Téma: A szultána

Xxy92 2016 nov. 04. - 21:26:02
(87/247)
Nem tudom, milyen lehet, de a mutatók alapján a heti ötszöri vetítés ellenére sem tud olyan nézettségszámot produkálni, mint a hetente mindössze egyszer vetített Szulejmán. Bár, hát így járnak a mímelõk!
port_man 2016 nov. 03. - 19:07:42
(86/247)
Ez az uralkodó sem komplett, a hárem meg az állandó intrikákkal jár együtt és öldökléssel?
napraforgó 2016 okt. 31. - 17:26:51
(85/247)
Igen, tudom. De ettõl õ még betarthatta volna az ígéretét. De így pont olyanná vált, mint szaffie szultána, akit annyira megvetett.
6/10
Máriácska 2016 okt. 31. - 17:04:20 6/10 Előzmény napraforgó
(84/247)
Nem kéne csodálkozni azon, hogy Kösem nem tartotta be Szafie szultánának tett ígéretét, hiszen õ volt az aki megölette Kösem édesapját. Víz volt az amit adtak Kösemnek a megmentéséhez, az ígért méreg ellenanyag helyett.
abisztriczky 2016 okt. 28. - 20:30:06
(83/247)
A 42.-43. hozzászólásban írtam:

***SPOILER***
A 2. évadtól, a 31. török résztõl egy 3. színésznõ játsza majd Kösemet, Nurgül Yeºilçay.
Itt lehet látni az elõzetesben hogy a 2. évadtól a 3. színésznõ fogja alakítani Kösemet: https://www.youtube.com/watch?v=E_5cBbqR8WQ
napraforgó 2016 okt. 28. - 18:05:20
(82/247)
Kíváncsi vagyok, mit csinál most a szultán Fahriéval, megöleti-e? Az igaz, hogy Szaffie is megszegte az ígéretét és megölette Anasztázia apját, a nõ alighanem most ezért akarja Szaffi mama lányának halálát. fájjon neki is egy szerette elvesztése. ettõl függetlenül túl sok itt az intrika a legkisebbektõl kezdve a legmagasabb körökig és meg kell mondjam, ezekbõl tényleg sok a 200 rész.
A Szulejmán is egyre unalmasabb. az egész sztorit bele kellett volna sûríteni 20-30 részbe, annyi kb. elég is lett volna, hisz történet alaig van, minden mindig ismétlõdik. Intrika, háborúk, kivégzések, intrikaá, viszontintrikák.
haszvir 2016 okt. 28. - 15:00:26
(81/247)
Nagyon tetszik a film, de nem értem miért vetnek ennek is véget mint a Szulejmánnak, mikor sokan vannak akik inkább szeretik az ilyen filmeket mint show mûsorokat.
nikocska 2016 okt. 28. - 11:37:56
(80/247)
Egyetértek, Köszem nekem se szimpatikus :) Törtetõ, mindenkit meg akar leckéztetni, miközben õ még csak egy ágyas, nem valami szultána, bár kezdetektõl úgy viselkedik. Azt hiszi neki mindent lehet, a szultánra is hogy kiakadt mikor mondta neki hogy mindennek van határa, nem küldheti csak úgy el a másik ágyast, ha neki úgy tetszik :D Sejthetõ volt, hogy nem adja vissza a levelet, vissza kellett szerezni a szultán bizalmát, és meg is lett az eredménye, immár megkapta Hürrem koronáját is, meg Handan szobáját, most õ a valaki, pedig még nem szült fiút :D
napraforgó 2016 okt. 28. - 08:15:54
(79/247)
Hát ez a Köszem nekem nem nagyon szimpatikus. Lepaktál Szaffie szultánával, hogy elmenjen a palotából, cserébe megígéri a hallgatását, aztán meg elsõ dolga, hogy megszegi a hallgatást és beszámol az uralkodónak Fahrie bûnérõl, arról, ami miatt Szaffie magadta magát neki. Érdekes. Itt aztán nem lehet hinni semmiben. Az igéretekben a legkevésbé. És még tovább folytatja a hadjáratát a már lealázott "nagyi" ellen. Nyilván ott lesz a többi szultána is, akiket majd egyenként félretesz.
