1/10
NADAL14 2010 ápr. 23. - 23:56:39 1/10 Előzmény Thickleg
(78/138)
Hát ez inkább kontármunka volt ,nagyon ,nagyon gyenge film + -os szinvonal .
7/10
Thickleg 2010 ápr. 15. - 17:27:39 7/10 Előzmény Gyuri04
(77/138)
Korrekt iparos munka. Se több, se kevesebb. Ez most ennyire sikeredett, de a srácban több van. Majd megmutatja...
7/10
Gyuri04 2010 ápr. 12. - 14:11:23 7/10
(76/138)
Többet vártam ennyi remek színésztõl,de nem volt azért rossz.
wnnb 2010 ápr. 12. - 14:09:51
(75/138)
Egyszer is nehezen nézhetõ darab.
Emlékeztet a 13-as rendõõrs címû Carpenter mozira. Egy helyszínes, bent a bárány, kint a farkas sztori.
Egyet értve az elõttem hozzászólókkal, hiába a remek színészi gárda, ha a forgatókönyv gyatra. Bár nem vagyok biztos benne, hogy ebben a történetben lett volna-e több.
2 pont a 10-bõl
6/10
muhi83 2010 ápr. 06. - 18:24:24 6/10
(74/138)
Mindent egybe véve nézhetõ a film ,bár a sok köszönhetõ a rendezõnek és persze a színészeknek. Ahogy elõttem is mondták B kat szerintem 10/6
Sokkal többet vártam.....
7/10
Kendy 2010 ápr. 05. - 18:07:08 7/10
(73/138)
Most néztem meg a filmet.

Nem volt rossz bár olyan 1-szer nézhetõ film.

Mielött megnéztem volna semmit sem tudtam a filmrõl.
Aztán mikor néztem a végét akkor láttam,hogy Antal Nimrod rendezte.

Bízom benne lesz majd forgatókönyv amit megrendezhet.
Mert már jó színészeket kapott és a storyból szerintem ki is lett hozva ami a maximum.

