Téma: A szer

10/10
Milmel003 okt. 17. 23:24:07 10/10
(16/16)
Ezt a filmet mindenki számára kötelezővé tenném. Kicsit úgy éreztem magam, mintha a Black Mirror egyik epizódját nézném. Minden percért hálás vagyok, amiért láthattam mert rájöttem mik számítanak igazán! Egyik kedvenc filmem lett!
8/10
blood.1 okt. 16. 23:15:37 8/10
(15/16)
Ötletes, de nem volt sem undorító , sem ijesztő. Itt írták alább, hogy az öregedés el nem fogadását lehet célravezetőbb lett volna egy hétköznapibb, nem Demi Moore féle bombázóval demonstrálni, viszont szerintem legalább annyira szól a film a show business parazitizmusáról, mint az idő múlásának nehézségeiről és ehhez ő megfelelő alany volt.
10/10
UncleSam okt. 16. 18:09:19 10/10
(14/16)
Kemény.
1/10
Ildika79 okt. 15. 22:48:34 1/10 Előzmény Monika_1983
(13/16)
Igazad van. Gagyi, nevetséges maszlag.
1/10
Ildika79 okt. 15. 22:45:28 1/10
(12/16)
Gagyi, zs kategóriás horror. A végén a moziban már többen felnevettünk. Na nem is érdemes róla többet filózni, erről ennyit.
5/10
S.P.Q.R. okt. 15. 13:49:48 5/10
(11/16)
Nem annyira jó, mint amennyire fel van hájpolva. Vizuális élményként valamelyest működik, kapunk pár undorító jelenetet (bár vannak ennél sokkal durvább filmek is szép számmal) + pár jó csajt, akiket szívesen néz az ember, főleg alulnézetből...de ezen kívül egy felszínes, hatásvadász, bugyuta film, amit próbálnak nagyon komoly, mély üzenetű társadalomkritikaként eladni. Viszont nem tudja jól, hatásosan bemutatni a komplex problémát (csak felszínesen) és arra választ sem tud adni (nem is próbál).

Innentől SPOILERES lesz, bár elég kiszámítható és súlytalan a sztori, úgyhogy talán nem lövök le nagy fordulatokat:
- Demi Moore karakterével nem lehet azonosulni. Egy gazdag celeb, aki táncikál a kamerák előtt, mert jó nő még 60 évesen is. Ennyi. Nagyon mást nem is tudunk meg róla. Bár a film szerint csak múlt időben volt jó nő, hiszen kiöregedett, de a valóságban 10-ből 10 nő szeretne így kinézni 60 évesen (sőt, akár 40 évesen is). Ezért nem is lehet átérezni se a motivációját, se a testkép zavarát, lelki bajait, mert eleve egy nagyon kivételes, sokak által irigyelt helyzet az övé. Jobb lett volna egy átlagos kinézetű és társadalmi helyzetű idősödő nő testképzavarát bemutatni (életszagú példákkal), mintsem a felső tízezer egy nagymama korban lévő, de még mindig bombajó nőjének a karrierproblémáját. Hitelesebb lett volna.

- A film címét is tartalmazó, a sztori középpontjában lévő dologról (vagyis a szerről) tkp. semmit nem tudunk meg. SEMMIT. Valaki valamikor megalkotott valamit, valamilyen módon, valamilyen céllal, amit aztán valakik odaadnak titokban a Demi Morre-féléknek kísérletezésképp. Kedves néző, legyen ennyi elég...hát kösz, gondolom ez a kreativitás szülte meg a film címét is: "A szer". Természetesen a szernek a biológiai mechanizmusa, működése TOTÁLISAN ellenkezik a biológiával, a fizikával és a józan ésszel, de hát ez van, higgyük el, hogy ilyen is lehetséges, mert csak. Nem azt mondom, hogy egy film nem rugaszkodhat el a tudománytól, de ez így ebben a formában nevetséges, amit bemutatnak (pl. hogyan tudna egy perc alatt "kinőni" az emberből még egy ember, hogyan tudja 1 hétig a "pihenő" test megtartani az életfunkcióit, miért kapcsol ki az agya, öntudata, aztán a végén mégse...áhh annyi baromság van itt, hogy felsorolni is lehetetlen)

- Sablonos, egydimenziós mellékszereplők mindenhol (a megalomán főnök, a rejtélyes idegen(ápoló), aki beszervezi, a szomszéd, az alkalmi partner) és sablonos történetvezetés, nulla eredetiséggel. Főhősünk NYILVÁN nem tudja tartani a mértéket és elcseszi, amit el lehet. Egyetlen szabály van (7 naponta cserélni), azt is megszegi, amitől egyre rondább lesz, végül pedig egy szörnyszülötté válik. Ennyi a sztori és a tanulság. Amivel önmagában nem lenne baj AKKOR, ha mindez jól fel lenne építve, átélhetően bemutatva, izgalmas eseményekkel, szereplőkkel, dialógusokkal stb. de mindez nulla.
7/10
Antal Kellner okt. 15. 10:38:10 7/10 Előzmény Sweet-But-Psycho
(10/16)
Egyetértek.
7/10
Antal Kellner okt. 15. 10:33:55 7/10
(9/16)
Baromi jó a sztori,Demi Moore nagyon jól néz ki,és a film is tetszett,de a végét már szerintem nagyon túl tolták. Nem ijesztő,nem gusztustalan volt a vége,hanem már inkább vicces. Önmaga paródiája lett. Pedig tényleg jó film, de a vége... vicc.
10/10
Roland75 okt. 14. 16:30:55 10/10
(8/16)
Akárhogy is de szerintem az év egyik legjobb filmje.
4/10
ihorvath74 okt. 13. 18:27:44 4/10
(7/16)
Hát.. persze, nehéz megöregedni, nehéz elengedni. Van aki semmit nem tanul, és lenyomná tökugyanazt is elölről. Meg persze a fiatalkori énem tuti lefaragott valamit az időskoriból.
Nagy kínkeserv árán tudok beleerőszakolni valami koncepciót, de sajnos lötyög.

