10/10
hErO 2009 nov. 18. - 18:27:16 10/10 Előzmény sandros5000
(1762/2462)
Meg van az koreografálva, csak manapság nagyon népszerûek a parkinsonos operatõrök.
10/10
Atis88 2009 nov. 18. - 15:37:26 10/10
(1761/2462)
Ritkaság, de jobb lett mint az elsõ része.
sandros5000 2009 nov. 15. - 19:11:34 Előzmény hErO
(1760/2462)
Azt hiszem ezt el is ismerték egyik újságban, és hogy épp csak az alapokat kapják meg csak a küzdõsportokból, vagy ha kaszkadõr ugri be helyette, ne látszódjon hogy nem a fõszereplõ az.
Néha azon szoktunk tanakodni a cimbikkel hogy mi volt a jobb mikor küzdõsportokban jártas (emberenként eltérõ stílusban, és eltérõ fokozatot érve wl)"színészek" készítettek akciófilmeket ahol szépen lehetett látni a verekedõs jeleneteket és a mozdulatokat, vagy a mostani helyzet mikor annyira felgyorsítják a küzdelmeket és megvágják a jeleneteket hogy jó formán semmit sem látsz és a gyomrod is felfordul. Az igaz hogy jobb a technika, a történetek is bonyolultabbak, de nekem hiányoznak a szépen koreografált harci jelenetek.
Neked?
10/10
Iceman87 2009 nov. 15. - 08:57:12 10/10
(1759/2462)
Az igen :) Na ezt nem gondoltam volna. Na ezt szeretem én is. Amikor nem az lászik a filmen hogy számítógéppel van megcsinálva minden egyes jelenet.Kár hogy ezt nem minden rendezõ gondolja így.Mert pl a Halálos Iram filmet leforgatták volna úgy hogy Zöld háttér nélkül, na akkor sztem élvezetesebb lett volna. És akkor még nem beszélve a többi filmekrõl....
10/10
Iceman87 2009 nov. 14. - 22:37:26 10/10
(1758/2462)
Hát sztem még egy helyen elképzelhetõ hogy van benne számtekes effekt. Mégpedig akkor amikor elmegy a kínai srácért Hongkongba vagy hova. és ott leugrik a házról és berepül az irodába. az nekem egy kicsit merész hogy azt úgy összehozták. de aztán lehet nem így volt. de ha azzal is csinálták, akkor pöpec a dolog, mert én semmit nem vettem észre belõle.
10/10
Andrew8 2009 nov. 14. - 22:26:04 10/10
(1757/2462)
2 helyen használtak számítógépes effekteke csak filmben. (Batmobile sérülésekor/kukás autó alá repesztéskor és a Helikopter becsapódása igazából máshol volt de megtörtént.
Extrákat kéretik megnézni meg elözõ filmjeit Nolannak 98 óta (Following). Nolan minden filmjében a realisztikusságra törekedett 98 óta. S itt most nem csak a sztorira, karakterekre gondoltam hanem a felvételek esetében is pl a Batman Kezdõdikben is elmentek Izlandra és nem odavetítették csak a háttérbe mint más filmeknél. A motor, Batman járgányai mind igaziak és reális funkciójuk van és tényleg mennek 200-al. A kórházat nem számítógép, robbantotta fel a helikopter jelenet 90%-a úgyszintén igazi volt.
10/10
mark17 2009 nov. 14. - 11:54:42 10/10
(1756/2462)
huppsz ez a linkelés nem jött be:D
10/10
mark17 2009 nov. 14. - 11:53:56 10/10
(1755/2462)
Az igaz, hogy sok országot õrültek irányítanak, de mennyire valószínû, hogy egy vad idegen "embert" megválasztanának ilyen kinézettel:
[img]http://us.movies1.yimg.com/movies.yahoo.com/images/hv/photo/movie_pix/warner_brothers/batman_returns/danny_devito/batmanreturnsdvd.jpg[/img]
10/10
hErO 2009 nov. 14. - 09:56:53 10/10
(1754/2462)
"Csak azért vágják meg a jelenteket, mert a színészek bénák és nem tudnak verekedni, és ne lásd hogy mekkora béna, inkább megvágják a jelenteket."

Valószínû.
sandros5000 2009 nov. 14. - 08:56:02 Előzmény mark17
(1753/2462)
Mondja ezt egy tizenéves, elég vicces amit írsz.
