ScouserHUN 2012 júl. 28. - 13:10:46
(699/1379)
Még egy gondolat, de nem a filmmel kapcsolatban:

Elképesztõ mennyire korcs emberek élnek ebben a világban és az a baj, hogy moziba is járnak. Egy csaj kétszer telefonált mellettem, de nem úgy, hogy õt hívták és felvette, hanem õ tárcsázott... Nulla kultúra, rohadjon meg az összes ilyen köcsög!
7/10
oxide83 2012 júl. 28. - 12:19:50 7/10
(698/1379)
Tegnap sikerült megnézni és hát hol is kezdjem.
Emlékezetes akció nincs benne, Nolan nem igazán ért az akciókhoz, de ezt mind tudjuk. Sehol egy jól megkoreografált bunyó vagy egy ütõsebb robbantás, üldözés. A bunyók darabosak, tök átlagosak ha van valami akciójelent a gyors vágás miatt ki sem élvezheted a pillanatot.
A történet viszont elég súlyos, tipikusan az a film hogy nincs nagyon idõd agyalni mert folyamatosan ontják az infót beléd, és csak a film megnézése után teszed a helyére a dolgokat. Ilyen téren mûködik a film. Kb a 160 perc alatt ha 3-4 perc van, amikor nem beszél senki, infó, infó, és még egy kis infó és hát igen ez néha kicsit zsibbasztja az agyat és fárasztó, de tényleg mûködik.
Látványban elmarad az elsõ két résztõl viszont a történetre ráfeküdtek Nolanék elég rendesen, ott felveszi a versenyt elõdeivel.
10/10
Fruzzsi 2012 júl. 28. - 11:48:17 10/10
(697/1379)
Teljes mértékben egyetértek veled...én nem csalódtam Nolanben, fantasztikus filmet csinált megint. Talán meg van a rajongók reménye arra, hogy csináljon még egyet a távoli jövõben, mindenki ebben bízik, már csak Robin miatt is, meg egyáltalán nem biztos, hogy Bruce Wayne meghalt. 10/10 , mint az összes többi Batman filmje. Ebbõl a filmbõl talán Joker hiányzott, kár, hogy Heath Ledger meghalt, mert fantasztikus színész volt. Azért mondom ezt, mert az összes fõ ellenség benne volt, csak õ nem. Ha jól emlékszem említették a filmben, hogy 8 évvel Joker halála után. Õ tudtommal nem halt meg a 2-ben, csak Heath Ledger, és vele együtt a szerepe is. Nos, az én szerény véleményem szerint nincs mire alapozni a sok negatív kritikát! Köszönjük ezt a nagyszerû triológiát, köszönjük Christian Bale, köszönjük Christopher Nolan!
10/10
Zoli9898 2012 júl. 28. - 11:32:13 10/10
(696/1379)
!SPOILER!
Tegnap voltam a moziban de még ma is a hatása alatt vagyok. Sokaktól az olvastam, hogy nem jó meg Nolan többet is adhatott volna, szerintem meg épeen ,hogy ennél jobbat nehezen csinálhattak volna. Meg is magyaráznám néhány negatív érv miértjét melybõk kiderül, hogy ez nem negatívum, ez így volt jó:

- volt aki azt mondta, a film nem volt túl sötét-ellenérv: az elsõ sem volt az a sötét lovag stílusa volt a sötétség és a káosz( Joker stílusa) mivel ez egy felmelkedés( tehát a bukás utáni pozitív következmény) ezért nem lehet sötét.

- Bane nem jó, gagyi ellenfél!-ellenérv: mert sokan Jokerhez hasonlítják, Joker nem akart semmit csak anarchiát. Ez volt a téveszméje. Õ pszichológiai és lelki ellenfele volt Batmannek.Bane testi és lelki ellenfele volt. Jó volt végre látni, hogy Batman nem legyõzhetetlen, hogy nem az van, hogy jön a rosszfiú, Batman leakaszt neki kettõt és az a padlón van( ezért kellet a sötét lovagban az az okos húzás hogy Joker csellel tudta legyõzni Batman) hanem rosszfiú jól szétveri. A közös Jokerben és Baneben Batman lelki megtõrésére való törekvés. De míg Joker másodszorra a pszichéjét akrata megtörni Batmannek, addíg Bane a testét.

