Téma: A találkozó

10/10
Redfield 2008 máj. 13. - 23:06:00 10/10
(644/884)
:))))))))))))))) No comment...
Ezüstliliom 2008 máj. 13. - 23:01:31
(643/884)
Szerintem kanyarodjunk vissza az elképzelõs játékhoz!;)

Chief Brody - amellett, hogy mostmár tudjuk, nem férfi:) - szerintem magas, rövid, hullámos, sötét haja és nagy, barna szemei vannak. Már a külseje is tiszteletet parancsoló, hátmég ha megszólal!:)

Hehe. Jól mellétrafáltam megint, mi?:D
pozsizsuzsi 2008 máj. 13. - 22:27:28
(642/884)
Hát, ha az az egy szál megszólalás vita volt, nem bánom, rekesszük be.
pozsizsuzsi 2008 máj. 13. - 19:25:29
(641/884)
De bizony, burkolva, burkolatlanul, sokan, sok helyen. Nehéz lenne egy szuszra visszakaparni, nem is tudom megéri-e, de lehet hogy nekifekszem. A Shakespeare-vonal is (mint témábavágó, és dobáljatok meg,ha akartok), megérne egy misét.
Hadd ne mondjam, hogy ezek rendkívül sznob megnyilvánulások voltak, azonkívül hogy - nagyon sok olvasóra nézve - igencsak sértõek.
efes 2008 máj. 13. - 19:02:46
(640/884)
Gondolom, Kegyed is hasonlóképpen, mint én...
efes 2008 máj. 13. - 19:02:06
(639/884)
Én azt írtam, hogy a TÖMEGEK, akik SZINTE CSAK Kinget, és hasonszõrû társait (Cookot, Brownt, stb) olvasnak, SANSZOSAN nem olvasnak mást, így nekik EZ jelenti az irodalmat. Holott, azért az irodalom túlnyomó része nem EZ.

Én is olvastam Kinget, Cookot, Brown, sõt horribile dictu! Leslie L. Lawrence-t is, de én magamat mégsem sorolom a tömegbe, mert olvastam, szívesebben és nagyobb örömmel, és mi tagadás, lényegesen nagyobb szellemi erõfeszítéssel Esterházyt, Nádast, Thomas Mannt is, sorolhatnám, most éppen Dosztojevszkij Ördögökjét. A tömeg azonban ezeket legfeljebb névrõl ismeri és SOHA nem olvasná. Sajnos, nem sajnos.
pozsizsuzsi 2008 máj. 13. - 18:47:36
(638/884)
Én sem tudom, hogyan került itt elõ King, és én sem akarok itt bõvebben elmélkedni, leírtam x-szer x topicon, hogy inkább a fkönyvekbe ne szólna bele, mert szvsz a filmekhez nem ért,

csak néha benéztem ide, és személy szerint sértve érzem magam, mert már odáig fajultak a vélemények, hogy aki Kinget olvassa (nota bene élvezi is), az mást amúgy sem olvas, és nem is érdemel. Azt hiszem, ez nem csak rám nézve sértõ.
Lord Stephen 2008 máj. 13. - 16:04:57
(637/884)
Érdekes hogy, amilyen nagy Kubrick-imádó vagy, a Ragyogáshoz egy sort se írtál, és az én alábbi felvetésemre sem reagáltál érdemben. Gondolom mert akkor elkerülhetetlen lett volna, hogy valami pozitívat mondj Kingrõl…
Lord Stephen 2008 máj. 13. - 16:03:58
(636/884)
Hagyjuk Kinget, engem csak az zavar, hogy folyamatosan nagyon erõs negatív állításokat fogalmazol meg mindenféle magyarázat, indoklás nélkül (pl. abnormális, agyrém, beteg, irtóztató, káros), tehát erõsen elfogultnak tûnsz. Mintha egyenesen közveszélyes lenne horrort olvasni! Klasszikusokat is? Hol húzódik nálad a határ? A Cápa miért szuperjó film, és a Ragyogást miért nem veszi be gyomor és agy? Én nem látok ilyen egetverõ különbséget a kettõ között – mármint mûfajilag; mert persze a Ragyogás nagyságrendekkel jobb film – a rendezõ miatt.