Elõször is miért ne lehetne jobb a 89-es film, valakit nem érdekel a CGI technika, és a gyors kameramozgás és a rengeteg vágás, amitõl okádni tudnék. Csak azért vágják meg a jelenteket, mert a színészek bénák és nem tudnak verekedni, és ne lásd hogy mekkora béna, inkább megvágják a jelenteket. Egyébként ha olyan rossz volt a 80-as évek, mert az akkori témákhoz nyúlnak vissza és koppintják erõsen, vagy újra feldolgoznak. Ma ha megnézed a filmeket elég kevés az aminek jól megírt történet van és a dialógusok is jók, mert a popcorn agyú célközönség úgyse tudná felfogni meg amúgy is majd a látvány elviszi a filmet, ha gondolkodni kell az már úgy is sok nekik. Én nem mondom hogy minden jó ami régi, és rossz ami új, de az biztos hogy régen sokkal több értékes filmet készítettek mint most, és nem csak a látványorgiára mentek, és volt karakterábrázolás, ma azt sem tudják mi az.
"Nem tudom ki mennyire van képben de ennek a filmnek belsõ tartalma van. Bebizonyítja, hogy bûnözök is dönthetnek jól, és példaképekbõl is lehet bûnözõ."
Ezen állati jót röhögtem ez önmagában is vicces és csak azt fejezi ki hogy nem fekete-fehér a világ, de azért nem viszi túlzásba, azért nem kellene túldimenzionálni filmet. Amúgy ezt már jó pár filmben elsütötték, egy egyszerû akciófilmbe is bele lehet magyarázni ahol a bûnözõ besúgja a nagyobb halat és a zsaru kiveri az info-t a simlisbõl. Ez dettó ugyanaz.

"hogy kerülhetett a polgármesteri székbe egy ekkora õrült??? ilyen max a Hupikék törpikékbe van"
Itt ajánlom nagyon az iskolapadot, ahol nem csak azt faragni kellene, hanem tanulni. Tele van õrült vezetõkkel a világ, csak vannak fokozatai, ha az afrikai országokat veszed lényegében iskolázatlan emberek irányítanak egy-két országot a kénye-kedvük szerint és olyan intézkedéseket hoznak, hogy máshol fogják a fejüket. Történelmileg Sztálin, Mao Ce Tung sem volt teljesen komplett, és jelenkorban Berlusconi sem teljesen normális, és szétzúzza az olasz demokráciát az õ beteges irányításával, és azzal hogy az ágyasaival tölti tele a hivatali funkciókat. Bizonyos szempontból ez is õrültség hogy a mai világban ilyet megtehet, ahogy viselkedik a nemzetközi konferenciákon, az meg már pszichológiai könyvbe illõ. Kint élõ olasz barátaim mondják ezt, szóval még nem is az én külsõ véleményem.

Meseszerû, talán azért mert a Batman egy mese, ugye tudod hogy nincsenek álruhás szuperhõsök...
Nolan féle nem volt meseszerû elemekkel, az hogy a rendõrök megint csak bábok és lényegében egyszer sem sütik el a fegyverüket mi nem ha mese, csak kellékek megint, az hogy Joker felgyújtja a pénzhegyet a többi bûnözõ haverja elõtt mi nem ha mese, mi a motivációjuk csak az õrület, azok viszont nem tudnak ilyen rendezett szabályos akciókat végrehajtani, a végén meg bûnözõk feláldozzák magukat a smasszerek és az emberekért, hát persze végülis mindegyik ártatlanul került a börtönbe vagy bírói tévedés áldozat lett.
Nem mondom hogy A sötét lovag rossz volt, jó kategóriába tartozik de semmi több, túl van értékelve a film, amiben vastagon benne a színészi tragédia. A Batman kezdõdik az önbíráskodó ninja klánnal és a vízmérgezéssel meg azért elég tré volt, valljuk be.
Egyébként ott sem volt pánik az egész városban, de a két film között eltel 20 év azért azt is figyelembe kell venni.
Valezius 2009 nov. 13. - 19:00:20
(1752/2462)
Azért nekem se kéne hülyének nézni azt, akinek a 89-es jobban tetszett.
Nekem tetszett ez is, de egy hangyányival jobban bejön a Jack Nicholsonos. (Valamivel ennek a mozivetítése után néztem meg újra) Egyszerûen zseniális az a film.
Egyszerûen imádom ahogy az a Gothem kinéz, ahogy a párbeszédeket vagy a cselekményvezetést is.
