Fecni007fefe 2021 máj. 01. - 15:54:34 Előzmény NADALFAN
(14/14)
Komolyan gondolod, hogy ez a "tradíció" tartott egyben országokat? Emberiség elleni bűntettet is említesz, ezt meg "tradíciónak" nevezed.
9/10
NADALFAN 2016 szept. 30. - 17:48:55 9/10
(13/14)
Azért 2016-ban más világításba kerül a történet. Az akkori migránsok valós okból menekültek el. Tiszteletet érdemel a lány kitartása illetve ahová eljut. Még egyet is értek hogy kampányarca lett a nõket ért elnyomásnak a muzulmán országokban. Viszont az érem másik oldala hogy mi is tartotta egyben ezeket az oszágokat sok sok éven át , hát sajna de ezke a tradiciók.
És ma a felvilágosult nyugat felszabadította Afrikát ,Ázsiát és látjuk mi a hozama. Viszonzásul lerohanják Európát.
Én amellett vónék hogy hagyták volna meg mindenhol a rendet , az ha egy ország belülrõ meg tud változni akármivel forradalommal vérrel rajta , de ez hogy az USA meg a vezetõ államok mindenbe beleszóltak liberális demokráciát hirdetve ,ez nem hiba hanem emberiség elleni bûntett volt!
de a film 9/10!
9/10
sushi 2012 ápr. 07. - 23:37:01 9/10
(12/14)
Úristen!!! Ez a film... Teljesen a hatása alá kerültem! Kikészültem!!! Gyönyörû történet... Minden tiszteletem Waris Dirie-nek. Kösznjük a világnak, hogy megismerhettük ezt a kitartó, erõs, türelmes, tisztességes, csodálatos nõt!
(úgy szeretnék róla írni még többet, de egyszerûen nem tudom megfogalmazni mit érzek most)
timi girl 2012 jan. 13. - 22:29:14
(11/14)
A könyv nagyon tetszett, remélem a film is hasonlóan jó. Magyar szinkron készült a filmhez? Sehol nem találom.:(
9/10
phoebe46 2011 nov. 10. - 10:09:27 9/10
(10/14)
Szerintem ezt a filmet mindenkinek látnia kell. Egyedül amibe bele tudnék kötni az a kissé esetlen szerelmi szál, illetve az idõsíkok... Valamiért zavarónak hatott, hogy nem lineáris volt a film szerkezete, annak ellenére is, hogy simán követni lehetett az idõsíkok közti váltásokat. Flashbacknek kicsit hosszúnak tûntek ezek a visszaemlékezések.
A pozitívumok...fogalmam sincs, hogyan találtak rá erre a kenyai modell lányra (Lilya Kebede), de valami fantasztikusat alakított, minden másodpercben hiteles, nem volt, amit ne hittem volna el neki. Annyira törékenynek, és ártatlannak tûnt, majd késõbb hitelesen hozta a "sok mindent megélt" figurát, ugyanezzel a tisztasággal, ugyanakkor erõvel.
Maga a történet, akár egy sima honnan hova story is lehetne, és bár ez a szál önmagában sem lenne érdektelen, de a téma amihez nyúl méginkább érdekessé teszi. Kívülálloként, más kulturális környezetben nevelkedve barbár dolognak tûnik (és persze az is), amit tesznek ezekkel a nõkkel még gyermekként, ugyanakkor felmerül az emberben a kérdés, hogy van-e jogunk egy másik kultúra hagyományait formálni. Épp emiatt, hatalmas tett, amit Waris Dirie véghezvitt, és mivel átélte, pont ezért hiteles. Csak akkor lehet ez ellen tenni, ha a közvetlen érintettek felfogása változik.
Roppant erõs volt a film elsõ negyedében az a jelenet - tartalmilag és színészi játékban -, amikor az angol lány, és Waris állnak egymással szemben, és utóbbiban akkor tudatosul, hogy amit vele tettek csak otthon elfogadott. Vagy a filmvégi jelenet, a riporter egy szokványos interjúra készül, természetesen a lány sikertörténete érdekli. A beszélgetés fordulatot vesz, és Waris elmeséli a 3 éves korában vele történteket, a riporter könnyekben tör ki, majd a film befejezése a beszéddel...
Naponta 6000 lányt csonkítanak meg....
10/10
KittuS_ 2011 jún. 29. - 21:21:08 10/10
(9/14)
Negédességnek pont nem nevezném. Szerintem éppen csak annyira merül bele a témába amennyire kell, mivel nem dokumentum filmrõl van szó! Nekem nagyon tetszett, jó színésznõ, csodás képi világ(szomália), megfelelõen adta vissza a lényeget, Végig lekötött és izgalommal vártam, hogy mi lesz a sorsa ennek a szomorú sorsú szépségnek!
BunnyNo.1 2011 febr. 18. - 16:39:04 Előzmény smally
(8/14)
Melyik honlapon nézted meg? :)
gacsat 2011 febr. 12. - 22:53:03
(7/14)
Az egész interneten nincs kép 1 ilyen szétvagdalt punciról.
hangyás 2010 szept. 05. - 00:32:56
(6/14)
ha valaki tudna magyar feliratot a filmhez nagyon megköszönném... :(
10/10
smally 2010 aug. 03. - 01:33:22 10/10
(5/14)
Szerintem ennek a filmnek sokkal nagyobb "reklámot" kéne kapnia Magyarországon...
A legtöbb kritika amit magyar oldalakon olvasok a Sivatag virágáról,elveszi az ember kedvét a megnézésétõl. Nekem nem hiányzik semmi ebbõl a filmbõl,úgy jó ahogy van,és arról szól amit Waris Dirie a lényegnek tartott...ha belemenne a film minden egyes részletbe Waris életérõl,3 napig a képernyõ elõtt ülnénk.
Egyébként meg kb.2 hónapja láttam a filmet angolul,teljesen véletlenül bukkantam rá egy külföldi oldalon a trailerjére.Szerintem ha nem "nézelõdök",azóta sem jöttem volna rá,hogy ez a film létezik.
A könyvet is olvastam pár éve,nagyon jó,és elgondolkodtató.
Ha beszélsz angolul akkor itt egy kis dokumentumfilm Waris Dirie-rõl és a "körülmetélésrõl",inkább erõs idegzetûeknek.

