8/10
edimir 2020 ápr. 10. - 21:48:38 8/10 Előzmény Illiona
(238165/239045)
Jesters: The Game Changers

Meglepetésemre a porton is felfedeztem Királyi szélhámosok címmel a filmet.
https://port.hu/adatlap/film/mozi/kiralyi-szelhamosok--jesters-the-game-changers/movie-213202

Bevallom, az ismertető több sebből vérzik szerintem: "A Csoszon-dinasztia idején egy csapat udvari bolond járja az országot a királyság legbefolyásosabb embere, Han Mjonghi (Son Hyun-Joo) megbízásából. Nevettetnek, pletykákat terjesztenek Szedzso királyról (Park Hee-soon), szórakoztatnak és nem elhanyagolható módon, ők maguk is jól szórakoznak."

Mi egészen mást értünk "udvari bolond" alatt, mit ahogy a "pletykákat terjesztenek" sem igazán jól írja körül azt a tevékenységet, mely szemfényvesztő csodák segítségével igyekszik pozitívvá tenni a királyról kialakult képet az alattvalókban. S hogy közben mennyire jól szórakoznak ők maguk? Hát egy idő után már biztosan nem élvezik a feladatot.
Illiona 2020 ápr. 10. - 11:33:15
(238164/239045)
a szegedi Belvárosi Mozi műsorából:

Vannak bizakodó filmforgalmazók ????, a Mulán új bemutatójának időpontját 2020. július 23-ra tűzték ki.

(jelenleg bizonytalan ideig ez a mozi is zárva van.)
Illiona 2020 ápr. 10. - 10:54:07 Előzmény edimir
(238163/239045)
Sziasztok!
Jesters.The Game Changers
Őrülök hogy megnézted ezt a mozit, nem volt hiábavaló az ajánlásom.
Valóban egy remek film, remek történet, igazi humoros (és kevésbé humoros) megoldások.
A szereplők is mind egy kivétellel szuperek, az az egy meg nem főszereplő, vagyis elfér.
Bizonyos problémamegoldások nem is volt akkoriban lehetséges, de sebaj, annyira jól ülnek a poénok, és teljesen magával ragad a történet.
Remélem mások is megnézik, hiszen olvasni róla mégis csak kevesebb, és nem pótolja a személyes élményt.
8/10
edimir 2020 ápr. 10. - 01:31:48 8/10
(238162/239045)
További szép hajnal/éjt!:) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)
8/10
edimir 2020 ápr. 10. - 01:13:41 8/10 Előzmény kimbin01
(238161/239045)
Csatlakozva a remek ötletedhez, nekem is lenne egy feladványom...

KÉP: egy doboz, aminek fontos a tartalma.... Nos, nem ritkán találkozunk ilyesmivel egy-egy sorozatban.:)))))))))))))))))))))))) De ti vagytok olyan ügyesek, hogy kapásból rávágjátok a megoldást!:)
8/10
edimir 2020 ápr. 09. - 20:21:57 8/10 Előzmény Illiona
(238160/239045)
Jesters.The Game Changers mozifilm -2019

Köszi az ajánlást. Megnéztem, még emésztem kicsit... Több kérdést is felvet, amin el kell gondolkodni.

Az egyik mindjárt az erkölcsös király és a jó király... vajon kötelezően fednie kell-e egymást a két fogalomnak? Lehet-e később vki "jó" király, ha kezdetben véres puccsal jutott a trónra?
Mi is számít egy ország, egy nép számára igazán "jó" királynak?

A másik a hatalom közelében lévők felelőssége, érdeke és célja. A hat mártír miniszter kérdése egyik oldalon. A másikon a királyi hatalmat gyengítő, sajátjukat növelni kívánó nagyratörő politikusok, akik Sejot lemondatni akarják fia javára, hogy az majdan bábjuk legyen.

