Téma: A szerzetes

10/10
gladiolus 2014 aug. 05. - 12:13:40 10/10
(9/9)
Hát ez a cselekmény enyhén szólva ciki, egy kicsit könnyedebb dologra számítottam, aztán jól odavágtak igen kemény dolgokat. Én is úgy gondolom, hogy igényes kivitelezésrõl, hiteles színészi játékról, és klassz, sejtelmes helyszínekrõl van szó. A kolostorok sokszor akaratukon kívül is alkalmasak a sejtelmes misztikum fokozásához, és a különleges képi elemek megfelelõ alanyai. Aki szereti az igényes építészeti mûalkotásokat, az ne mulassza el.

Elgondolkodtam, vajon miért gyártanak ilyen témjú filmeket, talán nem tudják elviselni, hogy esetleg létezhetnek tényleg példás életet élõ szerzetesek is, és feltétlenül bizonyítani akarják, hogy ez lehetetlen vállalkozás?

Az viszont sértette a fülemet, hogy a szerzetesrend tagjai mind egészségesek és gazdagok. Az egészségeset még csak csak megértem, mert akkor tud hivatást teljesíteni. De a gazdagságot nem illendõ, sõt egyenesen pofátlanság feltételül szabni, nem tudom, jelenleg hogy mûködik ez. NDe úgy vélem, semmiképp sem egyezik a Krisztusi tanokkal.
8/10
marxengelszleninsz 2014 jan. 23. - 12:00:23 8/10
(8/9)
Remekmûnek távolról sem nevezném. Thrillernek még úgy sem. Talán misztikus dráma, ha mindenáron kategorizálni kellene.
A film valóban lassú folyású, de nekem végig fenntartotta az érdeklõdésemet, unalmasnak ezért nem nevezném. A történet és a cselekményvezetés rendben lenne, alapvetõ problémám van viszont a fõszereplõ jellemének formálódásával; teljesen valószerûtlennek tartom az átalakulását és a végkifejletet is. Emiatt egy kicsit hiteltelenné válik számomra az egész alkotás. Kevesebb több lett volna. Ennek ellenére egy abszolút nézhetõ filmrõl van szó.
7,8 pont.
10/10
offtopic
kenubita 2013 márc. 11. - 16:17:22 10/10
(7/9)
SALLANGMENTES ÉS INTELLIGENS ALKOTÁS. NAGYON SZÉPEN KIVITELEZETT FILM. RITKA MANAPSÁG AZ EHHEZ HASONLÓ REMEKMÛ.
9/10
NADALFAN 2012 okt. 28. - 23:21:40 9/10 Előzmény cperger
(6/9)
ez egy "misztikus "thriller, erõs vallási háttérrel. de egyben elgondolkodtató is. de ha elgondolkodom rajta akkor meg nem is thriller :))
mindenesetre misztikum övezi az egész történetet leegyszerûsítve a jó és a gonosz párviadala . akit érdekel ki nyer nézze meg:))
nekem bejött.
1/10
Rahar 2012 okt. 05. - 09:50:25 1/10 Előzmény parduccica
(5/9)
Hasonló véleményem van nekem is, az itteni magas pontszám miatt néztem meg, kár volt.
10/10
cperger 2012 okt. 04. - 22:45:31 10/10
(4/9)
Nagyon tetszett, a cselekmény ugyan nem túl pörgõs, de én egy percig sem unatkoztam, végig lekötött a film. Különösen a hívõknek ajánlom...
5/10
parduccica 2012 okt. 04. - 07:55:20 5/10
(3/9)
Nagyot csalódtam ebben a filmben...vontatott, unalmas és számomra nézhetetlen. Vincent Cassel az egyik kedvencem de a gengszter szerep sokkal jobban áll neki. Aki szereti az elvont , lassú filmeket lehet hogy bejön majd neki. Nálam nem nyert, és szerintem a thrillertõl is messze van. :(
10/10
dummdomm 2012 jún. 02. - 21:35:19 10/10
(2/9)
Csak ajánlani lehet . A filmben minden gyönyörû , egy szinvonalon van Az Ördög ügyvédjével ( szerintem jobb) 10/10.
6/10
crapgame 2012 ápr. 04. - 09:50:54 6/10
(1/9)
Aki a pörgõs filmeket szereti az nem fogja megvenni dvd-n az biztos, kicsit vontatott volt nekem

* SPOILER *
Szerencsétlen vincent cCssel (aki mellesleg kiválóan játszik) egy csoda monk akinek a szónoklataira százak érkeznek az országból.
nehéz úgy beszélni a fimrõl, h ne lõje le az ember a poént.

spoiler vége

kedvenc filmem az biztos nem lesz, de aki szereti a vallási témájú filmeket az nézze meg nyugodtan.