8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:18:34 8/10
(237805/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

Úgy tűnik, egy nagy hiányossága van eddig a sorozatnak... kevés a heti 2 rész!:)))))))))))))))
Egyszerűen felpezsdítő a humora. Remek szópárbajok, egy kis finom gúny, egy kis görbetükör a fogyasztói társadalomnak.
Eltévelygő csebol leányzók egy észak-koreai kis faluba keveredik, mi pedig vele együtt belecsöppenünk a falucska életébe. Bár lehet, hogy kicsit szegényes a környék, de itt is csak emberek élnek, akik dolgoznak, nevelik a gyerekeiket vagy épp csalják a feleségüket... lám, ez határtalan!:))))))))))))))

KÉP: a falucska nappal és éjjel
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 17:32:35 8/10
(237804/239045)
Off
Crash Landing on You
Spoiler

Velem együtt egy..
KÉP: (li)bagoly is elkerekedő szemmel nézte csak az eseményeket!:))))))))))))))))))
Remélem, a folytatásban is marad a humor az izgalommal társítva, hogy mellé Hyun-Bint is megkapjuk, nem bánjuk!:)))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 17:29:46 8/10
(237803/239045)
Off
Crash Landing on You
Spoiler

Inkompetens járőrünk legkomolytalanabb tagja a a határsáv biztonsági kamerás felvételei helyett..

KÉP: - felirat - dél-koreai dorámát néz természetesen:)))))))))))))) Lehet, hogy munkahelyet kéne váltanom?:)))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 17:25:33 8/10
(237802/239045)
Off
Crash Landing on You
Spoiler

Nos, elég furik az észak-koreai járőr katonái.... nem úgy, ahogy várnánk...
KÉP: - felirat - 1953-as évjáratú "bor", a tűzszünet megkötésének évéből..

Hmm, a nemes nedű csak úgy egy befőttes üvegben, merőkanállal adagolva... majd Illiona elmondja borszakértőként, amit tudnunk illene... mindenesetre ez nem az a bor, amit mi annak tartunk, e itt jól hangzik... és főként jól csúszik le a torkon.:))))))))))))
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 17:20:23 8/10
(237801/239045)
Off
Crash Landing on You
Spoiler

Persze jó lenne hazakeveredni, a szögesdrót másik oldalára....

KÉP: - felirat - bár tréfának szánja, de természetesen a forgatókönyvíró tesz róla, hogy ne maradjon ennyiben...
Hmmm, a sorozat elvakult dél-koreai rajongó hölgyei remélhetőleg nem hiszik azt, hogy minden észak-koreai határjárőr egy potenciális Hyun-Bin, mert akkor megszállják a demilitarizált zónát!:)))))))))))
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 17:15:26 8/10
(237800/239045)
Off
Crash Landing on You
Spoiler

Csebol leányzónk határozott ifjú hölgy, aki 10 éve hagyta maga mögött a családját és fogott önálló üzleti vállalkozásba. Nem véletlen, hogy az apja a két tehetségtelen fivére helyett inkább a lányát szeretné látni cége élén. Ám előtte még saját új termékét szeretné tesztelni a csebol leányzó... csak ugyebár a hatalmas vihar ebbe is bekavar...

KÉP: a sapkarózsa bizony ledöbbenést okoz... talán mégsem egy nemzeti parkban sikerült a landolás.:))))))))
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 17:08:50 8/10
(237799/239045)
Off
Crash Landing on You
Spoiler

A hatalmas vihar megrongálja a biztonsági berendezéseket, a katonai járőrök sírrablókra bukkannak.
Mindkét oldal katonái elítélik a sírrablókat, akik korjói sír kincseit fosztották ki...

KÉP: legalább ebben békés egyetértésre sikerül jutni, a tűzpárbaj helyett győz a józan ész
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 17:04:44 8/10
(237798/239045)
Off
Crash Landing on You
Spoiler

Ha nincs Hyun-Bin, akkor valószínűleg az ismertető alapján nem sok kedvem lett volna belevágni.
Ismertető: http://asianwiki.com/Crash_Landing_on_You
Egy dél-koreai csebol leányzó+ észak-koreai elit katona vélhető románca nem igazán vonzott. Szerencsére a készítők is kedvelik a humort, így inkább a szórakoztató jelleg a domináns, a nagy szívfájdalmak egyelőre elnapolva így az elején, bár a könnyed jelleg mellett fel-felsejlik egy-egy komor jelenet, de alapvetően mindkét oldalon emberekkel találkozunk, jókkal és rosszakkal egyaránt.

