1/10
Nico71 2018 márc. 17. - 16:24:17 1/10
(687/747)
Lehet, hogy én mazochista vagyok? Hiszen, végigszenvedtem ezt a hatalmas marhaságot... :-(
Rég nem láttam ilyen rossz filmet. Erotikus alkotásnak nagyon gyenge, romantikusnak hülyeség.
Csupán azért néztem végig, hogy megértsem utána a Marlon Wayans készítette paródiáját, A fekete ötven árnyalatát. Mit ne mondjak, az sem volt nagy szám, de ennél még az is többet ér.
szookedorina 2017 nov. 11. - 13:05:07 Előzmény ddorcsii
(686/747)
Szerintem is. Ezek sokkal rosszabbak mint a melegek! Halmozottan sérültek.
2/10
ddorcsii 2017 máj. 01. - 09:59:52 2/10
(685/747)
Ez a film rettenetes :( sajnálom, hogy ezt kell írnom de nem is értem, hogy lehet 2 órán át ennyire semmitmondó filmet alkotni. És értem én, hogy blabla megvan a mondandója blabla ez micsoda dráma....hát ne haragudjatok meg nálam nem ez a húúúú micsoda dráma kategória! szörnyû volt és írom ezt mint nõ
10/10
Robi Robi 2017 márc. 01. - 13:12:59 10/10 Előzmény abisztriczky
(684/747)
Szerintem mindegyik szexjelenetnek megvolt a maga mondanivalója. A dráma részei voltak. A filmet tegnap láttam és
mondhatni, a kedvenc filmem lett. Nem mindegyik film foglalkoztatja az embert még egy nap múlva is.
10/10
Robi Robi 2017 márc. 01. - 13:08:28 10/10
(683/747)
Kövezzetek meg, de nekem tetszett.
Spoiler lehet
Tetszettek a szexjelenetek is, de az egész film óriási drámát mutatott be. Egy -amúgy- szimpatikus fiatalember a titokzatos múltjával és egy naív szerelmes lány. A kapcsolat maga a dráma. Ha a perverzió kimaradna a filmbõl, akkor egy sablonos amerikai szerelmesfilm lett volna, így pedig egy óriási dráma. A csúcspont a 6 korbácsütés volt, ami fizikailag ugyan nem fájt a lánynak de a lelkének nagyon fájt. Mindketten szenvedtek, össze voltak zavarodva. Jó színészi alakítás volt. Számomra egy hatalmas dráma volt a film, számomra volt mondanivalója.
abisztriczky 2017 febr. 11. - 15:43:31
(682/747)
Van ám folytatása is!
abisztriczky 2017 febr. 11. - 15:42:52
(681/747)
Az amerikaiak már nem tudnak egy jó filmet úgy megcsináni, hogy ne legyen tele sex-el.
4/10
grebel 2017 febr. 11. - 14:34:58 4/10
(680/747)
Minden tekintetben béna, logikátlan, unalmas fércmunka. A szereplõválasztásnál elbuktak a karakterek.
mushi 2017 febr. 01. - 18:35:43
(679/747)
Ma kíváncsiságból megnéztem a filmet, hogy legyen valami fogalmam is róla, mielõtt véleményt nyilvánítok bármilyen formában, bárhol.
Az elsõ gondolatom, már a film elsõ negyed órájában: ezt a sztorit egy tizenéves találta ki??

SPOILER
- Nyilván elõfordul, hogy egy pasi, akiért nõk tömegei vannak oda, és csodaszép nõk veszik körül, egy szürke, szende kis lányban találnak meg valamit. Mondjuk ha ez a mozzanat nem lett volna, könyv és film se lett volna. De ez akkor is abszurd kicsit. És lassan már ez válik klisévé, nem a vonzó pasi-szép nõ kombó.
- Mi ez a 27 éves és milliárdos üzletember dolog? Utoljára kb 18 évesen írtam olyan sztorit, ahol 20-22 éves fõhõsök szaladgálnak, mert az tûnt 'érett' kornak. Nade 30 fölött nem áll meg az élet. Sokkal hihetõbb (egy ilyen történetnél van amúgy olyan, hogy hihetõ?) lenne, ha Mr Grey 30-on felüli lenne, hiszen az nem matuzsálemi kor, sõt. Egy 35-36 éves pasival az élen érettebb lenne a sztori is.