A történelem, vki "emlékezete" és tetteinek nyoma egy ország históriájában. Hivatalos és a szájról szájra, tiltott könyvekben tovább élő. S ott van még a "közhangulat" és annak befolyásolása. Mennyire manipulálhatóak mindezek? S persze ott az egyén felelőssége a kisemberek szintjén is. Mi és meddig vállalható fel? Hol van az a pont, aminél már a lelkiismeret megállj parancsol? Becsület vagy élet? És nem kerülheted meg a döntést, bármennyire szeretnél kibújni alóla!

Valóban jó film. Rendkívül látványos és szórakoztató módon kapjuk meg a súlyos kérdéseket. A forgatókönyv szinte észrevétlenül vonz bele mind mélyebbre jutatva a nagy dilemmába. Zseniális a kis "mutatványosok"/utcai mulattatók ötös fogata, akik csak "túlélni" szeretnének kezdetben, aztán hirtelen ott találják magukat a nagypolitika sűrűjében. Rendkívül találékonyak, válságkezelésben jobbak, mint az ország vezetői, bravurosan küzdik le egyik nehézséget a másik után. Csak nem szerencsés a nagyok hatalmi harcába belekeveredni. És persze a "csodatételeknek" is meg lesz a maguk ára, ezzel is nehéz szembesülni... s a lelkiismeret is mind hangosabban tiltakozik.
8/10
edimir 2020 ápr. 08. - 23:10:11 8/10 Előzmény kimbin01
(238159/239045)
Jumong 43. rész 16:23... Miután Jumong megtudja, hogy Haemasu holtestéről a fejet Daesu a sóért odaadta, akkor haragjában kilovagol.

A kép kicsit megtévesztó, mert a lovas és ló összeolvad rajta.
Illiona 2020 ápr. 08. - 20:47:22
(238158/239045)
Sajnálom, hogy ennyire leminősitettétek ezt a filmet, én csak a főszereplőt tartottam gyengusnak.
Amugy ez a fiataloknak készitett film, akik nem foglalkoznak a történelemmel,

Azon is csodálkozom, hogy a multkor ez a film előtt ajánlott mozit, a Jesters: The Game Changers ciműt nem néztétek meg, pedig az sokkal komolyabb mind tartalmát, mind a kivitelezést tekintve.
Ott az az egyetlen mellékszereplő van aki nem odavaló.
Ja! nem tettem fel linket! hát nem is fogok, az Avistárók mindenki letöltheti.

Várom, hogy mit mondtok róla (mármint a filmről)
8/10
edimir 2020 ápr. 08. - 20:37:31 8/10 Előzmény Cilia
(238157/239045)
Veteran mozifilm - 2015

Hátha ma este is jól jön egy kis film estére!:))))))))))))))))))))

Ismertető: https://en.wikipedia.org/wiki/Veteran_(2015_film)
Online megtekinthető: https://videa.hu/videok/film-animacio/veteran-2015-n690xVEbuP.eLnMVf

Egy hamisítatlan akciófilm. Itt szerencsére a bunyót némi humor is fűszerezi. És parádés a szereposztás is!:) Szóval itt minden a helyén. Több erénye van annál, mint hogy szimplán kasszasiker volt anno!:)

8/10
edimir 2020 ápr. 08. - 20:27:03 8/10 Előzmény kimbin01
(238156/239045)
Passz. Az látszik, hogy kosztümös sorozatból van, de annyira elmosódott, a hátteret jelentő táj annyira semmitmondó, hogy nekem ennyiből dunsztom sincs.
8/10
edimir 2020 ápr. 08. - 20:23:46 8/10 Előzmény Cilia
(238155/239045)
Shadowless Sword -Árnyék nélküli Kard
Spoiler

Vhogy nekem is ez volt a bajom vele. Egyes látványelemek számomra lerombolták a hitelét. Pl. a szétrobbanó emberi testek, aztán a tetováltfejű azzal az irdatlan buzogányszerű fegyverével, amivel szétver mindent, közben az oszlop szétmálló anyaga vmi vacak műizé... s persze ezzel a buzogánnyal többször leütve főhősünk még mindig virul!:) Láttam már más filmekben/sorozatokban olyan wuxiás jeleneteket, amelyek mozgás-anyag csodaszép költészete, vagy épp tökéletesen komponált mozgássorok, de ez itt egy idő után nekem már fárasztó volt.