KÉP: a demilitarizált övezet
8/10
edimir 2019 dec. 15. - 14:25:31 8/10 Előzmény Illiona
(237797/239045)
Off
Stove League - 1- 4. rész
Spoiler

Nem vagyok egy baseball rajongó, de érdekel ez a sorozat, mivel általában szeretem a csapatsportokat, no meg a jó történeteket.:) Ez pedig annak ígérkezik.

Adva van egy csapat, a Dream, mely inkább rémálom, az utolsó előtti helyen végzik a szezont a bajnokságban. Az utolsó meccsükön ráadásul a csapaton belüli csúnya verekedéssel még le is járatják magukat a szurkolók előtt. A csapat igazgatója lemond, helyére vki új kerestetik. A pályázók közül a női kézilabdabajnokság győztes csapatának vezetőjét választják.

Természetesen a Dream-nél sok a kétkedő. Mit érthet egy kézis szakember a baseballhoz, ha szinte még az alapokkal sincs tisztában? Miért épp a csapat egyetlen sztárjátékosát akarja eladni első döntéseként a csapatnál?

Vajon van transzfer? Az igazán jó szakember képes a tapasztalatait, a szaktudását, az analitikus képességeit átvinni egy másik területre? És mi van, ha a sztárjátékost kicsit megkapirgáljuk?

Eddig roppant élvezetes számomra a sorozat, bár a baseballhoz nem konyítok, de bizony a problémák ismerősek. Az új sorozatok közül ezt biztosan nézni fogom.

KÉP: az ellenfelek - az új igazgató és a sztárjátékos
Illiona 2019 dec. 14. - 23:08:29
(237796/239045)
Never Twice

a főszereplő: Kwak Dong Yeon
és egy ismertető:
http://asianwiki.com/Never_Twice
Illiona 2019 dec. 14. - 22:37:46
(237795/239045)
Never Twice
Ez a sorozat most tart a 26-27.résznél (a 72-ből).
minden szombaton leadnak 4 részt.
Maga a sorozat izgalmas, egy balesettel kezdődik, ahol egy nő éppen megszüli a babáját, de abban a pillanatban özvegyen is marad.
Barátként mellé állnak egy kis fogadó lakói, akik egytől egyig különleges karakterek. És ugyanabban az utcában van a fő ellenség, egy hatalmas hotel vezetői.
Na persze, a kis fogadóban sem mindenki angyal, és persze a szállodában sem mindenki ördögtől való.

Tulajdonképpen tökéletes lenne a sorozat, ha a főszereplő nő nem beszélne annyira idétlen tájszólással. egyszerűen sérti a dobhártyámat.
Nem is csak magával a tájszólással van bajom, hanem ahogy erőlteti, még a szája is olyan furcsa, amikor beszél, vagyis egyszerűen tehetségtelen.
de ettől még az éppen nézhetőek között van, hála a többi szereplőnek, és a forgatókönyvirónak.
Illiona 2019 dec. 14. - 22:19:52
(237794/239045)
Woman of 9.9 Billion

még nem néztem meg az uj részeket, de azért ez a nyomozó története annyira klisés, mint mondjuk az állandóan visszatérő emlékezetvesztés.
Na ez nem von le a sorozat értékéből, hiszen mindegy hogy miért, de ott van, és ez a nyomozás is fontos területe a sorozatnak, de nem is tesz hozzá. csak egy klisével több.
De ezt a sorozatot legalább nem a főszereplő miatt nézzük meg, hanem a történet miatt.

Tegnap és ma viszont megint elindult vagy egy tucat sorozat, még nem tudom mit is nézzek meg belőle, vagy csak várjak össze 4-6 részt?
8/10
edimir 2019 dec. 14. - 07:04:58 8/10 Előzmény Illiona
(237793/239045)
off
Woman of 9.9 Billion
Spoiler

