10/10
kk_niki márc. 17. 00:12:35 10/10
(8/8)
Az utóbbi idők legszebb filmje, ami fényévekre van a mai trendektől. Vonakodva indultam neki, de végül a legjobb döntés volt. Megható, értéket közvetítő film az igazság erejéről. 10/10
10/10
Böhöm jan. 27. 20:42:08 10/10
(7/8)
Kiváló film! Romantikus drámák között sajnos a 90% mérhetetlenül gagyi, vagy egyenesen nézhetetlenül szirupos fullasztó nyál, de azért ebben a műfajban is lehet jót alkotni.
Ez a film igazán jó, és nem csak a kategóriáján belül, hanem abszolút értelemben is. Izgalmas, fordulatos, arányos történetvezetés, ráadásul nagyon szépen fényképezve. És valóban romantikus dráma, szívfacsaró, megrázó, felkavaró többször is a játékidő alatt.
Nagyon ajánlom ezt a filmet mindenkinek, kortól és nemtől függetlenül, még az olyan megrögzött romantikus film gyűlölőknek is, mint jómagam.
10/10
Ferenc Nith jan. 13. 23:37:58 10/10
(6/8)
Nagyon érdemes! Szépek a képek, és az emberek. Szívmelengető régimódi történet. A doki rendkívüli arc, még akkor is tekintélyt parancsoló, ha csak néz. :-)
9/10
vargama 2023 nov. 27. - 16:09:45 9/10
(5/8)
Romantikus film, és ebben a kategóriában kiváló. A regényhez remek forgatókönyv készült, a történetmesélés azon a keskeny mezsgyén halad, ami elkerüli, hogy "csöpögőssé" vagy "szájbarágóssá" váljon. Magával ragad a színészi játék, a tájak, a zene.

A film nézése során azért az eszembe jutott, hogy vajon miért nem lepődött meg a grófi család egyetlen tagja sem, mikor az a lány, aki egyébként egy kocsmában dolgozik, hibátlanul beszél franciául.


10/10
bela.torok 2023 nov. 09. - 06:00:14 10/10
(4/8)
Nagyon szép film, de hozzá kell tennem, hogy a romantikus filmek kedvelői számára
10/10
Trivia Showtime 2023 okt. 24. - 13:01:55 10/10
(3/8)
Talán kevesen tudnak róla, hogy ez a mozi Jerzy Hoffman 1982-es, azonos című (Znachor), itthon Prof. Kuruzsló címmel vetített filmjének remekül sikerült újragondolása. A kiváló történet már garancia lehet a sikerre, és ugyan Netflixes produkcióról van szó, de szerencsére a lengyel filmesek képesek voltak megtartani az igazi értékeket. A film az érzelmekre és a józan észre egyaránt képes hatni, emberségből pedig példát mutat, amely ma már sajnos kiveszni látszik a világ mainstream filmművészetéből. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!
9/10
74Szixi 2023 okt. 18. - 11:39:17 9/10
(2/8)
Valóban gyönyörű film. A történet, a zene, a szereplők - csodálatosak. Több lengyel filmet is láttam, eddig is jó véleménnyel voltam a lengyel filmgyártásról, de ez mindent visz! A magyar filmgyártásban - bár nagy sikereink vannak - nekem mindig nagyon hatásvadásznak tűnnek a történetek, a szereplők.
Mindig olyan "magyar nyomorúságos" -ak, vagy olyan képi világgal, szereplőkkel, ami tőlem nagyon távol áll.
Ebben a filmben külön értékeltem a lágyságot, s hogy olyan emberi tudott lenni. Nem próbált megmagyarázni semmit, túllihegni.
Egy csodaszép történet, csodásan megfilmesítve.
10/10
Endura 2023 okt. 17. - 11:13:37 10/10
(1/8)
Nincsenek rá szavak:egyszerűen gyönyörű film