10/10
Andrew8 2008 dec. 18. - 16:07:05 10/10
(1382/2462)
Minden viccnek van határa. :)

Magyarul az új hír a 3. részrõl a Vox.hu-ról.:

Murphy és LaBeouf a Batmanben?
Belsõ jelentések szerint Eddie Murphy és Shia LaBeouf is ott lesznek a következõ Batman film fontos szereplõi közt.


A Beverly Hills-i zsaru játszaná Riddler szerepét, LaBeouf pedig a denevérember hûséges társát, Robint a következõ epizódban, melynek munkacíme egyelõre csak annyi: Gotham.
Jelenleg Rachel Weisz a kiszemelt színésznõ Macskanõ szerepére. Christian Bale természetesen visszatér Bruce Wayne-ként, és Michael Caine is, mint Alfréd, állítja a The Sun nevû brit újság.

A 2010-re beütemezett filmet ezúttal is Christopher Nolan rendezi, aki A sötét lovagból 2008 legsikeresebb filmjét faragta. Egy forrás szerint: "Chris nem volt biztos abban, hogy szeretne-e még egy Batman filmet csinálni, de amint eldöntötte, hogy mégis, rögtön maxigázra kapcsolt. Eddie nagyszerû ötlet. Mindenki izgatott, hogy milyen lesz Riddlerként."
Gerike05 2008 dec. 18. - 13:01:50
(1381/2462)
Abszolút nem értem, hogy mért kell itt belemenni a karakterek összehasonlításaiba. Persze lehet beszélni róla, hogy ez vagy az jobban játszotta/játszotta volna, de a film elkészült ezzel a szereposztással (ami mellesleg nem is lett rossz én szerintem) így kell szeretni, nem szeretni. Joker karakterét Heath Ledger szerintem nagyon eltalálta, de a film sikere azért nem csak neki köszönhetõ, mert mellette a legjobb alakítást véleményem szerint Aaron Eckhart produkálta még. Persze itt most az eredeti szöveggel megnézett filmrõl beszélek, nem pedig a szinkronizáltról, mert az azért hagy kivetni valót maga után.
10/10
offtopic
hErO 2008 dec. 17. - 20:34:06 10/10
(1380/2462)
Bár nem is tudom, most már úgy rémlik h hosszúval szoktam írni csak vhogy nem tudatosult bennem.
10/10
offtopic
hErO 2008 dec. 17. - 20:31:31 10/10
(1379/2462)
Nna, ma is tanultam vmit...:D
sandros5000 2008 dec. 17. - 19:45:28
(1378/2462)
Andrew8 visszautalnék, az általam már rengetegszer ismételt szövegértés és olvasás problematikájához, sem én sem moldtun nem mondtunk, hogy gyenge, csak azt, hogy nem is annyira jó, mint amennyire tényleg a médiában állandóan sulykolják. A kettõ között van különbség nem is kicsi.

<(-_-)> tervezem még a két ünnep között megnézni, de már kétszer megnéztem, egyszer feliratosan, egyszer szinkronosan, hogy megalapozott véleményt tudjak írni, de akkor kiosztottad a házit a szünetre nekem…

Ami a lázadó természetet illeti, nem tagadom, bennem van ilyen, nem igazán szerettem a tömeg után menni, anyám mesélte, hogy már a kisdobos kötelezettségeket sem bírtam, olyan szabad szellem vagyok. De vannak olyan filmek, amelyek nagy népszerûségnek örvendenek, és nekem is tetszenek.
S hogy melyik jó, azt hiszem Albert Einstein is mondta, hogy az emberek nagy tömegben buta és erõszakos, és láttunk már példát a tömegek káros befolyására.