3/10
omjazmin 2016 okt. 27. - 22:50:24 3/10 Előzmény syuzi
(78/247)
A szolgák nagy része, különösen az eunuch-ok nem valami jellem, hanem érdek szerint hajladoztak, sokszor az életükért
3/10
omjazmin 2016 okt. 27. - 22:46:25 3/10
(77/247)
A valóságban Köszem 15 évesen szüli elsõ gyermekét. Ahhoz képest akkora intrikus rafinációval rendelkezik, hogy õse, Odüsszeusz jut eszembe...célratörõ, korát meghazudtoló manipulátor. Már nem kedvelem, mint az elején.
10/10
syuzi 2016 okt. 15. - 10:18:10 10/10 Előzmény kaboca12
(76/247)
Bülbül agát én se értem elõször magasztalja majd szegény Kösemet el mondja mindennek

Kösem milyen gonoszan nézett mikor kiderült hogy Ahmet másik ágyasa várandós
napraforgó 2016 okt. 14. - 03:46:36
(75/247)
Minél tovább nézem, annál inkább zavaró Kösem II., olyan nyálas, annyira hiteltelen.
offtopic
Keresztes³ovag 2016 okt. 13. - 19:03:30
(74/247)
A sátán tudja mi a gyengém, mert régebben többször is megkísértett egy erdei vaddisznó ánuszával, de akkor is felülkerekedtem a vágyaimon és most is ki fogom bírni hogy ne szóljak hozzá az általad reklámozott topikhoz.
napraforgó 2016 okt. 13. - 13:15:14
(73/247)
Így van, teljesen más karakter a két nõ. A szöszi egy lázadó, vagány kislány volt, aki sok ellenséget szerzett magának és csak a szultán szerelme óvta. A sötét hajú nõ meg egy megalkuvó, behódolt, ügyeskedõ nõszemély, aki valahogy ellavírozgat az udvari intrikák közt. Kihasználja az ellentéteket, felhasználja az embereket, nemolyan szimpatikus, mint az eredeti Anasztázia.
fruska 2016 okt. 12. - 21:37:04 Előzmény napraforgó
(72/247)
Engem kimondottan zavar az új szinésznõ, mondhatnám hogy szinte ellenszenves. Az még hagyján, hogy az aranyszõke lányból, majdnem fekete lett - felnõtt korban nem szokott az ember haja színe megváltozni - de az egész karakter teljesen más.
Vagy a kamasz Anasztázia volt rossz választás, vagy pedig a mostani.
Az meg még zavaróbb hogy a sorozatban 3x váltanak szereplõt.
A Szulejmánban minden szereplõt meg tudtak változtatni, itt miért kell újabb?
napraforgó 2016 okt. 12. - 13:22:45
(71/247)
Van ezen kívül még pár furcsaság. Igaz, hogy nem a baksis osztásának a napján, hanem kicsit késõbb, de a himlõben halálosan legyengült, aztán meg hirtelen felépült szultán egy csapásra úgy levágta annak az agának a fejét, aki meglõtte az ágyasát. Egész jó erõben volt a betegség után.
Aztán itt van a következõ: Anasztázia, immár Köszemként hirtelen ráébredt, hogy õ bizony muzulmán akar lenni. Miután kereszténynek született, keresztény hitben nevelkedett 12-13 évig, pár hónap hárembeli raboskodás után rádöbben, hogy Allah az igazi. Vicces. Persze vannak olyan nyugati filmek is, amelyekben a hitetlen egy csapásra megtér és keresztény lesz. Csak valahogy ez a hitetlenek esetében inkább hihetõ, mint egyik vallásról hirtlen áttérni egy másikra.
Ugyanez volt Alexandra/Roxolána/Hürremnél is, aki egy ortodox pap lánya volt, aztán áttért a muzulmán hitre. Ott még betudtam annak, hogy rájött, hogy ez kell, meg a szultán szerelme az elõrejutáshoz, kihasználta a lehetõségeit.
Most meg Anasztázia/Hatice/Mahpeiker/Köszem, - aki igazándiból szintén egy ortodox pap lánya volt! és nem egy kereskedõé - lett egy-két hónap után muzulmán, rögvest a szultán gyógyulása után.
Mi a fene volt az ortodox papok lányaival, hogy egybõl muzulmánok akartak lenni, ahogy bekerültek egy hárembe??? Lehet, hogy így maradhattak életben? Esetleg nem szolgasorban, hanem jólétben élhettek?