http://www.youtube.com/watch?v=HoGeKyya1Tc
http://www.youtube.com/watch?v=QRmokrtfpJs&feature=related

Van még egy szörnyû szokás,amirõl viszont én is csak nemrég hallottam."mellvasalás" Ez is borzalmas.....Az ilyenekrõl nem tudom miért nem lehet többet hallani...

http://www.youtube.com/watch?v=9K66QGTV5kE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9K66QGTV5kE&feature=related
6/10
tündemamusz 2010 júl. 09. - 09:01:28 6/10
(4/14)
A filmbõl nem fogsz megtudni többet, mint a filmajánlóból. Nekem ez volt a bajom. Meg persze a központi témát körül ölelõ hollywoodi negédesség...
Csodakapitány 2010 máj. 08. - 16:00:30
(3/14)
Nekem tetszik, hogy néha szó esik az ilyen parasztságokról is. A nemi szerv csonkítás, kényszer házasság, pedofília.
Kevés mû foglalkozik az egészséges nemi élettel! Nem azt kritizálom, ha a szülõk azt szeretnék, ha valaki szüzen találná meg az igazit, vagy segítenek találni valakit, mással nem is anyagi segítséggel, de erõssen látszik, ha nem errõl szól a szándék. Mi készteti azokat, akik ilyet tesznek gyerekeik ellen. Elég kemény téma, remélem nem lesz gond ebbõl. Üdv!
10/10
nzuzi 2010 ápr. 16. - 17:46:07 10/10
(2/14)
A könyv nagyon jó, remélhetõleg a film is hasonlóan jó lesz!!!
violh 2010 ápr. 08. - 13:27:58
(1/14)
Nagyon megörültem, amikor rábukkantam erre a filmre, ugyanis én olvastam a könyvet, és akkor nagyon megérintett. Azelõtt soha nem hallottam ilyesmirõl.
Waris Dirie gyönyörû nõ, és nem csak üresfejû modell, õ tényleg letett valamit az asztalra. Remélem, hogy a film valósághû lesz, biztos beülök majd rá.