- Alig hallani, amit Anastasia beszél. Oké, zavarban van, de egy ötéves beszél zavarában motyogva, nem egy huszonéves.
- És már megint a "nem én kellek neked, maradj távol tõlem" dolog a pasitól. Ki a fene kérte, hogy egyáltalán szóba álljon a lánnyal, aztán még õ koptatja le? A Twilightban még csak-csak elment, de itt még jobban nevetséges. Aztán persze csak azért se tartja be.
- Nem tudom, az író és a rendezõ mit gondol a szûz lányokról, de nem hiszem, hogy olyanok, akik félnek még attól is, hogy egy pasi levetkõzteti õket. (Hacsak nem szõrmókok ott lent...) Bár azért egybõl s&m.. Nem tudom, nekem elég volt a sima szex is az elsõ alkalom után.
- "Én nem szeretkezek. Én baszok". WTF?? A magyar nyelv olyan szép, hogy nem csak egy szava van a közösülésre, szerencsére nekünk nem csak az agyonhasznált "fuck" áll rendelkezésünkre. És mégis, ezt a legotrombább szót kell használni? Ott a kefél például. A dug. Szexel. Reszel. Annyira kilógott a párbeszédbõl, mint egy csattanás a csendben.
- Találkozol egy pasival, aki - még meg is mondod neki, nem csak saját magadnak - megrémiszt. Gyakorlatilag nem tudsz róla semmit, és mint azt tanulmányokból és krimikbõl is tudjuk, a pszichopaták nagyon gyakran cégvezetõk, és nem harsányak. Megmutat neked egy szobát, ami tele van vasakkal, bilinccsel, bottal, ostorral, kb kínzóeszközökkel. Mit teszel? A: sikítva menekülsz és kéred, hogy hadd mehess el minél elõbb. B: beljebb mész és végignézed a kínálatot. Hát persze, hogy a B!
- Te még szûz vagy? Gyere, gyorsan megduglak, hogy már ne legyél az, és mindenfélét csinálhassak utána veled. Még csak véletlenül sem azért, mert kívánlak... Ja és egybõl élvezi a lány a dolgot, nem fáj neki, és még csak véletlenül sem lesz véres a lepedõ.
- A Jóbarátokban volt egy ilyen jelenet, ahol Joey mondja Phoebe-nek: "Elérte, hogy könyörögj neki. Elérte, hogy szexeljetek, és utána ne kelljen felhívnia. Ez a pasi egy zseni!" Kb ez az érzésem volt a legtöbb résznél. Nincs érzelem, nincsenek vacsik, se mozik, se séták, azt teszed, amit én mondok és akarok, és csak szex lesz. És a lány azt mondja, oké. Huszonévesen lehetne annyi esze, hogy a 'megváltoztatom a pasit érzelmes királyfivá' csak mesékben létezik.
- Hol volt az ötven árnyalat? Max négyet láttam. És nem derül ki, miért kezdett vonzódni a veréshez, pedig Anastasia is kíváncsi volt rá. Úgy azért értelmesebb lett volna az egész.
SPOILER VÉGE

Kicsit katymasz-érzésem van így a végén. Adott a film, ami úgy van beharangozva, hogy itt aztán s&m zajlik, miközben látunk kb 3 jelenetet. Az elsõ órában még csak nem is semmilyen esemény. És oké, hogy nyílt vége lett a folytatás miatt, nade ez gyakorlatilag nem szólt semmirõl. Inkább nem pontozom, de szinte semmilyen nem volt...
8/10
Staminah 2017 jan. 24. - 12:06:35 8/10 Előzmény Andais
(678/747)
Abban egyetértek, hogy aki szûz, az nem rögtön ilyen típusú szexbe veti bele magát. És igen, kell hozzá hajlandóság - gondolom.
De attól, hogy valaki szûz, még elengedheti magát akár az elején is, hogy "gyakorlott" legyen, vagy annak tûnjön, ez pusztán érzelmi és értelmi intelligencia kérdése. Természetesen normális szexre gondolok most.
Mondjuk nekem a fõszereplõ nem tûnt gyakorlottnak... hiszen végig a pasi irányít, nem? Igaz, régen láttam már.
