waterdrag 2008 aug. 18. - 12:23:39 Előzmény Natalie000
(642/2462)
a csámcsogás az kész volt XD nagyon passzol :)
10/10
serpos 2008 aug. 18. - 12:19:32 10/10
(641/2462)
Legyen a következõ részben a Hasbeszélõ és Mr.Scarface.
Hamár realisztikusak akarnak lenni...
10/10
Andrew8 2008 aug. 18. - 10:41:29 10/10
(640/2462)
Remélem nem Jolie lesz a Macskanõ ha már mindenképp akarják a Macskát ide. Õ nem nagy szinésznõ a szememben max a Tomb Raiderben volt jó de ott is érthetõ talán miért. :D

Johnny Deppet nem hallottad Rébusz szepreére?? Maradna akkor inkább Pingvin helyette Phillip Seymour Hoffmannal?

(Forrásaid egyébként honnét vannak?)
10/10
serpos 2008 aug. 18. - 07:53:36 10/10
(639/2462)
íme e nagyszerû film lefikázása:
http://www.indavideo.hu/video/A_narancs_lovag
még egy ilyen hülyét,aki elkészítette ezt...
10/10
serpos 2008 aug. 18. - 07:48:46 10/10
(638/2462)
kemény :D
kecskesajt 2008 aug. 18. - 00:55:04
(637/2462)
Most láttam a filmet,még friss:

Nem egy klasszikus "Batman" film. Kicsit komolyabbra sikeredett.
És nem baj! Leporolgatták a régit, csináltak egy újat.

Talán kicsit hosszúra sikeredett.
2x éreztem úgy,hogy jön a stáblista, mind2x tévedtem.(harmadszorra jött....)

Színészek jók voltak. Ledger nem egy Nicholson, de nem is kellett annak lennie.
Oscart kb annyira érdemelt volna ezért, mint Johnny Depp Jack Sparrow-ért.
Habár én az utóbbiért inkább adtam volna... Persze szigorúan az elsõ részben nyújtott alakításért.

Jó kis képregényadaptáció, megfelelõ ,habár néha sok, filmes trükkel, mélyebb , de nem túl mély, gondolatokkal, csipetnyi humorral, pörgõs akciókkal.
Üllj le fiam 5ös alá. Kétszer...
10/10
netcsávó 2008 aug. 17. - 23:52:00 10/10
(636/2462)
Már megvannak a tevek a következõ Batman filmre.
Elõször is Jokert nem akarják feltüntetni a filmben Leadger nélkül mert idézem õket " Más színésszel elrontanánk a karaktert"
A Következõ filmben A Pingvin ember és a Macskanõt szeretnék két fõ gonosznak és az is mondták hogy a Macskanõ szerepére Angelina Joliet szemelték ki.
A filmet 2010 re tervezik és még több pénzt akarnak beleágyazni.
potty89 2008 aug. 17. - 22:46:06 Előzmény hErO
(635/2462)
Hát igen...össze nem lehet hasonlítani a régi Batman filmekkel! Nem azt mondom, hogy ez rosszabb, sõõõõt! Nekem nagyon tetszett! Totál más, és emiatt jó. Ugyanúgy ahogy Jack Nickolson és Heath Ledger Joker karaktere..ég és föld, de ez ismétlem, nem baj! Igaza van az elõttem szólónak, hogy teljesen más ez a karakter, mint amit Heathtõl megszoktunk, de istenien helyt állt, és nagyon hitelesen játszotta el a pszichopatát! És énszerintem most ívelhetett volna igazán felfelé a karrierje, dehát sajna tudjuk, hogy mi történt szegénnyel...én simán egy Oscart is adtam volna/adnék neki!
Az meg, hogy miért halt meg, meg hogy a válás, meg a gyógyszer az oka e szerintem édes mindegy, a lényegen nem változtat: meghalt, de egy csodálatos alakítást hagyva maga után!
10/10
hErO 2008 aug. 17. - 19:06:52 10/10
(634/2462)
Már megbocsáss de sztem a válásnak nagyobb szerepe lehetett mivel az az ÉLETE. A munkába lehet h viszonylag jobban beletemetkezett de egy profi akkor is el tudja választani a kettõt. Nem kell a szerepre fogni. Ebbõl majd mások már azt a következtetést vonják le h meg kellett halnia a jó alakításért.
De én errõl többet nem is írok mert nincs értelme, tényleg nyugodjon békében.
9/10
King Diamond 2008 aug. 17. - 17:32:10 9/10
(633/2462)
Márpedig a film készítése alatt folyamatosan szedett nyugtatókat meg egyebeket. Egyébként meg Heath Ledger karaktere egyáltalán nem illett egy Joker karakterhez, márcsak ha az eddigi filmjeit átböngésszük. Mégis annyira jól eljátszotta, beleéléssel. Jack Nicholson simán eljátssza Joker-t, mert az õ karaktere már önmagában is õrült egy kicsit, viszont Ledger-é nem volt olyan.
Nagyon sajnálom, hogy meghalt, fõleg egy ilyen alakítás után. Igen, lehet, hogy a válása is nem a legjobbkor jött, pont mikor egy olyan filmet forgat, amiben egy mániákus õrültet játszik.
t.89 2008 aug. 17. - 17:22:24
(632/2462)
jesszus persze az vezetett a halálahoz hogy túlságosan beleélte magát..baromság sztem az vezetett a halálkához benyomta magát gyógyszerrel és túladagolta ennyi valószínûleg mint mindenki másnak neki is voltak problémái pl a válása stb. de nem hiszem hogy direkt tette volna vaqgy bárnmi köze lenne a filmhez..

sztem már izléstelen az is pl hogy most ennyire felkapták a halála után díjak szempontjából értem,persze megérdemli de minek foglalkozni még ennyit vele.hagyják már békében nyugodni
9/10
King Diamond 2008 aug. 17. - 17:12:47 9/10
(631/2462)
Néhol Spoiler!