Az még sértő is, hogy visszaidéz jelenetet, hátha a néző nem.emlékszik... talán az író-rendező felejtette el picit, hogy mit is akart mondani.

A hang és a fényképezés sematikus, de profi, erre jár pár pont.
10/10
Citizenx okt. 13. 14:33:03 10/10
(6/16)
Társadalom kritika főleg azoknak akik nem képesek elfogadni hogy öregszik az ember (persze a média ezt sugallja minden percben, vedd meg ezt vedd meg azt és akkor -20 év) és nem fogják fel hogy 60+ évesen is rengeteg szépséget tartogat az élet. Nem csak a ránctalan feszes bőr és hibátlan mellek számítanak. A végén egy kicsit átcsap a "hullajó" vérmennyiségébe, de kellenek az ilyen -kicsit beteg- filmek. Amúgy Demi pont olyan 60-as aki még mindig brutál jól néz ki.
10/10
glomgold@freemail.hu okt. 13. 04:32:40 10/10
(5/16)
Emberek! Ti szerintem NEM értitek mi az a GROTESZK ábrázolásmóddal előadott társadalom kritika... Kafka forog a sírjában... A XX. századi irodalom egyik legnagyobb alakjának jelmondata a film legfontosabb megfejtése, a milliónyiból (tele utalásokkal és áthallásokkal, félelmetes!!), keressetek rá nyugodtan: "My 'fear' is my substance and probably the best part of me." ~ Lételemem/LÉNYegem a félelmem, ami feltehetőleg önmagam legjobb változata... ugye így megvan mostmár? és Tessék elolvasni újra a Metamorfózisát(!!), úgy tudom még kötelező, ma is, szerencsére... és rácsodálkozni... hogy úúú... mostmár értem!! ... :( ...dehát Nektek nem csak a literatúra nem való, de a kórboncoki szakma sem, pedig az is egy etikus emberi tevékenység(legjobb haverom egy boncmester, és neki is van szíve, még akkor is ha néha csecsemőével is találkozik!), ami nélkül nem lenne egyáltalán anatómiai ismeretünk... és modern orvostudomány sem! dehát vérezne Fargeat szíve is, lehet, ha látná milyen közönség fogadja a műalkotását itthon. Szomorú... :(
5/10
motoreger1 okt. 12. 19:54:39 5/10
(4/16)
Most néztem meg. Még mindig kavarognak bennem a gondolatok (és a gyomrom). A film első részét kicsit unalmasnak, vontatottnak találtam. A közepét érdekesnek és látványosnak, az utolsó 15-20 percet pedig gyomorfogatónak. Ez kár volt a végére. A történet maga jó volt, de nagyon eltúlozták a befejezést. Kell egy pár nap mire törlődik a memóriámból. :-)
Monika_1983 okt. 11. 20:32:12
(3/16)
Undorito, minosethetetlen ,bugyuta maszlag. Egy gyenge zombi film szintjet se uti meg. Pedig lattam mar nehany gyomorforgato filmet( Emberi szazlabu, Szerb film) De ez a szer meg azoktol is gyengebb....
6/10
Sweet-But-Psycho okt. 05. 13:49:48 6/10
(2/16)
SPOILER LEHET:
Inkább morbid, mint sokkoló.
Inkább paródia, mint testhorror.
Inkább szimbolikus, mint realisztikus.
Inkább elnagyoltak a karakterek, mint kidolgozottak.
Inkább egy rossz ripacsnak tűnik a filmben Dennis Quaid, mint filmszínésznek.

Demi viszont jó.

A film erős közepes...
10/10
glomgold@freemail.hu szept. 27. 07:27:18 10/10
(1/16)
Hát nah... értem én a koncepciót, de ha eme film végifejletének - játsszunk el a gondolattal kicsit! - hogyha valahogy mégiscsak van(!) némi valóság alapja, akkor szerintem nem feltétlenül az oltásellenes-kontósoktól kell tartania a jövő nemzedékeinek... hanem az ilyesmi sorsunktól!! :D ...Apropó... érdekelne egy biológus véleménye is a megtekintést követően, mit gondol, vajon jöhet olyan fertőzés vagy szándékos génmanipuláció (pl. akár életmeghosszabbítás vagy gyógyítási szándékkal), ami elviheti az emberi evolúciót ebbe a - nem feltétlenül kellemes - irányba...? ;) :D