Téma: A szökés

10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 12:24:18 10/10 Előzmény King Diamond
(22147/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Igen, a Final Breakben lesz. ;)
Valóban nem írtam a többi karakter lezárásáról, mert nagyon leragadtam annál, ami nem tetszett. :S De akkor most megpróbálok elvonatkoztatni. ;)

Sucre kislánya szerintem is tündéri (nekem jobban tetszett, mint a MiSa gyerkõc). ;) Meg ahogy láttam, született egy második is. Szóval Neki teljes a happy. :))

Korábban megtippeltem, hogy Mahone-nak lesz új barátnõje, de azt nem gondoltam volna, hogy Lang ügynök. El is csodálkoztam, mert ha korábban volt is köztük valami, szerintem 'csak' barátság, szóval én ezt kicsit furcsálltam... jobban örültem volna, ha Pam-mel jön össze megint, de végülis annyira nem zavar. Láthatóan túltette magát a kisfia halálát, talált egy új barátnõt, tehát Neki is happy. :)

Linc és Sofia: én jobb szerettem volna Veronicával vagy Jane-nel látni Lincet, szerintem Õk sokkal jobban illettek volna hozzá (ha már Vera meghalt, akkor örültem volna Jane-nek az oldalán), de mindegy... Neki is happy lett. :) /Amúgy szerintem jobb lett volna, ha Sofia helyett/mellett LJ-t (is) mutatták volna, mert így furán jött ki./

C-Note... az Õ jelenetére már nem is nagyon emlékszem, mert ott már nem tudtam figyelni... de ugye Neki is happy? :)

... szóval a pozitív karakterek közül mindenki jól járt, kivéve Michael-t. :(( Bár mondjuk Sara-nak sem könnyû, ott maradt egyedülálló anyaként, Michael nélkül. :(( De legalább Õt nem ölték meg, mert ez az egy dolog idegesített volna még jobban. ;)

Igen, tudom, hogy drámasorozat, de nem éreztem ezt a lépést szükségesnek a dramaturgiai vonal szerint sem.

Kellerman is jól járt, érdekes fordulat volt, mikor Allison Hale leköpte (ezek szerint tudta, hogy Õ ölte meg a férjét). Ezt biztos azért tették be (szerintem), hogy emlékeztessenek minket, hogy K. hiába lett pozitív karakter, a múltját azért nem tudja kitörölni.

Self-nek egy fricska a sorstól, hogy tolókocsiba került, mint a felesége.

Tábornok megkapta, amit megérdemelt (az azért érdekes, hogy csak 4 év elteltével végezték ki).

T-Bag sorsával mondhatni, elégedett vagyok, mert akármilyen is, nem örültem volna, ha meghal (biztos azért, mert az egyik kedvenc karakterem, Robert Kneppernek sikerült úgy elõadni, hogy lehessen bírni). ;)

Amúgy Sara vállán vagy a karján volt egy sebhely; elõször arra gondoltam, hogy a Gretchentõl származó korbácsnyom, de mégsem lehet az, mert azt a hátára kapta... szerintem a Final Break-ben fogja ezt 'szerezni'. :S
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 17. - 12:05:56 10/10 Előzmény bree-gee
(22146/25847)
Szerintem a bokán rúgásod most még jobban kijárna Nekik. *lol* :-((
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 12:04:25 10/10 Előzmény damienisback
(22145/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

1. Teljesen egyetértek.

2. *** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Szerintem azért nem vették le a nevét, mert ha minden igaz, a különálló filmben még visszatér. ;)
CsomiTheKing 2009 máj. 17. - 12:00:10
(22144/25847)
Hááát ez a vég :( Nagyon megringatott. Mér kellett meghalnia, sokkal jobban befejezhették volna, anyi minden után amin átmegy és végigcsinál.....
De kitudja mi lesz a Final Break ben, május 27. én lehet, hogy kiderül.
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 09:56:35 10/10
(22143/25847)
***SPOILER*** FINÁLÉ

Matt Olmstead megmagyarázza, amit szerintem nem lehet (:-P persze talán kicsit segítene, ha figyelmesebben is végig bírnám olvasni:-S:-)):
http://www.prisonbreakbuff.com/2009/05/16/matt-olmstead-talks-series-finale/
(azért Went-hez is lenne pár szavam:-S:-( ... :-))
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 09:39:43 10/10
(22142/25847)
***SPOILER*** FINÁLÉ

