DaRedDa 2008 febr. 24. - 13:24:53
(8/28)
Ha valaki tudna segíteni megszerezni ezt a filmet.. írjon légyszi: a username/fríímail-re. Nagyonmegköszi.
norton15 2007 okt. 24. - 20:59:02
(7/28)
Bizony, mindenkinek meg kell néznie! Tetszik, amit Tarantino mondott errõl:

"A világ legjobb el nem mesélt története."
10/10
r-win 2007 okt. 24. - 20:54:53 10/10
(6/28)
Egy olyan film, amit mindenkinek látnia KELL!

Mûnek, elcsépeltnek és hatásvadásznak tûnik ez a mondat, pedig nagyon igaz.
Magyar és más nemzetiségû emberekre egyaránt. Tisztességesen elkészített, érdekes és megrázó archív felvételeket felvonultató dokumentumfilmet látunk. Egyszerû és érthetõ, de mégis sikerül felkeltenie és megtartania a figyelmet, emberközelivé, megfoghatóvá, személyessé teszi '56-ot.
Éppen ezért jó lenne, ha a jövõben középiskolai megemlékezések szerves részévé válna a film, de egy külföldi is jól választ ha ez alapján szeretne valamennyit megtudni '56-ról.

Mindenkinek ajánlom, bõven megér 90 percet.
graniti 2006 nov. 18. - 20:40:00 Előzmény Mara001
(5/28)
Kár, hogy általános iskolásokat kötelezõ vetítésre vittek ilyen filmre, ezt õk még nem tudják és nem is akarják befogadni, és ezért marad meg annyi nekik belõle, hogy nem ehetett és nem ihatott a film alatt. Pafffff
Mara001 2006 okt. 23. - 20:19:30
(4/28)
Ja nekem is kötelezõ volt!Az urániában néztük meg és tök olyan mint egy színház!Ráadásulnem lehetett kjálni meg inni és rém unlmas volt!!!gogo te nem az Aquincumba jársz?Mert mi 19-én néztük meg.
gogo 2006 okt. 19. - 19:53:14
(3/28)
Ma láttuk a filmet a sulival.Nem tudtam,hogy milyen filmre számítsak és azt sem tudtam,hogy jól teszem-e,hogy beülök egy ilyen filmre.Engem az 56os témákat feldolgozó filmek,ugyanis mindig sokkolnak.De ez egy nagyon szép film.Én is csak ezt tudom mondani: KÖTELEZÕ!!!!
steigi01 2006 szept. 21. - 07:30:50
(2/28)
Tegnap megnéztük párommal a filmet. Úgy ültünk be a moziba, hogy a filmrõl annyit tudtunk, hogy köze van hozzá Tarantinonak, Lucy Liunak és Vajnának. Még azt sem tudtuk, hogy dokumentumfilm, csak mikor elkezdték vetíteni vettük észre.
Kb. 10-en voltunk a teremben, mikor vége lett, lement már a stáblista is, a lámpák felgyúltak, és mindenki ült még egy darabig a helyén, és csak kisvártatva indult el a "tömeg". Szinte ugyanaz a hatás volt, mint a premier elõtti bemutatón, mikor történelem tanároknak mutatták be az alkotók a filmet (most olvastam a cikket)!

Csatlakoznék az elõttem szólóhoz:
KÖTELEZÕ!!! NÉZZÉTEK MEG!

Én most 30 éves vagyok (56-ban még kóbor gondolat sem voltam), pont a rendszerváltás idején voltam 8.-os, utána középiskolás, amikor a történelemtanárok nem tudták, hogyan tanítsák pontosan 56-ot, így sokan nem is vállakoztak rá, néhol talán még az érettségibõl is kivették. Ez a film sok mindent bepótolhat.
Kriszta007 2006 szept. 05. - 09:58:07
(1/28)
Én már láttam: KÖTELEZÕ!!!