Téma: A szökés

10/10
Alex27 2009 nov. 07. - 23:10:29 10/10 Előzmény sarahangel
(24467/25847)
szía :)) milyen kis becsületesen leírtad ;D

* 4/21 *
szerintem is a legjobbak(nekem sok van ;D) között van!

igen, Michael majdnem megtette, de ahogy az lenni szokott Christina az utolsó centiméternél megállt, így nem jött össze -hál'Istennek- a terve.

nem értem azokat akik azt szerették volna,hogy Michael -Sara kérésére- üsse agyon Teddy-t, ez egyikõjükre sem vallana, az nem õk lennének, hiába történt a kezdetek óta sok minden,akkor sem lett volna szabad,hogy megtegye.

Szinkronosan így volt:
Sara: "Mekkora robbanásra lehet számítani?"
Michael: "Ami lezárja a múltat... és talán... nekünk valami jövõt hoz........ napersze,ha te is így akarod."
Teljesen egyetértek! Ez egy nagyon tökéletes pillanat volt! Nem tudok betellni vele! nagyon romantikus ^^ *olvad*
****************** SPOILER 4/22 RÉSZ ***********
a robbanás, pedig a következõ részre utal, amit Michael rejtett el a Szküllában, és amit már mutattak a végén,hgoy visszaszámlál ;)*************** SPOILER VÉGE ************


Teddy és Sara jelenet hihetetlen jók voltak! Nekem ez egy az egyben Fox Riveres, olyan elsõ évad 5-6-7 rész, börtönlázadásos feeling. imádom azokat a részeket (is) és nekem annyira ezt a vonalat hozta vissza. Kemény jelenet volt..brrr. még a hideg is kiráz. és ez a nyelvnyújtogatós mozzatan + az a kemény zene... uhhh, erre csak annyit tudok mondani: EZ IGEN!!
http://kepfeltoltes.hu/091107/bscap0028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Linc tényleg nagyon rendes volt,hogy feláldozta volna magát.. szegényt azért elég durván megviselte ez az egész mamis dolog. Akire egész életében felnézett, akit az édesanyjának hitt. a második évadban(amikor velük volt Nika is, amikor Michael üveget tett a kocsi gumija alá),egyszer majdnem emiatt támadt Bellickre,mert elég durván szidta az édesanyjukat... erre tessék :S

Mahone-Michael beszélgetés: na ez volt a másik olyan jelenet, ami nagyon kellett már. két elme, két okos érvelés egymásnakfeszülése, kár,hogy több ilyen (építõjellegû)ütközés nem volt közöttük :/ És ahogy ez az egész jelenet -a látszólagos árulással- ki volt dolgozva, hát már megint 5* az íróknak! Engem úgy átvágtak a palánkon, ahogy az a nagy könyvben meg van írva! Még most is, majdnem beedtem, pedig tudtam,hogy mi a felállás.. de valahogy annyira hihetõ volt, ez a "most elmegyek, mert nincs ötleted, pedig te okos vagy, találjál már ki valamit" felháborodás, valamint MiLimama és a nézõk átvágása.. jajjj tudom én ezt még ragozni?!


Összességében, tényleg hatalmas rész volt, nem tudok egy rossz szót sem szólni. Az egész nagyon ki volt találva, jó volt a szöveg, a zeneválasztás hozzá, a merészebbnél merészebb beszólogatások, a frappáns cselekmény, a régi szereplõk visszahozása, és még sorolhatnám jó sokáig! :)
idõjós1010 2009 nov. 07. - 22:44:52
(24466/25847)
ja-Ja. Bár én most Lincoln menthetetlenségén(életén) gondolkoztam el inkább, és azon hogy egyáltalán képes lesz-e így a szökésre. Persze a robbanás következményei is érdekelnek.
10/10
Alex27 2009 nov. 07. - 22:27:57 10/10 Előzmény idõjós1010
(24465/25847)
el is hiszem! ;)

jajj, ne is mondd.. tehetségük van hozzá. most megint igazi cliffhangerrel zárták, lehet izgulni a következõ részéig!
10/10
Looola 2009 nov. 07. - 15:20:40 10/10
(24464/25847)
22 az utolsó rész?
10/10
jankahh 2009 nov. 07. - 14:16:35 10/10
(24463/25847)
Hat en nagyon remelem:))
10/10
sarahangel 2009 nov. 07. - 13:07:09 10/10 Előzmény Alex27
(24462/25847)
Én is imádom ezeket a képeket! :)

Prison Break: Behind the scenes c. könyvrõl van szó, a 27590. hsz.-hez linkeltem be a borító képét:

http://i34.tinypic.com/majkhu.jpg

Az 'ex' egyik fórumozójának megvan a könyv, és Õ szkennelte be a képeket. Azt viszont nem tudom, hogy van-e még több kép is, vagy mindet megmutatta (reménykedem az elõbbiben :D). ;)