Visszaolvasva Sarahangel 'kinek-mikor-mi-a-vége' hsz-részét, eszembe jutott, hogy én eddig soha, semmikor (!) nem gondoltam ilyesmire, bármennyire is nem tetszett a film/sorozat vége. Kivéve most (mint ahogy az az utolsó mondatomból kiderül).
Úgyhogy ez egy újabb olyan dolog, ami miatt számomra 'kivétel'es a PB. (:-S)
(éljen a magyar nyelv:-))


Amúgy azért arra (azt hiszem) kíváncsi lennék, miért éppen 4 év a végsõ ugrás:-O
Elõször, amikor mutatták a végét és mindenki búcsúzkodott a családjától, azt hittem legalább a temetésre mennek (legalább, merthogy akkor legalább 4 évet még kaptak volna együtt), így viszont még egyenlõre arra sem merek gondolni, hogy végülis szép (hm) gondolat, hogy Michael így összetartja a csapatot, hogy elmennek 'hozzá' évente (?) együtt.


Végül pedig...
annak azért "örülök" (vagyis mi is lehetne a jobb szó), hogy azért nem csak a lányoknak nem tetszik ez a (vége/végsõ) megoldás.
10/10
Alex27 2009 máj. 17. - 01:17:47 10/10
(22141/25847)
**** SPOILER 4/21-22 ****


most nagyon síjok :'(( én ezt nem akarom, miééért, miért pont Michael? Ez nem igazság... áhhh... Ez most nagyon felzaklatott, ezt meg kell emésztenem :'( Sosem sírok egyetlen egy sorozatnál sem, de ez a finálé megríkatott rendesen :( Miért nem lehetett a tengerparti jelenettel lezárni az egészet, azt is megkönnyeztem, de azért,mert bíztam a boldog zárásban, erre meg tessék.... ááhhhh :(

Annyira tökéletes volt eddig ez a két zárórész, teljesen odáig voltam meg vissza... végig izgultam az egészet, azt sem tudtam hova kapkodjam a fejemet, igazi tüzijáték volt itt! Mikor megjelent C-Note, azt hittem rosszúl látok, õ nagyon meglepett!! Paulról (sajnos) tudtam, kár,hogy elõbb,mint ahogy szerettem volna, de nagyon örültem neki, tök jó volt,hogy újra szerepet kapott!! Sucre-t meg egyenesen imádtam!! Az a "megtarthatom" (a tollat) nagyon *lol* volt!!
Örülök Mahone-nak és Lang ügynöknek, megérdemlik,hogy boldogok legyenek (Persze Michael és Sara is megérdemelte volna!!! :( ) Selfet sajnáltam azért, elég csúnyán megjárta! a Tábornoknak is elég csúnya vége lett, de õ is megérdemelte, ugyan úgy, ahogy Christina is!! Igazán utálatos egy karakter volt! Teddy-féle zárás tökéletes volt, jobb véget el sem tudtam volna képzelni neki! :DD jó volt újra látni a Fox Rivert! :))Na és ahogy megmondta neki Linc,hogy haver nyertél... egy rágógumit *lol* engem nagyon átvágtak, gondoltam is magamban,hgoy nem hiszem el,hogy segítenek neki és szabadon engedik, erre meg Linc benyomja ezt a dumát! Imádtam! :D
Annak nagyon örülök,hogy Linc életben maradt, és boldog Szofiával, meg az újdonsült családjával. Õ érte izgultam még nagyon, én borzasztóan sajnáltam volna, ha meghal!
Na és akkor végül Sara-Michael vége: végülis leírtam,hogy mit érzek ezzel kapcsolatban. Engem nagyon szíven ütött, de ezzel gondolom nem vagyok egyedül. Ez olyan igazságtalanság, hogy még a kisMichaelt sem láthatta, pedig hogy eltervezte,hogy õ akar lenni chichago legjobb apukája.. ez egy nagy tördöfés az írók részérõl! :'(
Nem is írom tovább, majd inkább nappal, mert ezt meg kell emésztenem.. ha nem lennék ilyen fáradt, tuti itt virrasztanék még egy darabig, de megyek és telesírom a párnámat!!


