Téma: A Tanár

1/10
Sindelar ápr. 16. 11:05:57 1/10
(157/157)
Egy filmnek, filmsorozatnak nem feltétlenül kell a valóságot ábrázolnia. Ha az ember mesét, rajzfilmet néz, akkor sem (feltétlenül) egy valós világot lát. Ezzel mindaddig nincs gond, amíg a párhuzamos univerzumban játszódó eseményeket nem próbálják átültetni valós környezetbe. Onnantól kezdve a hétköznapi valósággal köszönőviszonyban sem lévő "alkotás" elkezdi bántani az ember valóságérzetét, igazságérzetét. Amellett, hogy az egész koncepció elképesztően hazug, és káros is ("a szülőnek semmi felelőssége és dolga nincsen, majd felneveli a gyereket az iskola, majd a tanár megoldja, oszt' menedzseljen ő minden az apró-cseprő problémát"), a megoldások is szirupos, csöpögős, életszerűtlen pátoszokba vannak csomagolva.

Megpróbáltak valós problémákra reagálni, de nagyon felszínesen, és olyan hatásvadász, hazug mázzal van az egész leöntve, hogy még ezt a szándékot is elrontották. Ha már annyira koppantani akartak, koppinthattak volna a latin-amerikai, délszláv filmkultúrából, de Az osztály című észt filmet is ajánlom mindenkinek, akik egy igazi, hús-vér iskolában játszódó filmet akarnak látni.

Azt persze elhiszem, hogy ebben a rohadt libsi-konzi-kapcsi rendszerben, amelyben már az iskolákat is privatizálják, efelé haladnak a dolgok, és egy nap lehet ez majd valóság. A tanár haverja, puszi pajtása a diákoknak, a diákok pedig úgy szólogatnak be a tanárnak, ahogy akarnak, és ez a tanároknak is teljesen természetes. Úgyhogy az a furcsa helyzet áll fenn, hogy a valóság tehet egy anti-realista alkotást látnoki alkotássá.
offtopic
Ordító egér márc. 21. 14:41:34 Előzmény janderka
(156/157)
Sajnos ez világméretű trend. A tanarak belátják, hogy felesleges kipofázniuk a tüdejüket, mert a kölköket a matek ugyanúgy nem érdekli, mint a történelem. És még szerencséjük van, ha a "tanítványaik" nem verik meg őket.
2/10
janderka márc. 21. 06:21:50 2/10 Előzmény Bordács Andrea
(155/157)
Miben követel meg bármit? Odavágja rendre az osztálynaplót/kémiakönyvet a katedrára, leüvölt pár suttyót a terembe', kioszt egy-egy röpdolit a brigádnak - oszt annyi. Persze a kollégák is kb ezen a skicc szinten mozognak. De a macáját legalább láttuk néha tanítani is a könyvtári tankörben.
Bordács Andrea márc. 20. 20:55:53 Előzmény janderka
(154/157)
Mondjuk a fizikatanár kicsit sem laza. legfeljebb néhány adminisztratív dologban, de valójában sokkal többet követel tőlük mind szakmailag, mind morálisan, mint a többiek
offtopic
Brierley márc. 14. 12:08:08 Előzmény Edmond Dantes
(153/157)
A majmok most minket majmolnak, mert királyak vagyunk vakcina ügyben... ah yess! 😎
És különben is; Magyarország jobban teljesít; majmolhatnak a majmok. 💪
Van még kérdés? 😂
offtopic
Ordító egér márc. 14. 11:58:06 Előzmény Shap73
(152/157)
Ráadásul - SZERENCSÉRE!!! - alig van funkciója a sztoriban, de ezt a jelentéktelen szereplést is mértéktelenül felfújta a bulvársajtó. (Csak tudnám, miért futtatják ezt a közepesnél sokkal gyengébb színésznőcskét?)
offtopic
Edmond Dantes márc. 14. 10:25:13 Előzmény Brierley
(151/157)
Mindenhol "majmolnak". T.k. ezt hívják globalizmusnak. Csak az nem mindegy, ki mit majmol. Nem mindegy pl., hogy a majmok mit majmolnak.
2/10
janderka márc. 13. 20:16:18 2/10
(150/157)
Fú de szar ez is. Filmnek álcazott fűrészpor.
offtopic
Brierley márc. 13. 16:26:33 Előzmény MorningGlory
(149/157)
Nálunk mindig ez ment. Majmolni a külföldet; zene, életérzések, etc. :-)
MorningGlory márc. 13. 16:04:15
(148/157)
Ez még mindig megy?? Persze egy külföldi sorozatot kellett megint lemajmolni. De miért is?? Mi is megmutatjuk, hogy..... Hmm. Mit is??
2/10
offtopic
janderka márc. 07. 18:11:27 2/10 Előzmény luci87
(147/157)
Az apásat én is tévén fogom csekkolni hamarosan, amint kezdik.
7/10
offtopic
luci87 márc. 07. 17:56:11 7/10 Előzmény janderka
(146/157)
Köszi, sejtettem. Így jártam az Apatigrissel is... Bár az legalább múlt héten már új volt, a tegnapi még nem láttam, de pótolom.
2/10
janderka márc. 07. 17:06:51 2/10 Előzmény janderka
(145/157)
Mindaz amit itt előad tanár-diák-diri-szülő, idehaza max egy esti gimiben menne el. Esetleg egy alternatív alapítványi suliban - ha léteznének még. De semmikép sem egy állítólagos állami (KLIK) gimnázium keretein belül.
Pl az amit múltkor buli címszóval levágtak a diákok (bezárva a felügyelőtanárt az épületbe), minimum évfolyam szintű kirúgást vont volna maga után, nem pedig elpoénkodott szaktanári intézménypucolást. Vicc.
Most meg ez a drogos testvérpár... Idehaza páros lábbal menne nevelőintézetbe eg ilyen tanuló az első ilyen stiklije után, nem hogy patyolgatást kapna.