Nekem a könyv tûnt bugyutának, beleolvastam. Tõmondatokból álló, döcögõs, olvashatatlan maszlag. (A magyar változatot láttam, lehet, hogy a fordítás rossz.)
skorpió79 2016 márc. 22. - 21:57:31
(677/747)
Nem fogott meg, érzelmileg gyenge film. A lány még a pasinál is hiteltelenebbül játszik, olyan kislányosan, gyerekesen viselkedik.
10/10
Pusztai Dénes 2016 márc. 08. - 07:31:51 10/10
(676/747)
En tegnap lattam eloszor nagyon feltem ettol a filmtol feltem hogy mit tudnak kihozni belole. De pozitivan csalodtam nekem nagyon tetszik reg hatot film ram enyire pozitivan meg mindig a film hatasa alat allok
Csonger 2016 márc. 03. - 11:37:14
(675/747)
Gyenge film. A végén már nem is figyeltem oda.
A fõszereplõ csaj magyar hangja viszont nagyon tetszett.
Bori Kovacs 2016 febr. 22. - 08:31:42 Előzmény támadómókus
(674/747)
Szia,

abszolút egyet értek a véleményeddel. Hál Istennek nekem nem voltak rossz szexuális élményem gyerekkoromban, viszont volt egy a filmhez hasonló élményem felnõtt koromban. 24 éves voltam, inkább a kiváncsiság hajtott, de sajnos én sem tudta túllépni azon, hogy érzelmileg silány volt a kapcsolat, és ezért tovább léptem. Egyébként nehéz volt eljutni odáig, hogy kimondjam, vége, mert szerelmes voltam, de lelkileg túl sok fájdalom ért, úh. rá kellett jönnöm, hogy magamat kell leginkább szeretnem a kapcsolataimban. De a szimptómák ugyanazok voltak: nem alszunk együtt, különbözõ szexuális játékok, nincs közös program stb. Így utólag nézve teljesen beteg. De arra jó volt, hogy most már tudom, ilyet soha többet.Még csak a közelébe sem mennék ilyen embernek. És az is igaz, hogy nem változnak meg. Õk ilyenek. Mély gyerekkori bántalmakkal. Tényleg fura, hogy pszichológusról nem volt szó a filmben.

B.
eIemes 2016 febr. 16. - 11:37:38
(673/747)
index címlap csinál reklámot a filmnek.

"Látta már a szürke ötven árnyalatát? Ma biztosan látni fogja."
offtopic
cellasto 2016 febr. 16. - 11:20:25
(672/747)
ahogy nézem,megcsinálják a következõ 2 részt is..
szerintem boritékolhatóan anyagi bukás lesz

nem is értem miét erõltetik
1/10
széncinke 2016 febr. 16. - 10:01:11 1/10
(671/747)
Olvastam a regény elsõ részét, és ugyanazt éreztem, mint most, hogy a fimet is megnéztem: ilyen sz*rt életemben nem tapasztaltam. Alig bírtam végigszenvedni. Végig azt vártam, hogy valami majd megmenti a filmet, de nem. Ugyanolyan trágya végig. Nulla sztori, nulla színészi játék, nulla karakterek, mínuszos párbeszédek, zéró következetesség.
Életem elsõ (és remélem utolsó) olyan filmje, amit kb. a felétõl úgy néztem, hogy közben a telefonon Pinterestet böngésztem.
lambton 2015 nov. 04. - 23:40:46
(670/747)
Mikor kijött a film, nem érdekelt, akkora volt körülötte a hype, hogy élbõl figyelmen kívül hagytam.
Most megnéztem, mert valahogy beugrott.
Nos, mivel alapos vagyok, utána bele kellett olvasnom a könyv(ek)be is... Azt kell mondanom, hogy a film messze igényesebb a könyvnél, ami finoman szólva is gyatra... a legsilányabb ponyva, amit valaha olvastam, bár szerintem a fordítás sem használt neki... Vulgárisan és tömören: gyökér.