"Be the change you want to see in the world"
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 00:24:48 10/10 Előzmény sarahangel
(22140/25847)
***SPOILER***

Ez (mármint, hogy volt esküvõ) végülis a végén a feliratból (husband, ...) kiderült.
Az idézet pedig ismerõs:-)

Szóval tényleg keserédes.
Vagyis sokkal inkább keserû, mint édes:-(
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 00:15:06 10/10 Előzmény sarahangel
(22139/25847)
Mikor leírtam a magamét, még nem olvastam a többi hsz-t, de látom, kb. mindenki hasonlóan érez (ezek után persze még jobban nem értem, amire a kérdésem vonatkozott:-S).

***SPOILER*** FINÁLÉ
Visszatérve csak egy kicsit a reggeli spoilerhez:
a hszben annyi volt kb, hogy 'most láttam a részt, MS meghal és ez szomorú, de egyébként a sorozat a kedvencem' vagy valami ilyesmi, de az eleje szó szerinti.
Hát erre jött a reakcióm...
És akkor ez nem olyan spoiler, Alex, ami esetleg nem jön be, hiszen látta. Sõt, ez nálam csak súlyosbítja az egészet.

A többi 'elõzetes' spoilerrõl meg az a véleményem, hogy egyrészt kérdezni is tudni kell, másrészt félinformációkból tényleg nem mindig ugyanaz jön ki.

Nem mondtam ki, de azt hiszem, úgyis egyértelmû: csalódtam:-( Sajnálom, hogy csalódnom kellett.
Ha nem is az egész sorozatot húzza le ez a vég, de mindenképpen árnyékot vet rá, sõt, hiába volt ez a finálé egyébként tök jó, másféle könnycseppeket szerettem volna a végén...
És továbbra is mérges vagyok arra a nézetre (is), hogy a 'jóknak meg kell halniuk a végén' (azaz 'a jóknak a halál a méltó jutalmuk':-(:-P) :-S
csancsy 2009 máj. 16. - 23:56:48
(22138/25847)
*****SPOILER*****
Még valami, hallottam még egy pletykát!!! Nem tudom pontosan, hogy a tábornokot mikor végzik ki (3-4 év utáni idõszakban-e?), mert igaz lehet, amit hallottam. Szóval, ugye Sara börtönbe kerül, ezt Tábornok megtudja, és felbérel a nõi börtönben valakit Sara megölésére (nem tudom Gretchen védelmezi vagy õ a bérgyilkos, biztos valamiképpen köze van), gondolom ezt Mike megtudja, és azonnal ki akarja szöktetni Sara-t. Ez sok mindent megmagyarázna, és érthetõ. Hisz Sara mom megölésével csak magát és Mike-t védte meg, normális esetben hamar kiengedik a börtönbõl, és Mike nem "avatkozna" ebbe bele. De így sürgõs, és így meghal:((((( Én még nem tértem teljesen magamhoz.:( Szívás!!! Tényleg nem értem, hogy nem tanultak az írók a hibáiból.
Sarahangel, kéne pénzt szánni rá, megkérni Wen-éke szerepeljenek a filmjünkben és átírnánk a véget, akármennyire megható, akkor is POCSÉK vég, és még finoman fogalmaztam!!!! Én eleve mindig utáltam a szomorú véget, filmekben sorozatokban egyaránt, sajnálom ez van!!!
******SPOILER*****
10/10
könnycseppek 2009 máj. 16. - 23:53:34 10/10
(22137/25847)
Megnéztem. És csak annyit mondok, hogy

***SPOILER*** FINÁLÉ

baasszus, baasszus és baaasszus. Ja és baaaasszus is!

Tényleg korrekt/kielégítõ lett a vége! Mindenki megkapta, amit érdemelt:-)

Tényleg korrekt/kielégítõ lett a vége?! Mindenki megkapta, amit érdemelt, kivéve azt, aki az egészet "köszönhetik". Aki még annyit sem 'érdemelt', hogy legalább a gyermekét lássa, sõt, még annyit sem, hogy a szerelme növekedõ pocakját megsimogassa... :-(:-(:-(

Ha egyszer megérteném, hogy miért hiszik azt általában a szerzõk (és akik egyet is értenek velük), hogy ilyen a jó befejezés...!...?... :-S
...pedig tévednek!!!