S már két seggbe rugást is kapok, pedig csak egyszer írtam rosszul az intelligenst, hát ez van, már megszoktam hogy pofoz az élet…
10/10
Andrew8 2008 dec. 17. - 17:39:32 10/10
(1377/2462)
Mutassatok jobbat idén és akkor megértjük miért 'gyenge' Heath alakítása?
10/10
Andrew8 2008 dec. 17. - 17:38:33 10/10
(1376/2462)
Sok mindent csináltak meg egy-az-egyben ajánlatos az extra dvd- én is láttam már.

- kamion átfordítása: csak a dugattyút - ami a valaha készült legnagyobb - tüntették el az aljáról a spec effektesek
- hong-kongi "leap of faith": egy helire volt felkötve egy bungie kötél, a kaszkadõr tényleg leugrott. nem kínában, mert ott nem engedték a légi-forgalmat
- a motor teljes mértékben mûködõképes
- a "kórházat" (ami term. csak egy elhagyott épület...volt :) tényleg felrobbantották
- tényleg széttörtek egy Labo Murcielagot! kettõt vettek, szerencséjükre elsõre is tökéletesen sikerült a felvétel :)
- a ruha (külsõ) anyagában nics semmi trükk. a régieket habszivacsból és hasonló anyagokból csinálták, amiket nehéz volt úgy világítani, hogy gumiszerûnek, páncélnak látszódjanak
A helikopteres rész 98%a igazi csak egy 1 seces résznél kellett digit.
A tank autó pedig tényleg tud ugrani és 200al menni szintén ajánlatos a Begins és TDK extrái. (youtube esetleg)
10/10
Andrew8 2008 dec. 17. - 17:35:28 10/10
(1375/2462)
Nagyon úgy néz ki hogy meglesz az az Oscar eddigi elõjelek szerint legalábbis Arany Glóbusz jelölés 15 egyéb kisebb állam és amerikai városból 14 szer nyert Ledger szal.