Kár, hogy nálunk - gondolom - nem lehet kapni ezt a könyvet, meglenne a karácsonyi ajándék. Bár nekem a szkennelt képek is megteszik, azokra legalább nem kell vigyázni, hogy ne gyûrõdjenek. :D;)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 nov. 07. - 13:00:43 10/10 Előzmény Alex27
(24461/25847)
:-)
Gyere sûrûbben, és akkor nem lesz hiányérzeted Neked sem! :D;) (Jó, persze tudom, más dolga is akad az embernek. ;))

*lol* Hát akkor ezen most én is nevetek. Érdekes, hogy mindketten pont ugyanúgy hallottuk félre, de Te legalább késõbb rájöttél a dologra. :D;)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 nov. 07. - 12:55:14 10/10
(24460/25847)
Nagyon szívesen, ha érdemes volt, akkor örülök! :-)
10/10
sarahangel 2009 nov. 07. - 12:52:33 10/10
(24459/25847)
Hali! :) Egy 'gyors' kis összefoglaló a tegnapi részrõl. ;)

4x21

Összességében egy nagyon jó rész volt, szerintem az egyik legjobb az évadból!

Most tudatosult bennem, hogy Michael majdnem felrobbantotta MiLiMamát. :O Azért az durva lett volna, és jobb, hogy nem így történt. Még akkor is, ha szerintem senki sem ejtene könnycseppet MiLiMamáért. Így viszont az egyik céges pasi halt meg helyette, és ez megint elgondolkodtatott, hogy azért ebben a sorozatban akik a jó oldalon állnak, azok is óhatatlanul belekeverednek az ilyen dolgokba, és így szinte senki nem tud 'ártatlan' maradni. Persze ez vészhelyzet volt, és az idõ is sürgette Michael-t. Az meg egyértelmû, hogy MiLiMama és Linc között tud választani :D (mint ahogy az is érthetõ, hogy Linc és Sara között már nem vagy nehezebben ;)).

Szerintem jó azért az is, hogy nem ütötte agyon Teddyt, bár emlékszem, volt olyan oldal, ahol azt olvastam, hogy Sara-nak hagynia kellett volna. Szerintem meg nem, még ha Teddynk eléggé rászolgált is ;)

A fordítás nekem nagyon tetszett, mikor Michael mondja Sara-nak a végén (most nem jegyzeteltem le, úgyhogy nem szó szerint írom): "Eltûnik a múlt, és talán egy közös jövõ képe bukkan fel."
A feliratos verzióban így volt (ami egyébként pontosabb fordítás, de nekem mindkettõ bejött):
S.: "Mekkora robbanásról beszélünk?"
M.: "Elég nagyról, hogy véget vessünk ennek, és hogy valami újba kezdhessünk."

És még azt is hozzátette Michael: "Mármint, ha Te is így akarod." Ez annyira aranyos volt, nagyon tetszett, hogy nem követel és kijelent, hanem picit félénken kérdezte, mint aki nem bízik saját magában. ;) Meg az a mosoly utána, nagyon aranyos(ak) volt(ak). :) Lehet, hogy ez akart lenni a lánykérés virágnyelven? :D;)
Amúgy milyen robbanásról beszélt Sara? Képletes vagy igazi? Látszik, hogy nem tudtam mindenre odafigyelni. :D;)

Meg az is jó volt, mikor a tábornok mondta a telefonba Michael-nek: "Bagwell doktorosdit fog játszani a doktor nénivel." :D:D:D

Nagyon jó szövegek voltak ebben a részben, na meg nagyon jó jelenetek. A kedvence(i)m persze most is a Sara-Teddy jelenet(ek). Mikor Teddy kitette a zsebét, az nagyon nagy volt, meg az a menés. :D Hát hiába, R.K. nagyon jó színész. Meg az a félig táncoló, félig ugráló mozdulat is nagyon tetszett Tõle, mikor mondta, hogy (feliratos verzió szerint) "az öreg Teddy piszkosul szerencsésnek érzi magát" (szinkronos verzióban ezt valahogy úgy mondta, hogy "az öreg Teddyvel most madarat lehetne fogatni"). :D:D:D

Amúgy azon régen is csodálkoztam kicsit, hogy milyen szöveget adtak az írók Sara szájába (a szinkronosban még kicsit merészebbnek is éreztem ;)), ez annyira nem is illik ebbe a sorozatba szerintem. ;) Na meg elég vakmerõ dolog provokálni egy ilyen embert, fõleg, ha bilincsben van az ember. ;)

Arra azért kíváncsi lennék, hogy Michael és Sara mikor beszélték meg a terhességet, mert minket ebbõl is szépen kihagytak. :S *lol*

Linc nagyon szimpatikus volt ebben a részben, mikor mondta a telefonba Michael-nek, hogy hadd menjen úgy el, hogy Õ is tesz valamit Érte. :)

