8/10
stomachh 2013 júl. 24. - 10:14:06 8/10
(25/45)
Egy maroknyi ember megszökik a gulágból, majd embertelen körülmények között, rengeteg megpróbáltatás és szenvedés árán, a tajgán, a sivatagon, a Himaláján át eljutnak Indiába. Az õ útjukról, az emberi kitartásról, küzdelemrõl az éhség és a szomjúság ellen, a természet ellen, errõl szól ez a film, gyönyörû képekkel kísérve.
Remek színészi játék Ed Harristõl, Colin Farreltõl és még a számomra ismeretlenektõl is. Erõs 8/10.
10/10
Attrax 2013 ápr. 01. - 18:54:40 10/10 Előzmény theo
(24/45)
Megragadtad a lényeget.Pont én is ezt éreztem.Remek kis film!
Segítõ Béka 2012 júl. 05. - 20:18:33 Előzmény miénkittatér
(23/45)
szerintem Julianus komoly felszereléssel ment, komoly karavánnal. lóháton
Segítõ Béka 2012 júl. 05. - 20:01:42
(22/45)
én olvastam könyvben gyerekkoromban, és a film végét leszámítva, jobb is volt könyvben.
nem túl jó film, a történet sivársága miatt, a színészek jók, de a vége tetszett, és megemlítik benne 1956-ot is.
amúgy szerintem is lehetetlen megtenni az utat, és nem a táv miatt, hanem az élelem miatt.
egyszerûen nem jutnak élelemhez. nem tudnak hozzájutni. így energia sincs, amivel gyalogolni lehet.
9/10
od.gszal 2012 júl. 02. - 22:44:36 9/10
(20/45)
Akár igaz teljes egészében ez a történet, akár nem, nagyszerû film az emberi akaraterõrõl és szabadságvágyról.
6/10
convar 2012 ápr. 23. - 21:44:30 6/10
(19/45)
Sajnos azt kell mondjam hogy nem egy kiemelkedõ darab. Pl. nem értettem hogy Farrel miért megy el a határig, ha el se akarja hagyni az országot. Persze miért is ne, gondolom egy kis plusz séta ráfért... jó, oké. Mert így hatásosabb.

És hát persze hogy a rabok között az angol a közös nyelv, egy ruszki munkatáborban...

Azt is hibának tartom, méghozzá komoly dramaturgiai hibának hogy az elején kiírták hogy 3 ember jut el Indiáig, mert így izgulni sem tudtál úgy értük. Hiszen ha vki meghalt, szinte "vártad", megtörtént, oké. Tehát nem rendíti meg úgy az embert.

Egyébként bizonyos részletekben nagyon törekedtek az életszerûségre (pl. Harris cserzett arcbõre, Farrel elrondított fogai, stb.), hogy vmi jót is írjak, hamár közepesre értékeltem. De ezt tényleg, mindenképpen a film javára írnám.


Végül egy személyes történet. Azért mesélem el mert elsõsorban emiatt érdekelt a film. Nagyapámról van szó. Õ u.is generációjának azon feléhez tartozott aki volt orosz hadifogságban. És õ (vagy õk? erre már nem emlékszem) is megszökött. És mesélt ezt-azt. Pl. hogy rendszeresen csak csalánlevest kaptak, amitõl olyan éhesek maradtak hogy amikor 1x egy folyónál dolgoztak, halakat fogtak, amiket a kabátjuk alatt vittek be a táborba és azt ették, nyersen. Hazafele pedig rengeteget bujkáltak, volt, hogy szalmaboglyában bújtak el az üldözõk elõl ill. aludni. Ennél sokkal többet mesélt, de sajnos másra már nem emlékszem. De talán nem is figyeltem eléggé rá, mert akkor kezdtem serdülni és minden hülyeség érdekelt, csak nagyapám II. világháborús történetei nem :S

(Viszont a Don kanyarról emlékszem még egy momentumra. Nagypapa, saját bevallása szerint miután kikerült a frontra a következõt kiáltotta oda az oroszoknak: "Ne bánts, és akkor én sem bántalak." Ami persze süket fülekre talált, meg is lõtték az elsõ adandó alkalommal. A lényeg, hogy õ megpróbálta :) Hát ilyen ember volt õ.)