-a történet vacak-ellenérv: szerintem megfelelõ ütemben volt felépíve( a sötét lovagnak is ez volt a ritmusa):
megjelnik egy ismeretlen ellenfél-Batman tevékenykedik( most visszatér)-kerülgetik egymást kûzdenek-sikerül Batmant megtörni-Batman visszatér és sikert arat( kivéve, hoyg a sötét lovagnak a vége kissé szomorú volt)

-Ras' al Ghul lánya nem jó fõgonosz-ellenérv: nem õ volt a fõgonosz, Banenel szerelmesek votak(régen, de talán még most is) és ketten alkottak egy párt õ befurakodott Waynehez és átverte, Bane pedig ezt felhasználva megtörte Batmant.

-a macskanõ szerepe nem illik ide-ellenérv: szerintem pont ide illet( Nolan Gothamjébe). Ha a régi ostort pattógtató céltalan lány lett volna az Tim Burton( nem szidom mert az is tetszett) stílusa, Nolan stílusa viszont egy harcképzett szép betörõ lány nem jelmezben, hanem a"szakmához" illõ öltözékbe.

- a város nem menekült meg a robbanás után, mert ötbb ezer bûnözõ szabad lábon van-ellenérv: mivel már nincs az a veszély hogyha az amerikai hadsereg átmegy felrobban a város, így annyi katoát küldenek amennyit csak akarnak, plusszba még a kiszabadult rendõrök is elkezdték leverni a lázadást, tehát nincs baj.

Én egyetlen (nem számot tevõ csak említésre méltó) negativumot találtam: Jokert megemlítehették volna csak pár szóval.- de talán Ledger halála miatt nem akarták, ezt így elfogadom.

!SPOILER!VÉGE
Ezek után véleményem szerint a világ egyik legjobb filmjét tárta elénk Nolan, eg filmet ami még nem hogy rá tudtt tenni egy lapáttal az elõzõre, hanem méltóan is be tudta fejezni azt. Nekem életem filmje.10/10, (de szívem szerint 100 pontot adnék a tízbõl). Biztosan megveszem DVD-n.! Aki tudja nézze meg a szinkron is jó nem kell tõle félni.
BATMAN VOREVER(remélem jól írom) :D
krampampuli 2012 júl. 28. - 10:35:34
(695/1379)
Szinte hibátlan! 9/10 Azért nem 10 mert 10 az amirõl évek múlva is emlegetünk példaként de azt hiszem azért ez nem az ezért csak 9.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 júl. 28. - 06:44:06 8/10
(694/1379)
Joker halála? nem Joker halt meg hanem Heath Ledger...
10/10
haypro 2012 júl. 28. - 00:09:45 10/10
(693/1379)
Szerintem nagyon jó film, mindenképpen moziban nézzétek, ha tehetitek. Látványos, izgalmas, igaz a sztori egy kicsit eltér az eredetitõl. (többek között joker halála miatt)
10/10
ScouserHUN 2012 júl. 27. - 23:37:16
(692/1379)
Na akkor én is elmondom a véleményemet:

SPOILER SPOILER SPOILER

Nemrég jöttem ki a moziból és iszonyúan csalódott vagyok. Sajnos ez a film túlságosan kiszámítható volt. Aki valamennyire ismeri a Batman univerzumot, szerintem az elejétõl fogva tudta, hogy az a CSAJ nem más, mint Thalia. Nem is emlékszem az elsõként bedobott nevére, mert az elejétõl fogva Thalia volt számomra. Innentõl kezdve a legnagyobb csavar ismert volt számomra, csak az volt kérdés, hogy mikor derül ki...