Egyébként pedig egy írót a témái alapján nem lehet megítélni: olvasni kell, figyelembe véve mûvének valamennyi összetevõjét. Legjobb mûveivel (ami ugyan életmûvének kb. 10 %-át teszi ki, de már ez is komoly mennyiség) ma már élõ klasszikusnak számít, amit a kritika a National Book Award-dal jutalmazott, ami a világ egyik legrangosabb irodalmi díja (eddig kizárólag szépírók kapták meg, mint pl. Arthur Miller, Norman Mailer vagy Philip Roth.)
efes 2008 máj. 13. - 11:18:28
(635/884)
Nem mondta, hanem mondtam. Az 'm' billentyû döglõdik.
efes 2008 máj. 13. - 11:17:45 Előzmény Lord Stephen
(634/884)
Nem azt mondta, hogy hibája, hanem azt, hogy ezért kártékony...:) Lehet kárt okozni zseniális hatékonysággal is. ;)
Brambilla 2008 máj. 13. - 10:30:12
(633/884)
Egyelõre úgy néz ki, hogy tudok menni!
Még nem 100%, de egyre valószínûbb.
Lord Stephen 2008 máj. 12. - 21:20:20
(632/884)
Az, hogy vki mást nem olvas, csak pl. Kinget, az õ baja, és nem King hibája!
Lord Stephen 2008 máj. 12. - 21:17:49
(631/884)
"Shakespeare-rõl: ha egyet olvastál tõle, olvastad az összeset. Igazi "egykaptafa" az összes (persze nem S. leszólásaképp mondom, mert az egészen más kaptafa)." - Bachra szoktak ilyeneket mondani - mondjuk ez is erõs nekem...
Lord Stephen 2008 máj. 12. - 21:10:53
(630/884)
Én nem védem Kinget (mint írtam, messze nem a kedvencem), csak jeleztem, hogy jobb író annél, mint innen ez lejön.
Lord Stephen 2008 máj. 12. - 21:03:04
(629/884)
A mûfaji besorolások mindig bizonytalanok: a Cápa szerintem a katasztrófafilm és a természetfelettit nem tartalmazó horror közti átmenetet képviseli. Ezek szerint neked a természetfelettivel van bajod, és nem a rémségekkel. Megjegyzem: a nyáladzó szörnyeket felvonultató horrort, én sem szeretem, de az igényes, mûvészi rémtörténeteket imádom akár irodalomban (Hoffmanntól és Poe-tól akár King-ig ( Az, Ragyogás, Tortúra elbeszélései klasszikusok, egy része szerintem üti akár a Poe-i színvonalat, mindenesetre messze kiemelkednek a J. K. Rowling, Dan Brown stb. fémjelezte bestseller-ipartermelésbõl bár azért nem mondanám kedvenc írómnak; tény, hogy könyvei java része jóval gyengébb, utánzat jellegû), akár filmen Dr. Caligaritól a Rosmery gyermekéig és a Ragyogásig (ami ugyancsak King és nem kizárólag Kubrick zsenialitásának köszönhetõ, hogy ugyancsak klasszikus lett).

Ami veszélyes, az nem a horror, hanem a szépirodalomnak (mûvészfilmnek) álcázott középszerû, közhelyes, sekélyes mûvek; az érdektelen kommersz filmek tömkelege (egy kaptafára készülõ ízetlen krimik, szappanoperák, nyálas vígjátékok, ami most már nemcsak a kereskedelmi adók, de a közszolgálati tévék mûsoridejének túlnyomórészét is kiteszi, különösen a primitív, brutális akciófilmek és hasonszõrû számítógépes játékok, amelyek mellett most már generációk nõnek fel.

Neked minden, ami természetfeletti, az abnormális??
Ezüstliliom 2008 máj. 12. - 20:52:05
(628/884)
Ezekkel a történetekkel igyekezett elérni a népszerûséget, aztán meg belecsempészte a mélyebb mondanivalót a darabba. Ügyes húzás.:)
Ezüstliliom 2008 máj. 12. - 20:44:40
(627/884)
Shakespeare-nél nem ez a lényeg, hanem az, amiket a szereplõk szájába ad ezeknek a szituációknak az ürügyén.:)
Ezüstliliom 2008 máj. 12. - 20:37:49
(626/884)
Ez viszont igaz szerintem. Bár fõzni még emiatt sem fogok.:P :D
norton15 2008 máj. 12. - 20:29:44 Előzmény Mákostonhal
(625/884)
Hihi, most nézem, és tényleg.:D