Igen, a színész nem passzolt a karakterhez. Kellett volna egy olyan színész, aki képes visszadni a főhős vagányságát, egy szerethető csibészt, aki megél a jég hátán is, ugyanakkor ott van benne mélyen a vezető karizmája. A vagány orgazda volt nekem mesterkélt, már az elejétől fogva fals volt, ezért nem tudtam igazán megkedvelni. "Kivülálló" maradtam.

Pedig szerintem a téma, egy legyőzött nép próbálja új urait elűzni, az országát újrateremteni. Nos, ez annyi lehetőséget rejt magában, amit ábrázolni lehet. Bizony ebből keveset kaptunk, csak néhány múltból felvillanó kép, a jelenből se sokkal több, akasztott ellenállók, emberek, akikkel erőszakoskodnak a hódítók. Tudom, egy mozifilmben korlátozottabb az idó, mint egy sorozatban, de számomra mégis vhogy morzsányicska, miközben a "küldetés" során azért akadtak túllihegett jelenetek.
10/10
kimbin01 2020 ápr. 08. - 15:32:02 10/10
(238154/239045)
Sziasztok! Annakidején elmentettem néhány szép képet, így most ez egy rejtvény. Lehet tippelni!
10/10
Cilia 2020 ápr. 08. - 12:54:59 10/10 Előzmény edimir
(238153/239045)
Ha már idetetted az online linket, hát azonnal odakattintottam és éccaka végignéztem... no, egyszer megnézhető volt, én sem voltam elájulva, de a főszereplő nekem is egyik kedvencem. Tényleg nem neki való volt a szerep. Meg úgysem néztem manapság valami új filmet, sorozatot, hát nekiálltam, ha már úgysem tudtam aludni. Azért wuxia ide vagy oda, az a folyamatos repkedés nem tette hitelessé nekem a történetet, inkább a fantasy filmekhez sorolnám, amelyeket nem igazán díjazok. Azért nem volt kár megnézni.
Sziasztok, vigyázzatok magatokra!
8/10
edimir 2020 ápr. 07. - 23:04:53 8/10 Előzmény Illiona
(238152/239045)
Marriage Contract
Spoiler

Bár te vagy a borszakértő kettőnk közül, de úgy tűnik, hogy ami szerinted csak lőre, az nekem ízlik!:)))))))))) Nem bántam meg, hogy újranéztem. Először csak bele akartam nézni, aztán ott ragadtam.
Nem azért ragadtam ott, mert önkínzó vagyok, hanem mert tetszett!:))))))))))))))))))
Bár sarkított, de azért jól építkező sorozat. Elhibázott életutak találkoznak össze egy ponton, aztán egyesek egy új, jobb irány felé folytatják, míg mások továbbra is megmaradnak a régi rossz úton.
Azért a döntések elgondolkodtatóak.

Ez volt a kérdésed:
"A fő kérdés továbbra is: lehet e valaki szerelmes egy végstádiumban lévő másik emberbe???"

Nekem ez így túl általános, ahogy a "végstádium" sem egyforma egyes betegségek, betegek esetében, ugyanúgy az emberek személyisége is más, másként élik az életüket, más gondolkodás, elvek mentén.