Ami a fõgonosz Bane-t illeti, egyáltalán nem volt nagy szám. Amikor felrobbantotta a stadiont (amit szépen lelõttek az elsõ trailerben) és beszédet intézett a népnek, na akkor szerintem JOKER elgondolkozott volna arról, hogy a cipõjét pucolni beveszi-e a csapatba. Nem tetszik a misszió, hogy meg kell semmisíteni Gothamet, a JOKER által okozott káosz és kiszámíthatatlanság sokkal rosszabb, mint a halál, méghozzá azért, mert a halállal mindennek vége, de JOKER és BATMAN harca az idõk végezetéig tart! Persze tudjuk, hogy JOKER nem lehetett benne a filmben, sajnos soha nem tudjuk meg, hogy ez milyen film lett volna akkor, ha Bane õt is kihozza a Blackgate-bõl.

Tartottam tõle egyébként, hogy a sok karakter tönkreteszi a darkos hangulatot, de azt kell mondjam, hogy Selina és Robin karaktere is szimpatikus volt.

Amúgy, hogy jót is mondjak, látványos, jól összetett akciófilm volt, de inkább gyorsan megnézem a második részt újra...
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 22:12:03 10/10
(691/1379)
haggyad biztos DR. Crane kezelésbe vette X"D
MADÁR8 2012 júl. 27. - 21:34:33 Előzmény kodela93
(690/1379)
csak azért mondtam detroit-ot, mert tudjuk mi van ott. tök szenny az egész, mindenütt lopnak, bûzlik az egész, több graffiti van mint itthon. gotham meg olyan a történetben, (az alapban, nem ebben a filmben) mint a bûn városa, úgy néznek ki az utcái mint detroit-é, és akkor odament batmen, jó seggberúgta õket, és akkor mostmár elég békés ott minden. :D

azért gondoltam hogy batmanként van ott, mert amikor megfordul és elmegy, volt egyolyan pillanat amikor én úgy láttam hogy ott a batman-fül. hát akkor õ az. de lehet nektek van igazatok! :D
Seemann 2012 júl. 27. - 21:30:33
(689/1379)
Ezt meg kell szokni, sajnos az ilyennek mint az i-am, tahó kis suttyókkal nem lehet normálisan beszélni, mert nem értik mi az a szép szó. Bele van buzulva a filmbe, Nolan seggében bányászkodik, és nem hajlandó elfogadni -pedig csak annyi kellene-, hogy némelyeknek nem tetszik a film, és nem Nolan vagy Batman gyûlöletbõl, hanem pontosan azért, mert egy szintet várt mind a rendezõtõl, mind a filmtõl, és azt nem kapta meg.
10/10
glowstone 2012 júl. 27. - 21:10:19 10/10
(688/1379)
SZPOJLER [?]
Nagyot ütött a film,annak ellenére hogy én nem szeretem igazán az ilyen szuperhõsös filmeket.Elõször a két másik részét néztem meg (Batman:Kezdõdik,Sötét lovag],és nagyon lekötött mind2.Egyszerûen ütõs volt,izgi volt,fordulatos volt,szomorú volt,Anne Hathaway gyönyörû.10/10
offtopic
zottyo534 2012 júl. 27. - 20:42:57
(687/1379)
Nyilván ez valamiféle humor lehet, ami túl intelligens ahhoz, hogy én megértsem, úgyhogy nem is próbálkozok vele.
offtopic
zottyo534 2012 júl. 27. - 20:02:58
(686/1379)
Mármint ez: http://www.imdb.com/title/tt1549920/ ?
Én nem látok szavazatot, csak egy kiírást, hogy még nem adták ki, valamint alatta egy tájékoztatást, hogy kiadás után indul a szavazás...
duplex 2012 júl. 27. - 19:16:10
(685/1379)
i-am: Az ilyen hozzászólások miatt sajnálom, hogy nem születtem pár száz kilométerrel arréb. Ha átlépnéd az országhatárt, megdöbbennél, hogy mennyire tisztelik egymást az emberek és mennyire szeretettel vannak egymás felé. De sikerült ismét bemutatni a magyar mentalitást. Nem rágalmazlak, csak mindig megdöbbenek ilyen hozzászólások láttán, hogy miért...

