9/10
-NOMAD- 2014 aug. 10. - 19:35:10 9/10
(1339/1379)
Azzal ugye tisztában vagy, hogy ugyan azt a szerepet két személy teljesen másképp játssza el az esetek többségében?
Erre akartam rávilágítani látom kevés sikerrel... :(
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 09. - 22:44:31
(1338/1379)
Javíts ki ha tévedek, de a szerephez választottak színésznõt és nem fordítva, szóval ha más játszotta volna a szerepet, attól még a forgatókönyvben ugyanaz történt volna, a karakter lényege ugyanaz lett volna, szóval nem hiszem, hogy "egy tömegmozis mentsükaszépasszonyt vonalat kaptunk volna" :).
Igen, a kinézetét tekintve igazad van és én inkább nézek átlag kinézetû sztárnénit (és egyben jó színészt, pl. a "A holnap határán"-ban nagyon megfogott), mint átlag alatti kinézetû sztárnénit. Én ilyennek láttam Maggie-t a Sötét lovagban... :)
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 09. - 22:26:49 Előzmény cellasto
(1337/1379)
Ja boccs, elnéztem.. hát a Burton filmekbõl az elsõ az tényleg kellõképpen sötét, tetszik is (a második az nekem egy komolytalan bohóckodásnak hatott.)
Szóval az elsõvel összevetve a Nolan filmeket, valahogy szerintem jobban áll ez a (még) komolyabb stílus a Batman képregénykarakteréhez...meg ami eszembe jutott, hogy ugye a többi szuperhõshöz képest neki semmilyen szuperképessége nincs, ezért tök jól illik a Nolan filmek "naturalista" stílusa a karakteréhez.

Hogy egy életszerû párhuzammal megvilágítsam ezt a dolgot: éppenséggel nem kell, hogy nagymellû legyen egy nõ, nem ezen múlik; de ha az, az azért plussz pont :). Szerintem egy Batman film és a fajsúlyosság esetén ugyanez igaz:).
9/10
-NOMAD- 2014 aug. 09. - 13:35:23 9/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(1336/1379)
Akkor megint egy tömegmozis mentsükaszépasszonyt vonalat kaptunk volna átlag kinézetû filmes sztárnénivel ...
Így legalább egyedi és megfogó lett. Minden esetre a téma részemrõl ennyivel kivégezve. :) Gyllehaalék továbbra is nagy kedvencek.
1/10
cellasto 2014 aug. 08. - 19:52:13 1/10
(1335/1379)
nem azért,de a burton filmekrõl volt szó..
de ha már említetted a mindörökké batman-t,még az is jobb ennél a nolan féle"súlyos és mély"csapnivaló akciófilm trilógiánál :)
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 08. - 10:57:57 Előzmény -NOMAD-
(1334/1379)
Igen, mondjuk színészileg rendben volt, de szerintem a fizimiskája az nem predesztinálja erre a szerepre..mondjuk errõl nem õ tehet, viszont követelem, hogy a casting director fizetésébõl így utólag vonjanak le 10%-ot:)!

Most olvastam, hogy Emily Blunt, ill. Rachel McAdams volt még terbe véve a szerepre. Elõbbi remek lett volna!
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 08. - 10:41:57
(1333/1379)
Az másnak is feltûnt, hogy George Clooney-nak mennyire bejöhetett anno a Batman szerep? Mert akit most el fog venni feleségül, az kiköpött Macskanõ :)!
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 08. - 10:39:04 Előzmény cellasto
(1332/1379)
Hát éppenséggel kelleni nem kell... talán azért illene annak lennie egy Batman filmnek, mivel maga a képregény is egy sötétebb világban játszódik (szó szerint, átvive is) (mondjuk egy Pókemberhez viszonyítva) és a sötét világhoz jobban passzol a fajsúlyosabb témájú-hangulatú filmfeldolgozás, mint a bohóckodás (lásd pl.: Batman mindörökké).
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 08. - 10:34:44
(1331/1379)
Na, most hogy megnéztem ezt a részt is, jöjjön egy hosszabb véleménykifejtés:).