A kezdõdik története nem is az igazi, nekem nem tetszik az a film.
10/10
mark17 2009 nov. 13. - 16:54:47 10/10
(1751/2462)
Bocs, de már akkora baromságokat írtok, hogy nem bírom. Már hogy lenne jobb az 1989-es Batman mint ez???
Ez csak költõi kérdés volt, persze tudom mi jár ilyenkor a fejetekben: Azt hiszitek minden jó ami régi, ami új az pedig szar.
Nem tudom ki mennyire van képben de ennek a filmnek belsõ tartalma van. Bebizonyítja, hogy bûnözök is dönthetnek jól, és példaképekbõl is lehet bûnözõ. Engem ez a film nagyon megfogott.
A Batman és a Batman visszatér nem tetszett, szerintem azok "egyszernézõs" filmek és néhol túlságosan elfogultak. (hogy kerülhetett a polgármesteri székbe egy ekkora õrült??? ilyen max a Hupikék törpikékbe van)
A mindörökké Batmantõl kezdve elkezdtek javulni a Batman-filmek de még mindig túlságosan meseszerûek voltak, nem tudták eladni a storyt. Nem éreztem a pánikot a levegõben.
Mindaz ami hiányzott eddig Christopher Nolan-tõl megkaphattuk a Batman: Kezdõdik és a Sötét lovagban. A Kezdõdik is tetszett, de a sötét lovagot nézni olyan érzésem van, hogy ezt már nem lehet überelni. 10/10
offtopic
Zempy 2009 nov. 12. - 01:04:12
(1750/2462)
Tényleg jó, profi munka!!!!
10/10
forsberg 2009 nov. 11. - 19:03:11 10/10
(1749/2462)
Aki azt mondja hogy a 1989-es a legjobb, az még nem látta az 1930-ast ,amiben még Chaplin nyomja. Ez a film 10-bol 30-as
adidas14 2009 nov. 08. - 19:05:27
(1748/2462)
sztem naon szar lett
10/10
azanett 2009 nov. 08. - 17:28:26 10/10
(1747/2462)
bruce91 amit a szinkronnal kapcsban írtál, azon elgondolkodtam, és tényleg. Mikor még tavaly megtudtam,h Stohl lesz a szinkron, már akkor féltem tõle.-_- De ha jobban átélte volna, lehet, h sokkal jobb szinkront kölcsönzött volna Jokernek, hiszen Heath hónapokig gyakorolta, h el tudja sajátítani a filmben nyújtott hangott. A film természetesen 10es.
10/10
bruce91 2009 nov. 07. - 15:38:44 10/10
(1746/2462)
Szerintem is nagyon jó lett a német szinkron pedig nem szeretem a német nyelvet de a hanglejtés nagyon jó szerintem a legnagyobb baj a magyar szinkronnal ,hogy összevolt csapva és szerintem Stohl András sem foglalkozott vele annyit amennyit kellett volna egy jó szinkronhoz
10/10
Iceman87 2009 nov. 06. - 18:35:19 10/10
(1745/2462)
Ez nagyon nagy!!! :) Hát a német szinron elég jó lett Jokernek! Teljesen jó.
10/10
Andrew8 2009 nov. 06. - 16:01:52 10/10
(1744/2462)
Most vasárnap lesz sajnos a vágós retekklubbon ( habár most lehet nem vág mert 2 óra 40 percre írja fél óra reklám mínusz kb 123-128 perc marad mint a film) az elõzõ rész megnézni akik még nem látták csak a nagyszerû sötét lovagot. Szinkron jobb szerintem mint a sötét lovagban kivéve Gordont sajnos Kaszás színmûvész úr távozásával új jött de meglepire jobb volt még nála is szerintem a 2. részben.
yahoo 2009 nov. 06. - 13:41:55
(1743/2462)
A film nekem se nagyon jött be, Heath viszont tényleg klassz benne. A Joker szinkron (Stohl András) - nem tudom más hogy volt vele - sok esetben megdöbbentett (pedig jó választás volt) - mert a Pirosszkában Stohl a Nyuszi hangja és hááááát igencsak elõvette néha a Nyuszi-hanghordozást-gurgulázást és ez máshogyan tette viccessé, mint ahogy illett volna a karakterhez...
De eredetiben Ledger hangja kitûnõ, érdemes úgy is megnézni.
Film: 10/5 HL: 10/10