Nekem is nagyon tetszett a film. Elsõsorban Heath Ledger alakítását kell kiemelni, mert olyan hitelesen játszotta el az õrült bohócot, ami nem semmi. Még azt is meg merem kockáztatni, hogy Jack Nicholson Jokerével is felveszi a versenyt, bár az kicsit más volt. Ami biztos, hogy ez már nem a régi Batman filmek színvonala, jóval komolyabb. Szegény Ledger-t elnézve sajnos ez a szerep nemcsak a várható elsõ-és egyben utolsó Oscar díját hozta, hanem a halálát is, noha a filmben nem hal meg. Nem tudom, hogy lesz e folytatása, ha lesz, akkor viszont abba is bele lehetne tenni Joker-t, de akkor egy másik szereplõt kell keresni, amit megmondok õszintén, nem tudom, hogy valaki még ilyen jól el tudná játszani.
Heath Ledger tényleg élete alakítását nyújtotta e filmben, ami viszont sajnos tragédiához vezetett.
Ledger alakítása 10/10, a film egészére 'csak' 9/10-et adok, mert a többi színész nem hozta Ledger szintjét.
Natalie000 2008 aug. 17. - 16:08:26
(630/2462)
Ma néztem meg a filmet és és nagyon tetszett.Heath eszméletlenül jó volt a csámcsogásával és nyamnyogásával.A film tele van jobbnál jobb színészekkel.Szerintem nagyon jó lett.
10/10
madcows 2008 aug. 17. - 15:28:21 10/10 Előzmény bf79
(629/2462)
egyaltalan egy filmet neztunk? esetleg nem nezted el a termet, es a mamma mia-ra mentel be?
10/10
Ezekiel 2008 aug. 17. - 13:35:50 10/10 Előzmény bf79
(628/2462)
-"A történetben az égvilágon semmi különös és eredeti sincs"
Ezt te komolyan gondolod?
-"A film a Ledger rajnongók kivételével senkiben nem kelt különösebb érzelmeket."
Nem vagyok rajongója, de keltett..
10/10
Édesangyal 2008 aug. 17. - 11:37:51 10/10
(627/2462)
Azt hiszem mégegyszer látni akarom Heath Leadgert Joker szerepében akit úgy játszott el, hogy tényleg csak szuperlativuszokban tudok Róla beszélni: elképesztõen hideglelõsen lángolóan briliánsan õrült, meghökkentõen gonosz és ha belegondoltok, hogy állitólag elvonult, hogy a szerepét teljesen átélje.....lehet, hogy ettõl kattant be? Szerintem ez vezetett a halálához is..
6/10
bf79 2008 aug. 17. - 10:18:11 6/10
(626/2462)
SPOILER WARNING

Teljes mértékben értetlenül állok a film sikere elõtt. IMDB minden idõk harmadik legjobbja, port.hu 9,3-as átlag, elképesztõ kasszasiker és kiemelkedõ kritikák.

Nem értem miért. Ez Nolan eddig legrosszabb filmje, nekem kifejezetten csalódás volt miatta és a várakozások miatt is, de még így sem mondanám rossz filmnek. 6 pontot adok rá, ha nem lett volna csalódás, akkor talán 7.

Nagyon tetszett Ledger játéka, tényleg élete alakítása a Brokeback Mountain után, de semmiképpen sem lenne Oscar alapanyag, ha nem húnyt volna el tragikusan.
Nagyon jó volt a kompos jelenet, amikor a nagydarab feka csávó kivágta a detonátort az ablakon...
Az akciójelenetek szépen kidolgozottak, de olyan újdonságot nem mutattak, ami miatt nagyon le lennék nyûgözve.
A színészgárda szinte minden tagja jó formáját hozza, Oldman, Caine, Bale, Roberts, Eckhart stb. tényleg jók, de azért nem lélegzetelállítóak.

A befejezés következetlen és eröltetten próbálja meg elkerülni a happy end-et. A történetben az égvilágon semmi különös és eredeti sincs. A film a Ledger rajnongók kivételével senkiben nem kelt különösebb érzelmeket. A válasszunk Rachel és a fõügyész nagyon rossz klisé.

Ez a film egy jól összerakott, egyszer élvezhetõ, különösebben nagy hatást nem kiváltó mozi, semmi több. Számomra. Mert mások számára szemmel láthatóan nem így van, nem értem miért.
10/10
Édesangyal 2008 aug. 17. - 02:30:09 10/10 Előzmény delpiero10
(625/2462)
Tökéletesen eggyetértek veled.
10/10
Édesangyal 2008 aug. 17. - 02:14:02 10/10
(624/2462)
Amikor végre feltûnik a szinen Heath Ledger onnantól szinte lélegzetelállitó az egész. Ez kész! Ahogy játszik hát az valami csúcs. Nem akarom elárulni de tesz egy olyat amitõl tényleg minden idõk leges leggonoszabb figurájává válik. Mármint Joker. Én nem csalódtam benne és ajánlom mindenkinek.
Gabriella54 2008 aug. 16. - 21:26:20
(623/2462)
Szemétre nem adnak Oscar-t? Itt a példa: Chicago! A világ egyik legócskább filmje és az Akadémia szerint mégis jobb, mint a Zongorista!
De mindegy, ez a Sötét lovag topicja!
Nem akarok még egy hozzászólást írni, úgyhogy itt és most kérdezem: szerintetek miért engedtek be egy amúgy 16 éven felülieknek való feliratos filmre egy kb 8-9 éves kisgyereket? Vajon szegény szívbajt kapott, vagy rémálmai lettek?