. Olyan hajadon, aki vénlány maradt, mert nem akadt kérője, vagy olyan kérő, akihez hozzáment volna szívesen

2. Özvegyen maradt gyermektelen nő...

3. Meddő feleség

4. Feleségek, akiknek a férje zsarnok, a feleségét bántalmazó, megalázó....

5. Olyan helyzetbe került nő, akinek a társadalmi megítélés miatt mindezekre nincs esélye

Akkor ők már nem is nők? Semleges nemű emberek? Tudom, sarkítok. De az élet sem vegytiszta helyzetekből áll.

Egy nőnemű ember sorsának alakulásában jóval több volt a ráható külső körülmény, amire befolyással nem bírt... és csak nagyon kevés az, amiben számított a saját döntése. De csak azért, mert olyanok a külső körülmények, vagy mert a saját döntései miatt nem lett feleség, anya, otthonteremtő, én nem rekeszteném ki őket a NŐk sorából.

8/10
edimir 2018 aug. 07. - 18:32:57 8/10 Előzmény Illiona
(233811/239045)
1. Másként használjuk a VÁLASZ gombot, te az illető utolsó hsz-énél, én mindig annál a konkrét hozzászólásnál, amelyikre reflektálnék.
Mindenkinek szíve joga, hogy úgy használja, ahogy jónak látja. Szerintem a konkrét hsz-re VÁLASZ egyértelműbb. Mivel adott hozzászóló esetleg több hozzászólásában másról is írhat.

2. Ha egy hosszú és több kérdést is felvető/boncolgató hozzászóláshoz írok "választ", akkor szerintem praktikus "idézni" csak azt a részletet (igen, idézőjelbe téve szó szerinti kimásolással)az eredeti hozzászólásból , amihez kapcsolódóan írni szeretnék. Szerintem ez is az egyértelműséget szolgálja.
Egyúttal elkülöníti a hozzászóló gondolatát az én gondolatomtól, mivel "a tőle való szó szerinti idézet" után már a saját, erre reflektáló véleményem, meglátásom fejtem ki. Tény, hogy ilyenkor nem írom oda, hogy véleményem szerint, de ez az ilyen gyakorlatnál már annyira nem szükséges az egyértelműsége miatt.

3. Elnézést, ha valahol félreértettelek, rosszul vontam le következtetéseket a szavaidból, ill. ha ennek nyomán olyan véleményt tulajdonítottam neked, ami a te eredeti szavaidba nem volt benne.
A félreértés, a helytelen értelmezés esélye szerintem mindig benne van az ilyen hozzászólásokban. Elvégre nem látunk a másik fejébe! Másrészt eltérő lehet a szóhasználat, azaz mást értünk bizonyos szavakon, pl "rossz nő".

4. a "véleményem szerint" kitétel elég körülményeskedő, de ha ragaszkodsz hozz, akkor a neked írt válaszokban használni fogom.
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 15:02:16 8/10
(233810/239045)
Off
Mr Sunshine - 11. rész preview

KÉP: az arcok.... Dong Mae-én mosoly!!!! Nagyon bízom benne, hogy csak egy vmi "Fel a fejjel!" Dong Mae-s kicsit ugrató, fanyar változatát kíséri ez a mosoly.... Különben beleíratok a forgatókönyvíróval még egy pofont neki Ae-shintől......

Még a sorozat elején kérdeztem is tőletek, hogy vajon kik lesznek a 2. számú szerelmi páros... hát nagyon remélem, hogy nem őket akarják összeboronálni... a két viszonzatlan szerelemtől hajtott, az elérhetetlen után vágyódót, hogy egymást vigasztalják, amolyan "ha ló nincs, szamár is jó" alapon....

Ne, most én tiltakozom!!!!! Ez eddig nem volt benne se a karakterekbe, se a történésekbe!

Illiona 2018 aug. 07. - 14:52:00
(233809/239045)
Mr Sunshine
Én mindig az utolsó hozzászólásra kattintok...
Ujraolvastam a hozzászólásodat, és először is kimásolod az én hozzászólásomat, utána megfogalmazod a saját szavaiddal, amit én nem is mondtam, de ugy irod le, hogy szerinted én ezt mondtam, vagy gondoltam. Tiltakozom!!!!!
Légyszi, ugy irj a nőről, hogy mondd csak el a saját véleményedet!!!!!!!!
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 14:47:11 8/10 Előzmény edimir
(233808/239045)
Off
Mr Sunshine - 11. rész preview
Találtam preview-t, ez most kicsit elbizonytalanított...