Összességében enyhe csalódás volt nekem a film. Nem azért, mert nagy elvárásokkal ültem neki, valahogy sejtettem, hogy a nagyon odaba*ott 2. részt nem nagyon lehet megismételni (nem is lenne reális elvárás szerintem). Viszont menet közben valahogy el-elkapott a hangulata, kezdtem beleélni magam, de a végére aztán már valahogy monoton, fárasztó lett a nagy feszültségkeltés meg a szakadatlanul dübörgõ zene...

Néhány gondolatom zanzásítva a korábbi hozzászólások fényében:

SPOILER VESZÉLY mostantól!!

- A végén, amikor mondja a nõ, hogy szép a középsõ neve...Robin, az rendesen odavágott. Nem volt semmilyen elõzetes infóm a filmrõl, úgyhogy ez nagyon fejbe kólintott, gyorsan vissza is tekertem, hogy most mi van:)? Libabõrös lettem; meg szép volt ahogy Alfréd álma valóra vált a végén...:)

- A fõgonosz, Tom Hardy figurája nekem nagyon tetszett, végig be voltam tojva tõle:). Tök érdekes, hogy lényegében csak egy maszkot, meg a fenyegetõen izmos testét látjuk, így nem lehetett egyszerû dolga, de Tom Hardy szerintem ragyogó munkát végzett, valahogy a testbeszédével nagyon sokat kifejezett. Én szinkronosan láttam, a László Zsolt torzított hangját remekül megcsinálták, hideglelõsre.

- Láttam, hogy pár embert itt a hidegvíz kivert az Anne H.-tõl..:). Érdekes, nekem az egész filmbõl õ tetszett a legjobban, meglepõ módon (idáig nem igazán csimpánztam): Pimasz volt, szexis, hitelesen önzõ, jól bunyózott. A végén még a ...Pradát viselben is meg fogom kedvelni.

- Nem tudom más is gondolkodik-e bûnözõ logikával:), de ha már arra készülök, hogy atomot fogok robbantani és várost irtani, akkor én nem pepecselnék azzal, hogy 3000 (fogva tartott) rendõrt etessek, itassak..miután elkaptam õket, gyorsan rövidre zárnám a dolgot. Ez nekem nagyon zavaró-hiteltelen volt.
Charlie Sheen 2014 aug. 07. - 15:41:01
(1330/1379)
Most adták megint az HBO-n, a végére tudtam odakapcsolni, hát hihetetlen jó befejezése van. :D Akárcsak az Eredet-nek ,vagy akármelyik filmjének.

https://www.youtube.com/watch?v=nvtJ_XC2bz8
9/10
-NOMAD- 2014 aug. 07. - 11:57:16 9/10 Előzmény Teréz anyu
(1329/1379)
Kimondottan hitelesen alakít, ezt szerettem meg benne. Nincs az a sorozatos, gagyi mellékíze az alkotásainak. :)
Most jön ki a "Frank" a másik nagy kedvenccel Michael Fassbenderrel. Várós. :D
offtopic
Teréz anyu 2014 aug. 07. - 03:43:27
(1328/1379)
Egyet értek Maggie-vel kapcsolatban, bár én A titkárnõ-ben szerettem meg.
9/10
-NOMAD- 2014 aug. 07. - 02:13:00 9/10
(1327/1379)
Maggie Gyllenhaall véleményem szerint nagyon is jól alakította a szerepét, ha nem is volt fõszerepnek minõsülõ.
Nem bombázó, de a mozgása, mimikája és tehetsége toppon van. Nagyon jó színész és én Katie Holmest érzem hatalmas melléfogásnak ... a tipikus sorozatsztáros, szögletes beállítottság és színészkedés. Maggie ûbereli minden téren. ;)
Charlie Sheen 2014 aug. 06. - 12:12:44
(1326/1379)
Charlie Sheen-t Batmannek ;D