A filmnél maradva, holnap nézem, vagány lesz.
10/10
i-am 2012 júl. 27. - 18:48:45 10/10 Előzmény Seemann
(684/1379)
édesanyád is húzta a száját, amikor téged a világra tett. jókat derülök az ilyen kis ostoba köcsögön mint te és a pár hozzád hasonló okoskodó majmon akik csak úgy ész nélkül kritizálnak egy amúgy zseniális filmet. írígyek vagytok vagy csupán fogyatékosok?
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 18:40:13 10/10
(683/1379)
fail addig nem lehet ott szavazni amig nem vetitették a filmet nem port.hu szinvonal
10/10
rosickyz 2012 júl. 27. - 18:38:56 10/10
(682/1379)
tresspass21: honnan szeded ezt? Persze van aki látatlanba pontoz, de ezt imdb-n csak a világpremier után teheti!
Seemann: ha kicsit nyers akarok lenni, akkor nevezném látványmozinak. Ez a rész már valóban bizonyos mértékig látványmozi. A Sötét lovag viszont például egyáltalán nem volt az.
Seemann 2012 júl. 27. - 17:19:40
(681/1379)
Mi az, hogy látványmozi helyett? Na akkor tisztázzuk, ez látványmozi. Ha ez nem az, akkor nem tudom micsoda... Szóval már értelmezhetetlen a hozzászólásod.

Ez nem zárja persze, hogy drámai elemeket tartalmazzon, nem is errõl van szó. Csakhogy én nem a drámai elemeket hiányoltam, vagy kritizáltam, hanem a megfelelõ akciójelenetek hiányát. A Batman errõl szólt, de nem is csak a Batman, hanem szinte mindegyik képregényfilm. A "hõs kálváriája".

DE: ez nem menti fel a rendezõt az alól a kötelezettség alól, hogy ügyesen helyezze el ezeket a drámai jeleneteket, azsúrba hozva az akciójelenetekkel. Ugyanis ha Bruce Wayne lélektani fejlõdésére szánunk 90 percet, sûrítve, akkor arra elég egy nyamvadt pinceszínház is.

Ne kotorjátok rá a szart azokra, akik hiányolnak valamit. Ne olyan k.rvaegyszerû ám a képlet, hogy aki kritizál az biztos nem érti, vagy értékeli a komoly jeleneteket. Lószart, nem errõl van szó. Arról, hogy kaptunk valamit Nolantõl, egy minõséget, valami, ami új és bombasztikus. És most a fejünkre szart (bár ez túlzás tényleg:)).

Vannak értékelhetõ jelenetek, de ácsi ácsi, azért amikor a végén -már egyszer megírtam- a legfeszültebb pillanatokat azzal vágja minimum négyszer agyon, hogy a közrendõr Robin szerencsétlenkedését mutogatja a gyerekekkel meg az iskolabusszal, akkor felmegy az emberben a pumpa. Ne szórakozzunk már!!!!!!!!

A katartikus Batman-Bane összecsapást meg egyszerûen nem lehetett volna professzionálisabban elbarmolni. Bokszolnak kettõt, és utána Bane maszkjából kiesik egy huzal, és elkezd krákogni, majd pedig a "macskanõ-akinemis macskanõ" ledurrantja. Kész. Bane-nek annyi. CCC.... fuck off. Mi volt ez???
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 17:09:34 10/10
(680/1379)
azért mert 1-2-en huzzátok nem jelenti azt h bukott a film zseniális imdb-n 150e szavazat alapján 9,1 mirõl van szó?arról hogy látványmozi helyett komolyabbat kaptál nem a film hibája mint a filmbe beleképzelgési hibák se.