Hmmm... ez az "üzenet" a te olvasatod. Az exzsaru pont azért lett ex, mert korábban jól végezte a dolgát, vkiknek így az útjába került, ezért rendezték meg a félreállítására a megvesztegetést, így került ki a rendőrség kötelékéből. Igen, kell a személyes érintettség, hogy a (jogos) kiábrándultságából , közönyéből kirángassa és visszaterelje a nyomozói tevékenységre. De ez nem a nyomozó kritikája elsősorban, hanem a redszeré/szervezeté, amely nem képes a selejtet, a korrupt elemeket kiszűrni, hanem hagyja azokat tovább ártani.
Illiona 2019 dec. 13. - 21:47:30 Előzmény edimir
(237792/239045)
Woman of 9.9 Billion
Ugy tünik, ő lesz az egyetlen igazán tiszta ember.
De azért ez már a sokadik ilyen sorozata, ahol a rendőrt, a nyomozót az inspirálja, hogy valamelyik családtagja meghalt, megölték.
Vagyis ha nincs elhullás a családtagok között, akkor nincs egyetlen becsületes rendőr sem, aki esetleg ha bajban vagy, a segitségedre siet? Akkor nem is kaphatsz mindenre kiterjedő szolgáltatást?
Tegnap már emlegettem a Scetch cimű drámát. Abban is a főrendörnek megölték anno a lányát, a Rain is csak amiatt száll be a bünözők elleni harcba, mert a menyasszonyát megölték.
Itt is, amugy a férfi ellenne, mint befőtt a polcon, ha nem a testvéréről volna szó.
vagyis az Igazságért, a elesettekért, a kiszolgáltatottakért már nem kell rendőrnek állni???
Ez egy szomorú üzenet amugy.
8/10
edimir 2019 dec. 13. - 00:15:33 8/10
(237791/239045)
Off
Woman of 9.9 Billion - 1-6. rész
Spoiler

A sorozat favoritja számomra eddig a testvérét elvesztő exzsaru.

KÉP: - felirat - teljesen igaza van, nem lehet egyszerű balesetként leírni vmit, ahol két ember is az életét veszíti.... Számára a pénz csak nyomravezető a válaszokhoz, miért és hogyan halt meg a testvére... s talán arra is választ kap, hogy ki is volt valójában...
8/10
edimir 2019 dec. 13. - 00:08:40 8/10
(237790/239045)
Off
Woman of 9.9 Billion - 1-6. rész
Spoiler

Van az a pénz... szokta Illiona mondani... nos, ez igazán szép summa, ezért már hagyjuk, hogy vki a szemünk láttára haljonn meg, a mentőt mégsem hívjuk... persze a régi mondás bekattan... ha már a kutya/eb-nél tartottunk... ebül szerzett jószág ebül vész el....
Igen, a szeretők bűntársak lettek, ez ugyanakkor megmutatja a kapcsolatuk valódi arcát, mennyi benne a másik iránti bizalom és tisztelet. Annyi pénz, hogy elkölthetetlen... és mégis, a kapzsiság működésbe lép... de talán nem mindenkinél...

Illiona részletesen taglalta a nő sanyarú helyzetét, én még annyival egészíteném ki, hogy egy babát elvesztett és nem lehet többé gyereke...

KÉP: ezt a reklámot nézi a nő vágyakozva... egy boldog család gyerekekkel.... vajon mennyibe kerül egy édes kislány és egy vagány kiskölyök és egy szerető társ? Talán majd rákeres a koreai e-magon....

Mindenesetre a főszereplő nő azért jóval több, mint aminek elsőre hisszük, több benne a tartás és az erő.
8/10
edimir 2019 dec. 12. - 23:57:32 8/10 Előzmény Illiona
(237789/239045)
Off
Woman of 9.9 Billion - 1-6. rész
Spoiler

Tetszik eddig a sorozat. És tényleg jó a női főszereplő. Hát szegények tényleg kijutott.. csak éppen az Extraordinary You féle Hát-ból nem, a védelmező fajtából. Mert igaz két férfi is van az életében, de lassan rájövünk, hogy egyik kutya, másik eb, csak mondjuk a kutya ifjabb valamivel az ebnél, a szerető a férjnél, de jellemükben, a nőhöz való viszonyukban nem igazán különböznek, mindkettő önző dög.