A sorozatbeli Férfi beleszeret egy Nőbe, akkor még fogalma sincs arról, hogy a Nő beteg. Aztán megtudja, de úgy hiszi, hogy külföldi neves szakértő segítségével megtalálhatják a gyógyulást a Nő számára. Aztán jön a szembesülés, hogy nem gyógyítható, sőt az is megjósolhatatlan, hogy mennyi ideje maradt a Nőnek, egy nap vagy egy év. Ezek ismeretében is a Nő mellett dönt, vele akar élni, mert az "itt és most" számára a legfontosabb.

Erre mondtad, hogy ilyen nincs, életszerűtlen., sőt beteges dolog.
Passz. Ma is vannak párok, ahol az egyikük megbetegszik, kiderül, hogy gyógyíthatatlan, aztán a párja vagy lelép, vagy mellette marad. Sorolhatnánk a példákat pro és kontra. De az életben is emberek döntenek ilyen helyzetekben így vagy úgy.

Változatlanul fenntartom két megállapításom ezzel kapcsolatban.
1. Egy ember nem azonos a betegségével!
2. Nem "beteges", ha kitartunk a szerelmünk mellett, ha az gyógyíthatatlan beteg....

Kép: tánc!:)
Illiona 2020 ápr. 07. - 22:15:39 Előzmény edimir
(238151/239045)
Marriage Contract
Hát nem semmi hogy ujranézted a sorozatot, én nem vállalkoztam volna rá. Igaz annak idején végignéztem, de ma már jobban válogatok, és azt hiszem ma semmiképp nem nézném meg, ennél jobb sorozatokat is lapoztam már.
Van egy mondás: az élet túl rövid ahhoz hogy rossz bort igyunk - ezt átköltve, de igaz tartalmát megtartva - az élet túl rövid ahhoz hogy rossz sorozatot, vagy filmet nézzünk.

Most hogy leirtad a tratalmát már jobban emlékszem rá, de azzal hogy ismerem a forgatókönyvet, nem győztél meg az igazadról. Sőt.
Sőt, a kérdéseimre sem kaptam választ. No, nem is tőled, de senki mástól.
Illiona 2020 ápr. 07. - 22:08:59
(238150/239045)
Shadowless Sword -Árnyék nélküli Kard

Nos én sem hiszem hogy megnézem még egyszer, bár más okok miatt.
Én vagyok a bűnös, mert nem mondtam, hogy vannak ilyen wuxiás jelenetek benne.
Egy ország filmgyártásának ügyelnie kell erre is, hogy minden korosztálynak, és minden szintű igényt kiszolgáljanak, ez biztosan egy fiataloknak készült film.
(ez nálunk is igy van - csak itt ugy oldják meg, hogy egy korosztálynak sem)

De szerintem ezek a röpködős jelenetek elenyészőek. :)))
8/10
edimir 2020 ápr. 07. - 00:54:29 8/10 Előzmény Illiona
(238149/239045)
Shadowless Sword -Árnyék nélküli Kard
Spoiler

Megnéztem.
Itt megtekinthető online: https://videa.hu/videok/film-animacio/shadowless-sword-bBHCh6WyBZqpc!xpj

Sajnálom, nekem nem jött be. Nem vagyok oda a wuxiáért. Szeretem a harcművészetet, de nekem itt a wuxiás megoldás csak öncélú látványelem volt az egész, valahogy idegesített inkább, mint elvarázsolt, kizökkentett, épp a történet hitelét rontotta le, de ugyanakkor arra sem volt képes, hogy vmi magasabb küldetés régióba ragadja a sztorit. Olyan erölködés és mű szagú volt....

Két klasszikus elemre épít a film... nem akar király lenni a főhős (ki tudja már hányadik ebben a sorban) és természetesen a kard, mely nem gyilkol, hanem védelmez... ugyebár ezért nincs rajta árnyék... s persze a király feladata a népe védelmezése., hogy a végén a két elemet összekapcsolja.