Chicago és London eléggé igaziak hisz ott forogtak a Begins és TDK kamerái. :D
gabi191 2008 dec. 17. - 01:32:49
(1374/2462)
az hogy ez a film nem reális az meg azzal magyarázható hogy egy képregényfilm, miért kéne annak lennie? a sin city se az mégis kurva jó
gabi191 2008 dec. 17. - 01:30:04
(1373/2462)
Sztem a Jack NICHOLSON nagyobb színész mint a Heath Ledger,de az k**rva élet ,hogy sokkal jobban eljátszotta ezt a szerepet a heath mint az öreg, holott az öreg is jól játszott,csak az olyan gagyi ehhez képest,olyan gyerekes, nem félelmetes és én nem gondoltam volna soha, hogy egy batman film lesz majd az egyik kedvenc filmem,nincs benne sok számítógépes maszlag meg gagyi dolgok egy kettõt leszámítva,hanem iszonyat nagy színészi játék van benne..
sandros5000 2008 dec. 16. - 21:22:42
(1372/2462)
na jó a népesség 2-3 %-a, ez tuti elõvettem a pszihológiai könyvemet, de még mindig nem tudom mitõl olyan jó Heath Joker alakítása?
sandros5000 2008 dec. 16. - 21:02:04
(1371/2462)
Pedig csak egyszer olvastam el...mondtam hogy a memóriám jó, nem szoktam hazudni, csak kis fenékberugás legyen...
sandros5000 2008 dec. 16. - 21:00:02
(1370/2462)
De antiszociális viselkedés ez is, de csak úgy mint a többi maffiozó, aki ezt teszi, ugye utalnak a filmben is erre, de akkor miben különbözik a többi maffia vezértõl?
S antiszociális a népesség nagy része, szóval tizenkettõ egy tucat, mitõl más a Joker?
10/10
hmt88 2008 dec. 16. - 20:23:55 10/10
(1369/2462)
Engem még mindig az foglalkoztat, lesz-e 3. Nolan-féle Batman? :) Tudni már többet a pletykáknál?
sandros5000 2008 dec. 16. - 20:22:46
(1368/2462)
Így este fele már nem nagyon megy a helyesírás, fáradság ugye, pedig ha jól emlékszem az "intelligens" szó szerepel moldtun adatlapján, mind kerülendõ helyesírási hiba...
A memóriám mindig is jobb volt mint a helyesírásom, majd moldtun seggbe rúg, és rendben lesz a dolog... :)
sandros5000 2008 dec. 16. - 20:20:52
(1367/2462)
Elsõre is levettem a dolgot, csak így viccesebb volt válaszolni...:)
Halomra öl embereket, de tudatosan, terv szerint, bíró, rendõrfõnök, a többi hulla meg üzenetértékû volt, volt célja, nem ok nélkül, kedve szerint öl...
sandros5000 2008 dec. 16. - 18:09:28
(1366/2462)
Nem akarsz egy jól szituált inteligens fiatalemberrel találkozni...hát akkor megértem....:):)
9/10
Miner79 2008 dec. 16. - 11:28:12 9/10
(1365/2462)
Ezzel a "realista" elszólással, azt hiszem, én engedtem ki a szellemet a palackból. Megmagyaráznám: a korábbi Batman filmek - nem akarom leszólni Burton mestert - egy kicsit jobban elszakadtak a valóságtól; Gotham City rendkívül futurista ábrázolása teljesen elszakadt a hétköznapoktól, mindenhol szobrok, vízköpõk, egyfajta szürreális Párizs (jajj, ezért most mit fogok kapni?!) született a képernyõre. A Burton-féle filmek inkább megmozgatták a fantáziát, és valóban, a gyereket is be lehetett ültetni rá, mert végig tudta követni a sztorit - nem volt túl bonyolult -, és a kornak megfelelõ technikai háttérrel meg tudott álmodni egy saját világot. A manapság divatos "a filmek újragondolása" fogalom viszont valami újat hoz ezzel szemben: behelyezték a sztorit egy olyan nagyvárosba, ami akár New York is lehetne külsõségeiben, és a sztori sem annyira egyszerû... nem azt akartam tehát mondani a "realistább vált" kifejezéssel, hogy egy az egyben a mai világot másolja, de inkább bele tudunk helyezkedni, nem szakad el annyira e mai világtól, mint hasonszõrû társai. Nem tudom, ki tudtam-e fejezni megfelelõen magam, ez a további hozzászólásokból kiderül. :)
sandros5000 2008 dec. 15. - 21:43:08
(1364/2462)
Visszautalnék az elsõ mondatomra, szövegértés, kétszer elolvastam amit írtam, de ilyet amit te írsz én nem értelmezek, fõleg úgy hogy végére odabigyesztettem hogy saját vélemény, szóval életbe lép az elsõ sor ismételten...
Igen, azért tartom ténynek, ÉN, mert átolvastam rengeteg hsz-t, véleményt, de még senki sem támasztotta alá hogy mitõl is félelmetes és õrült a Joker a filmben, mert én semmi antiszociálisat nem véltem felfedezni a filmben kb másfél óráig, kivéve mikor ápolõnõ ruhában ugra-bugrál a végén, egészen addig egy rosszul beszélõ gyilkos semmi több...
Én nem vonom kétségbe hogy sokat készült a szerepre Heath, de hogy Oscar-t nem ér szerintem és ahogy mások szerint is, itt egy "cseppet" túlzásba estek.
Miért fanyalgók azok akiknek más a véleménye?
Ellentétes véleményû, más álláspontú nem lehet, csak a pejoratív fanyalgó...

Egyébként elég csak ezt a forumot elolvasni, mennyire nem tolerálták azokat akik más véleményen voltak, ilyen ellenállást legutóbb a HSM3 topicban láttam.
10/10
Obi1 2008 dec. 15. - 21:04:07 10/10
(1363/2462)
Már bocs, de itt lovagolsz azon hogy a csúnya emberek nem fogadják el a fanyalgók véleményét, erre tényként kezeled hogy Nicholson Jokere jobb és kész? Legalább ne mondj ellent magadnak.