KÉP: - felirat - Hmm, vajon a pénzzel tényleg meg tudná változtatni az életét? Ez az újrakezdés záloga?
8/10
edimir 2019 dec. 12. - 23:45:49 8/10 Előzmény Illiona
(237788/239045)
Off
Leverage
Spoiler

Szerintem a csapat tagjai közötti romantikus szálat szándékoltan nem bontották ki, meghagyták a lebegtetés szintjén. Szerintem a párok a 2. évadban jönnek össze. Egyébként érezzük a főszereplő és a színésznő közötti vonzódást, de most elsősorban az "apa" kapott hangsúlyt. Neki kellett feldolgoznia szeretett kisfia elvesztését. Szerintem nagyon jó volt ez így, hogy az apa dominált, a férfit csak éppen jelezték. Azért egy ilyen veszteséget feldolgozni (a körülményeket is figyelembe véve) jó volt fő érzelmi szálként, a hősszerelmes már túlzás lett volna a főszereplő részéről. Hagynak időt a kapcsolatra a sorozat készítői, nem ugrasztják rögvest egy romantikus kapcsolatba, én ezt díjazom.

A kis tolvajlány döntése. Ott pedig a két férfi egy nő klisé, bár kicsit sántít a dolog. A biztonsági főnök kedveli a tolvajlányt, de nem szerelmes belé, inkább kicsit atyáskodó haver vele. A hacker viszont belesett fülig. A kis tolvajlány látszólag a biztonsági főnökkel érti meg jobban magát, de szerintem a 2. évadban megszánja az érte epedő hackert.:)))))))))))))))
8/10
edimir 2019 dec. 12. - 23:21:40 8/10 Előzmény Illiona
(237787/239045)
Off
Leverage
Spoiler

Az is koreai sajátosság, ha úgy tetszik, hogy előszeretettel használnak fel híres képzőművészeti alkotásokat egyes sorozatokban, számtalanszor láthattuk felbukkanni őket a háttérben és általában hordoztak egyfajta jelentést is a sorozatban. Mindig szoktam írni róluk az egyes sorozatoknál, most nem kezdek hosszas példálózásba.

???? Azért itt a csapat igenis összetartott. Én kedveltem a többieket is, jól eltalálták a karakterekhez a színészeket. Én láttam mindegyik színészt, nem csak egyet.:))))) Nem éreztem, hogy az ügyek mellett ne lennének elkötelezettek, sőt. A kis tolvajlány az Alzheimeres mesterének intézeténél személyesen is érintett az ügyben. Az madárinfluenzánál pedig valamennyien felfogják a dolog tétjét és teljes mellszélességgel bedobják magukat a megállításába.

A biztonsági főnök. Én kedveltem a karaktert és a színészt egyaránt, nem éreztem úgy, hogy kilóg. Ő azért kicsit más, mint a többek. Később csatlakozik a csapathoz, nem fűzte évek óta való kapcsolat a csapat többi tagjához, mint a többieket. Maga is egy biztonsági cég feje volt, a harcművészet mellett a fejét is képes használni, így aztán ő picit függetlenebb. Részről részre épül be a csapatba. A kis tolvajlánnyal külön is foglalkozik, hogy a harcművészetben továbbképezze, hogy a lány hatékonyabban tudja megvédeni magát.

A folytatás amerikaias? Ezt nem tudhatjuk. Itt azért nem mentek el a készítők abba az irányba teljesen, mint a Vagabondnál. Nem csináltak szuperhősöket a csapat tagjaiból, nem bomlasztották őket szét.
Majd meglátjuk, ha lesz 2 évad.

KÉP: az a bizonyos Ádám teremtése.... és az, aki maga is mindenhatónak képzeli magát... a mennyezeten Isten ujja.... a telefonon az önjelölté.:))))))))))))))))))))
Illiona 2019 dec. 12. - 22:47:49 Előzmény edimir
(237786/239045)
Leverage
Az érzelmek elvágánál azt értettem, hogy oké, hogy nem vitték el a filmet romantikus irányba, de az ember az egy érző lény, vannak természetesen érzelmei, vágyai. Ez is az élet része, szorosan kapcsolódik a mindennapokhoz.
Azt hittem, majd a főszereplő összejön a szinésznővel, a kis tormászlány pedig a biztonsági főnökkel.
de semmi ilyen nem lett,a végén a totális közöny volt egymás iránt.
Nos ez már egy érzelmektől mentes jövő, tudom, hogy a valoságban effelé halad minden társadalom az egész Föld nevű bolygón, én köszönöm nem kérek belőle.
Tudom, hogy majd ez lesz, már nem az én életemben.
Kép: érdekes, már megint alig találtam fotót a sorozatról a neten, amin csak a főszereplő van. Minden ott vannak a nők is! vajon több férfi fog koreai sorozatokat nézni? nem hiszem!