Nekem az epizód 35. perc 5. másodpercénél ért véget a Prison Break!:-P
csancsy 2009 máj. 16. - 23:34:12
(22136/25847)
SORRY!!!
használom helyett sajnálom, és mondhatnák
csancsy 2009 máj. 16. - 23:31:37 Előzmény sarahangel
(22135/25847)
*****SPOILER*****
megnyugtatlak, össze fognak házasodni:))) Nem véletlen ez a kép:)))))
Nászútra nem fognak eljutni vagyis Michael menne, várja Sara-t, de akkor viszik börtönbe, és akkor történnek a dolgok, azt gondoltam, hogy nem éli meg gyereke születését, mivel Sara terhesen kerül börtönbe, és gondolom nem börtönben szül.
Én csak azt használom, hogy nem ismerhette meg michael a gyerekét, és fordítva is igaz, meg se ölelhette:( Én ki vagyok akadva, tudom dráma, de inkább akció, de miért kell ehhez fõhõsnek meghalnia!!! Aki semmi rosszat nem csinált, a legrendesebb, mert ezt Linc-re nem ondhatnák
*****SPOILER VÉGE*****
Amúgy Imdb hülyeség ott is van írva, hogy LJ visszatér, de nem,
10/10
King Diamond 2009 máj. 16. - 23:07:36 10/10
(22134/25847)
SPOILER FINÁLÉ & THE FINAL BREAK
Gretchen neve nemcsak a 22. rész elején szerepelt, hanem a 17. rész óta folyamatosan, mint ahogy Sucré-é is. Róla tényleg nem tudtunk meg ezekbõl a részekbõl többet, viszont a The final breakben szerepelni fog, vele kerül majd egy börtönbe Sara, ahonnan Michaelék megpróbálják majd megszöktetni és ennek következtében veszti életét majd Michael.
10/10
King Diamond 2009 máj. 16. - 23:04:55 10/10
(22133/25847)
SPOILER: FINÁLÉ & FINAL BREAK
Ez az esküvõs kép akkor gondolom majd a final breakben lesz benne. Most már mégjobban várom...viszont a többi karakterrõl nem írtál, az õ 'zárásuk' hogyan tetszett? Talán okosabbak leszünk Michael halálát illetõen a Final break után, de azt azért nem feltétlen állítanám, hogy az egész sorozatra rányomja a bélyegét, hogy nem happy end lett, elvégre ez egy dráma/akciósorozat volt. És volt akinek happy end lett, volt akinek nem. Nyilván így nagyobbat hat, hogy a fõszereplõvel húzták meg ezt a lépést. Személy szerint örültem volna a happy endnek is, de ezt is kiválóan megcsinálták.
10/10
bree-gee 2009 máj. 16. - 22:24:45 10/10
(22132/25847)
Megnéztem én is, és...áááá. Azt hiszem erre alszom egyet, és majd holnap leírom a nem tetszõ dolgokat.Most lehet kicsit kemény lennék az írókkal szerintem :)
9/10
damienisback 2009 máj. 16. - 21:58:25 9/10
(22131/25847)
SPOILER


na, nagyjából ilyennek kell lennie egy évadzárónak/sorozatzárónak. mindkét rész remek volt, viszont 2 dolog nem tetszett:
1. Michaelnek miért kellett meghalnia? lehetett volna teljes happy end is. szerintem ez felesleges dolog volt(szerintem a lányok enélkül is eléggé elérzékenyültek a végére).
2. a 22. rész elején szerepel Gretchen neve is, viszont nem láttam, hogy tényleg játszott volna...
10/10
sarahangel 2009 máj. 16. - 21:52:38 10/10
(22130/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

És ráadásul most egy esküvõs képet találtam:

http://kepfeltoltes.hu/090516/misas4wedding_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szemétség. :S:S
10/10
sarahangel 2009 máj. 16. - 21:47:13 10/10
(22129/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Hát ezt én sem értem, de biztos az lehet, hogy ez már egy újabb daganat, és ezt már talán nem tudták operálni (The_Man egyik korábbi spoilere szerint már nem lett volna sok ideje hátra, talán csak hetek). :S De biztos a Final Break-bõl kapunk rá választ...
10/10
sarahangel 2009 máj. 16. - 21:43:47 10/10
(22128/25847)
*** SPOILER S4X22 ***

Az már biztos, hogy Michael nem 4 év elteltével halt meg, mert a sírján 2005 szerepel (ugye abban az évben játszódott az egész sorozat). Tehát még a gyereke születését sem érte meg. :((
Nekem is így jött le a korábbi spoilerekbõl, bár igaziból ha 4 év boldogság jutott volna Nekik, nekem az is sovány vigasz lenne, mert az sem egy nagy idõ. :S