6/10
Viktor6665 2017 ápr. 02. - 21:30:37 6/10
(7/87)
Jó film lenne, ha nem lenne ennyire politikával átitatva. Persze értem, hogy a feminizmusnak és a fekete egyenjogúságnak is sok szerepe volt abban az idõben, de ezt már annyira sokadjára látni amerikai filmeken, hogy erõltetettnek hat, nem ad hozzá semmit a filmhez. Próbálják nyomni ezt \"white privilege\" és \"white guilt\" ideológiát. Például amikor a tv hiradót mutatták ott is fehér szupremacisták voltak benne és akkor a nézõ rázhatta a fejét, hogy ejnye ez a sok gonosz fehér csak azért van, hogy ártson a feketéknek. Miközben abban az idõben sokkal több fekete követett el bûntényt a fehérek ellen, sõt egész szárny alakult ki, aki nem egyenjogúságot, hanem fekete felsõbbrendûséget hirdetett.
Ami még nem tetszett, hogy amikor a technológiai fejlõdés miértjérõl tartottak beszédeket abban inkább a nacionalizmus volt benne, a szovjet-amerikai ellentét, nem pedig az, hogy tudományosan mennyire fontos vagy mennyire elõreviszi az emberiséget.
Aztán a végén volt még egy giccses pillanat, amikor eltûnt a radarról az ûrhajó és hirtelen elõtûnik, majd megszólal az asztronauta, hogy minden rendben.
Egyszer megnézhetõ 10/6
5/10
tesz-vesz 2017 márc. 27. - 23:23:12 5/10
(6/87)
átlagos film, nem is rossz, nem is jó, a karakterek nincsenek jól kidolgozva szerintem, és irritált az a hatalmas giccs, hogy Costner puszta kézzel veri le a táblát a wc-rõl.... persze mindenki rassszista, de a fõnök nem. jobb lett volna ha õ is az, és úgy változik meg a véleménye. a nagy kiakadás ezelõtt a fõnök elõtt már nekem volt kínos, túljátszotta a nõ. de nem mondanám rá, hogy rossz film.
7/10
pihes 2017 márc. 27. - 15:25:26 7/10
(5/87)
Ez a film, jó bizonyíték arra, hogy a legjobbak, számtalan helyrõl elõkerülhetnek. És nem utolsó sorban, egységben az erõ...
Berkenye 2017 márc. 25. - 17:42:33 Előzmény rodekri
(4/87)
Nálam meg szinkronos, szóval javítsátok újra. Most komolyan, az a mérvadó, hogy a Corvinban volt egy feliratos változat?
Kaliff 2017 febr. 28. - 20:26:38
(3/87)
Kivancsi vagyok, imadom az amerikai tortenelem azon idoszakat, a 60-as 70-es eveket. Alig varom hogy megnezzem.
rodekri 2017 febr. 25. - 13:41:38
(2/87)
A film a Corvinban feliratos. Javítsátok.
k11zoltan 2017 febr. 18. - 14:14:02
(1/87)
Nem rossz film, de lehetne rövidebb.
Oscar jelölés...? Talán ha nem a bõvített kategória lenne, nem fért volna be.