Hát tényleg nagy melléfogás volt ez a Maggie, nem is értem végül miért nem a Batman: Begins-bõl Katie Holmes-t hozták, õ még valamennyire jól is nézett ki. Biztos valami összeveszés lehetett mint anno a Transformersnél Megan Foxxal...
Habár a Man of Steel-ben sincsen egy top modell barátnõje Superman-nek ezzel a Amy Adamssel. :/
Na majd Ben Affleck-nek! A Batman v Superman-ben!
1/10
cellasto 2014 aug. 06. - 09:15:48 1/10
(1325/1379)
akkor tõled is megkérdezem:

minek kell fajsúlyos legyen egy fantasy?
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 06. - 00:51:10 Előzmény Keló Scofield
(1324/1379)
Ezt a részt még nem láttam, most fogom megnézni, de a többivel egyetértek. A 2. részbe nem tudom hogy tudták betenni nõi fõszereplõnek a Jake Gyllenhall tesóját...nekem amúgy kissé felszínes módon a kinézetével van bajom, valamiért nagyon irritál. Egy szuperhõsös filmbe legyen már dögös a szuperhõs csaja, vagy minimum helyes :)!

A Burton féle Batman elsõ része szerintem remekül eltalált, jó értelembe vett képregény film; de a második részt én nem bírtam végignézni, számomra a film mûfajába nem sorolható be az a képzõdmény.. a mai napig nem akarom elhinni, hogy a két filmet ugyanaz az ember rendezte.

A Nolan filmek sokkal fajsúlyosabbak, sokkal több mondanivalóval, afféle Keresztapa filmek akciójelenetekkel nyakon öntve:). Idáig nekem a Sötét lovag visz mindent.

Olvastam, hogy itt pár embernek Michael Keaton az igazi Batman.. attól függetlenül, hogy nagyon kedvelem és anno az elsõ rész is nagyon tetszett, szerintem teljes melléfogás volt a szerepre. Egy nyüzüge testalkatú fickó és az alakítása olyan bájgúnárosra lett véve. Egy pillanatra se hittem el, hogy keményen tud harcolni, ha kell.. Az eddigi Batman-ek közül számomra messze C. Bale a leghitelesebb.

U.I.:egy kis érdekesség: most belegondoltam, hogy a 80-as évek végén ki jászhatta volna el Batmant...A wikipédia azt írja, hogy többek közt Mel Gibson, Kevin Costner, Charlie Sheen, Pierce Brosnan, Tom Selleck és Bill Murray is tervbe volt véve:)! És aztán a stúdió a képregényrajongóktól 50.000 db tiltakozó levelet kapott Keaton miatt..
buncow 2014 aug. 04. - 20:46:00
(1323/1379)
Igazad van, óriási a különbség, ezért most meg is szabadulok a Nolan-féle sötét lovagtól gyorsan, és elõveszem a Burton-féle Batman DVD-ket, helyre kell raknom magamban a dolgokat, vissza kell állítanom a Batman rajongásomat :D
10/10
Keló Scofield 2014 aug. 03. - 19:49:57 10/10
(1322/1379)
Persze, hogy kiállok egy bohóc mutatvány mellett, amit Heat Ledger profin mutat be.
Nekem a Nolan rendezés jobban tetszik, neked nem. Nincs ebbõl probléma.
1/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 03. - 19:31:15 1/10
(1321/1379)
milyen suly kell egy fantasynak?
komolyan,hihetetlen ahogy ajnározod ezt a nolan féle bohocmutatvány trilogiát :D
10/10
Keló Scofield 2014 aug. 03. - 18:40:15 10/10
(1320/1379)
Szerintem jók a szereplõk, jobbak mint a 2. részben és itt fõleg a nõi nemre gondolok. Nem(csak) azért mert nagyon mutatósak, hanem színészileg a maximumot hozták. A 2. részben a Rachel-t alakító hölgyike szerintem botrány.
A Nolan féle filmeknek van súlya, a Burton rendezte mesefilmek meg a sminkrõl szólnak, azt is megnézem, de óriási a különbség.