A filmet a férfi fõszereplõ menti meg, konkrétan az elsõ 10 percben... és a szép kivitelezés... A kifinomultan jóképû Jamie Dornan olyan jól adja a hozzá alapvetõen nem illõ karaktert, hogy ettõl izgalmas... egy szépfiú, aki pengeéles(nek tûnik) és tudható, hogy segítségre szorul, na ezt a nõk imádják, mármint, ha meg kell menteni a férfit :-D
És egyáltalán nem egyértelmû, hogy szeretni, sajnálni, vagy elítélni kell Mr. Grey-t... ez a téma alapvetõen sokkal összetettebb... Európai rendezõ, jó színészekkel csodát tudott volna mûvelni a soványka regénybõl... de így sem nézhetetlen. Az elsõ 10 perc (interjú) zseniális... és mindent sejteni lehet elõre belõle :-)
És nem véletlenül emlegetik benne Thomas Hardy-t és a regényét, a tisztaságban nagy erõ van...
Mint a legtöbb amerikai film, ez is felületes, idõnként nem reális, de a lélektani részét és az irodalmi kiindulópontot tekintve, a téma nem hülyeség...
9/10
támadómókus 2015 okt. 26. - 11:47:58 9/10
(669/747)
Ja, és bocsi a terjedelmes kommentárért. Amikor írtam hogy nem szaporítom tovább a szót, utána még egyszer annyit írtam, mint elõtte. :D De úgy gondoltam, igazán fontosak a nézõpontjaim, és nem bírom elfogadni, hogy a hozzászólók nagy része ennyire nem érti a filmet. Egyáltalán nem arról szól, hogy hú de jó az ilyen elnyomó kapcsolat... Aki csak eddig jutott el, arra nem tudom, mit mondjak. Például ráuszítok egy vad, mókushadsereget. :P Csak viccelek.
9/10
támadómókus 2015 okt. 26. - 11:33:26 9/10 Előzmény hajnalbogarka
(668/747)
Kedves hajnalboglárka! Nagyjából átfutottam a vitádat a többi egyénnel, és végig veled értettem egyet. Én a könyvet nem olvastam el, de a filmet megnéztem. Én is 24 éves nõ vagyok (te, talán már idõsebb), még nincs diplomám, de fizikusnak tanulok. Szóval az a meggyõzõdésem, hogy:
SPOILER
a legtöbb hozzászóló a film nõi fõszereplõjéhez hasonlóan naiv, és nagyon keveset tudnak az emberi lélektanról. Engem az apám 10-20 éves koromig szexuálisan zaklatott (nemi erõszakot kivéve), szóval van némi alapom ahhoz, hogy átérezzem, mi zajlott Christianben azok után, amit 4 éves koráig, illetve 15-21 éves koráig megélt. Tipikus tünet, hogy akit molesztálnak gyerekkorában, az mentségeket keres az elkövetõ tettére, fõleg azért, mert az elkövetõ módszeresen mossa az áldozat agyát, hogy ez nem rossz...sõt, jó. Egyik legfontosabb lépés a gyógyulás felé, hogy beismerjük magunknak, hogy az elkövetõ rosszat tett, visszaélt helyzetével (például visszaélt az apám azzal, hogy szerettem és felnéztem rá, mint szülõmre).
Sokszor idegesített, hogy mennyire tudatlan a fõszereplõ lány, tényleg az a tanulós, burokban élõ típus. Szóval mivel én nem akarnám még egyszer megégetni magam, 5 másodperc alatt kiszúrtam volna, hogy ezzel a pasival nem jó kezdeni, mert komoly érzelmi problémái vannak. Pl. oké, hogy Ana észrevette, hogy irányításmániás...de ha még ennél is okosabb lett volna, levonhatta volna azt a következtetést, hogy ez valahonnan ered, ráadásul biztos, hogy más tünetek is vannak a fickó lelki állapotát illetõen, amit a csaj nem kéne bevállaljon, ha épeszû. Nem gondolom, hogy ennek felismeréséhez molesztálás áldozatának kell lenni, csupán egy kis érzelmi intelligenciára lett volna szükség, hiszen, sokszor érezte azt, hogy legszívesebben kiszállna az egészbõl, de nem tette akkor sem, mikor még komolyabb érzelmi kötelék nem volt közte és Grey között. Másrészt, a lánynak nem is volt lehetõsége elõvigyázatosabbnak lenni, mivel láthatóan nem tanította meg erre az anyja. Christian a tagadás és kompenzálás fázisában van, egyértelmû, hogy súlyos károkat szenvedett pszichoszexuális fejlõdése során, és mivel annyiszor kellett elveszítenie a kontrollt a másik nõvel, így csak az jelent kitörést számára, ha õ irányíthat, így biztonságban érzi magát.