1-szer meg lehet nézni.
6/10
ezso1 2010 ápr. 05. - 04:59:17 6/10 Előzmény NADALFAN
(72/138)
Sajnálom, hogy Antal Nimród egy ilyen gyenge forgatókönyvet kapott.
Nagyszerû színészekkel forgathatott egy B kategóriás filmet....
5/10
NADALFAN 2010 ápr. 02. - 23:02:01 5/10 Előzmény Gustaff
(71/138)
az egyetlen + a filmnek hogy magyar rendezte..habár igy is csak egy a tucat amerikai filmek kategóriájában.nagy jó indulattal 5 pont !!
Gustaff 2010 márc. 31. - 21:19:01
(70/138)
Ebben a filmben nem szabad pengeeles logikat keresni. Mint ahogy egy Pulp Fictionban sem peldaul. Vagy egy Kill Billben. Siman csak szorakozni kell rajta, mert arra valo :) Szoval nem rossz film.
8/10
zerrik08 2010 márc. 29. - 13:42:43 8/10
(69/138)
nekem tetszett a film 10/8
Timek84 2010 márc. 29. - 09:43:55
(68/138)
Jó film,érdekes,tetszett,de azért örülök,hogy nem moziban néztem,ez még azért az otthon nézhetõ kategóriába tartozik.(nekem)
3/10
BKároly 2010 márc. 28. - 11:37:29 3/10
(67/138)
Mindkét filmet (Alien..) szeretem. Én nem errõl, vagy bármely más stílusról írtam, hogy sok a rossz film, hanem általában. Minden évben elkészítenek pár száz filmet (mindennel együtt pár ezret), és általában két kéz bõven elég rá, hogy a közepesnél jobbakat összeszámoljuk. Errõl az arányról beszélek.
Üdv.
forgonati 2010 márc. 27. - 21:40:12 Előzmény BKároly
(66/138)
Nem szeretnék belefolyni a vitába errõl a filmrõl, én már leirtam a véleményem lentebb, szerintem sem valami nagy dobás.
De szerintem az Alient vagy a Terminatort (legalábbis az 1-2-t) ne soroljad már a rossz filmekhez. Jó, lehet hogy neked nem tetszett, van ilyen. De amúgy mindkettõ csúcs film volt a maga idejében, nem nagyon ismerek olyan embert akinek ne tetszettek volna, és ezt támasztják alá az általad emlegetett IMDB jóval 8 fölötti pontszámai is, ami köztudottan már igen jónak számit ott. Mindkettõ igazán remek alkotás, sokkal jobbak, mint a manapság tucatszámra megjelenõ gagyik. Véleményem szerint túlzottan belelovaltad magad ebbe, ez a film nem ér annyit. Ismétlem, szerintem.
3/10
BKároly 2010 márc. 26. - 08:34:28 3/10
(65/138)
Látsz erõs különbséget az Armored alapján egy eddig jónak mondott rendezõ munkája és Antalé között? Én nem. Ha Te sem, akkor ismét itt egy olyan rendezõ, amilyenbõl már van két-három-öt tucat. A rossz filmek aránya viszont már elviselhetetlenül nagy.
A fényes karrierre vágyó rendezõk, színészek...stb. általában nem csak egy-két rossz film megrendezését, eljátszását, de ennél sokkal durvább dolgokat is bevállalnak.
Szóval mindenki úgy csinál karriert ahogy tud és akar, de ne várjon tõlem vastapsot, ha ez az én, (mint nézõ, mint az egész kifizetõje) káromra megy. A film felhozatal a megbocsátó, magyarázatokat keresõ nézõk miatt olyan gyenge amilyen. Hiszen végül is ezt a filmet sem hagyták volna a producerek megcsinálni, ha tudták volna, hogy az emberek már nem hajlandóak sz*rért és közepesen sz*rért fizetni. A piacon sem veszed meg a félrothadt almát, csak azért mert a kofa még kezdõ, és bízol benne, hogy majd ha már gazdag lesz, akkor csupa jó árút kínál. És erre mondhatnánk még észérvként, hogy ok, ezt most be kell nyelnünk, de aztán Anti beindul, és csinál jó filmeket, amik kárpótolnak. De ennek semmi realitása nincs. Ha valamely film eddig rossz volt (alien, predátor, terminátor, radiátor), akkor az a legritkább esetben lehetett azért, mert a készíttetõknek nem állt rendelkezésére egy tehetséges, tapasztalt, már bejáratott rendezõ. Sajnos a rossz filmek nagy része nem a rendezõnél romlik el, hanem már papíron is gyatra. Én azt mondom, hogy sokkal inkább volna szükség eredeti, jó ötleten alapuló, és jól megírt történetre, mint rossz filmek árán még egy vagy több sztár rendezõre. Ha próbálunk kitartóan nem megbocsátóak lenni, akkor a piac törvénye alapján nagyobb az esélyünk, hogy halivudban benyelik a keserû pirulát, és nem csak a filmsztárnak és a sztár rendezõnek, de a forgatókönyv íróknak is rendes gázsit fizetnek majd. És akkor megfordul a jó és rossz filmek aránya. Szerencsére külföldön (IMDB) nem olyan megbocsátóak mint Te, és ez, meg a mozi bevételek jó irányba viszik a dolgot.
Nem azért írtam ezt, hogy vitázzak veled, hanem mert több jó, és kevesebb rossz filmet szeretnék. Antal karrierje és vagyonosodása ebbõl a szempontból nekem mellékes.
Leonidas 2010 márc. 25. - 20:04:02
(64/138)
Nyilván ha téged kérnének fel,te nyomban visszautasítanád a film rendezését?

pff... egy frászt.

Antal még kezdõ rendezõ a tengerentúlon, nem válogathat csak úgy kedve szerint, mert kitudja mikor jön a következõ lehetõség. De milyen jól járt, hogy elfogadta, mert Rodriguez többek között az Armored miatt választotta Õt a Predators rendezésére.

Amúgy meg semmi panasz nem lehet Antalra, mert jó munkát végzett. Nem õ tehet arról, hogy kiszámítható stb. az egész sztori
3/10
BKároly 2010 márc. 25. - 16:24:34 3/10
(63/138)
Elsõ hozzászólásom kicsit talán idegesre sikerült, ettõl a megrázó "alkotástól", de remélem azért nem ragadtattam túlságosan el magam.

A film készítõi tudták hogy ez egy gagyi, de gondolták, ha a borítón felsorakozik néhány ismert színész (akiktõl szégyen hogy ehhez a nevüket adták)akkor pár ezer embert azért be tudnak palizni vele.
A forgatókönyv olyan mint az utóbbi 10 év halivudi forgatókönyvei általában.
Egy délután alatt egy félhülye is jobbat írna. De ezek szerint csak teljesen hülyék vannak, vagy minket néznek annak.
A rendezõ felelõssége is, mert miért rendezi meg ha ennyire sz_ar?
Röviden: életszerûtlen, szájbarágós, csöpögõs.

SPOILER!!!

