1/10
Aventador febr. 27. 22:52:55 1/10
(58/58)
Ez a film nem jutott sehová.
Ugyan olyan céltalan, mint amilyennek a fehér férfi az életét képzeli.
Ebben a műfajban "Az őslakó" klasszisokkal jobb alkotás.
10/10
Anna1998 2023 júl. 17. - 00:20:22 10/10
(57/58)
10/10 mestermű - az élet értelméről, vagy értelmetlenségéről és a hitről. Semmi sem fekete vagy fehér. Remek színészi munka!
Vídia. 2022 nov. 28. - 19:17:22 Előzmény pihes
(56/58)
a leírásban említették, hogy elmélkedésre számíthatsz ..
nem értem, hogy miért vágtál bele, hogy ha ismered a képességeidet..
3/10
pihes 2021 máj. 31. - 14:41:24 3/10
(55/58)
Elmélkedés, érvelés, bizonykodás, később már követni se volt kedvem. Szóbeszéd szájtépés.
Álmosító inkább az, minthogy sehova nem lyukadnak ki!

3/10
10/10
faeg4934 2020 jún. 25. - 16:19:29 10/10
(54/58)
Nekem ez egy régi kedvenc.. Nagy mélységű film,folyamatos filozófálásra késztet,olvasgatni a
kommenteket érdekes élmény, minden felületre igaz bár, nem csak erre. A "vége felé" jelenetek a legütősebbek,leghatásosabbak, nem tudom élőben van -e ilyen állapotú ember mint akit a Jones
formál meg,de félelmetesen jól alakítja. Jackson karaktere veszített ezúttal,ha csak egy pillanatra is,
mondjuk EZ a pillanat , ha tovább gondoljuk életbevágó fordulatot,fordulatokat rejteget magában.
Szóval azt mondja : Reggel ott leszek én is, és ahogy mondja az nem túl bíztató, más szóval a "megfertőzés" sikerrel zárult( egy újabb "LIMITED -re váró" alakult ki)! Az állítólagos értelem legyőzte,
könyörtelenül eltiporta, alattomosan ,lassan apró de hatásos léptekkel a HITET, a vallást kvázi.
Egy új embert létrehozva, lerombolva ,összetörve ,kiábrándítva majdˇ mindenből , mi előtte meggyőződése volt, de még annál is több. Az ember sötét intellektuális oldala, ezúttal fertelmes győzelmet aratott.

Baranyai Józsi 2020 jún. 22. - 14:40:33
(53/58)
Segítség! Hol tudom megnézni?
KZ67 2017 szept. 06. - 00:46:36 Előzmény Wolfeinstein22
(52/58)
Tanulság a film szerint?
"Vagy meghalljuk Isten szavát, vagy megnyílik az út az önpusztításba."
10/10
joergie 2015 okt. 01. - 10:18:47 10/10 Előzmény breeder
(51/58)
Én még hozzámondanám a Coherence címû alkotást, ami aránylag friss, és eléggé mindfuck. Meg volt még egy, az "After the Dark", vagyis A sötétség után, ez is kiváló fejtegetõs.
breeder 2015 jún. 22. - 23:21:03
(50/58)
Van pár hasonló témájú film(klasszikus), mint A Sunset Limted!

Solaris
Stalker
Az õslakó
A hetedik pecsét
A nap vége
A magány filmtrilógiája.

