Téma: A Szövetség

saibor 2012 febr. 25. - 15:55:19 Előzmény Vlado63
(37/57)
Bizony, a Jelenések könyve szerintem jobb, mint pld. a Sky kapitány története.
Vlado63 2012 febr. 23. - 21:03:35
(36/57)
"a vallást nem kell lejáratni, lejáratja az önmagát. a bibliát le lehetne járatni, de ez a mûsor még arra is alkalmatlan. "

A vallást már kétezer éve van, annak ellenére, hogy üldözték/üldözik, mégis van, a Biblia pedig még mindig a legtöbb példányban kiadott könyv
Andromeda 2012 febr. 21. - 17:38:49
(35/57)
Szép dolog dolog, õszintén mondom, hogy ateista vagy, mégis nézed a mûsort.
Engem is érdekelnek a mûveltségi vetélkedõk.
Én nem vagyok ateista, de nekem egy kicsit röhejes volt ez A Szövetség, mikor megnéztem egy részt, és mi a csuádnak kell bele a Feke Pál meg a Puskás Peti?? Az égvilágon semmit nem csinálnak benne, könyörgöm!! Semmilye "funkciót" nem töltenek be!!
balta zoltán 2012 febr. 20. - 13:09:33
(34/57)
szerencsés vagy, hogy nincsenek túl nagy igényeid
balta zoltán 2012 febr. 13. - 13:36:01
(33/57)
+ aki nézi, abból nem lehet hülyét csinálni, mert már hülye.
balta zoltán 2012 febr. 13. - 13:33:54
(32/57)
a vallást nem kell lejáratni, lejáratja az önmagát. a bibliát le lehetne járatni, de ez a mûsor még arra is alkalmatlan.
offtopic
kõmacska 2012 febr. 12. - 20:50:53
(31/57)
Nem azért az egyhúszért, de szerintem direkt az a célja ennek a mûsornak, hogy a Bibliát és a vallást lejárassa, és hülyét csináljon mindenkibõl, aki nézi.
1/10
Ktesibios 2012 febr. 12. - 20:45:05 1/10
(30/57)
Sokáig gondolkodtam, hogy hozzászóljak-e (öncenzúra)... mert nem akarok senkit sem megbántani. A bibliai témákat kedvelem, azt hiszem az átlagosnál talán nagyobb tájékozottságra tettem szert e témában. Vagyis nem vagyok elõítéletes és elutasító ebben a témában. Mégis kibukik belõlem: én ilyen pocsék vetélkedõt még életemben nem láttam. Ez valami hátborzongatóan primitív mûsor. Leginkább valami hittanos vetélkedõre emlékeztet, ahol, bár játékról van szó mégis, kínosan ügyelnek rá a szervezõk, nehogy valami humoros, könnyed hangvétel üsse fel a fejét, mert hát ugye, szent dolgokkal nem tréfálkozunk. Ezzel a hozzáállással nem lehet vetélkedõt készíteni! És ezek a mûsorvezetõk! Meg szegény feszengõ versenyzõk, akikkel lényegében senki sem foglalkozik. Szánalmas. Sürgõsen le kellene venni a mûsorról, mielõtt az egész ország ezen fog nevetni. Totális balfogás.
1/10
fada120 2012 febr. 05. - 20:56:32 1/10
(29/57)
Ez egy izraelita mûsor? Mert csak most kapcsolódtam be.
saibor 2012 febr. 04. - 16:47:17
(28/57)
magasan a legunalmasabb vetélkedõ, amit valaha láttam...
far vik 2012 febr. 02. - 18:46:36 Előzmény aggodalmas
(27/57)
Annyiban mondanék ellent, hogy a felmelegített töltött káposzta JÓ. Ezek meg borzalmas mûsorok. Irány a könyvtár!
far vik 2012 febr. 02. - 18:39:19 Előzmény Director7
(26/57)
A Biblia politikai, aktuális hatalmi és célszerûségi alapon vagy 1800-1900 éve (is?) alaposan megrostált, valószínûleg lényegi kérdésekben (homousion/homoiusion) erõsen módosított szöveg. Ez megy egy újabb, végtelenül irritló mûsor, erõsen irritáló emberekkel. Nyál Pállal az élen...
aagi01 2012 jan. 31. - 10:53:31
(25/57)
Teljes mértékben egyetértek Director7-el.
1/10
Director7 2012 jan. 30. - 15:07:36 1/10
(24/57)
Ez mitõl lenne bibliai vetélkedõ? Inkább vallási vetélkedõ, amiben elvétve elõfordulnak bibliai kérdések is.