Szájbarágós, lelkizõs elsõ negyed óra mutatja be, hogy a "hõsnek" igen csak szüksége lenne pénzre. Közben az USA kormány által engedélyezett mértékû és halivudi filmek esetén divatos, de teljesen felesleges háborúkritikával is untatnak minket kb. milliomodszor. A "hõs" azt hitte, hogy az USA által indított háborúkban csak a katonák vívnak vitézi csatát, az ártatlanoknak hajuk szála sem görbül. Biztos nem látott még halivudi filmet, sõt dokumentum filmet sem, sõt olvasni sem tud....
Aztán kezdõdik az igazi gagyi áradat.
Teljesen életszerûtlen, még mesének is rossz, hogy pár surmó bakterra bízzák 5 milliárd forintnál is nagyobb értékû dollár szállítmányt. A surmó baktert azért írom, minden túlzás nélkül, mert egy átlagos biztonsági õrnek is lenne annyi esze, hogy legalább körülnéz, üres e a bûntény színhelyéül szolgáló épület. Szóval se egy motoros rendõr, se egy helikopter, se on-line kapcsolat a fõhadiszállással semmi.
Ha tényleg így mennének a dolgok, akkor 10-bõl 1 szállítmány sem érkezne meg.
A gyatra forgatókönyvíró elegánsan átlendül a "haditerv" bemutatásán annyival, hogy majd jól felgyújtják az autókat, és lesz alibijük. Ragyogó terv?!
A film közepe táján már látszik ki-kivel van, és a "hõs" megkezdi teljesen hihetetlen (hiteltelen) ámokfutását. A film készítõi azt szeretnék belénk magyarázni, hogy a "hõs" jó szívû, és bátor, és jó döntéseket jól valósít meg, de hát nézzük a tényeket: háborús veterán létére az elsõ lövéstõl sokkos állapotba kerülvén teljesen feleslegesen elkezdi kórházba cincálni azt a hajléktalant, aki más filmekben ha kapna egyet abból a puskából, már a földetérés elõtt halott lenne. Ennek, és a további kétségbeesett ámokfutásának a következménye, hogy egy szánalmas lúzer helyett összesen 6 hal meg, és egy súlyosan megsebesül, miközben a testvérét is halálos veszélybe sodorja. A pénz, aminek elvesztése rajtuk, és fõleg rajta kívül igazából egyetlen ember életét sem befolyásolta volna, elégett.
Többen mondják hogy logikai hiba, hogy a végén megússza a büntetést. Hát ez az egy nem logikai hiba, mert amennyit a nézõ láthat a filmben, az alapján senki számára nem lehet egyértelmû, hogy nem azért került e abba a helyzetbe, mert már az akció elején ellenük fordult (vagyis benne sem volt, csak kényszerítették, pl. az öccsével zsarolva). De ezen kívül az egész film tényleg egy nagy hiba volt. (megnézni is)
6/10
szisan86 2010 márc. 25. - 04:27:44 6/10
(62/138)
Egyszer meg lehet nézni a filmet, nem is unalmas, de igazából nem mondanám egy nagy filmnek. 10/6

---------SPOILER-------

Nekem ez a film jobban tetszett volna, ha végülis megcsinálják a rablást, és mondjuk utána buknak le valamin, vagy épp le se buknak. A gyerek, meg jól megcsinálta a szerencséjét, hõs lett, de a bank az viszi a házát......
10/10
gymnova 2010 márc. 24. - 22:05:17 10/10
(61/138)
Miután megnéztem, bennem is sok kérdés felmerült! Sok mindent másképp képzelne az ember, vagy a "Nézõ", de azért azon is érdemes elgondolkodni, vajon te mit tennél hasonló helyzetben? Nem biztos hogy a leglogikusabb dolog vagy megoldás jutna az eszedbe.
Én elég sok filmet megnéztem mostanság, és sajnos azt kell hogy mondjam nagyon sok ebbõl átlagon aluli volt.Ide sorolhatnám példáúl "Az ördög kriptája" címû filmet is, ami annyira nézhetetlen volt, hogy egy megváltás volt a vége.
Nekem személy szerint tetszett a szereposztás, Jean Reno egyik kedvencem, és jó volt ebben a szerepben játszani látni, és szerintem a fõhõs sem alakított rosszul.
Összességében nekem tetszett ez a film, jó szereposztásban, izgalmas cselekményt láttam.A végéig lekötött.És büszke vagyok én is hogy magyar rendezõ keze munkája is benne van a filmben!
Csak így tovább........
8/10
affarefatto 2010 márc. 18. - 22:00:38 8/10
(60/138)
Na hadd adjunk már rá többet :-) Kicsit Reservoir Dogs feeling, de a színészek egyébként jól alakítják a szerepüket.
Engem lekötött, persze némileg sablonos, ez igaz. Csak azért is több pontot adok rá, ennél rosszabbak is kaptak már itt ennyit, és nem csak tõlem.
6/10
eming 2010 márc. 18. - 16:45:27 6/10
(59/138)
Én is többet vártam. Ennyi jó színész és mégsem tudtak semmi jót összehozni?! Nálam 6/10