Van egy írás a neten Egy pszichológus a Szürke ötven árnyalatáról. Egyébként nem értek egyet azzal, hogy ez egy gonosz film lenne, és óvakodjunk tõle, de legalább sok lélektani elemzést leír, amit nekem most így nem kell. Azt írja, hogy a film azt közvetíti felénk, hogy ez egy normális romantikus kapcsolat...igen, annak közvetíti ezt, akinek az IQ-ja 100 vagy az alatti. Szerintem egy értelmes ember a végkifejletbõl levonja a következtetést, hogy a végén ki lett mondva a "vörös", vagyis a lány végre rájött, hogy nemet kell mondania, és ez így van rendjén. Másrészrõl abban tényleg hamis üzenetet közvetít a nézõkkel, hogy a filmben egyszer sem hangzott el az ötlet, hogy szegény hapsinak pszichológushoz kéne mennie, mert Nagyon nincs jól érzelmileg. Most nem szaporítanám tovább a szót, mindenki értelmezze újra a filmben történteket úgy, hogy ez a valóságban is megtörténhet sajnos, és a legrosszabb, hogy a Christianhöz hasonló lelki sérültek köztünk élnek. Minél intelligensebb az ilyen beteg, annál jobban tudja palástolni ezt, és egy pozitív képet mutatni a világnak önmagáról. Ez egy védekezési mechanizmus, így viszont soha a büdös életbe nem fog segítséget kapni. Ha már annyira intelligens (nem csak logikailag !érzelmileg! is) és erõs életösztönnel rendelkezõ, hogy rájön erre, hogy elõnyösebb, ha kimutatja, hogy valami fáj, akkor már elindult egy jobb lét irányába.
Az erõszak és a manipuláció tényleg nem elfogadható egy kapcsolatban, viszont becsapós a dolog, mert a nõk többsége a férfiassághoz vonzódik. Kérdés, hogy hol a határ a férfias határozottság és az érzelmi/fizikai agresszió között. Ez ugyanolyan nehéz kérdés, mint az, hogy milyen a jó szülõ. Aki elengedi gyerekét bulizni, vagy aki szigorúan tartja? Minden a kontextustól függ és fontosak az átmenetek (nem fekete vagy fehér valami). A kontextus és az egyén pszichológiai adottságai pedig meghatározzák, hogy az egyénnek mi a jó és mi nem. Ana adottságai és a kontextus (tehát amilyen környezeti hatások érték) ezt eredményezték, hogy pár hónapig bírta az igát a fickóval, végül kilépett a bántalmazó kapcsolatból. A kapcsolat végig bántalmazó jellegû volt, akkor is, ha Ana-nak sokszor tetszett a Christiannel eltöltött idõ. Mások másként kezelték volna a helyzetet, például én úgy, hogy határozottan megmondtam volna a fickónak már az interjún, hogy törõdjön a lelki egészségével és társas képességeivel, mert nagy bajai lesznek. De ezt a szokatlan fellépést csak az egyéni élettapasztalatomnak köszönhetem, ami pont az emberek idegbajainak megértésére és kiküszöbölésére irányul. Ja, az anyukám meg paranoid skizofrén. Nem élek a szüleimmel, de intelligenciám és minden adottságom ellenére is sokszor hiányzik, hogy gyengédek legyenek hozzám, mint korábban az idõ 50%-ában. Valószínûleg Ana is ezért tartotta "magát" fogva, mert mindig arra várt, hogy Christian megváltozik. Na, az én szüleim nem változtak meg, úgyhogy jobb is, hogy kirúgtak otthonról 4 éve.
SPOILER VÉGE
A filmet pedig 9/10-re értékeltem, mivel igen fontos témát boncolgat, méghozzá olyat, aminek tabu mivolta táplálja azt a rengeteg családon belüli erõszakot, ami ma sem elhanyagolható, egyéni és társadalmi következményeit tekintve. Jobb megszólalni, ha baj van, mint hallgatni és megalkudni. Szerintem a film is ilyenféle megszólítása az embereknek.