Az alaptörténet ha nem is túl eredeti, de azért ki lehetett volna belőle hozni többet.
8/10
edimir 2020 ápr. 05. - 17:40:22 8/10 Előzmény Illiona
(238148/239045)
Off
Marriage Contract
Spoiler

A sorozat nem csak a Férfi és a Nő közötti kapcsolat alakulásának stádiumait mutatja be, hanem ahogy a többiekkel is elmélyül a kapcsolatuk, a Férfi anyja, nagybátyja, a Nő kislánya, Barátnője, Anyósa. Előbb csak a kapcsolatról, majd a Nő betegségéről is tudomást szereznek. Előbb ellenzői, majd elfogadói, segítői lesznek az egésznek. Bár a betegség elleni küzdelem nehéz

és kilátástalan

, de egy kis támogató közeg veszi őket körül ezekből a "családtagok"-ból a párt és a gyermeket.

A Férfi és a Nő kislánya. Nem megvásárolt szeretet, hanem törődésből született kapocs, ami fokozatosan épül ki. Hogy milyenné válhat idővel, milyen fordulatot vesz a Nő halála után? Ki tudja? Itt a sorozatban a kislány még csak 7 éves, az anyja igyekszik önállóvá nevelni, aki képes ellátni magát, megértetni, hogy az ő halála után se marad egyedül. A Férfi a vállalat igazgatói pozíciója helyett olyan munkát vállal, amit otthonról végezhet. A Nő azért meri a Férfira bízni a kislányát, mert érzékeli, hogy apa-lánya kapcsolat alakult ki közöttük, amit az ő halála után is segít majd az Anyós/Nagymama és a Barátnő/Nagynéni. Ennyiben bizakodhat.

Életszerűség. Hmm, az életben hasonlóra és az ellenkezőjére is akad példa, hogy ki melyiket kezdi sorolgatni, szerintem nem visz közelebb. Talán többre megyünk, ha a Férfi sorozatbeli karakteréből indulunk ki. Az elején szívfájdalom nélkül szakít az épp "100 nap"-ot ünnepelni akaró nőcskéjével. Úgy tűnik, hogy lazán kezeli a szexet és a nőügyeket. Nősülni nem akar semmiképp, a család, amiben felnőtt nem ad túl vonzó példát ehhez, vállalati érdekből sem akar elrendezett házasságot, elvégre nem ő az "elsőszülött", ő csak a "fattyú". Van azért benne ambíció, bizonyítási vágy az apja előtt, de bizonyos függetlenségi morzsákat még őrizget. Kifelé igazi pokróc, kiabál, parancsolgat. Éttermében beosztottjai kellőképp utálják is. Csak egykori középiskolás barátját emgedi közel magához, őt az étterem menedzserévé nevezte ki, munkát, magánéletet vele beszél meg.

A Nő segítségével másként kezdi önmagát is látni, a meglévő pozitív személyiségjegyei erősödnek fel ezáltal, az értékrendje is átrendeződik. A gondoskodó, szerető, felelősséget vállaló énje kerekedik felül a sorozat végére. Ez az én az új kis családjával töltött időt, a közös élményeket tartja a legtöbbre, számára ez a boldogság... törékeny és múlékony, ettől különösen drága és megbecsült. Az a Férfi, akivé a sorozat végére vált, az talán idővel új párra lel a felesége elvesztése után, de a kilánynak biztos, hogy gondoskodó apja marad... és csak apja!
8/10
edimir 2020 ápr. 05. - 16:44:48 8/10 Előzmény Illiona
(238147/239045)
Off
Marriage Contract
Spoiler

Újrnéztem a sorozatot, ezúttal direkt az általad felvetett kérdésekre koncentrálva.