Mahone is milyen jó volt ebben a részben, jó tanácsokat adott és hatékony segítségnek bizonyult. ;)

Sucre a pelenkával milyen aranyos volt. :D De azt nem értem, hogy ha visszatért a városba, akkor miért vett pelust? :O Ráért volna akkor, mikor hazafelé indul. ;)

Örültem, hogy C-Note a régi szinkronhangját kapta, szeretem, ha figyelnek az ilyesmire egy sorozatban. (Az egyik új felügyelõ hangja meg Lux Ádám lett, szerintem jó választás volt. ;))

Na és az a megoldás is tetszett, hogy a 'titokzatos segítõ' kilétét még nem fedték fel, csak a kezét mutatták (bár a gyûrû azért árulkodó volt ;)).

Annak meg csak örülök, hogy a következõ héten kimarad A szökés, és így egy héttel késõbbre tolják a finálét. Arra majd külön fel kell készülni lelkileg... :S
idõjós1010 2009 nov. 07. - 00:58:56 Előzmény Alex27
(24458/25847)
Tetszett :-) Sosem okoz csalódást. Amúgy érzékük van hozzá, hogy hol kell abbahagyni.
10/10
jankahh 2009 nov. 07. - 00:55:25 10/10
(24457/25847)
Megyek aludni enis, jo8:))
10/10
Alex27 2009 nov. 07. - 00:49:02 10/10
(24456/25847)
*** spoiler ***

:DDD hát jahh! de a fordítottja is igaz lehet.. én azért reménysugárnak meghagyom ezt az érzést, miszerint, akirõl majd úgy fogjuk tudni,hogy meghal, mégsem hal meg(most én is úgy beszélek mint a Harry Potterben).. de ez megint újabb kérdéseket vetne fel, szóval inkább nem ragozom tovább :)

azt hiszem mára én bedobok egy PS-t, további szép estét, jóccakát! :)
10/10
jankahh 2009 nov. 07. - 00:41:12 10/10
(24455/25847)
SPOILER

Hat igen, ugy azert nehez elhinni valakirol hogy halott, mikor tudod h nem:DD
10/10
Alex27 2009 nov. 07. - 00:31:30 10/10
(24454/25847)
**** spoiler *****

tényleg jól eldumcsizzuk XDD
igen sokan grecsirõl is azt hiszik,hogy halott -végülis ez volt a cél- bár nekem az utolsó jeleneténél nem így tûnt, fõleg a szinkronos verzióba. Még az eredetinél majdhogynem elhittem,hogy ennyi volt neki, de a szinkronosban abszolút nem éreztem, pedig olyan szemmel próbáltam nézni. biztos a tudatalattim :D
10/10
jankahh 2009 nov. 07. - 00:25:58 10/10
(24453/25847)
SPOILER


Bizony ;D mint Sara a 3. evadban xd meg volt 1 ido amikor Grecsikerol is azthittem h halott xd am jol eltarsalgunk itt arrol h kihalt meg meg kinemhaltmeg hajnali fel1korxd am ez nemtom h spoiler -e csak azerirtam mer lehet vki mostis azthiszi h Grecsi halott:O mer en asszem meglepodtem amikor meglattam a finalbreakben ( na ez mar tenyleg spoiler:D) xd
10/10
Alex27 2009 nov. 07. - 00:17:33 10/10
(24452/25847)
*** spoiler***

én is így gondoltam. persze végig voltak akik nem hitték el.. a legcifrább elméletek születtek, de én végig azon voltam,hogy õt már a kukacok rágják. erre tessék! de én voltam a kis naív.. ez a PB,akinek nem látni a halálát, az nem biztos,hogy meghalt. :D
10/10
jankahh 2009 nov. 07. - 00:11:56 10/10
(24451/25847)
Jaja hat arra enis mert konkretan amikor eloszor lattam en azt hittem h a halalbol jott vissza, mert en vegig abban a hitben eltem hogy meghalt :D de sztem mindenki :D
10/10
Alex27 2009 nov. 07. - 00:10:03 10/10
(24450/25847)
:DDDDDDD igaz! nagyon kíváncsi vagyok majd a reakciókra, kiben mit vált majd ki -ha eddig nem esett le nekik ;)
10/10
jankahh 2009 nov. 07. - 00:08:35 10/10
(24449/25847)
Igen? Hat vegulis tokmind1:D

SPOILER

Mert a kovi reszben ugyis teljes egeszeben lathatjuk :$ Kellermankepviselooo(L):DdD
10/10
Alex27 2009 nov. 07. - 00:04:16 10/10
(24448/25847)
** spoiler**

vagy még azt sem.. mert ha jól emlékszem mintha ment volna a vita,hogy most tényleg Paul(mint színész) keze lett volna.. hát én nem tudom, az övét nem ismerem annyira... kezes játékon most megbuknék ;P