Annyi itt a "csúsztatás", hogy már nem is tudom annak nevezni. Egy nagy hazugság az egész sorozat, a valósághoz csak annyi köze, hogy használja a történelmi neveket....
szevacica 2016 okt. 12. - 11:50:07
(70/247)
Jééééé! Nincs öt perce, hogy u.ezt a mondatot egy másik fórumban olvastam... (nem mondom el, melyikben, mert lehet, hogy több is van...?)
abisztriczky 2016 okt. 12. - 11:17:34
(69/247)
***OFF***
A Szulejmánban a szultán anyját, a validét alakító színésznõ meg a 60-as évei közepén járt, amikor egy 40-es karaktert kezdett megformálni az elõbb említett sorozatban. Csak annyira híú volt a külsejére, hogy az egykori szépségkirálynõ kés alá is feküdt.
kaboca12 2016 okt. 12. - 10:33:32
(68/247)
Valószínûleg a Szulejmánhoz hasonlítom, nekem azért furcsa a sorozat. A színésznõ váltásról nem beszélek, mert már többen leírták, amit én is gondolok. Nekem nem azzal van a bajom, hogy most lett a váltás, hanem azzal, hogy a váltással nagyon melléfogtak. Nem hiszem, hogy nem lehetett volna egy külsõre valamennyire is hasonlító színésznõt találni, de mindegy. Azzal is tisztában vagyok, hogy ez nyilván egy filmsorozat, de tegnap nálam hajszál híja volt, hogy nem kapcsoltam el. Nem tetszett, hogy a szultán a sorozatban már egy hete ágyban fekszik, most meg hirtelen pár perc alatt -érdekes, hogy pont a baksis napján- felgyógyul. De ezt még le is tudták volna nyomni a torkomon, na de az, hogy aki ennyit fekszik -vagy inkább alszik- végig lázban, az egyszer csak felül, hogy jé, semmi bajom, hát az már más tészta. Már nem is gyenge, nem is fáradt, onnantól már nem lépésenként nyeri vissza az erejét, hanem egybõl -mint akivel semmi nem történt- megy, és teszi ugyanúgy a dolgát, mint elõtte.
Az is érdekes nekem, hogy az rendben van, hogy Handan megkedvelte a lányt, de már annyira szabadon mozog és cselekszik, hogy nekem már majdhogynem ellenszenves. A Szulejmánban egy lépést nem lehet tenni anélkül, hogy valaki ne tudna róla vagy egyáltalán engedély nélkül. Köszem pedig még Anasztáziaként is gondolt egyet és ment oda, ahová akart. Még ha haladtak is a korral és ezáltal a szigorral is, nekem akkor is hiteltelen. Lehet, hogy én vagyok másképp bekötve, de amikor Bülbül aga az egekig magasztalta és a többi hárem hölgy áhítattal nézett fel rá, az nekem sok volt. Ott volt körülötte 3 szultána is, akik már évek óta "letettek" valamit az asztalra és mégis mindenki úgy hagyta, mintha valami felsõbbrendû lény állt volna ott. És még egy dolog. Az is oké, hogy Köszem rájött, hogy tényleg szerelmes, de akkora lett a makacs, lázadó, engedetlen lány és a mostani túlságosan illedelmes, tökéletesen artikuláló Köszem között a különbség, hogy nekem ez is túl hirtelen. Nincs átmenet. Azt vártam volna, hogy a lázadó természete lassacskán eltûnik ahogy "érik", mint nõ, de azért mégis benne él a makacsság. Túl hirtelen lett "engedelmes". Megint csak Hürremhez tudok hasonlítani, aki szintén lenyugodott kicsit, de azért Hürrem maradt és nem hazudtolja meg önmagát. Valaki írta, hogy az elsõ Köszem nem volt szép, mert csúnya volt, mikor grimaszolt. Szerintem pedig pont megfelelõ volt a szerepéhez az a fintorgás, nagyon jól visszaadta az arca azt, hogy õ mennyire nem fogadja el a rákényszerített új életet, a szabályokat és már-már szórakoztató is volt a makacssága, a tudatlansága az új életformát illetõen. Ez a mostani Köszem nekem már túlontúl visszafogott, engedelmes, mint valami ártatlan szüzike. Ugyanazt a szerepet játsszák és mégis ég és föld a két színészi játék. Egyébként a történet maga nem rossz, csak a kivitelezéssel van gondom.