Ez elég sajnálatos, mert a Biblia nem egy vallás, és nem egy vallásalapító, amit az emberek Isten helyettesítésére találtak ki, hanem Isten igazi, ma is élõ beszéde!

Sajnos erre a mûsor készítõi és a résztvevõk sem jöttek még rá, legalábbis a mûsorból csak ez derült ki számomra.
offtopic
fáklyás menet 2012 jan. 29. - 22:08:05 Előzmény aggodalmas
(23/57)
Csak szólok, hogy automatikus a sortörés, ezért fölösleges ENTER-t nyomnod ott, ahol gondolod, hogy vége a sornak (ráadásul mondat közben is). Pláne egyre rövidebb sorokat hagyva. Erre, úgy látszik csak neked nem sikerült rájönnöd, nézd meg a többi hozzászólást!
offtopic
aggodalmas 2012 jan. 29. - 01:35:54
(22/57)
Ehelyütt is felmerül a jogos kérdés, hogy miért gondolják kishazánkban Abszurdisztánban,
hogy a "KÖZ"szolgálatiságnak feltétlenül a színvonaltalanság ezen mélységeiben kell
leledznie!? Fõleg a jó példák fényében. Persze (sajnos) nem várható el egy ilyen
részrehajló, zömmel csupán kifizetõhelynek számító "médiumtól" az objektivitás,
vagy legalábbis az arra való törekvés, de az a szereptévesztés amit mûvelnek
az azért néha csodaszámba megy. Amikor már minden egyes kertévé felkutatta
(a lassan már felkutathatatlan mennyiségû ;-) "tehetségeket" akkor õk is
über-nemzetieskedõ eurovíziósdiba kezdenek. Persze ezzel sem lenne baj,
de a kertévés felfedezettekkel a felmelegített töltött káposzta esete
látszik bekövetkezni. Az persze már csak hab a tortán, hogy annyira
mindegy, hogy mekkora "sztárokat" juttatunk ki, mert, mint azt
már az elmúlt jópár évben is megtapasztalhattuk, különbözõ
okokból kifolyólag még csak a környezõ országokból (azok
magyarlakta területeinek dacára SEM!) kapunk számottevõ
mértékû szavazatot. Persze ilyen szintû nemzetközi
"elismertséggel" ha valamin, hát ezen sajnos
nem is igen csodálkozhatunk. Abszurdisztán.

Lassan már számíthatunk a dél-amerikai
teleregény-dömpingre, és a képernyõn
"rendelõ" parasztvakításban profi
csodadoktorokra is, vagy ez már
tényleg a mélypont - ahonnan
talán nincs már lejjebb?
offtopic
aggodalmas 2012 jan. 29. - 01:10:20 Előzmény fish777
(21/57)
Ez a "színvonal" sajnos igencsak súrolja a megbocsájthatatlant...
(azt mindenki döntse el maga, hogy alulról avagy felülrõl! ;-)

...éppen ezért az alcím az még "szódával elmegy" tekintve,
hogy a kifogásolt mûvek javarészt vallási indíttatásúak.

Persze ami még továbbra is kérdéses, az szerintem
inkább a kérdések/feladványok nehézségi szintje,
a triviálistól az elõzetes "rákészülés" nélkül
(már-már) megfejthetetlenre... (gondolok itt
például néhány kevéssé közismert mûre vagy
még inkább azok készítõjére!) Rejtély.
fish777 2012 jan. 28. - 19:50:26
(20/57)
Az alcím, hogy "biblia" vetélkedõ, szerintem nem pontos meghatározás. Ha épületeket/templomokat kell kitalálni kis kockákból, meg, hogy különbözõ zememûvekre és szerzõikre kérdeznek rá kérdem én, mitõl biblia vetélkedõ? S ha már biblia vetélkedõ, miért nem a PAX tv-n nyomatják? Az érthetetlen pontozási rendszer nekem is feltûnt. Le merném fogadni, hogy magyar találmány, nem licensz... Csak ebben az esetben bocsájtható meg a színvonal. Mondjuk a két bájgúnár szerepét nekem se sikerült megfejteni. 10/4
balta zoltán 2012 jan. 24. - 11:25:25
(19/57)
mindörökké, ómen
2/10
greghouse 2012 jan. 24. - 11:17:03 2/10
(18/57)
Oké. Én próbáltam a mûsornál maradni, politikába nem megyek bele. Szálem Alejkum.