Talán ha nem egy 500 fős, 2 emeletes szakgimnáziumba helyezték volna a sztorit, hanem egy pár tucat, máshonnét kimaradt túlkoros diákot érettségiig elterelgető esti tanodába, reálisabbnak hatna mind a "laza fizikatancsi" figurája, mind a tolvalykodó/kábszeres/prosti "kisdiákok" karakterei, mind pedig a közöttük játszódó kalandok sora.
2/10
offtopic
janderka márc. 07. 16:29:26 2/10 Előzmény Edmond Dantes
(144/157)
Igen, de ez túl szájbaragósan és didaktikusan akar népnevelni. A hazai viszonyoktól (számomra legalábbis) teljesen idegen módon. Persze mindegy. Nézzük így is, úgy is.
offtopic
Edmond Dantes márc. 07. 15:14:18 Előzmény Shap73
(143/157)
Nekem ugyan nem hiányzott innen (sem) Liptai, na de kés a disznóba nem hiányzik?? Akkor hogyan lesz hurka-kolbász meg a vasárnapi rántott hús?
offtopic
Edmond Dantes márc. 07. 15:09:26 Előzmény zazee
(142/157)
Megosztó? Nem kedvencem, de inkább indulatosnak és/de karakteresnek mondanám. Ezen az alapon sokan mások is "megosztók", teszem azt Eperjes "Szamóca" Károly ... már ha őt még aktív színésznek lehet tekinteni.
offtopic
Edmond Dantes márc. 07. 15:02:11 Előzmény janderka
(141/157)
Népnevelés: nem elítélendő, sőt. Mások is népnevelnek, legfeljebb inkább népbutításnak nevezhető ... és legalább vagy még inkább olyan hiteltelen, mint ez. És sokkal veszélyesebb, mint ez.
2/10
janderka márc. 07. 14:28:12 2/10 Előzmény luci87
(140/157)
Ezeket a most+ már tavaly leadta. Csak a tévében új.
7/10
offtopic
luci87 márc. 07. 14:11:32 7/10
(139/157)
Offtéma, de most ez egy uj évad uj részei?Régebben nem tv ben néztem hanem letoltottem.Lehet hogy ezek ugyanazok a részek?Már nem emlékszem az epizodokra,olyan rég volt...
4/10
zazee márc. 06. 20:32:42 4/10
(138/157)
Elkezdtem nézni, főként a színészek miatt, Nagy Ervin elég megosztó személyiség, de én szeretem, mint ahogy Trokánt és Angert is.
Azonban a story nekem kicsit szájbarágós.