KÉP: Kudo Hina megérkezik a vasúton (?), Dong Mae várja, átöleli...

Illona, van egy rossz hírem... bármi is történt közöttük, Dong Mae a kezdeményező... nézd a kezüket!
Illiona 2018 aug. 07. - 14:41:36
(233807/239045)
Mr Sunshine
ne adj olyan értelmet a szavaimnak amit nem irtam.
És amikor védőbeszédet irsz a nőnek, akkor tedd csak oda szépen hogy "véleményem szerint".
Ezt a Kudo Hina kérdést egyszerűen másképp látjuk.
Kettős mérce? IGEN. ebben a viszonylatban ez elfogadható véleményem szerint.
Még ma sem, és itt Európában sem ugyanolyan a két nem, nem egyforma feladatuk van, és nem ugyanannak a mércének kell megfelelni. Hát akkor száz éve Ázsiában!
Persze, lehet valamiféle felvett viselkedésmintát követve ugy tenni, mintha akár férfiak is lehetnénk, de attól még nem leszünk.
A nő attól nő. hogy az ősi mintákat követve mer igazi NŐ lenni: igazi házastárs, igazi anya, igazi otthonörző (majdnem ház őrzőt irtam :))))) ) . De ahhoz, hogy ezt mind megvalósithassa, kell egy egyenrangú férj is.
Kudo Hina olyan világba született, és olyan világban élt, amikor minden korábbi értékrend felborulni látszott. uj értékrendek pedig még nem alakultak ki.
Azzal, hogy az apja férjhez adta, tulajdonképpen elvesztette azt a jogát, és a lehetőséget arra hogy később szerelemből házasodjon ujra.
A férjről nem tudunk semmit, ,csak azt hogy japán volt, attól még lehetett volna egy rendes ember is.
De a nő (vagy más?) meg is mérgezte. (Na hopp, még egy gyilkos, aki nő?!)
Erre olyan férfiaknak (többes szám) lesz a szeretője, akikkel eleve a szomorú vég lehet csak.
Müködtet egy olyan szállodát, ahol akár szexuális szolgáltatást is lehet kapni, ha valaki azt akar. Erről ő nyiltan, kérkedve mesél egy olyan lánykának, aki ártatlan (annak látszik) még.
Ő nem akar férjet, családot, gyerekeket. Nem akar letelepedni , és feleségként hűségesen élni valahol. Nem keres ennek megfelelő férfit.
Honnan derül ki, és ki dönti el, hogy egy nő rossz nő e? Szerintem onnan, hogy a rendes családanyák idegesek lesznek e a látványtól, ha egy ilyen könnyű nő dörgölőzik a férjükhöz. Ez régen is igy volt és mai igy van.
Choi kapitány nagyon tetszik neki. Ha Ha... De ő amerikai, és rá sem néz mint nőre. Igényesebb.

Nem tudom mi ez a jelenet Dong Mae-val, de csak remélem, hogy valamiféle bajtársiasság van köztük. Majd szombaton kiderül...

Kép: Kudo Hináról egyetlen fotót sem mentettem le. Hát igy járt.
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 12:23:44 8/10 Előzmény edimir
(233806/239045)
Mr Sunshine

""Hiába van mindenre indoka, és miértje, de ha akkor mélyre csúszott, és ne fájjon már a foga "tisztességes" férfira, aki legalább a kapcsolataiban tisztességes."

Egy férfiak uralta világban... és ez Ázsia esetében hatványozottan így van! ... nehéz független nőként élni. Nincs mögötte támogató család, csak az özvegyi státusa. Ez utóbbi védi már amennyire ez lehetséges. Kicsit kuriózum is a maga nemében, hoteltulajdonos, de nem "madan" egy gésaházban!

Az özvegyi státust , aminek köszönhetően függetlenül élhet, természetes önvédelemből fenntartania.
Hogy nem gyászoló özvegy? Hogy meri a nőiességét megélni? Én ezért nem vetek rá követ, egészséges nő, egészséges vágyakkal, szükségletekkel. Ha ezt a férfiak esetében elismerjük, akkor miért tagadjuk meg egy nőtől? Kettős mérce?

Csak feltételezed, hogy mindenkinek a nyakába ugrik, aki férfi. Szerintem nem, eddig olyan nőnek tűnt, aki büszke és van tartása... szerintem igenis válogat... és korántsem volt annyi férfi az életében, mint ahogy feltételezed... A kapcsolatai diszkrétek.... és miért ne lehetne bennük tisztességes a maga módján....