Felelősség. Többek között ezt is körüljárja a sorozat. Hol húzódik a másik iránti felelősség határa? Kiért, meddig vagyunk felelősek?
Nézzünk rá néhány példát!
A Férfi családja. A Férfi anyja csak szeretője volt a már házas apjának, 12 éves fiáról lemond, átadja az apának. Az új "család"-ban az Apa, mint a cégbirodalmat kiépítő a mindenható úr. A feleség ugyan felneveli a gyűlölt rivális gyerekét, de ezért elvárja, hogy ő legyen az "anya". A bátyuska egy gyenge senki, aki legális születését hangoztatva szeretné az "örökös" pozíciót megőrizni a kis fattyú öcskössel szemben, aki ráadásul jóval tehetségesebb nála.
A Férfi biológiai anyja elitta a máját, csak egy májátültetés menthetné meg. A nő lemondott róla, más nevelte fel, a Férfi mégis felelősnek érzi magát érte, képtelen tétlenül nézni, hogy meghaljon. Csak egyetlen módon mentheti meg, ha feleségül vesz egy májdonort, mivel családtag ajánlhat fel szervet soron kívül. Persze azért egy szerződéssel bebiztosítja magát, hogy a donor a műtét után belegyezve a válasba szépen eltűnik a kapott pénzzel. A Férfi nagy rizikót vállal. Ha kiderül, hogy csak a műtét miatt kötött házasságot, akkor "szervkereskedelem"-ben találtatik bűnösnek, börtönbe kerül, a cég hírneve is megsínyli a vádat.

A Nő. Szüleit korán elvesztette, a nagyanyja nevelte fel. Fiatalon ment férjhez, a férje még gyermekük születése előtt meghalt. Anyósa teljesen a gyász hatása alá kerül, menyére zúdítja a fia halála feletti haragját. A nő egyedül marad születendő gyermekével, meg a férje által okozott adósággal. Az adósságtól és a behajtóktól az elmúlt hét év során se tudott megszabadulni, hiába igyekezett törleszteni, helyzete mind kiátástalanabb. Ezért vállalja be a házasságot papíron és a májdonorságot. A mája ára előlegként a behajtóktól való szabadulás, a sikeres műtét után kapott pénzből pedig a lánya felnevelését akarja biztosítani.

Két ember köt tehát alkut, mindkettő mozgatórugója a felelősség egy családtag iránt. A férfi az anyját, a Nő a kislányát akarja megmenteni
Illiona 2020 ápr. 04. - 12:18:50
(238146/239045)
Az Intimate Strangers koreai változatának a megitésével teljesen egyetértek.
Valóban nagyon halvány másolata az eredetinek.

A Marriage Contract esetében viszont magát a sorozatot nem tartom egyáltalán életszerűnek.
Beteges? szerintem igen, és ebben lehet különböző a véleményünk.
Az anya gondoskodása a gyerekéről. Nem hihető számomra, hogy jól választott. Hiszen semmit nem tudott a férfiről. Ennyi erővel gondozásba is adhatta volna.
A férfi a nő halála után választhat másik párt magának, aki nem biztos hogy elfogadja a kislányt, főleg ha saját gyerekük is születik. A férfi most azt mondja, hogy soha, na de azért neki is vannak egészséges vágyai. vagy ha nem, az már nem is egészséges, és ugyanott vagyunk.

A gyerek esetében, csak pár év és felnő. A férfi vajon akkor is csak lányaként/fiaként szereti?
Mi van ha TÉNYLEG megszereti? ki is használja vajon? Ez olyan tulzott naivitás, mármint a sorozat.

A gyarmek esetében van egy tényező, ami szerintem elsődleges: a felelősség. és ez nem egyenrangú az általad emlitett szeretettel. Ez annál magasabb rendű.
És miután ez a sorozat (emlékeim szerint) ki sem tért az ilyen vonatkozásokra, igy számomra csak másod, vagy harmadrangú sorozatocska.

A fő kérdés továbbra is: lehet e valaki szerelmes egy végstádiumban lévő másik emberbe???

És a másik kérdés: egy végstádiumban lévő ember megszerethet -e egy egészséges embert???

Talán, Elméletben. Filmben, vagy sorozatban. De a valóságban.... Nem hiszem.