6/10
tusinger 2012 ápr. 20. - 23:59:04 Előzmény miénkittatér
(18/45)
Nekem tetszett a film. Nagyszerû rendezõi, operatõri munka.
A történetet én elhiszem. Egy 25 nyelvre lefordított könyv szerzõjérõl halála után 3 évvel, 2006-ban derül ki, hogy ott se volt? és persze találtak egy másik embert aki viszont "igazából" megcsinálta, aki persze 50 éven keresztül elhallgatta, hogy valójában az õ történetét lopta el a szerzõ, és jogtalanul zsebelte be a nem kevés jogdíjat! Van ilyen? Persze most majd lesz új könyv, új film amit újra el lehet adni, mert ez már a "tuti" sztori lesz.
Én ezt nem hiszem. Azt gondolom, hogy még egy bõrt akarnak lehúzni a sztoriról, és újabb pénzeket a "kedves" olvasóról, filmnézõrõl.
majoranna 2012 febr. 20. - 17:42:09
(17/45)
Gyenge, hatásvadász. A film alapjául szolgáló könyvrõl kiderült, hogy nem valós történet, de attól még lehetett volna jó filmet csinálni belõle. Nem értem, miért vállalta el ezt a filmet Peter Weir. Csak nem a pénzre tudok gondolni.
10/10
AuSS 2011 dec. 17. - 21:27:07 10/10
(16/45)
Nagyon szép kis történet volt.
Mondjuk Irenáért fájt a szívem nagyon :(
theo 2011 júl. 30. - 23:07:41
(15/45)
Nagyszerû film szerintem. Csak ajánlani tudom! Tetszett, hogy nem beszélték agyon magukat, mégis mindent lehetett érteni, legyen az érzelem, vagy cselekmény....
miénkittatér 2011 máj. 07. - 01:50:14 Előzmény nyenye
(14/45)
A góbi sivatagnak neve ellenére csak egy minimális része tényleges sivatag, persze ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rajta nehéz az átjutás, de nagyon el kell nézni az irányt ahhoz , hogy egy észak-déli átjutásnál 50km-nél nagyobb egybefüggõ homoksivatagos részen kelljen átjutni.Többek közt ezért szövik át gazdagon karavánutak, minek mentén a filmben õk is jutottak vízhez.A Himaláján pedig szintén nem ördöngösség átjutni ha nem a hegymászók kedvenc helyeit keresik fel, hanem megelégszenek szintén az ottani emberek által használt utakkal.És a filmben is említették, hogy az ösvények mentén kapnak kaját, tüzelõt.
Az hogy megtörtént az esemény pont ebben a formában, nyilván nem kell készpénznek venni,mint ahogy mai "fiatalok" katonatörténetei a 80-as 90-es évekbõl is színesednek az évek teltével.
Rawicz történetét avégett cáfolták, hogy róla olyan adatok kerültek elõ, hogy amnesztiával szabadult egy táborból és egy Iráni menekülttáborból került végül haza.És a történetet egy másik szökött rab emlékei után írta saját magát is beleszõve.
Mindenesetre az biztos, hogy táborok voltak és az is, hogy sokan inkább a menekülést választották, több kevesebb sikerrel.
1995 egy Brit utazó bejárta a feltételezett útvonal nagyrészét és véleménye szerint túlélhetõ.
Egyébként ha belegondolunk Julianus barát is kb egy ekkora utat trappolt végig és õ sem csak az autópálya mentén barangolt.
10/10
akkika 2011 máj. 04. - 21:01:21 10/10
(13/45)
Fikció vagy nem, a mondanivalója a lényeg. Átütõ erõvel mutatja be a mérhetetlen szenvedést és azt hogy mégse adják fel, csak mennek tovább.
CsomiTheKing 2011 máj. 04. - 15:03:37 Előzmény nyenye
(12/45)
Nagyon jó film.

ÉS nem az a lényeg, hogy megcáfold, azok az idõk tényleg ilyen szörnyûek voltak, azt nem találta ki senki, az megtörtént, a Gulagok, a terror és megfélemlítés.
8/10
motoreger1 2011 máj. 01. - 10:56:40 8/10
(11/45)
Nekem nagyon tetszett.
6/10
nyenye 2011 ápr. 27. - 16:04:30 6/10
(10/45)
Erõsen kételkedem a film hitelességében nekem senki ne próbálja bemesélni,hogy csak úgy egyszeri vízfelvétellel és élelem nélkül vki átsétál a 1 295 000 km² területû góbi sivatagon kavicsokat és vizes rongyot szopogatva,ahol az éjszakai hõmérséklet elérheti a -50 °C fokot a nappali meg a +60°C-t!
A Himaláján való gyalog átkelést a film szinte be sem mutatja pedig arra igazán kíváncsi lettem volna,hogyan kivitelezhették(szerintem sehogy)!
Hollywood ismét azt a jól bevált marketing trükköt alkalmazta,hogy kiírják a film elejére: "megtörtént esemény alapján készült" így sokkal nagyobb hatást lehet elérni mint ha egyszerûen bevallanák,hogy ez csak merõ fikció...hisz szemiféle bizonyíték sincs arra,hogy mindez megtörtént.
A filmet Slavomir Rawicz 1955-ben megjelent regénye alapján készítették amit már akkor is fenntartással fogadtak ráadásul a BBC egy 2006-os dokumentum filmjében meg is cáfolta és bizonyította,hogy az egész csak kitaláció.Nincs például adat arról,hogy a könyvben szereplõ tábor valaha is létezett volna.Hat szökevényrõl(két lengyel,egy lett,egy litván,egy amerikai) hazájukban semmit se tudnak Indiában nincs nyoma annak, hogy Rawicz valaha is ott járt volna és még lehetne sorolni.
Ha vki egy kicsit is reálisan tud gondolkozni akkor már a film nézése közben is rájön,hogy ez az egész csak Hollywoodi szemvényvesztés. 10/6
greeen 2011 ápr. 24. - 14:01:47
(9/45)
Nagyon jó film!Lebilincselõ,szép,megható ,érdekfeszítõ...Minden egyben
Miamigirl 2011 ápr. 19. - 16:51:12 Előzmény sunyi03
(8/45)
Nagyon jó film, nekem nagyon tetszett annak ellenére hogy nem vagyok híve az ilyen filmeknek..
9/10
sunyi03 2011 ápr. 15. - 18:28:29 9/10
(7/45)
Nagyon jó film. Egyet tudok érteni az elõttem szolokkal, hogy nem kapnak az ilyen filmek nagyobb teret. Nem vagyok oda az amcsi filmekért, de az ilyeneket szeretem. Több ilyen film kéne huliwudból, illetve észre kéne venni, hogy sok ilyen és talán jobb európai pl. lengyel film van. Igaz az amcsiknak, ha történelmi film, és európáról szól, akkor csak az angolok, meg a franciák vannak....
10/10
rosickyz 2011 ápr. 13. - 12:23:46 10/10
(6/45)
csodálatos film volt, hátborzongatóan jó színészi alakításokkal, nem is lenne helyes kiemelni csak egy-kettõt közülük. Ja, és botrányos, hogy egy ilyen film alig kap visszhangot, nincs propagálva, stb.. A FILM 10/10.