*A 2010-ben készült õslakó film kivételével a többsége régebbi produkció.
(Akinek viszont tetszett a Szánszet limted, annak esetleg érdemes még ezeket is megnézni!)
Metalherceg 2014 szept. 22. - 17:08:47
(49/58)
de végülis a film üzenete mégis az hogy hinni kell. a szegény, akinek semmije nincs de van hite, boldog.a másiknak meglehet mindene hit nélkül csak céltalan lézengõ a földön. a film egyértelmûen kimondja hogy nincs isten de a hitet élteti.
Metalherceg 2014 szept. 22. - 10:18:53
(48/58)
Nekem úgy jött le, hogy a hívõ végig ostromolta megállás nélkül, de amikor az ateista megunta bevágta a mattot. :)
3/10
bj029 2014 ápr. 21. - 11:48:13 3/10
(47/58)
Két részletben sikerült csak végignézni, mindkétszer majdnem elaludtam. Idegesítõ erõltetett, vontatott. Kérdésre kérdéssel válaszolnak.. Közben értelmetlen témák - börtönsztori, kaja, lakás... - meddõ vita, ugyanazon gondolat körül. Lerágott csontot dolgoz fel sajátos formában ez megér 1-2 pontot, így 10/3.
Shiviatar 2014 márc. 20. - 16:18:36
(46/58)
Nagy kár hogy ez is egy vallási propaganda film. Egy teológiai vita. Amely párpeszédeket úgy írták meg hogy eleve nagyon erõsen a vallás malmára hajtja a vizet.
Már eleve úgy kezdõdik a film: Ez a két "ellenpólus": az öngyilkos éretelmiségi depressziós ateista és a boldog kedélyes vallásos megtért börtöntöltetlék.-.-
Ezen túlmenõen remek színészek. De a film közelébe sem érhet az Õslakó-nak. Ami pedig az egyensúlyt illeti, minõsíthetetlen.
tesz-vesz 2014 febr. 17. - 16:57:08 Előzmény SniderMac
(45/58)
ja, arra a konkrétumok nélküli bulvárszövegre gondoltál?
SniderMac 2014 febr. 15. - 23:38:00
(44/58)
Dehogynem derül ki! A végén öt percen keresztül mondja megállás nélkül az érveit. Milyen filmet néztél, ember? :) :P
tesz-vesz 2014 febr. 15. - 13:30:30
(43/58)
nem tetszik, túl mesterséges, túl gyerekes, egyszerûen nem tudom elképzelni, hogy felviszi lakására, nem is mutatják, nagyon jól tudják, hogy elképzelhetetlen egy ilyen jelenet, felviszi aztán fenn egybõl le akar lépni tommy, akkor minek ment fel?
nem derül ki miért akar öngyilkos lenni, nyilván nincs felesége, mert ezért szoktak az embere öngyilkosok lenni,

unom, hogy tommy mindig megkérdezi, hogy nem tudja miért lakik samuel l. ezen a környéken, ebben a lakásban. idióta a szövegíró

de a kanapés jelenet jelentése nagyon jó, és a végén a zene is
tesz-vesz 2014 febr. 15. - 13:30:09 Előzmény mferi27
(42/58)
az ötödik pecsétet ehhez a filmhez hasonlítani: blaszfémia
6/10
map 2014 febr. 14. - 04:08:38 6/10
(41/58)
Én is a youtube szinkron videó apropóján néztem meg.

***SPOILER***
Tényleg mélyen szántó film, de nekem az utolsó kb. 10 perc elrontotta... én vártam valamit, távolról sem happy endet, vagy nagy élet igazságot... esetleg ha sejtelmesebben maradt volna nyitva a jövõ. De mikor Fehér, a film végén a monológjába bekeveredik némi sátáni hangszín totál, az kizökkentett... aztán Fekete ahogy összetörik ettõl egy pillanat alatt. Ez is túl gyors, kicsit elhamarkodottnak tûnik az egész, és ezek után már a végét is semmitmondónak találtam.
***SPOILER VÉGE***

És valahogy Tommy Lee Jones játéka sem volt az igazi, bár arcjátéka karaktere tetszett, de néha túl szinpadiasnak látszott. Fehér itt-ott picit klisés, ami nem passzolt annyira az intellektuális attitûdjéhez, meg merném kockáztatni, hogy nem az európai kultúrára, izlése lett szabva a film, ezért lehet, hogy - ahogy látom - másoknak is akadtak fenntartásai.
Nem rossz film azért, de nálam 6 csillag jut neki, erõs kezdés után erõs visszaesés.
offtopic
eroberter 2014 febr. 13. - 22:31:26
(40/58)
Amit a yutyúkon csináltak belõle, az valami fantasztik:
http://www.youtube.com/watch?v=o_TJRP7QfNM#t=47
SniderMac 2014 febr. 13. - 22:10:39
(39/58)
Fehér a végén siet, mert biztosan meg akar halni, nem sikerült feketének meggyõznie õt, de szerencsére nincs lezárva, és õ utánaszól, hogy õ is ott lesz reggel - ez bíztató.
Több minden kavarog bennem a film láttán. Több mindent bele tudok képzelni a filmbe. Talán fehér maga az ördög. Talán ez feketének egy próba, és õ jól vizsgázik. Ha nem ördög, csak egy eltévedt, sötétségbe veszett ember (fekete részérõl; a hívõk részérõl; csak hogy hadd örüljenek a full ateisták), akkor is úgy tûnik nekem, hogy mégis csak a hit fogja a gyeplõt, a sötétség pedig csak egy vad paripa, ami néha magával ragad akkor is, ha nem akarod. Nem hiszem, hogy bárkinek a csend és a sötét (az "üresség") lenne a vágya. Az a vágy csak egy elhintett magvas illúzió a pokol kertjében, fehérnek a fejében. De a nap odafent ragyog... nem a pokolban.